Wynurzenia od leżenia #3

 

„The kiss is just a kiss, the smile is just a smile…”

Od samego poczatku gdy zaczynamy poznawac proroctwa, niezaleznie od tego jak je odczytujemy, wszyscy przyjmujemy pewien paradygmat pochodzacy jeszcze z czasow pierwszych Ojcow Kosciola – mianowicie ze podczas Ucisku pojawi sie Antychryst ORAZ Falszywy Prorok. Zrodlem tej mysli jest bledna interpretacja pisarzy wczesnochrzescijanskich (2 rogi na jednej z glow drugiej Bestii-apok 13:11 -blad np. Hipolita Rzymskiego).

Jest pewnym problemem dla dyspensjonalistow dlaczego akurat w Apokalipsie św.Jan nie uzywa terminu „Antychryst”. Zastanawialiscie sie pewnie, dlaczego w literaturze chrzescijanskiej naprzemiennie nazywa sie tego syna zatracenia zarowno Antychrystem jak i Bestia. Przeciez Bestia 7-glowa to Bestia, dlaczego jeszcze podpinac pod to ostatniego wladce ludzkiego swata. Inny problem – teoria Antychrysta i jego pomocnika (proroka) ma oparcie tylko w jednej ksiedze biblijnej… ma oparcie? Dopiero pod koniec poprzedniego roku zdalem sobie sprawe ze nie, ten poglad nie ma w Biblii zadnego oparcia. Przeczytalem o tym w sieci, wysmialem to, a pozniej pobladlem czytajac jeszcze raz te same fragmenty w NT bo az glupio sie robi, ze cos tak oczywistego pozostaje zagmatwane od ponad tysiaca lat.

Smok=Szatan

Bestia=Bestia (potomkowie zmijowego plemienia, danici-merowingowie, ew. „przybysze z gwiazd”)

Falszywy Prorok=Antychryst

Smok po nieudanym poscigu za Niewiasta, przekazuje wladze nad Ziemia Bestii. Wtem pojawia sie druga, mniejsza Bestia „z rogami baranka, ale mowi jak smok.”

Antychryst bedzie udawal Chrystusa, nie potrzebuje wiec pomocnika ktory bedzie za niego czynil cuda. Falszywy Prorok ma wszelkie atrybuty Antychrysta – udaje Chrystusa (rogi Baranka) ale przemawia przez niego Szatan (mowi jak Smok).

 Seler sie na mnie obrazil ze mu wczoraj wieczorem komentarzy nie zatwierdzilem ;) Seler, trzymaj fason, wiecej wyrozumialosci, Heeej !

 

Reklamy

9 comments on “Wynurzenia od leżenia #3

 1. Bez znajomości ST niemożliwe jest zrozumienie Apokalipsy.

  Przykładowo GOG I MAGOG.

  „Gog i Magog symbolizują w Apokalipsie nieprzyjaciół ludu Bożego. Ich prototypem byli Amalekici, bałwochwalczy lud, który w drodze do Ziemi Obiecanej napadał na pozostających z tyłu Izraelitów. Końcem tych, którzy napastują i knują przeciwko wierzącym będzie zagłada (Lb.24:20; 1Krn.4:42-43). Haman, który chciał wyniszczyć lud Boży był Amalekitą, a zarazem potomkiem Agaga (Est.3:1.10).(2) Królowie Amalekitów nosili tytuł Agag, który w niektórych starożytnych przekładach Starego Testamentu(3) tłumaczony jest jako Gog (Lb.24:7), a ponieważ w pisowni hebrajskiej nie używano samogłosek, Gog i Agag symbolizują to samo: narody ziemi zebrane przeciwko ludowi Bożemu.”
  http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/gogmagog.htm

  Ale też rzeka Eufrat w Apokalipsie nie oznacza już literalnej rzeki Eufrat, ale w Apokalipsie oznacza ludy wspierające Babilon.
  Bo wiemy ze Starego Testamentu że Cyrus wysuszył rzekę Eufrat, aby osłabić i ostatecznie zniszczyć Babilon. Tak samo stanie się przed przyjściem Jezusa, tyle że Babilon rozciąga się teraz na cały świat i nie oznacza już tylko miasta.

