Wynurzenia od leżenia #2

 

Kadr ze słynnego „Sokola Maltanskiego”, dzisiaj taki scenariusz wydaje sie nieciekawy, ale wtedy … ho ho to bylo cos.

23 trzeba sprowadzic do podstawowej wartosci numerologicznej, czyli 5, srodkowej cyfry, znajdujacej sie miedzy poczatkiem a koncem. Jest ekwiwalentem wagi w zodiaku, punktu przełomowego oddzielajacego stare od nowego, sądem i oceną tego co przeszłe.

W kabalistycznym Drzewie Zycia upadli przedstawili koncepcje 1o sefirot – emanacji Boga, który sam w sobie jest dla kabaly bogiem bezosobowym. Dopiero sefiroty przedstawiaja jakies jego konkretne cechy, a nawet emocje. 5 to Gewura, czerwień (czerwona 5), srogi gniew Boga, karzaca ręka, sprawiedliwy sąd bez miłosierdzia i łaski. Symbolike 23.09 (pamietacie znaczenie 9?) mozna wiec odebrac jako punkt przelomowy, koniec starego ladu ktory rozpocznie etap wielkiego cierpienia, srogiego sadu nad zadowolona z siebie ludzkoscia.

k,NDUyOTQzNjMsODMxODc3,f,v_for_vendetta_1_Rozne odwolania do czerwonej 5 znajdujemy w popkulturze tworzonej przez okultystow, jak w „V for Vendetta” thelemity Alana Moora. Maska G.Fawkensa stala sie symbolem hakerow Anonimowych – „wrogow starego ladu.”Historia V odwoluje sie do nieudanego angielskiego Spisku Prochowego ktory mial wypalic 5 listopada 1600-cos tam.

Biblia zakazuje zajmowania sie wrozbami, wiec tym samym i kabala, numerologia. Dlaczego wiec w ogole to wszystko obliczamy? Wiedza tajemna zostala przekazana ludzkosci przez upadle anioly, z tego powodu przestrzega sie ludzi Boga przed zajmowaniem sie takimi rzeczami aby ich przypadkiem nikt nie zwiodl.

Z drugiej jednak strony kreacjonisci zdaja sobie sprawe z tego ze wszechswiat jest jednym wielkim wzorem. Wszystko zostalo zaplanowane, wszedzie dostrzegamy powtarzajace sie schematy. Uwazam ze istnieje cos takiego jak Boska numerologia, ale nikt nie uzyska o niej calej prawdy ze zrodel ezoterycznych. Sama Biblia wyraznie wskazuje na mistyczne znaczenie wielu liczb. Tylko nie sugerujcie sie rozdzialami i wersetami biblijnymi, trzeba pamietac ze wprowadzono te podzialy dopiero w sredniowieczu (rozdz) i renesansie (wers), a tworcy tych numeracji mogli byc kabalistami (patrz Apok 13:18).

Nie dam rady wiecej dzisiaj.

 

Reklamy

38 comments on “Wynurzenia od leżenia #2

 1. Hej, nie chce cię upominać, ale proszę: porozmawiaj tak głębiej z Panem Jezusem, to Jego zapyj co masz robić, mam nadzieję, że masz znajomych chrzescijan którzy cię odwiedzają i modlą się o ciebie…zostaw te numerologie, naprawdę, to sam Pan może cię dotknąć i podnieść

 2. Napisałeś: „Biblia zakazuje zajmowania się wróżbami, więc tym samym i kabałą, numerologią”. Pokutuj więc z kompulsywnego obliczania a może będziesz zdrów! Dzięki Twojej stronie nawróciłam się 3 lata temu i zerwałam swoje związki z okultyzmem. I nie tylko ja, bo z tego co wiem to sporo osób się nawróciło dzięki Tobie i zależy nam na Twoim zdrowiu. Porzuć obliczanie bo jest nieczyste, a biblia mówi żeby nieczystego nie dotykać.

