Pierwszy akt pogrzebu umowy ACTA?

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Nie jest wykluczone, że cała awantura z ACTA była wywołana celowo, aby zobaczyć, jaki jest rzeczywisty poziom wiedzy społeczeństwa na temat zakusów władzy w celu wprowadzenia zamordyzmu internetowego. Reakcja tłumów zapewne zaskoczyła rządzących, którzy nie spodziewali się takiego poziomu wiedzy w społeczeństwie

Oznacza to tylko tyle, że telewizja przestała być medium monopolistycznym w kwestii wywierania wpływu na ludzi. Oczywiście nadal jest to główny sposób na propagowanie wśród mas określonych schematów myślenia jednak Internet zaczął przeciwdziałać zgodnemu chórowi mediów.

Nasi rządzący praktycznie we wszystkich krajach europejskich starannie selekcjonują informacje, do których „ciemny lud” może mieć dostęp a brak kontroli nad Internetem jest postrzegany, jako ryzyko dla spójności przekazu medialnego. Podobnie w Polsce potraktowano TV Trwam, która startowała o miejsce na multipleksie cyfrowym. Pomijając czy ktoś się zgadza z księdzem Rydzykiem czy nie lepiej byłoby żyć w kraju, w którym o możliwości oglądania danego kanału decyduje sam za pomocą pilota a nie poprzez smutnych panów z nowego urzędu cenzury jak w Polsce.

Internet w naszym kraju pełni funkcję taką samą, jaką w latach osiemdziesiątych pełnił tak zwany drugi obieg. Jedyna różnica jest taka, że zamiast powielaczy mamy strony internetowe i sieci społecznościwe.

Dzisiaj odbyło się pierwsze głosowanie na temat ACTA w Unii Europejskiej. Było to głosowanie w komisji handlu, która odpowiadała za rekomendacje. Ostateczne głosowanie odbędzie się 3 lipca 2012.

Wśród europarlamentarzystów umowa ma podobno równo zwolenników i przeciwników, ale dzisiaj głos przeważający zapewnili Polacy. Rekomendacja jest negatywna a biorąc pod uwagę zwyczaj oznacza to, że właściwe głosowanie również będzie miało taki przebieg.

 Lud uspokojony a w tle te same przepisy zostaną przepchnięte, jako jakieś ACTA bis. Odbędzie się to po cichutku tylnymi drzwiami. Może to nie będzie jeden akt prawny, ale kilkadziesiąt dokumentów. Nawet bez ACTA z aktualnym stanem prawa opresyjność względem obywateli ogranicza nie wola a zdolności przetwarzania danych.

 

Reklamy

2 comments on “Pierwszy akt pogrzebu umowy ACTA?

  1. Wszystko co zrobią, zrobią przeciwko sobie. Niech pokazują swoje totalitarne zamiary, w końcu lemingi zauważą że coś nie gra :)

    Tą ustawą AKTA strzelą sobie w kolano, gdyż wszystkie studia nagrań, wytwórnie są w ich rękach, należą do nich bo są ich właścicielami w udzialach i inne głupotki. Bez internetu znowu nie będą mogli promować się ich artyści. W ciemno nikt jakieś twórczości nie kupi co jest udowodnione i mówione przez samych artystów.
    Spadki kasiory ze sprzedaży notowane w USA są bolesne z branży artistiko miusiko i video, ale mordki we wiaderkach trzymają co by się nie okazało że miliony niezadowolonych miało i ma rację.
    Wszystkie zagrania udające przepisy dla mas to nic innego jak garstka małych wystraszonych bogatych ludzików, co myślą że świat kręci się wokół nich, tak bardzo się bojących wszystkich ludzi, że chcą wszędzie robić monitoring i inwigilacje, cenzurować bo myślą że wtedy zapanują nas przeznaczeniem i przyszłością :D

  2. ecnadna napisałes”Wszystko co zrobią, zrobią przeciwko sobie. Niech pokazują swoje totalitarne zamiary, w końcu lemingi zauważą że coś nie gra :),
    ,lemingi nic nie skumają, to wszystko musi sie wypełnic,nie tą drogą, to innym sposobem,to jest tak jak z tym gdzies czytałem z dwa lata temu o benzynie i jej cenie ,nie pamiętam juz kto sie wypowiadał ale mówil tak:docelowo ma dojsc do 10zl,a jak szybko to tylko zalezy od ludków i skali protestów ale dojdzie na pewno.

Możliwość komentowania jest wyłączona.