  Izajasza 44:27 Który mówię do toni: Wyschnij, Ja wysuszę twoje strumienie.
  28 Który mówię o Cyrusie: On moim pasterzem, wykona całkowicie moją wolę, i który mówię o Jeruzalemie: Będziesz odbudowane – a o świątyni: Będziesz na nowo założona.

  Cyrus symbolizuję Jezusa wykonawce Bożej Woli .
  Cyrus uwolnił lud Boży z niewoli Babilońskiej – Jezus uwalnia każdego z niewoli grzechu.

  Ta sama sytuacja ma się z plagami Egipskimi są one pierwowzorem do plag z Apokalipsy, które Bóg nakłada na Egipcjan aby wypuścili lud z niewoli. Egipcjanie obarczali za plagi Izrael czyli Boży lud, tak samo będzie w czasach końca, kiedy obecny lud Boży czyli chrześcijan będą obarczać winą za plagi.

  Można napisać książkę o tym jak rozumieć Apokalipsę, ale najpierw trzeba znać ST i dobrze historię chrześcijaństwa i świata. Bo Apokalipsa opisuje wydarzenia od Zmartwychwstania Jezusa i zrzucenia wtedy Smoka z Aniołami z Nieba do Końca Świata.

  Uciec na pustynie w Apokalipsie oznacza świadome odseparowanie się od ludzi. Niewiasta – Lud Boży ucieka na pustynie przed Smokiem, czyli schodzi do podziemia. Działo się tak w czasach pierwszych chrześcijan, gdy zabijano ich za wiarę w Chrystusa.

  „A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła. Lecz ziemia przyszła Niewieście z pomocą i otworzyła ziemia swą gardziel, i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił.” (Ap.12:15-16).

  Niewieście 1500 lat później przyszła z pomocą ziemia, gdy w czasach inkwizycji, Smok wypuścił wodę ze swojej gardzieli czyli inkwizytorów do mordowania tych co ufają Słowu Bożemu a nie papiestwu. Ziemią która wchłonęła te wody była Ameryka Południowa gdzie spoczęła większość wysiłków papiestwa i inkwizytorów na zdobywaniu i nawracaniu tubylców.

  Bestią z Ziemi jest Ameryka Północna, która na początku swego istnienia była ostoją chrześcijaństwa, wolności wiary i prawdziwą ziemią obiecaną z dala od udręk papieskiej Europy. Jednak z czasem zaczęła mówić jak Smok i wykonuje to co każe jej pierwsza Bestia. I to USA ma i będzie miało teraz największy wpływ na cały świat jako Bestia z Ziemi.

  http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/bestiaz.htm

  • Co do niewiasty na pustyni, która będzie żywiona to uważam, że chodzi tu właśnie o odseparowanie się Ludu Bożego opierającego się jedynie na Słowie Bożym od całego tworzącego się teraz dookoła KK Kościoła Światowego, a żywienie to oznaka pokarmu duchowego jaki będzie dostawać przez żywe czczenie Boga z dala od kłamstwa

   Radzie-trapie ;p szkoda, że temat o Szabacie został zamknięty, bo chciałem dodać jeszcze info co do świąt Ez. 46 i III Mojż..23 , a co do obecnych ról na scenie światowej to jaką rolę w Apokalipisie przypisywałbyś obecnemu papieżowi? jakby nie patrzeć odmienia on zakon i to diametralnie do tego dąży do zjednoczenia religii świata nie opierając jej na sprawiedliwości tylko emocjach……pzdr

    • Dziękuję bardzo za odblokowanie :)

