Gdzie wybuchnie Trzecia Wojna Światowa?

 

Źródło: Orwellsky

Pytanie w tytule jest przewrotne, ale skoro wszędzie wokół wieszczy się wybuch wielkiej światowej wojny i niechybne nadejście Apokalipsy to my również spróbujmy uszczknąć sobie nieco z tej atmosfery i się zastanówmy. Jeśli w najbliższym czasie na Bliskim Wschodzie dojdzie do wybuchu III Wojny Światowej, to w którym miejscu? Który kraj jest najbardziej zagrożony?

Mity narosłe wokół roku 2012 sprawiają, że wielu spogląda na obecne wydarzenia ze słuszną obawą, że w którymś momencie ktoś nagle otworzy ogień, ktoś inny odpowie, a wielki konflikt rozleje się na cały świat. Jeszcze gorzej jeśli uwzględnimy, że wszystko co obserwujemy wokół spowodowane jest przez konkretne siły dążące do wywołania tej wojny tak jak rzekomo napisać miał ponad 140 lat temu Albert Pike:

Wojna musi zostać przeprowadzona w taki sposób, że Islam (muzułmański świat arabski) i polityczny syjonizm (Państwo Izrael) nawzajem się zniszczą

Państwo Izrael istnieje już blisko 70 lat i póki co wciąż nie doszło do wzajemnego wyniszczenia się Żydów (Izraela) i muzułmanów. A może chodzi o to by cały konflikt odpowiednio przygotować? Może do wybuchu dojdzie dopiero wtedy kiedy sytuacja w regionie będzie już odpowiednio zaogniona a sąsiadujące państwa pogrążone w kryzysie (tak jak obecnie Unia Europejska)? Gdzie może do tego dojść?

Iran

Pierwszym państwem, które przychodzi na myśl jest rzecz jasna Iran – kraj, który od lat pozostaje w bardzo napiętych stosunkach z większością zachodnich mocarstw, którego prezydent jest bojkotowany podczas wystąpień na sesji ONZ, nad jego terytorium latają drony szpiegowskie, sieci komputerowe atakowane są przez wirusy a pracujący przy programie atomowym naukowcy giną w zamachach. Co więcej Iran ze wszystkich możliwych stron otoczony jest amerykańskimi bazami wojskowymi, czy mógłby więc być lepszy kandydat? Okazuje się, że wbrew pozorom Iran wcale nie jest najlepszym celem pierwszego uderzenia. To ludny kraj o dużym, górzystym terytorium, w którym trudno jest prowadzić walki. Do tego władza ajatollachów zdaje się być niezachwiana i pomimo wybuchających co jakiś czas ulicznych protestów do tej pory nie doszło tam do żadnej formy rewolucji podobnej do tych jakie miały miejsce w krajach arabskich. 

Syria

Wydawać by się mogła o wiele bardziej prawdopodobnym kandydatem, gdyby nie to, że wojna domowa trwa tam już ponad rok a konflikt mimo wszystko nie przeniósł się na sąsiadujące kraje. Wciąż jednak widoczny jest ścisły podział sympatii światowych potęg wobec walczących stron – Rosji, która udziela wsparcia prezydentowi Assadowi oraz Turcji i Zachodu, które mniej lub bardziej oficjalnie pomagają rebeliantom i krytykują politykę syryjskich władz.

Górny Karabach

Na region ten zwrócił uwagę między innymi rosyjski polityk Władymir Żyrinowski, którego zdaniem do eskalacji konfliktu dojdzie już w lipcu 2012 roku. Zdaniem autora bloga Window on Heartland scenariusz ten może faktycznie dojść do skutku. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że oba roszczące sobie pretensje o ten region państwa, Armenia i Azerbejdżan znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie nie tylko Syrii i Iranu, ale też równie niestabilnego Kaukazu, który jest szczególnie ważny dla Rosji. Dodajmy do tego, że obie skonfliktowane strony istnieją w zupełnie przeciwstawnych układach sojuszy co może sprawić, że wojna między nimi przyczyni się do przeniesienia konfliktu również na innych: 

Azerbejdżan – bliski sojusznik Turcji i partner NATO (od 1994 roku),

Armenia – bliski sojusznik Rosji i Iranu,

Cypr

Niespodziewanie w ostatnich miesiącach na znaczeniu zyskuje również ta duża położona na Morzu Śródziemnym wyspa. Podzielona od lat 70-tych na część grecką i turecką jest naturalnym zarzewiem możliwego konfliktu. Odkryte tam niedawno złoża ropy naftowej i gazu sprawiają, że Cyprem zainteresował się między innymi Izrael, który już teraz buduje na tamtejszych wodach terytorialnych swoje stacje wydobywcze, a Turcja kilkakrotnie już zdążyła zgłosić naruszenie jej przestrzeni powietrznej. Do tego dodajmy dzisiejsze doniesienie na temat pomocy finansowej udzielonej przez Rosję. Należący bowiem do Unii Europejskiej Cypr również zaczyna odczuwać skutki kryzysu i pojawiają się tam problemy finansowe. Najwyraźniej jednak Rosja gotowa jest chronić swoje interesy. Podobnie jak inni.

