Przenicowany świat

 

Andance (nadesłane mailem)

Ano obejrzałem sobie taki film rosyjski Przenicowany świat – oryginalnie Обитаемый остров

Przenicowany świat (2008) Podczas podróży kosmicznej w 2157r. Maksym odkrywa nową planetę i musi na niej lądować awaryjnie. Po krótkim czasie znajduje nową cywilizacje, która łączy w swoim bycie średniowieczne okrucieństwo z zaawansowanymi technicznie przyrządami i uzbrojeniem. Serce młodego odkrywcy zaczyna bić dla miejscowej dziewczyny i przy okazji znajduje przyjaciela w jej bracie. Razem postanawiają obalić panujący na planecie totalitarny system rządów.

Część druga:  Przenicowany świat: Starcie (2009) 


Opis powyżej wkleiłem z Filmweba, gdzie komentarze lemingostwa na tym filmwebie lub innych stronach dotyczące owego filmu powalają prostotą, licząc wyłącznie na efekciarstwo rodem z holiłuda, narzekająć na jakieś jakości i aktorów.
Ludzie w zasadzie nie widzą somboli w tym filmie, nie widzą prostego przekazu jaki płynie do widza. Film jest na podstawie powieści autorstwa braci Arkadija i Borysa Strugackich. Jest to powieść ukazująca działanie totalitarnej antyutopii, widzianej oczami ziemskiego Maxima który rozbił się na obcej planecie.

Wieże jakich używają w tym filmie ci co rządzą pokazują coś ciekawego, coś jak tą naszą ziemską instalacje ogłupiającą mózg typu haarp. Inna rzecz to niebo gdzie nie widać gwiazd i inne ciekawostki. Ci co rządzą to matka i takie tam. Symbole typowe dla masonów dobrze widoczne, a wręcz aż celowo pokazane dla ludzi w temacie, dla tych co wiedzą co może stać się na Ziemi gdy dojdzie do globalizacji pod rządami dziwadeł. Ktoś o ksywce „andrew0911” :) napisał na kinomaniaku co mnie ucieszyło bo gościu rozumuje poprawnie, ale nawiązuje do tego co jest nam pokazywane :)

cytat:

andrew0911 16.08.2012 19:27

Film sprytnie ukazujący sytuację polityczną w Rosji, są dobrzy i źli ( wyrodki ) wzajemnie szukający w śród siebie wichrzycieli, w skutek czego nikt nawet nie zastanawia sie kto tak naprawde rządzi, i co dzieje się na górze. 1:41 piękne wytłumaczenie w jaki sposób ” dobry ” obywatel jest zmanipulowany przez komórkę rządzącą i nie posiada własnego zdania. I tak naprawde i ci dobrzy i ci źli sa kierowani przez jedną osobę. 100 % Rosji .

A ” piękny ” Vasilij miał zadziałać na zasadzie Pameli Anderson, CENZURA PATRZY NA NIEGO A NIE NA PRZEKAZ FILMU. Pozdrowienia dla roczników 95′ nie było gołych dup i klnięcia więc nikt filmu nie zrozumiał.”

 

Reklamy