Biblijne czasy końca: Świat (część 5)

 

Janet Moser (Watch Unto Prayer), tłumaczenie i opracowanie: radtrap (fragmenty)

 

7. NOWE AKWENY

A. Brak mórz i wysp (Tsunami i huragany)
B. Woda Życia (Święte jeziora i rzeki)
C. Rzeka Życia (Powódź na wzgórzu świątynnym)


7-A. BRAK MÓRZ I WYSP (Tsunami i huragany)

fala1

 • Bóg zniszczy morza podczas Ucisku oraz pod koniec Królestwa Bożego.
 • Szatan zinterpretuje zniszczenie mórz podczas Wielkiego ucisku jako sygnał końca Królestwa Bożego.

planboży

UCISK

 • Bóg przemieni 1/3 mórz w krew.

I zatrąbił drugi anioł; i coś jakby wielka góra ziejąca ogniem zostało wrzucone do morza; a jedna trzecia morza zamieniła się w krew, i jedna trzecia zwierząt żyjących w morzu zginęła, a jedna trzecia okrętów uległa zniszczeniu. – Obj. 8:8-9

WIELKI UCISK

 • Woda we wszystkich morzach przemieni się w krew. Zginą wszystkie morskie stworzenia.

A drugi wylał czaszę swoją na morze; i przemieniło się w krew jakby z umarłego, i wszelkie stworzenie, żyjące w morzu, zginęło. – Obj.16:3

KRÓLESTWO NIEBIOS

 • Bóg uzdrowi wody.

And it shall be in that day, that living waters shall go out from Jerusalem; half of them toward the former sea, and half of them toward the hinder sea; in summer and in winter shall it be. – Zach.14:8 (KJV)

A dnia onego wyjdą wody żywe z Jeruzalemu; połowa ich do morza na wschód słońca, a połowa ich do morza ostatniego, a to będzie w lecie i w zimie. – Zach. 14:8 (Gdańska)

oszustwoszatana.

UCISK

 • Okultyści wykorzystają technologię w rodzaju HAARP do wytworzenia ogromnych tsunami. Morza zostaną wzburzone, a góry i wyspy wstrząśnięte.

I będą znaki na słońcu, księżycu i na gwiazdach, a na ziemi lęk bezradnych narodów, gdy zahuczy morze i fale. – Łukasza 2l:25

i niebo znikło, jak niknie zwój, który się zwija, a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich. – Obj. 6:14

I nastąpiły błyskawice i donośne grzmoty, i wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd człowiek istnieje na ziemi; tak potężne było to trzęsienie… I znikły wszystkie wyspy i gór już nie było. – Obj. 16:18, 20

Patrz: Katedra New Age w Nowym Jorku

stx

st4


7-B. WODA ŻYCIA (Święte rzeki i jeziora)

fala2

 • Bóg zanieczyści 1/3 świeżych wód w pierwszej połowie Ucisku. Podczas Wielkiego Ucisku zanieczyszczona zostanie cała świeża woda.
 • Szatan zinterpretuje Sąd Boży połowy okresu Ucisku jako zniszczenie świętych miejsc podczas Wielkiego Ucisku.

planboży

UCISK

 • Dwóch świadków będzie miało moc zamiany wody w krew.

I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi. A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą. – Obj.11:3-6

KRÓLESTWO NIEBIOS

 • Bóg oczyści wodę.

Wówczas Jeruzalem będzie święte, a obcy już nie będą przez nie przechodzili. W owym dniu góry będą ociekać [winem], a pagórki opływać mlekiem, i wszystkie potoki judzkie będą pełne wody, a z przybytku Pana wypływać będzie źródło i nawodni Dolinę Akacji (ang. valley of Shittim). – Joela 3

NOWE NIEBIOSA I ZIEMIA

 • W Nowej Jerozolimie będzie świeża woda.

I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka. – Obj.22:1

oszustwoszatana.

CZASY KOŚCIOŁA

 • Międzynarodowe korporacje wykupują źródła świeżej wody na całym świecie.

