Facebook usuwa wpisy udostępnione z „Loży bez Tajemnic”

 

Aktualizacja: Sprawa się już wyjaśniła. Był to bardzo wczesny przykład odlajkowywania postów przez Facebooka (klik). Ludzie nie reagują na apele o zamykanie kont na FB, więc sam postanowiłem wejść tam bez zdejmowania butów.

 

W ostatnim czasie mój blog został praktycznie wykastrowany z udostępnień lub polubień na Facebooku,  nie ma chyba ani jednego wpisu który nie ucierpiał by z powodu tej cenzury. Wystarczy sprawdzić sobie ilości znajdujące się na „share buttonach” pod artykułami, np. Pierwszy samouczek dla niedowiarków od lat miał ich wiele tysięcy, obecnie zostały 4, słownie cztery – nie cztery tysiące. Artykuł o Eurowizji z zeszłego roku, gdzie przewidziałem, że konkurs wygra reprezentant Austrii – to samo, tysiące udostępnień, obecnie ledwie kilka. Bardzo popularny artykuł o boreliozie, czytany dzień w dzień – zero udostępnień.

Tematy mniej spiskowe zostały potraktowane odpowiednio mniej brutalnie ale i tam nie obyło się bez strat. Dla przykładu artykuł o teorii księżycowego szabatu jeszcze niedawno miał ponad 800 udostępnień, dzisiaj jest ich 569.

Jeśli udostępniałeś kiedyś materiały z „Loży” na FB, sprawdź co się stało z Twoimi wpisami. Być może zostały uznane za materiał skrajnie niebezpieczny i według teamu „Zimmermana” znajduje się teraz na tej samej półce co pedofilia, zoofilia czy nawoływanie do mordów etnicznych.

Ostatecznie, Facebook może usunąć i przywrócić co mu się żywnie podoba i wyjaśnić później, że to efekt np. usterki, tak jak to było ostatnio. Na koniec dodam jeszcze – naprawdę ludzie, usuwajcie swoje konta FB, przecież to jest syf niegodny żadnego wielbiciela Prawdy. Jeśli udostępnienia nie powrócą, w ogóle usuwam butony FB z artykułów, nie ma sensu się bawić w takie podchody.

___________________________________________________________

technowinki.onet.pl

Z Facebooka zniknęły miliony wpisów zawierających linki. Powodem zamieszania był błąd po stronie platformy społecznościowej, który blokował niektóre posty.

W czwartek wieczorem użytkownicy zaczęli zgłaszać problemy ze znikającymi wpisami. Miały być usuwane za naruszenie warunków korzystania z serwisu. Od razu pojawiły się głosy sugerujące stosowanie przez Facebook cenzury, ponieważ błąd dotknął osoby próbujące dzielić się na swoich profilach tematem zamieszek w Baltimore w Stanach Zjednoczonych, gdzie tłum wyszedł na ulice po śmierci Freddiego Graya.

Rzecznik Facebooka powiedział dziś rano, że błąd został zlokalizowany i naprawiony: „Problem pojawił się przez błędnie działający system do blokowania groźnych linków, który niewłaściwie oznaczał prawidłowe adresy. W efekcie awarii niektóre wpisy zostały ukryte, a inne całkowicie zablokowane. Rozwiązaliśmy już tę kwestie, dzięki czemu wpisy powinny zostać odblokowane. Przepraszamy za niedogodności.”

Patrz także: Facebook doprecyzował swoje standardy

 

Reklamy

18 comments on “Facebook usuwa wpisy udostępnione z „Loży bez Tajemnic”

 1. Przecież to już od dawna jasne. I tak się dziwię Radtrap, że przy twojej tytanicznej – jakby nie patrzeć – pracy w kwestii tłumaczeń niewygodnych materiałów tak długo to trwało. W sensie, że dopiero teraz masz problemy. Wiem, że jesteś na DI, więc zapewne wiesz, o problemach Krzysztofa Rogala. Złożonych przyczyn od dawna jestem na „Diasporze” w której tworzeniu delikatnie uczestniczyłem. Od co najmniej 3 lat są problemy. Od 4 miesięcy to praktycznie „wojna”. Są na szczęście alternatywy. I jakkolwiek będzie to rozumiane..,na teraz dobrym pomysł3m jest „informatyczny marsz na Wschód”.
  Cryptologicon.