     Co do tego odmienienia zakonu to chodziło mi o powiązanie z Dn. 7:25
     „I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu. „, bo w końcu jednak jego doktryna (nie licząc całego KK) zaczyna bezczelnie odchodzić od nauki Pisma Świętego i Jeszua HaMaszijah bez wymieniania wielu przykładów jest w tym filmiku, ale możliwe że Ci się przewinął
     https://www.youtube.com/watch?v=uUUon4FN7ts . Ucisk niedługo i do tego tetrady , więc pora najwyższa, żeby pokazali się ci co mają się pokazać, bo już jednak świątynie międzywyznaniowe są planowane a chrześcijanie dociskani jak „homofoby” :D pzdr PS. sorry za długi koment jakby był za długi ;b

 2. Ktoś może pomyślał o tym że watykan i papież mogą chcieć podrobić milenium w Jerozolimie? Ostatnio coraz lepiej dogadują się z elitą Izraela i duchownymi.

 3. Radku,

  Uważam, że popełniłeś błąd. Proszę, nie traktuj tego jako atak mnie na ciebie. Moim jedynym celem jest dyskusja, ponieważ wierzę, że nic negatywnego z niej nie wyniknie – jeśli to, co mówisz jest prawdą, to tylko się w tym potwierdzimy, a jeśli jest fałszem, to wrócisz na ścieżkę którą Jezus ci wyznaczył.

  Zacznijmy od początku.

  Jeśli czytamy Apokalipsę 13, można od razu zauważymy że jak istnieje trójca święta, tak samo Szatan tworzy swoją anty – trójcę która służy niczemu innemu jak zastąpieniu Boga. Szatan bowiem zazwyczaj tylko kopiuje. Plan diabelski nie jest bowiem tak trudny do zrozumienia:

  Bóg / Szatan uzurpujący sobie chęć bycia Bogiem, smok z Apokalipsy.

  Jezus Chrystus / Antychryst, Bestia z pierwszej części apokalipsy 12. Bestia ta jest zastąpieniem Chrystusa, nie bez powodu. Wiemy, że Antychryst przez pierwsze 3,5 roku będzie grał dobrego, potem pokaże swoją prawdziwą twarz. Jest to nic innego jak sparodiowanie czasu kiedy Jezus Chrystus był na ziemi, a potem jego powrotu. Diabeł zadbał nawet o odpowiednie efekty specjalne –

  Ap 13 ; 3 Gdańska – A widziałem jednę z głów jej, jakoby na śmierć zabitą; ale rana jej śmiertelna uleczona jest. Tedy się dziwowała wszystka ziemia i szła za oną bestyją.

  Apokalipsa 17 Gdańska:

  10 A królów jest siedm, pięć ich upadło, a jeden jest, inszy jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, na mały czas musi trwać.
  11 A bestyja, która była a nie jest, toć jest ten ósmy, a jest z onych siedmiu, a idzie na zginienie.
  12 A dziesięć rogów, któreś widział, jest dziesięć królów, którzy królestwa jeszcze nie wzięli; ale wezmą moc jako królowie, na jednę godzinę z bestyją.
  13 Ci jedną radę mają i moc, i zwierzchność swoję bestyi podadzą.
  14 Ci z Barankiem walczyć będą, i Baranek ich zwycięży, bo jest Panem panów i królem królów, i którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni.

  Ważny jest tutaj werset 13 ; 3 – Antychryst będzie bawił się w Jezusa, więc podrobi jego śmierć i zmartwychwstanie, które najprawdopodobniej będzie miało miejsce po pierwszym 3,5 roku. Po „czasie dobroci” nastąpi moment w którym Antychryst pokaże prawdziwą twarz, nazwie się bogiem, I rozpocznie wielki ucisk (wcześniej był tylko ucisk), zabijając każdego kto mu się przeciwstawi.

  Z kolei widać, że jeżeli przyjmiemy że Bestia = Merowingowie / Danici, to kim są w takim wypadku królowie z Ap 17 i Ap 19? Królowie to właśnie te osoby; bowiem Antychryst nie może działać sam – nawet jeśli jest potężnym nefilimem, to wciąż jest ograniczony i nie jest wszechmocny. Dlatego musi sobie wziąć kogoś do wykonywania za niego brudnej roboty, czyli…

  Duch Święty / Fałszywy Prorok – Fałszywy Prorok działa dokładnie jak Duch Święty. Jest on „wykonawcą” Antychrysta. Jak Duch Świety czynił cuda, tak i Fałszywy Prorok czyni cuda.