  • Wiem ze ludzi zajmujacych sie okultyzmem mozna nawrocic gdy wykaze sie im „zobacz, tobie mowiono ze jest tak i tak, a tu jest jeszcze drugie dno. Dlaczego nie widziales tego wczesniej? Nie traktowales powaznie Biblii.”

   Bog przywodzi do siebie w rozny sposob. Na jednych wystarczy rozmowa z Pismem w reku, poczucie wspolnoty, a innym niewiernym Tomaszom trzeba wykazywac co w ich filozofii nie dziala. Zeby to jednak zrobic trzeba znac omawiana filozofie.

   Biblia uczy tez; po owocach ich poznacie. Owocem moga byc np. nawroceni ktorzy poprawnie interpretują Biblie, tak jak reszta Kosciola Chrystusowego. Czy ma to takie znaczenie, czy doszli tam pzez chodzenie na wyklady czy „teorie” spiskowe? Liczy sie slodki owoc, a nie wyglad krzewu z ktorego zostal wziety.

   Czy Bog moglby sie gniewac na kogos kto nawraca w prawdziwej niszy, pelnej ezoterykow i new agowcow? Jesli juz, to za to ze zaniedbalem to w ciagu ostatnich lat, nie korzystajac w pelni z danej monety, tylko zakopujac ja w ziemi ( Mt 25,14-30) myslac: „na razie im wystarczy, teraz wracam do Swiata.” Tak to czuje.

   • Ewidentnie widać, że Twoim powołaniem jest nawracanie ludzi poprzez szczegółowe wykazywanie tego, co w różnych filozofiach jest kłamstwem. Masz do tego dar i potrzebną wiedzę. Są tego owoce – dużo nawróconych osób. Nie może być mowy o tym, że zakopałeś monetę w ziemi!
    Chodzi tylko o to, aby numerologię traktować z należytym wstrętem, aby nie mieć nawet cienia fascynacji dla niej. Czy istnieje Boska numerologia? Może tak. Ale po co pragnąć tego owocu z drzewa poznania. Takie poznanie przyniesie nam śmierć. Lepiej brać z drzewa życia.

 3. Radku, oczekuj mojego kolejnego artykułu na dniach.

  Zamierzam napisać o Adwentyzmie dnia siódmego, ponieważ widzę że nauki demonów okultystki Ellen G. White infekują polski zbór, co jest niestety smutne.

  Czas złapać znów miecz ducha (w moim wypadku jest to katana) i uderzyć nim w fałszywe nauki głoszone przez niektóre grupy zanim na dobre się one tu zagnieżdżą. Niestety, problem polega na tym że ludzie przyjmują je bo „one brzmią chrześcijańsko”.

  Zamierzam bojować o wiarę raz przykazaną świętym; tak mi dopomóż Bóg!

 4. Jedne z ciekawszych liczb pojawiają się w Apokalipsie.
  Np. Liczba 144 000 , wiadomo że w Apokalipsie liczby są zawsze mnożone przez siebie, ale i nie oznaczają tylko dosłownie tego na co wskazuje liczba.
  144 000 to (12 * 12) * (10 * 10 * 10)
  Rozkładając to na czynniki możemy wywnioskować że,

  Dwunastka reprezentuje w Biblii lud Boży. Jest liczbą królestwa Bożego: dwunastu było patriarchów i apostołów, dwanaście jest gwiazd na koronie Niewiasty symbolizującej kościół Boży (Ap.12:1), dwanaście jest bram i fundamentów niebiańskiej Jerozolimy (Ap.21:13-14). A więc 144 wskazuje na Królestwo Boże.

  10 natomiast jest liczbą Bożej Pełni, zamykająca całość. A więc liczba tysiąc (10 x 10 x 10) odnosi się w Biblii do mieszkańców królestwa Bożego (Dn.7:10) i do wielkości oddziału w armii izraelskiej (Wj.18:21).

