Syria ostrzelała kolejny turecki samolot, Turcja domaga się odwetu

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Konflikt syryjski ewoluuje wedle któregoś z planów zapasowych. Tak chyba można nazwać nagłą eskalację między stosunkami Syrii i Turcji. Najpierw turecki samolot F4 Phantom zapuścił się na terytorium Syrii i został zestrzelony a teraz ostrzelano samolot transportowy CASA, który prowadził poszukiwania załogi myśliwca.

Wygląda na to, że incydent turecko-syryjski będzie teraz eksploatowany po pierwsze w ramach Rady Bezpieczeństwa ONZ gdzie zostanie wywarta presja na legitymacje nalotów na Syrię. Poza tym Turcja już teraz powołuje się na artykuł 4 traktatu północnoatlantyckiego. Oznacza to, że odbędą się konsultacje, bo Turcja czuje się zagrożona. Stąd tylko krok do wdrożenia artykułu 5 zezwalającego na pomoc wojskową sygnatariuszy.

Jak nie pałą go to dzidą, można powiedzieć o prezydencie Assadzie. Mimo wysiłków grup terrorystycznych funkcjonujących na części terytorium Syrii kraj zachowuje integralność. Zestrzelenia tureckiego samolotu było tak na prawdę zdanym testem rosyjskiego systemu obrony przeciwlotniczej. Należy ten incydent rozpatrywać właśnie w takich kategoriach.

Turecki myśliwiec niby zagubił się lecąc na niskim pułapie z dużą prędkością. Ewidentnie testowano, co widzą Syryjczycy na radarach i jak mogą odpowiedzieć, gdy dojdzie do nalotów. Rezultat tej prowokacji wskazuje na to, że Syria ma dobrze wyposażoną obronę przeciwlotniczą i operacja punktowych nalotów byłaby obarczona ryzykiem strat wielu maszyn.

 

Reklamy

32 comments on “Syria ostrzelała kolejny turecki samolot, Turcja domaga się odwetu

 1. najgorsze ze ludzie walcza i umieraja dla takich zwierząt jak Assad, ktorego w pierwszej kolejnosci nalezałoby odesłać tam gdzie jego miejsce, czyli do piekła

  • obydwie strony to nie aniołki , ale tak działa system diabelski – dlatego w świecie geopolityki nie ma opozycji – tak naprawde Iran , Chiny , Rosja czy Korea Północna to tylko czesc przeciwnego obozu ale zarzadcy zła wiedza ze musza zburzyc obecny swiat aby wprowadzic globalne cele a pózniej aby sie dokonało globalne zwiedzenie.

   Jedyna prawdziwa opozycji w tym chorym świecie jesteśmy my dlatego juz jest wydany wyrok na chrześcijan – ale wg mnie beda niektorzy wyratowani ale ko to bedzie i jaki charakter bedzie miala ewakuacja / ucieczka to czas pokaze – napewno jedna z cech tych ludzi bedzie ufanie do końca

   • a to jasne, w końcu dwa obozy wezmą się za łby, a na gruzach powstanie najprawdopodobniej jeden jednolity system, z jedną religią, rządem i ekonomią

   • Wszystkie strony w wojnach to byli ludzie pod władzą szatana (czyli najwyżsi dostojnicy, politycy państwowi) szatanowi nie zależy ilu zginie tu czy tu jemu chodzi o jak najliczniejszą liczbe ofiar w wyniku przeprowadzanych przez niego działań

    pozdrawiam

 2. http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/pomruki-przyszlej-wojny,1,5167069,kiosk-wiadomosc.html

  zobaczcie jaka ukryta propaganda władzy swiatowej no i urabianie ludzi na wielka wojne – w tekscie jest mowa o wojnie swiatowej – tak jak i na pierwszej stronie onetu mamy tytuł : WYBUCHNIE WOJNA ŚWIATOWA ? „PANIKA JEST BLISKO”