  AP 13 ; 12 A wszystkiej mocy pierwszej onej bestyi dokazuje przed twarzą jej i czyni, że ziemia i mieszkający na niej kłaniają się bestyi pierwszej, której śmiertelna rana była uzdrowiona;

  I co ważniejsze:

  AP 13 ; 15 I dano jej, aby mogła dać ducha onemu obrazowi bestyi, żeby też mówił obraz tej bestyi i to sprawił, aby ci, którzy by się nie kłaniali obrazowi onej bestyi, byli pobici.

  Obraz Merowingów? Jeśli bestia to kolektywna grupa, to domyślam się że druga bestia namaluje wielki obraz na którym umieści wszystkich Merowingów żyjących w danym momencie?

  O Antychryście jako takim nie mówi tylko Apokalipsa. Porównajmy:

  Daniela 8 Gdańska:

   23. A przy kończeniu królestwa ich, gdy przestępnicy złości dopełnią, powstanie Król niewstydliwéy twarzy i chytry;
   24. I zmocni się siła iego, aczkolwiek nie iego siłą, tak że na podziw będzie wytracał, a szczęśliwie mu się powiedzie, i wszystko wykona; bo wytracać będzie mocarze i lud święty;
   25. A przemysłem iego poszczęści mu się zdrada w ręku iego, a uwielbi sam siebie w sercu swoiém, i czasu pokoiu wiele ich pogubi; nad to i przeciw Książęciu Książąt powstanie, a wszakże bez ręku pokruszony będzie.

  Oraz Apokalipsa 17:

  10 A królów jest siedm, pięć ich upadło, a jeden jest, inszy jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, na mały czas musi trwać.
  11 A bestyja, która była a nie jest, toć jest ten ósmy, a jest z onych siedmiu, a idzie na zginienie.
  12 A dziesięć rogów, któreś widział, jest dziesięć królów, którzy królestwa jeszcze nie wzięli; ale wezmą moc jako królowie, na jednę godzinę z bestyją.
  13 Ci jedną radę mają i moc, i zwierzchność swoję bestyi podadzą.
  14 Ci z Barankiem walczyć będą, i Baranek ich zwycięży, bo jest Panem panów i królem królów, i którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni.

  Także warto zerknąć na Zachariasza 11:

   17. Biada pasterzowi[4] niepożytecznemu, który opuszcza trzodę! miecz nad ramieniem iego i nad prawém okiem iego; ramię iego cale uschnie, a prawe oko iego cale zaćmione będzie.

  Stąd właśnie wziął się symbol „wszechwidzącego oka” czyli „Oka Horusa / Antychrysta”. Dlatego reprezentacje antychrysta w okultystycznych mediach (Filmach, Grach) mają zasłonięte prawe oko.

  Widać więc wyraźnie że Antychryst =/= Fałszywy Prorok.

  • Wiem ze ciezko bedzie przestawic sie z myslenia o Antychryscie i jego pomocniku, ale jestem dziwnie spokojny o koncepcje pojedyncza.

   Bestiami/zwierzami nazywalo sie wczesniej grupy-imperia, jak te u Daniela. Jak tu traktowac Bestie z Apokalipsy jako pojdyncza osobe, skoro ta ma 7 glow i 10 rogow, a wiemy ze kazdy z rogow to krol ktory obejmie wladze na jakims krolestwem/regionem podczas Ucisku. To jest ewidentne odwołanie do grupy.

   „Jeśli czytamy Apokalipsę 13, można od razu zauważymy że jak istnieje trójca święta, tak samo Szatan tworzy swoją anty – trójcę która służy niczemu innemu jak zastąpieniu Boga. Szatan bowiem zazwyczaj tylko kopiuje. Plan diabelski nie jest bowiem tak trudny do zrozumienia:

   Bóg / Szatan uzurpujący sobie chęć bycia Bogiem, smok z Apokalipsy.