  Liczba tam nie jest dosłowna ponieważ apostoł Jan nie widział 144 000 zapieczętowanych, tylko usłyszał ich liczbę 144 000.
  Natomiast gdy zobaczył tych ludzi to ujrzał niezliczony tłum:

  „Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.”

  całość: http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/140.htm

  • przepraszam że wtrącę swoje trzy grosze, ale liczba 144 jest…
   kolejną liczbą złotego ciągu
   1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89,144,233…

   Już nie wiadomo co o tym myśleć, bowiem wszędzie te liczby „przypadkowo” się zazębiają

   • Czym się charakteryzuje Jakub Wawrzyniak?

    Jakub Wawrzyniak poślizgnął się w najbardziej nieodpowiednim momencie w swoim życiu (w meczu z Niemcami). Wiesz kto też się poślizgnął w najbardziej nieodpowiednim momencie w swoim życiu? Nie mylisz się. Steven Gerrard!

    Jakub Wawrzyniak wygrał tyle samo razy Premier League, co Steven Gerrard, czyli ZERO!

    ZERO ma cztery litery. Czy wiesz, co jeszcze ma cztery litery? Nie mylisz się po raz kolejny! OKOŃ. OKOŃ ma cztery litery.

    OKOŃ zawiera w sobie dwa wyrazy – OKO oraz KOŃ. KOŃ ma dwoje oczu.

    Co ma jeszcze dwoje oczu? Nie mylisz się po raz kolejny. OKOŃ ma dwoje oczu.

    Co jeszcze ma okoń? Okoń ma płetwę odbytową. PŁETWA ODBYTOWA ma 14 liter.

    Przypadek?????

    ____________________________________________________

    Wam już całkiem na mózg padło z tą numerologią?

    • Mądrości to w twojej wypowiedzi nie widzę żadnej,atakujesz coś czego nie rozumiesz. Po za tym skąd wiesz że dwunasta liczba ciągu Fibonacciego, która wynosi 144 nie jest tam przypadkiem ? Bóg używa 12 i 144 do opisania swojego Ludu w Apokalipsie, obie te liczby są ze sobą zazębione, zarówno w ciągu Fibonacciego jak i funkcji potęgowej: 12*12=144

     F0 F1 F2 F3 F4 F5 F6 F7 F8 F9 F10 F11 F12
     0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144

     Na zasadzie ciągu Fibonacciego zbudowane jest dużo Bożych stworzeń i ten ciąg tak jak wszystko ma swój początek u Boga. Bo nikt nie jest w stanie wymyślić czegoś jeżeli wcześniej nie widział pierwowzoru u Stwórcy. To że szatan wszystko przeinacza i odwraca to nie znaczy, że tak było od początku.

     • Wiesz, Cupak, może i masz rację. Nie znam się na tym, ale dla osób „świeżych” w temacie, takie liczenie może wydawać się śmieszne i może się kojarzyć z tymi youtuberami, którzy sobie robią jaja z tego.

 5. Rad jak byś mógł to ten u góry skasuj, bo tam się źle sformatował tekst.

  Co 49 (7*7) litera w pierwszych dwóch księgach Tory czyli Księdze Rodzaju i Wyjścia daje nam słowo TORA, natomiast w dwóch ostatnich księgach Liczb i Powtórzonego Prawa też odnajdziemy słowo TORA ale pisane wspak. W środkowej księdze, a więc Kapłańskiej, idąc co 7 literę mamy słowo JHWH czyli JAHWE(JESTEM) czyli Boga.

  TORA >> TORA >> JAHWE << ORAT < Ruth > Obed > Jesse > Dawid

  Inna ciekawa rzecz, kiedy weźmiemy pierwszy cytat z Księgi Rodzaju:
  „Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.”
  I sprowadzimy go takiego działania:

  liczba liter x wartości liter
  ———-dzielenie——— otrzymamy liczbę pi 3,1416 x 10 do 17 potęgi
  liczba słów x wartość słów

  A gdy weźmiemy pierwszy cytat z Ewangelii Jana.