  , cytuje fragmenty ; „Jednocześnie obserwujemy postępujące słabnięcie wszystkich instytucji, zarządzających ładem międzynarodowym – już to politycznym, już to gospodarczym – na poziomie ponadpaństwowym. Spadła ranga ONZ, MFW, słabną kolejne instytucje. G8 stanowi swoistą parodię „rządu światowego”, coraz bliżej takiej kondycji jest również G20 ” …….. oraz ; „Jak się wydaje, przesłanek, które pozwalałyby przewidywać niebezpieczeństwo wybuchu nowej wojny światowej, jest aż za wiele. Osobiście przekonany jestem, że wybuchłaby ona już dawno, gdyby nie mistyczny lęk, jaki wywołuje zachowany potencjał jądrowy Rosji i USA oraz mniejsze, lecz również niewiarygodnie groźnie arsenały innych krajów.
  Nawet jednak, jeśli ten stan rzeczy nadal wyklucza możliwość wybuchu wojny światowej, to na „szeroko pojętym” Bliskim Wschodzie, w strefie od granicy indo-pakistańskiej po Maghreb, perspektywa konfliktu na dużą skalę lub ich serii nadal rośnie. Konflikty takie wydają się w tej chwili właściwie nieuchronne ” ………. – po wojnach włąsnie powstanie ten twór i bedzie uciskał ludzkosc aby antychryst – człowiek gzrechu mógł odegrac role obroncy ciemiezonych , jak i boga , geniusza – naprawi on swiat i zaprowadzi wielki dobrobyt – przez materializm i cuda czyniona przez fałszywego proroka zdobedzie zaufanie i uwielbienie mas – wtedy ci ktorzy przyjma znamie (oszukani wczesniej cudami) beda korzystac z wielkiego dostatku , nowych technologii itp a ci którzy rozpoznaja te oszustwa i człowieka gzrechu beda przesladowani a czesc zabijana ale wierze ze czesc bedzie wyratowana – wtedt własnie swiat bedzie sie weselil a uczniowie beda płakac :

  , „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy płakać i narzekać będziecie, a świat się będzie weselił; wy smutni będziecie, ale smutek wasz w radość się zamien ” JANA 16:20

  , prawdopdobnie tez 2-3 werset z tego samego rozdziału mówi o ludziach którzy uznaja antychrysta za boga i beda zabijac chrzescijan : „nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą. (3) A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie” Ewangelia Jana 16:2-3

  , wojny beda miały katastrofalne skutki dla wielu regionów ale nie beda zagłada ale początkiem lawiny wydarzen i osób które zwioda cała ludzkosc (oprócz zapisanych w ksiedze życia) – wszystkie wydarzenia wraz z odnosnikami sa spisane w Ewangeliach – Mateusza rozdział 24 , Marka 13 , Łukasza 17 i 21 – odnosniki to inne ksiegi głownie Objawienie Jana i Księga Daniela – wiec warto znac wydarzenia z Ewangelii zeby nie byc zdziwionym i kiedy sie je zobaczy nie upadac na duchu ale byc dzielnym i podniesc głowe do góry :

  , „Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest Królestwo Boże. ” Łukasza 21:31 – http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=38&sid=d1ff532386827afe1461d752953915ba

  , „Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym ” Łukasza 21:36

 3. Myślę że dobrą okazją na kolejny konflikt zbrojny będą letnie igrzyska olimpijskie.
  Już podczas ostatnich igrzysk w Pekinie,kiedy oczy całego świta były zwrócone w stronę Chin, wybuchła wojna w Gruzji. Może tym razem tak samo.

 4. 3 wojna totylko kwestia czasu. Będzie to najgorsza wojna jakakiedykolwiek miała miejsce na tej splugawionej ziemi. Lepiej już dziś nauczcie się szacunku do SŁOWA SKAŁY ZBAWIENIA – JAHWEH, pobudowane domki na piaskach źle zinterpretowanych interpretacji Św. Pawła runą jak domki z kart.

 5. Proponuję przeczytać sobie książkę autora: EPIPHANIUS pod tytułem: UKRYTA STRONA DZIEJÓW – autor bardzo przejrzyście i trafnie wyjaśnia kto, gdzie, z kim i dlaczego. Mnóstwo odsyłaczy, faktów i wiedzy, tytaniczna praca, do kupienia na Allegro za niecałe 100 zł. To nie jest kryptoreklama, mam i czytam, uważam że naprawdę warto.
  Po przeczytaniu nie będziecie zadawać niepotrzebnych i powtarzających się pytań oraz udzielać wprowadzających w błąd niektórych odpowiedzi.
  Pozdrawiam.
  I cieszę się że Narodowy oraz pozostałe stadiony nadal stoją.