   Jezus Chrystus / Antychryst, Bestia z pierwszej części apokalipsy 12. Bestia ta jest zastąpieniem Chrystusa, nie bez powodu. ”

   Owszem, tworzy on fałszywe obrazy tego co stworzył Bóg, ale ja widze to inaczej:

   Mamy Izrael (Niewiasta), w ktorym urodził się Jezus(Dziecie). Obrazem Izraela jest menora.

   Kopia: Bestia (zmijowe plemie) z której wywodzi sie Antychryst (fałszywy prorok). obrazem Bestii heksagram.

   Smok (Szatan) goni Niewiaste, ale ta mu zbiega. Co robi Smok tuż po tym niepowodzeniu? przekazuje wladze Bestii (fałszywy Izrael), a z tej wylania sie druga Bestia (fałszywe Dziecie), ktora ma atrybuty Chrystusa (rogi Baranka).

   Uprzedzajac komenty ludzi wierzacych ze Niewiasta z Apokalipsy reprezentuje Kościól – to z Niewiasty rodzi się Dziecie, nie odwrotnie. To Chrystus stworzył Kościół, nie odwrotnie.

   „Ap 13 ; 3 Gdańska – A widziałem jednę z głów jej, jakoby na śmierć zabitą; ale rana jej śmiertelna uleczona jest. Tedy się dziwowała wszystka ziemia i szła za oną bestyją.

   Apokalipsa 17 Gdańska:

   10 A królów jest siedm, pięć ich upadło, a jeden jest, inszy jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, na mały czas musi trwać.
   11 A bestyja, która była a nie jest, toć jest ten ósmy, a jest z onych siedmiu, a idzie na zginienie.
   12 A dziesięć rogów, któreś widział, jest dziesięć królów, którzy królestwa jeszcze nie wzięli; ale wezmą moc jako królowie, na jednę godzinę z bestyją.

   Ważny jest tutaj werset 13 ; 3 – Antychryst będzie bawił się w Jezusa, więc podrobi jego śmierć i zmartwychwstanie, które najprawdopodobniej będzie miało miejsce po pierwszym 3,5 roku. ”

   Zauwaz ze tylko jedna glowa jest zabita i wskrzeszona, a pozostałe 6? Dlaczego ANtychryst ma 7 glow (postaci?) , a jedna podrabia Jezusa Chrystusa?

   „Z kolei widać, że jeżeli przyjmiemy że Bestia = Merowingowie / Danici, to kim są w takim wypadku królowie z Ap 17 i Ap 19?”

   Ci krolowie sa z roznych pokolen merowingow/danitow, włcaznie z tym ostatnim pokoleniem czasu Ucisku.

   „Duch Święty / Fałszywy Prorok – Fałszywy Prorok działa dokładnie jak Duch Święty. Jest on „wykonawcą” Antychrysta. Jak Duch Świety czynił cuda, tak i Fałszywy Prorok czyni cuda.”

   Duch jest niewidoczny, nie wiem czy mozemy porownywac falszywego proroka do Pocieszyciela. Duch czynił cuda poprzez ludzi (np. apostołów), Prorok jest jedną osobą, która sama czyni niezwykłe rzeczy, nie robi tego poprzez innych ludzi.

   „AP 13 ; 15 I dano jej, aby mogła dać ducha onemu obrazowi bestyi, żeby też mówił obraz tej bestyi i to sprawił, aby ci, którzy by się nie kłaniali obrazowi onej bestyi, byli pobici.

   Obraz Merowingów? Jeśli bestia to kolektywna grupa, to domyślam się że druga bestia namaluje wielki obraz na którym umieści wszystkich Merowingów żyjących w danym momencie?”

   Obrazem moze byc symbol, np. heksagram. Ktory Zyd ortodoksyjny bedzie mial cos przeciwko „tarczy Dawida” w Świątyni? Który goj bedzie zdziwiony widokiem „gwiazdy Dawida”w żydowskiej Świątyni?