„Wtedy zobaczyłem jak te międzynarodowe korporacje, te same które kontrolują banki centralne, przejmują na własność źródła wody na całym świecie (…) Wiecie że jednym z ich dobrych znajomych jest Jeb Bush z Florydy. To on stał za przejęciem dostaw świeżej wody z Everglades przez firmę Azurix. (…) Obecnie woda ta jest zanieczyszczana przez plantacje trzciny cukrowej należące do bardzo ważnych darczyńców rodziny Bushów oraz partii demokratycznej. Właściwie są to najwięksi sponsorzy obu partii na Florydzie. Interesujące? To ci sami ludzie którzy niszczą wodę w Everglades i nikt nie zmusza ich do naprawienia szkód które narobili, co kosztowałoby ich w tym momencie około 800 milionów dolarów. Zamiast tego ludzie z Azurix mówią: dacie nam tą wodę, to ją oczyścimy – pod warunkiem że będziemy mogli ją ponownie sprzedać. Jeszcze kilka miesięcy temu Azurix należała w całości do spółki Enron. (…)

„… jestem tym przejęty ponieważ widziałem jak zrobili to w Wielkiej Brytanii, gdy zasoby wodne zostały sprywatyzowane a rachunki za wodę wzrosły o 250%. Enron przejął wtedy dużą angielską spółkę – Essex Water. Teraz doszliśmy do punktu gdy możesz zostać aresztowany w Anglii za podlewanie swojego trawnika w określonych tygodniach.

„…Nazywają to prywatyzacją, ale to nie jest prywatyzacja. Hitler mówił: „dobra Goerring, sprywatyzujemy tą fabrykę. Jest twoja.” Tak to działa. To nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem.” – 650

strong_mauriceMaurice Strong, [założyciel Rady Ziemi, bliski współpracownik Michaiła Gorbaczowa – patrz: Michaił Gorbaczow wzywa do utworzenia rządu światowego] szef American Water Development Inc. oraz prezes i dyrektor wykonawczy Ontario Hydro. – 68:6

„W wieku 31 lat [Maurice Strong] został prezydentem Power Corporation of Canada. Kierował zarówno Petro Canada jak i Hydro Canada… w roku 1978 kupił od Adnana Khashoggiego, saudyjskiego handlarza bronią, Colorado Land & Cattle Company, spółkę posiadającą 200.000 akrów w Dolinie San Luis w Kolorado.

„Owe Ranczo o nazwie Baca leży na największej na kontynencie warstwie wodonośnej. Strong chciał przesłać tą wodę rurami na południowo-zachodnią pustynię, lecz plany oprotestowały organizacje ekologiczne i ostatecznie pomysł upadł. Skończyło się na ugodzie z przedsiębiorstwem wodnym, 1.2 miliona dolarów odszkodowania dla Stronga i corocznej dotacji w wysokości 100.000 dolarów od Laurenca Rockefellera. Na dodatek Strong wciąż jest prawnym właścicielem tej wody.” – 701

UCISK

 • Korporacje będą sprzedawać wodę najbogatszym oferentom.

Wielkie koncerny i politycy chcą handlować wodąna giełdzie. Powód, cena wody jest zbyt niska, tym samym ludzie korzystają z niej nierozważnie. Obecnie państwa, ONZ i wielkie korporacje typu Nestle pokażą nam jak to się robi windując ceny o przynajmniej 300%.

Największym graczem wydaje się być elitarny fundusz finansowy Foundation of Saint Lazare operujący pieniędzmi najbogatszych ludzi tego świata. Dostaliśmy również potwierdzenie, że instytucja ta działa pod “Wojskowym i Szpitalnym Zakonem Świętego Łazarza z Jerozolimy” [ang. “Military and Hospitaller Order of Saint Lazarus”].

Celem funduszu jest kontrola ziemskich zasobów wodnych. Na ich stronie możemy m.in przeczytać: “Woda jest częścią światowego dziedzictwa. – Dwie trzecie powierzchni naszej planety jest pokryte wodą. Mniej niż 1% jest dostępny dla potrzeb ludzkości. Ochrona, poszanowanie i wykorzystywanie tego zasobu naturalnego oraz rozwój tego, co jest dla nas dostępne przez równowagę w przyrodzie jest w naszym interesie. Woda jest dla nas źródłem życia. A wkrótce stanie się instrumentem władzy i wpływów”.