  „Na początku było Słowo,a Słowo było u Boga,i Bogiem było Słowo.”

  liczba liter x wartości liter
  ———-dzielenie——— otrzymamy liczbę e (liczba Eulera) 2,7183 x 10 do 65 potęgi
  liczba słów x wartość słów

  To tylko kilka z wielu setek ukrytych w PŚ słów i obrazów.

  Cały wykład o kodzie Biblii: https://www.youtube.com/watch?v=8MRbD5nz3LU

 6. Witaj Radek, …Wszyscy Witajcie !
  Sabina Witaj !

  Rad nie poodłączał komentarzy w tym tygodniu, to szie napatoczę
  lekko Cię choroba zgięła, .. to może ja, żeby Cię Radku naprostować, to naskoczę,
  konsumuj dużo witaminy C, …a najlepsza jest witamina eM,
  na dzisiaj ,,, pisanie komentarzy… skończyłem,
  ale zapodam lekko:

  Chcecie szie naprawdę,…naprawdę ? …dowiedzieć szie, jakim gównem jest okultyzm ??
  Po co szie w gównie grzebać ? …żeby co ? …żeby pokochać własne odchody ?
  Ebać to…

  Podaję filmy, ten drugi jest nagminnie kasowany z ciultube – [to taka nazwa jest ??? ]

  [1] BIBLIA, KSIĘGA Z INNEGO ŚWIATA, HD720p.

  [2] ANIOŁ LUDZKIEJ EWOLUCJI – film dokumentalny, lektor pl

  Sorry…ale prawdopodobnie zapomniałem zapodać muzyki… Sorry,
  Radek, trudno mi jest pisać po tak długiej przerwie,
  Masz przyjaciół, i Bóg Cię nie opuści,
  ale zostaw te numery,
  seler
  hej

 7. Radku, wiem że jesteś dobrym Człowiekiem, i dlatego jestem Twoim przyjacielem,
  z prostytutkami szie nie zadaję,
  Ty szie martw… co powie Bóg o tobie, a nie… co ja napiszę,
  kełem…

  cytat:

  seler

  13 czerwca 2015 at 21:35

  przyszedł Słowo od Ojca do ludzi w Synu Człowieczym,
  nie startował w wyborach… albowiem Wyboru dokonał…
  kiedy Żył …i kiedy Konał.
  To nie Bóg umarł, a tak by chcieli niektórzy, chociaż JEST odwieczny.

  Słowem w ludzkiej Postaci przyszedł Jezus człowieka obudzić,
  by nie umarł na wieki, ale głos… Ojcu oddał…
  Czynem potwierdził i przekonał,
  i Człowiek i Bóg Jezus, …że Stwórcy „elektoratem” jeszcze jesteśmy.

  I po cóż szie o tytuły, stołki i prezydenturę trudzić ?
  😉 …dobra, …kończę …marudzić.

  seler – 13-06-2015, g. 21.00 – z Bogiem, Anne ! – pozdrawiam !

  Odpowiedz

  Anne

  13 czerwca 2015 at 22:46

  świetny wierszyk-z Bogiem seler.

  ———————————————————————
  http://detektywprawdy.pl/2015/06/08/kontrowersje-net-i-pawel-kukiz-agent/#comment-18078

  Hej – pozdrawiam !
  seler

  p.s. …Selerowy przerywnik… dobre ;-) …dziękuję, trzymaj szie !
  Hej !