 4. „Bestiami/zwierzami nazywalo sie wczesniej grupy-imperia, jak te u Daniela. Jak tu traktowac Bestie z Apokalipsy jako pojdyncza osobe, skoro ta ma 7 glow i 10 rogow, a wiemy ze kazdy z rogow to krol ktory obejmie wladze na jakims krolestwem/regionem podczas Ucisku. To jest ewidentne odwołanie do grupy”

  W takiej sytuacji, jeżeli każda bestia w biblii to imperium, to fałszywy prorok też jest imperium. Jeżeli twierdzisz, że każda bestia w Biblii to imperium, to oznacza to, że jest to każda bestia, a nie wszystkie za wyjątkiem jednej.

  „Owszem, tworzy on fałszywe obrazy tego co stworzył Bóg, ale ja widze to inaczej:

  Mamy Izrael (Niewiasta), w ktorym urodził się Jezus. Obrazem Izraela jest menora.

  Kopia: Bestia (zmijowe plemie) z której wywodzi sie Antychryst (fałszywy prorok). obrazem Bestii heksagram.”

  Temat Danitów jest przeze mnie nie zbadany aż tak mocno że będę się na ten temat dużo wypowiadać, ale technicznie Szatańskie próby zinfiltrowania i przejęcia Izraela miały by sens. W końcu dlaczego w księdze Zachariasza Bóg mówi, że 2/3 Izraela zostanie wybite, a 1/3 się nawróci i będzie walczyć z Antychrystem? Prawdopodobnie dlatego że Bóg po prostu pozbędzie się tej „zinfiltrowanej” części.

  „Zauwaz ze tylko jedna glowa jest zabita i wskrzeszona, a pozostałe 6? Dlaczego ANtychryst ma 7 glow (postaci?) , a jedna podrabia Jezusa Chrystusa?”

  Apokalipsa 17 ; 11 11 A bestyja, która była a nie jest, toć jest ten ósmy, a jest z onych siedmiu, a idzie na zginienie

  „Duch jest niewidoczny, nie wiem czy mozemy porownywac falszywego proroka do Pocieszyciela. Duch czynił cuda poprzez ludzi (np. apostołów), Prorok jest jedną osobą, która sama czyni niezwykłe rzeczy, nie robi tego poprzez innych ludzi.”

  Nie porównuję tutaj Pocieszyciela do Fałszywego Proroka, który jest jego zaprzeczeniem, i nie widzę powodu abym miał to robić. Pokazuję jedynie że Fałszywy prorok jest odpowiedzią na Ducha Świętego.

  „Obrazem moze byc symbol, np. heksagram. Ktory Zyd ortodoksyjny bedzie mial cos przeciwko „tarczy Dawida” w Świątyni? Który goj bedzie zdziwiony widokiem „gwiazdy Dawida”w żydowskiej Świątyni?”

  Apokalipsa 13 ; 15 I dano jej, aby mogła dać ducha onemu obrazowi bestyi, żeby też mówił obraz tej bestyi i to sprawił, aby ci, którzy by się nie kłaniali obrazowi onej bestyi, byli pobici

  Bez obrazy, ale nie wydaje mnie się żeby Heksagramowi nagle wyrosły usta.

  Apokalipsa 13 ; 18 Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech zrachuje liczbę onej bestyi; albowiem jest liczba człowieka. A ta jest liczba jej, sześćset sześćdziesiąt i sześć.

  I tu jest diabeł pogrzebany. Nie możemy powiedzieć kto to jest, ponieważ nikt, łącznie z New Age’owcami i Merowingami (pani Barbary Aho również to dotyczy) nie będzie znać jego tożsamości aż do jego objawienia po wniebowstąpieniu kościoła. Apostoł Jan nie podał imienia i nazwiska owego człowieka; ale zostawił nam wskazówkę odnośnie jak mamy go poznać. Jego liczba po przeliczeniu będzie wynosiła 666.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s