Więcej na stronie funduszu: theworldsociety.org oraz oslj.org

Nestle: handel wodą jest częściową odpowiedzią na wykarmienie świata

Sprzedaż wody na giełdzie w ten sam sposób jak to ma miejsce z innymi towarami może pomóc w rozwiązaniu braków tego najbardziej cennego surowca, a który może wyschnąć na długo przed wyschnięciem złóż ropy, powiedział we wtorek prezes Nestle.

“Nie jestem przeciwny tej idei”, powiedział agencji Reuters Peter Brabeck, prezes największej na świecie grupy spożywczej, pytany o pomysł dotyczący handlu wodą na giełdzie.

Pierwszym miejscem jakie powinno się rozważyć jest prowincja Alberta – powiedział, gdzie konkurencja, może być szczególnie gwałtowna pomiędzy rolnikami wymagającymi wody dla nawadniania roślin, a koncernami naftowymi wymagającymi wody do wymywania piasków roponośnych, które wymagają zużycia znacznie większej ilości wody niż inne rodzaje depozytów ropy.

lesson-plan-water-crisis“Pracujemy intensywnie z rządem Alberta aby rozważył handel wodą” powiedział Brabeck. Jako pierwszy krok, dodał, Alberta oddzieliła prawa do ziemi od prawa do zasobów wodnych, więc posiadanie ziemi nie daje automatycznie prawa do wody, która biegnie przez tą ziemię.

Podał on również starożytny przykład państwa nad Zatoką Omańską, które posiadało system wymiany wody sięgający tysięcy lat wstecz. Zauważył też, że silna zwyżka na ropę, której cena w kwietniu wspięła się na więcej niż 127 dolarów za baryłkę i była powyżej 117 dolarów we wtorek na międzynarodowych rynkach terminowych, może ograniczyć popyt.

Widzisz co się dzieje, gdy rośnie popyt na rynku. Rynek reaguje i ludzie zaczynają używać ropę naftową w bardziej efektywny sposób” – powiedział.

Jedną rzeczą, która się w ogóle nie porusza, to cena wody.

Przewodniczący odmówił komentarza w odniesieniu do obecnej bańki na rynku towarów w tym kakaa i kawy, a także oleju, używanego w dużych ilościach przez Nestle. Powiedział, że nie mógł się wypowiedzieć się na temat “kwestii operacyjnych”.

Woda, energia i żywność za miliardy

Brabeck odpowiedział na pytania przed i po przemówieniu do głównie akademickiej publiczności w Genewie, w którym rozpatrywał wyzwanie dostarczenia wody, energii i żywności dla ludności całego świata, która ma osiągnąć 10 mld, według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych z ubiegłego tygodnia.

Jego wypowiedzi są echem komentarzy Światowego Forum Ekonomicznego z Davos na początku tego roku, mówiących o tym, że biopaliwa nie powinny pochłaniać cennych zasobów.

“Jedną z pierwszych decyzji, jaką należy przyjąć jest brak zgody na produkcję paliwa zamiast wody”, powiedział dodając, nawet biopaliwa drugiej generacji, które wykorzystują niespożywcze surowce, nie są odpowiedzią.

Twierdził, że druga generacja nie będzie w stanie wyprodukować dostatecznej ilości biomasy wymaganej przez ambitne cele rządowe, aby zwiększyć ilość biopaliw w bilansie energetycznym.

W Davos powiedział: “nie dla paliwa kosztem jedzenia” generuje to inflację cen żywności i powtórzył we wtorek, że rosnące ceny surowców były przyczyną niepokojów, które rozprzestrzeniły się w Afryce Północnej i Bliskim Wschodzie.