 6. „UKRYTA STRONA DZIEJÓW” wydawnictwo Księgarnia Patriotyczna ANTYK

  Zastanawia mnie jedno, skoro potrafią załatwić nie wygodnego historyka, co rozpowszechniał prawdy historyczne, o czym było głośno w necie na wielu www, o jednym co poległ szukając prawdy. To teraz zastanawia mnie czy drukowali by coś w drukarni na którą mają OKO, coś co im było by nie wygodne. Nie wiem jak wy ale w książki drukowane w tych dziwnych czasach, na takie tematyki ja nie wierzę że mogą zawierać czyste prawdy. To nie jest demokratyczny Kraj aby jakaś książka mogła wyjść bez ich wiedzy od tak, a jak by wyszła były by ostre nagonki w mediach. A tu cisza, książka kosztuje 100 ,- PL więc patriotą nie jest, skoro chciał by oświecić Naród to zrobił by w inny sposób, też nie każdego stać na tyle.
  Wszystko co ma być drukowane przechodzi kontrolę „jakości”.

  I może o to chodzi aby nie zadawać pytań, dostaniesz to co chcesz i żyj z tym nie mając pewności czy to prawda, innych nie zapytasz gdyż uważasz że poznałeś to co chciałeś wiedzieć, a co inni się przecież mylą.

  Ta woda wydaje się czysta ale może być zatruta. Brudną wodę można przefiltrować, a truciznę trzeba wyczuć zanim zatrujesz się. Czasami lepiej nie pić gdy nie ma się pewności :)

  Też się cieszę że Narodowy nie poleciał do Hadesa, jak to oni mówią :)
  Bo może chodzić o to że celowo robi się ploty, aby wiara poszła w innym kirunku, aby szukali młotka na strychu skoro leży na wierzchu na stole w garażu, a w tym czasie wyniosą coś cennego przez drzwi z domu :)
  Można w ten sposób zniszczyć wiarygodność tych co głosili, tak zwanych ostrzegaczy :)
  Jeszcze euro nie skończyły się :)

 7. Mam pytanie do czytających ten portal. Niby proste ale nie tak do końca. P. Kubik mi nie odpowiedział na nie, a dla mnie to jest bardzo ważne. Rad Ciebie tez proszę.

  Załóżmy że jest wojna, mamy swoje rodziny, są zamieszki lub agresor wpada na teren jewish Polski. Jak Wy rozumiecie w takim kontekście przykazanie „nie zabijaj” i nakaz Jezusa odnośnie „nadstawienia drugiego policzka”? nie możemy jako chrześcijanie zabijać w obronie? mam nadstawić drugi policzek i pozwolić na zabijanie siebie i rodziny?
  Czy przykazanie Nie zabijaj raczej interpretuje się jako „nie morduj”.

  • „Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich.” Jana 15:13,tak tez można nadstawic drugi policzek.przynajmniej ja to tak rozumiem.obrona blizniego ,pozdrawiam

  • Ja odpowiem za siebie : jesli dojdzie do mobilizacji powszechnej to odmawiam wole pojsc siedziec lub jesli bedzie akra smierci dostac kulke – napewno nie beda nikogo zabijał ani z nikim walczył bo to tylko napedza diabelska machine – jeslimoi rodzice czy rodzenstwo byli by zagrozeni to tylko PAN JEZUS moze ich wyratowac jak i mnie , ja nic do tego dodac nie moge – jesliby zostali zabici to i tak wszyscy zmartwychwstana – nie wszyscy do życia ale to juz inny temat.

   , „jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych ” OBJAWIENIE JANA 13:10

   , „Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują, (45) abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest ” MATEUSZA 5:44-48

   , „nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście odziedziczyli błogosławieństwo” 1 Piotra 3:9

   , „Baczcie, ażeby nikt nikomu złem za złe nie oddawał, ale starajcie się czynić dobrze sobie nawzajem i wszystkim ” 1 Tesaloniczan 5:15

   , „Nikomu złem za złe nie oddawajcie ” Rzymian 12:17

   , „Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan. ” Rzymian 12:19

   , podobnych nauk jest duz wiecej wiec odsyłam do zródła ;) , pozdrawiam

   • Gdyby rozpętała się wojna wokół mnie, to bym starała się pamiętać o tym, żeby nie popaść w szał nienawiści (o co nie trudno), modlić się i unikać przemocy ze swojej strony. Na pewno będzie to trudne, ale mam nadzieję że modlitwa pomoże. Śmierci się nie boję – już od wielu lat, więc może jakoś to będzie.Często sobie wyobrażam, że w takiej trudnej sytuacji, gdy ktoś krzywdzi mnie albo moją rodzinę, to nie odpowiem przemocą, tylko zwrócę się do Boga, i tym samym wygram, nawet umierając. Bóg jest ode mnie mądrzejszy, więc niech sam zdecyduje.