  • Nigdy nie zakładałem konta na forum DI, to nie moja bajka. Rogala jest dość antychrześcijański, ale solidaryzuję się z każdym komu rzucają takiego rodzaju kłody pod nogi.

   Diaspora nie rozwija się chyba, niestety, tak jak zakładano na początku, prawda?
   Z Bogiem.

 2. przynajmniej wiesz, że robisz dobrą robotę, od 2010 wchodzę tu i jest to moja ulubiona strona w temacie, solidna i przejrzysta,jedyna której adres znam na pamięć i którą polecam :) pzdr

 3. Ostatnio też się nieźle wkurzylam. Siedzę sobie na fb czytam i czytam. Coś o illuminatich chyba. Nie pamiętam. Mnie w każdym razie lepiej nie pytać o daty, nazwiska itp. Mam dopiero 14 lat i już skleroza. W każdym razie czytam i nie do czytałam do końca. Postanowiłam to zostawić na później. Wchodzę następnego dnia i szukam i szukam i ani śladu. Miałam tak dwa razy. A teraz trochę o innej sprawie. Jak coś ciekawego na tematy, którymi się interesuje pojawia się w internecie to czasem po 1 lub po 2 dniach wchodzę żeby sobie poczytać i mi pisze materiał został usunięty.

 4. W tym całym postmodernistycznym syfie intelektualnym (nihilizm, antyteizm, relatywizm i nieliczenie się z historią) jaki przeżera mózgi nowoczesnych „wykształciuchów” to wystarczy że taki ktoś z tego nurtu znajdzie się na decyzyjnej pozycji w moderacji i nie spodoba mu się treść postawiona przed oczami, a usunie to co „godzi” w jego światopogląd, aby uśmierzyć obrazę swoich wierzeń….

 5. Proszę nie zamykać bloga, wiem, że czasem trudno znaleźć czas, ale chociaż od czasu do czasu coś dodawać :*

 6. Drogi Radtrap i czytelnicy. Znacie jeszcze jakieś alternatywne blogi/strony poświęcone tematyką biblijną oraz Nwo? Ważne by były prawdziwe bez kłamstw i obłudy. Pozdrawiam. Damian

 7. Przecież każdy zdrowo myślący wie że takie wynalazki stworzone przez masonziona mają na celu spis ludności, zbieranie informacji o każdym kto ma jakie wyznanie, jakiej jest orientacji itd, jakie ma upodobania, fotografie, a jak to u masonów ich ulubiona jako numer 1 to kontrola populacji :) Zakładanie konta o takiej tematyce na dodatek na żydosyjonistycznym fejszbuku, to tak jak by dać kopa im w dżądra :) Niech cenzurują, a czym więcej to znaczy że przyznają się tym do winy i mają coś do ukrycia. DEMO-kracja robi swoje :)

  Tak sobie myślę że teraz to już za późno na ukrywanie prawdy i robienie cenzury, gdyż zapewne większość światowej populacji swoje wie, ale jak widać jadą do końca ćwoki z myślą że stworzą ten swój nowy porządek do końca roku 2020 :D

  Pozdrowionko :)

  • Ecnadna, pisałem do Ciebie w zeszłym tygodniu ale nie odpowiadałeś, więc mniemam że masz nowego maila. Odezwij się do mnie, jest sprawa.

  • Jest jeszcze dodatkowy kontekst do zrozumienia sytuacji – objawienie Jana, gdzie do tzw nwo musi dojść, to kwestia czasu.

 8. Witaj,
  Ja dodaje linki do Twojego bloga w postach na Facebooku i zachęcam do lektury :)
  Jednakże myślałam, że polskie społecznstwo jest mądrzejsze.
  Nie mogę uwierzyć, że ludzie łykają to co dyktują im ogłupiające media, praca itd.

  • Dzięki za linkowanie. Gdybyś zauważyła – gdyby ktokolwiek zauważył – że wasze posty na FB (przede wszystkim te starsze) z odnośnikami znikają, to dajcie znać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.