20 byłych światowych przywódców dyskutuje o nadciągającym „kryzysie” wodnym

Dwudziestu byłych szefów państw, w tym były prezydent USA Bill Clinton ostrzegł we wtorek [7.VI.2011] o zbliżającym się “kryzysie wodnym” – i zgodził się powołać zespół, który zajmie lukę światowego lidera w tej sprawie. Emerytowani przywódcy, wśród nich były prezydent Meksyku Vicente Fox i były premier Japonii Yasuo Fukuda który powiedział, że panel będzie działać w kierunku poruszenia kwestii politycznych w celu uniknięcia problemów z zaopatrzeniem w wodę na całym świecie.

Członkowie Rady InterAction uczestniczyli w tym roku w trzydniowym dorocznym spotkaniu w Quebeku. Był na nim również obecny meksykański przywódca Ernesto Zedillo i Gro Brundtland z Norwegii. Grupa wezwała do uznania nowej międzynarodowej etyki zarządzania zasobami wodnymi i zaproponowała 21 zaleceń dla gospodarki wodnej na świecie.

Na szczycie listy: “wprowadzenie wody na pierwsze miejsce globalnej agendy politycznej”.

Inne pozycje zawierają połączenie badań nad zmianami klimatycznymi i problemami z wodą, tworząc prawo do posiadania wody i podniesienie jej ceny, aby odzwierciedlać jej ekonomiczną wartość.” – Afery Prawa

WIELKI UCISK

 • Niskie zasoby wody wywołają nowe wojny.

„Wojny w przyszłym stuleciu toczyć się będą o wodę.” (raport Banku Światowego)” – 759


7-C. RZEKA ŻYCIA (Powódź ze wzgórza świątynnego)

złota

 • Na początku Królestwa Niebios Bóg poprowadzi rzekę życia ze Świątyni Milenijnej.
 • Na początku Złotej Ery Szatan poprowadzi rzekę śmierci ze Świątyni Salomona w celu zniszczenia ludu Bożego.

planboży

KRÓLESTWO NIEBIOS

 • Od Świątyni Milenijnej popłyną żywe wody które uzdrowią obszar Morza Martwego i Doliny Jordańskiej.

Potem zaprowadził mnie z powrotem do bramy przybytku; a oto spod progu przybytku wypływała woda w kierunku wschodnim, gdyż przybytek był zwrócony ku wschodowi, a woda spływała ku dołowi spod bocznej prawej ściany świątyni, na południe od ołtarza. Potem wyprowadził mnie przez bramę północną i oprowadził mnie wokoło drogą zewnętrzną do bramy zewnętrznej, zwróconej ku wschodowi; a oto woda wytryskała z południowej strony. A gdy ten mąż ze sznurem mierniczym w ręku wyszedł w kierunku wschodnim, wymierzył tysiąc łokci i kazał mi przejść przez wodę, która sięgała mi do kostek. I znowu odmierzył tysiąc łokci, i kazał mi przejść przez wodę, która sięgała mi do kolan. I znowu odmierzył tysiąc łokci, i kazał mi przejść przez wodę, która sięgała mi do pasa. A gdy znowu odmierzył tysiąc łokci, był to już potok, którego nie mogłem przejść, gdyż wody wezbrały, a były tak głębokie, że trzeba by było w nich pływać, potok, którego nie można było przejść.

Wtedy rzekł do mnie: Czy widziałeś to, synu człowieczy? Potem kazał mi iść z powrotem brzegiem potoku. A gdy wracałem, widziałem na brzegu potoku bardzo dużo drzew, z jednej i drugiej strony. I rzekł do mnie: Te wody płyną w kierunku okręgu wschodniego i spływają w dół na step i wpadają do Morza, do wody zgniłej, która wtedy staje się zdrowa. I gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb, bo gdy ta woda tam dotrze, wtedy będzie zdrowa, a wszystko będzie żyć tam, dokąd tylko dotrze potok. Rybacy będą stać nad nim, od Engedi aż do En-Eglaim, tam będzie suszarnia sieci; jego ryby będą tego samego gatunku, co ryby Morza Wielkiego i bardzo liczne. Lecz jego bagna i bajora nie będą zdrowe, będą przeznaczone do zdobywania soli. – Ezechiela. 47:1-10

oszustwoszatana.