    Z ciekawości – pytałam kiedyś nawet kilka osób o to co by zrobiły w czasie wojny, i odpowiedzi były szokujące. Mój brat na przykład – wielki fan militaryzmu – powiedział że bardzo by się ucieszył gdyby mógł iść na wojnę. Wielu mężczyzn to pociąga, nudzą się w czasie pokoju. Ale wiem jaki słaby ma charakter mój brat i wiem, ze w obliczu PRAWDZIWEJ wojny by wymiękł. Wojna to nie gra komputerowa, w której jest on superbohaterem, tylko to obraz czystego zła.

    • mnie nic co z wojną i z wojskiem nigdy nie pociagało,,wojska szczesliwym trafem udało mi sie ledwo uniknąc,zawsze zastanawiałem sie jak to jest ,komus na górze cos sie nie podoba ,wywołuja wojne,potem zwykli ludzie biora w tym udział walcza i giną w imie czego?,zawsze to było sztuczne napuszczanie jednego narodu na drugi,wojna to przesrana sprawa i dziękuje Bogu za to że żyje póki co w czasie względnego spokoju.

     • Oby wszyscy mieli takie podejście, ale tak nie jest. Wojna jest modna, wojna obiecuje przygodę, umożliwia łamanie granic moralnych, przemoc, gwałty, łupy, samowolka, łatwa kasa – dla rodzin żołnierzy też. Przede wszystkim adrenalina. Gościu, który wrócił z misji jest zawsze na topie, nawet ma miejsce podryw na tekst „wróciłem z misji w Iraku” . Żołnierz to zazwyczaj koleś z niewyraźną osobowością, który jest nikim poza tym że jest żołnierzem. Bez tych ciapkowatych nudziarzy, którzy w mudurze udają kogoś kim nie są, Iluminaci nie dali by nam rady.

      • Gosia Napisalas”przede wszystkim adrenalina”,bardzo trafne spostrzezenie,o to w tym wszystkim idzie i nie tylko zwiazane z wojną,także propaganda sexu i wszystkich rzeczy po których człowiek gdy zostanie to wszystko”niezdrowo „wyzwolone staje sie bezmyslnym zwierzeciem, a oto w tym wszystkim chodzi,nie myslec, być sterowanym , wykonywac\c bezmyślnie rozkazy….jestes nasz.

       • To jeszcze tylko dodam, że powszechnie wiadomo o świecie nadzmysłowym, że demony żywią się adrenaliną wydzielaną przez ludzi, więc gdy zauważą, że ktoś lubi adrenalinę, to uczepiają się takiej osoby jak pasożyty i są już ich wiernymi towarzyszami i doradcami. W ferworze walki, kiedy taki żołnierz jest w szczytowym uniesieniu wywałanym adrenaliną, to taki demon może nawet przejąć chwilowo jego osobowość i dopuścic się czynów, jakich ten normalnie by nie dokonał.

      • Trochę bzdur nawypisywałaś.
       Znam bezpośrednie relacje z misji Iraku i nie są to wesołe historyjki.
       Uogólniłaś bezsensownie, bez żadnej analizy, nie mając w temacie żadnej wiedzy.
       Podałaś skrajny być może pojedyńczy przykład.
       Radzę nie wypowiadać się o czymś o czym nie ma się pojęcia.

       • Ojtam ojtam, jasne że nie są to wesołe historyjki, przecież o tym piszę
        Owszem, jak taki jeden z drugim naprawdę zobaczy czym jest wojna to już nie cwaniakuje, tylko jest typową ofiarą – na własne życzenie. Przecież wiadomo, że potem mają złamaną psyche. Powtarzam – NA WŁASNE ŻYCZENIE>

    • wiele osób przez lata propagandy , oglądanie filmów itp działan mysli ze wojna to taka męska przygoda gdzie sie przezywa wiele fajnych historii , troche sie postrzela , pare razy adrenalina uderzy i wróci sie szczesliwym do domu.Ja nie widziałem wojny jak wiekszosc ludzi ale wiem ze to nie zabawa i ze smierc w tym niewinnych ludzi jest na porzadku dziennym – spokojni ludzie zamieniaja sie w bestie – znamy to z przeszłosci.Zreszta całe narody i to nie zacofane ale jak Niemcy wysoko rozwiniete głupiały pod wpływem manipulacji i propagandy – ludziom sie wydaje ze to było dawno i nigdy nie wróci – to nie było dawno tylko 70 lat temu a po drodze były dziesiatki innych wojen , ale widocznie tak musi byc ze niektorzy musza odczuc na własnej skórze pewne rzeczy , pozdrawiam