 8. jak to Cie Radek na nogi nie postawi, to ja już nie wiem co,
  ;-)

  Fratii de la Toflea – Un grupaj de cantari, Biserica Penticostala Efrata 2014 Oradea 2014

  pozdrawiam serdecznie – cygan

 9. Młody sobie napisał, że:

  Młody

  Maj 31, 2015 @ 10:09 am

  seler cyganie to wygnańcy
  (…)
  ================================================
  no, popatrz,
  ===============================
  no, popatrz,
  ====================
  poważnie ???
  ========
  o, kurczę
  ===

 10. taaak ?

  Czerwiec 18, 2015 @ 11:07 am

  Zlituj sie Seler, wchodze tu raptem ze 3 razy dziennie

  ___________________

  Nie ma litośzci,… kurcze, nie ma !!! – ale nad Tobą szie lekko zlituję !
  Dam Ci odpocząć i przyjąć końskie dawki witaminy C,
  łykaj, na mnie nie patrz…
  no, chyba że
  jednym okiem, ale to ja by.mm Ci tegio nie proponował, tego
  oka… ;-)

  Dziękuję, …w porzo, … może szie jeszcze odezwe w tym roku !
  Pozdrawiam – jak ja ,to szie nazywam ?
  aaa…-)
  , seler
  Hej ! ;

 11. Cytuję:

  Czerwiec 18, 2015 @ 7:10 pm

  Ale tam nigdzie nie ma o porach dnia tych „razow”. co tam Zibi, przesladujesz dalej pielgrzymki? #wladca_szpiegow#
  ____________

  nie wiem, o Ci chodzi… kompletnie… nie wiem,
  ale zapodam Ci i Wszystkim

  Vasile Oprea, Marian Mocanu, Isaura Dincă şi Rugul Aprins – Colaj de cantări 2 – http://www.predic.ro

  pozdrawiam

 12. Kurcze… dopiero teraz zajarzyłem, o co było pytanie… aleś szie zaczaił ?
  cytuję:
  Rad wziął i się lekko pozapytywał mnie:
  „co tam Zibi, przesladujesz dalej pielgrzymki? #wladca_szpiegow# ”
  ____________

  już nie… dałem se spokój… za dużo roboty… i psy jakiesż naokoło ?
  wszędzie psy…. mówię Ci
  ;-) ;-) ;-)

  pozdrawiam… zażywaj witaminy… a resztę olej…
  seler

 13. dopisek ekstremalny – prawdopodobnie mój:

  jak jeszcze będę atakował bałwochwalstwo maryjno-madonniane w mieście świętej wieży, to ja Ci zapodam film, nawet z komórki, tylko że komórkę ktoś mi [xxxxxxxx]
  i nie mam…

  HEJ ! ;-)

 14. dobra… pojadę…
  kiedysz podpiłowywałem brzeszczotem wieżę jasnogórską – bo ja z Cżęstochowy jestem, jakby szie kto pytał… ale mi się brzeszczot złamał,
  co to za kamień ??? …brzeszczot, kurcze, nie bierze…
  Obraz madonny lekko szie na mnie obraził,
  ale… ja w dupie mam „święte” obrazy..
  Bez obrazy…
  Hej ! ;-)

  seler
  ;-)

  • Szwedzi nie zdobyli, to i Seler z brzeszczotem nie dal rady, choc ja wierze w Ciebie i wiem ze jakbys mial duzo czasu to bys tego dokonal.

   Ci Szwedzi u Sienkiewicza to i tak byla fikcja literacka.

 15. Radek,
  dużo wita,miny C jst w natce pietruszki, więcej niż w cytrynie,
  ta witamina – ta Ona – to dużo robi, to Ojciec dał,
  byśmy zatwardzenia nie mieli…
  tak myślę…

  Trzymaj szie ! – cygan
  Hej !

 16. Witaj Ryba ! …przepraszam, czy Ty to tych z tych Ryb, co po niebie latają ?
  ja Cie znam… ja widziałem… Ty to Ty ! – ;-) ;-)

  Zespół Romanca, Alicja Węgorzewska „Cygański Refren”(Official Video)

  seler – Hej ! ;-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s