ZIEMIA PRZED POTOPEM

 • Dolina Jordanu i Morze Martwe były częścią wielkiego jeziora Lisan.

„Dolina Jordanu, w tym obszar Morza Martwego i Araby, była w czasach prehistorycznych jeziorem o nazwie Lisan” – 590:62

1-s2.0-S0016703708001099-gr1

OKRES STAREGO TESTAMENTU

 • Esseńczycy czekali na wypłynięcie ze Świątyni Jerozolimskiej rzeki mającej uzdrowić Morze Martwe.

„Nauczyciele religijni [Esseńczyków] najwyraźniej wspierali Machabejczyków aż do czasu gdy Jonatan powołał nieprawowitego kapłana [nie będącego potomkiem Sadoka]. Prawdopodobnie to właśnie wtedy wycofali się do Qumran. Miejsce w Wadi Qumran mogło być wybrane ze względu na proroctwo zawarte w Ezechiela 47, mówiące o rzece wypływającej ze Świątyni w kierunku Morza Martwego. Osada w Qumran została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 31 p.n.e. Jej odbudowa przypadła na czasy narodzin Jezusa. Zapiski pochodzące z tego okresu opisują Rzymian jako sprzymierzeńców „dzieci ciemności”… to rzymscy legioniści ostatecznie zniszczyli społeczność w Qumran w roku 68 n.e.”- 234:258

WIELKI UCISK

I wyrzucił wąż z paszczy swojej za niewiastą [Izrael] strumień wody, aby ją strumień porwał. Lecz ziemia przyszła niewieście z pomocą i otworzyła swoją gardziel, i wchłonęła strumień, który smok wyrzucił z swojej paszczy. – Obj.12:15-16

Wojska będą przed nim doszczętnie zniesione jakby powodzią i rozbite, nawet książę przymierza będzie zmiażdżony. – Dan 11:22

 • Powódź z proroctw może nastąpić w momencie gdy Szatan/Saturn poruszy kamień ze wzgórza świątynnego.

map„Imię semickiego bóstwa Szalema lub Szulmana występuje w jednej z nazw Jerozolimy – „podbudowa/fundament Szalema”. W słowniku asyryjskim… identyfikuje się go z Ninurtą, bóstwem babilońskim reprezentowanym przez planetę Saturn… tak jak Ninurtę postrzegano w Asyrii i Babilonii jako założyciela licznych miast, a El Kronosa – bóstwo Saturna i Kananejczyków – jako założyciela miasta Byblos w Fenicji… tak też boga Saturna postrzegano jako założyciela Jerozolimy. Jego miasto… miało wstrzymywać podziemne wody chaosu. Postrzegano je też jako centrum Ziemi [Axis Mundi]” – 95:820

Kamień w Świętym Świętych [Miejscu Najświętszym do którego wstęp mieli tylko główni kapłani] Świątyni Jerozolimskiej (znajdujący się pod ołtarzem na którym składano ofiary całopalne) był uważany za miejsce w którym rozpoczęło się Stworzenie świata oraz za jego środek [Axis Mundi]. Był też postrzegany jako pieczęć powstrzymująca podziemne wody „Tehomu”, które według Talmudu wytryskiwały na zewnątrz za każdym razem gdy usuwano omfalos.” – 100:246

 • W przypadku gdyby ze wzgórza świątynnego wypłynęły wody powodzi, Bóg ześle trzęsienie ziemi wzdłuż Rowu Jordanu który otworzy się i pochłonie wodę.

„Palestyna jest podzielona przez Rów Jordański będący częścią 6,5 tysiąca kilometrowego Wielkiego Rowu Afrykańskiego zaczynającego się w tureckiej Antiochii. Rów przebiega przez… dolinę Jordanu, Morze Martwe… i kończy się pod afrykańskim jeziorem Malawi… W przeszłości dochodziło na jego obszarze do silnych trzęsień ziemi. Dolina Jordanu, wraz z Morzem Martwym… była w czasach prehistorycznych wielkim jeziorem o nazwie Lisan.” – 590:62