     • „to nie było dawno tylko 70 lat temu” własnie tak ja zawsze powtarzam moim znajomym ,i pytam sie czy ludzie od tamtych wydarzeń stali nagle tak „świetni”że juz nic nie knuja,onz i ameryka pasterzami pokoju, w d…pe z takimi przewodnikami,to jest to samo zło i pewnie kiedys zagra znów z jeszcze z wiekszą moca niz podczas II wojny,ale w końcu zostanie zmiażdzone przez naszego wodza Jezusa.

 8. „mam nadstawić drugi policzek i pozwolić na zabijanie siebie i rodziny”

  Nie wydaje mi się, aby w tym „Nadstawianiu policzka” chodziło o całkowity brak obrony i oddanie się w ręce wroga. Ja w tym widzę coś pokroju… „Nie mścijcie się bez potrzeby”, ale mogę się mylić. Na ogół, Pan Bóg bada.. Bada wszystko – przyczyny, przez które dopuściliśmy się danego grzechu, On nie odrzuca na starcie, bada, wyszukuje powody, odpowiada sobie na pytanie „Dlaczego on to zrobił”, dlatego jeśli ktoś, w ferworze stresu, w obronie własnej kogoś zabije, lub poważnie zrani, nie powinien zostać potępiony, według mnie.

  Słyszałem historię o pewnym gościu, wcielonym do armii III Rzeszy – według jego słów, modlił się do Boga z błaganiem o to, by nie stawiał go w sytuacji, w której musiałby komuś zrobić krzywdę – okazało się, że na nikogo ręki przez całą inwazję na Rosję nie podniósł, tylko odpowiadał za jakieś tam… „Papierkowe” sprawy, coś z łącznością… Nie pamiętam, w każdym razie twierdzi, że Bóg wybawił go od działania w obronie własnej, lub na niekorzyść wroga.

  Nie wiem… Myślę, że należy zapytać samego Pana Boga, w odpowiednim czasie podsunie Ci odpowiedź na Twoje pytanie ;) No i pozostaje czekać na opinię innych braci i sióstr, na pewno bardziej doświadczonych i o większej wiedzy niż ja.

  Pozdrawiam,

  Czosnek.

 9. Dziękuję Czosnek. Przykład z Niemcem budujący. Ja się modlę o ochronę mojej rodziny od Wielkiego Ucisku. Zapomniałem też podziękować wszystkim z góry co czynię teraz – Wielkie Dzięki :-)

  • USA tyle pomoze ze z jednego kłamstwa zrobia inne – zreszta prawdopodobnie europe srodkowa wschodnia czeka krwawa wojna a jesli tak to napewno Smoleńsk bedzie wykorzystane jako jedna z rzeczy aby podkrecac napiecie

  • Nie polecam nikomu tej stronki. W życiu nie widziałam czegos takiego. Fanatyzm i zaslepienie. Jesli ktokolwiek pokusi się o zadanie jakiegokolwiek pytania, na które nie potrafią odpowiedziec to najpierw zaczyna się ogólne oszczekanie w celu pozbycia się natreta. Jesli to nie pomoże to wtedy zaczynają się wyzwiska i oczernianie. Ulubionym chwytem jest,oskarżanie o potrójne konta. Albo i wiecej. Potem po prostu nie pojawią się Wasze wypowiedzi.
   A niejaki Zenobiusz tam prężnie działający to, jak dla mnie, ewenement. Na swoim oddzielnym blogu apeluje po chrzescijańsku za chwycenie za karabiny i bronienie klasztorów. Niesamowite.

   • Dla mnie nie jest ważne skąd ta informacja, ważne o czym jest. Myślę, że można spróbować, bo jeśliby Amerykanie poprowadzili śledztwo, wtedy rząd i ruski mieliby olbrzymie problemy.

    • Mylisz sie Lukasz845 to Polska miałaby ogromne problemy!ukazanie prawdy mogło by doprowadzić do konfliktu zbrojnego z Rosją ! Ameryka wie co robi i zapewniam cię nie jest po naszej stronie! co w ogóle ma dać śledztwo przez Ameryke?! na pewno nic dobrego dla nas!

Możliwość komentowania jest wyłączona.