 

Reklamy

10 comments on “Gdzie wybuchnie Trzecia Wojna Światowa?

 1. Autor jeszcze nie wziął pod uwagę Polski. Scenariusz może być następujący: CIA podrzuca mediom sprawców rzezi w Smoleńsku. Wg tych informacji był to Putin z Tuskiem. Zamach stanu oraz interwencja NATO. Rosja tworzy koalicję z Syrią i Iranem i być może Chinami itd

 2. Skoncentrowałem się na regionie Bliskiego Wschodu, wg mnie tam pojawi się iskra. Twój scenariusz jest również prawdopodobny, ale mimo wszystko będzie to jedynie skutek większych operacji i próba zabezpieczenia sie NATO w Europie Środkowej.

  • Dzięki Wam Rad i Obserwator. Myślę że nie tylko ja czekałem na takie info. Grunt że nasz Dziadek – Mentor ma się dobrze :-)

 3. Foliserro Henryk raczej ma się dobrze i pisuje na blogu (http://thewordwatcher.blogspot.com.au), bo jak pisał łatwiej mu trochę wrzucać nowinki na bloga niż na proroctwa i tylko te konkretne wpisy będą na proroctwa.com a co do zbawienie.com to trzeba czekać pewnie z czasem coś tam naskrobie :)

 4. Mecz ; Iran – NATO+Izrael zakończy się utworzeniem Jednego wielkiego państwa arabskiego powiększanego systematycznie o kraje północnej afryki i byłe muzułmańskie republiki ZSRR. Arabusy bi Chiny będą sprzymierzone. Relacje tej miłości widać już dzisiaj. Moim zdaniem III WŚ rozpocznie się od ataku Chin i Arabusów na Rosję. Oraz ataku Arabusów na Izrael. Taki scenariusz otworzył by drzwi do Europy. Europa obecnie jest chorym organizmem. Wszystkie państwa są w kryzysie a ich wydatki na wojsko są systematycznie obcinane w odróżnieniu od Chin. Potencjał gospodarczy Chin rośnie …widać to szczególnie w uruchamianiu nowych elektrowni. Stawiam na Chiny w ciągu 10 lat dojdzie do inwazji Chin na Rosję. Arabusy zaś zmiotą z powierzchni Izrael. USA i NATO będą tylko protestować.

  • Celem nadrzędnym Arabów nie jest Izrael, jest nim Rzym, Izrael to tylko droga do celu, tak to widzi moje subiektywne oko :)

 5. w Księdze Daniela mówiacej m,in o poteznej wojnie w czasach ostatecznych mamy wymienione tereny obecnie zajmowane przez Iran , – conajmniej 2 pottezne armie wyrusza z zachodniego Iranu na zachóg , północ i południe i na poczatku beda zmiatac wszystko na swojej drodze ale ostatecznie polegna – mozliwe ze te dwie armie to armia rosyjska i chińska ale pewni tego na 100 % bedziemy gdy ewentualnie to zobaczymy , czcby atak na Iran spowodował ze na odsiecz ruszy armia rosyjska i chinska ?

  cała wizja dotyczy czasów ostatecznych – konca czasu : http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=4638

  , „Zważ, synu człowieczy, że widzenie dotyczy czasu ostatecznego ” DANIELA 8:17

  , „i rzekł: Oto ja objawię ci, co się będzie dziać pod koniec czasu gniewu, bo widzenie dotyczy końca czasu” Daniela 8:19

 6. Taki pakt nie jest możliwy chociażby z umów wiążących Rosję z największymi odbiorcami paliw, broni oraz surowców którym jest EUROPA . Rosja będzie utrzymywać pokój w regionie tak długo jak im się będzie to opłacać a więc na co najmniej 10-20lat.
  Jesteście w błędzie, że Chiny mają zapędy militarne. Obecnie ich gospodarka wchodzi na nową rodzaj jakości jestem przekonany, że gospodarczo zdominują nawet najlepiej rozwinięte kraje i to w przeciągu 2 dekad.
  Wówczas znów Rosja zyska na znaczeniu geogospodarczym i geopolitycznym. Warunkiem jest nieprzerwany napęd gospodarczy w dziedzinach i warstwach społecznych nie militarnych. natomiast USA i kilka krajów UE idąc w myśl wzrostu jest w stanie napędzać się jedynie militarnie. Tutaj jest własnie konflikt interesów.
  Prawda jest taka, że układ sił na świecie już się zmienił. Usa to już nie policjant a jedynie straż regionalna. Nie za duży wpływ wywiera na UE i bliski wschód (nie mówię o wojnach). Jeszcze jedna sprawa, PL pomimo UE i NATO jako jedyna podpisała długoterminowe kontrakty z Rosją! co czyni ją automatycznie protegowaną. Narzekacie na te 30 letnie nie opłacalne kontrakty a tymczasem jest jeden z gwarantów bezpieczeństwa i suwerenności naszego BUFOROWEGO kraju.

 7. Pingback: Podsumowanie roku. Pro Memento ! | educodomi

Możliwość komentowania jest wyłączona.