Propaganda państwa policyjnego w teledysku „No Church in the Wild” Jaya-Z

 

Vigilant Citizen, tłumaczenie Radtrap

Dlaczego walki uliczne i tłumienie zamieszek przez policję są tak popularnymi tematami we współczesnych teledyskach? Czy jest to próba mass mediów do przyzwyczajenia społeczeństwa do idei państwa policyjnego? Mamy kolejne dwa przykłady forsowania tej agendy w teledyskach Jay-Z i Kanye Westa „No Church in the Wild” oraz „Never Close Our Eyes” Adama Lamberta [tego ostatniego pominiemy ponieważ w Polsce raczej nikt go nie kojarzy- przyp. tłum]. Mimo że oba utwory prezentują zupełnie różne style, ich przekaz jest identyczny i zgodny z agendą państw policyjnych forsowanych przez światową elitę. (…)

Co ma wspólnego Jay-Z z Adamem Lambertem? Na pierwszy rzut oka – nic. Jednak obaj, jako artyści mainstreamowi, są częścią przemysłu muzycznego i w pewnym sensie, mimo iż reprezentują zupełnie różne style, są zobowiązani do wspomagania propagandy ukrytej elity. Jak pisałem już wcześniej w artykule The Transhumanist and Police State Agenda in Pop Music, przemysł rozrywkowy używany jest do promowania i bagatelizowania konceptu państwa policyjnego wśród młodych ludzi. Od momentu napisania artykułu, czyli roku 2010, wielu innych artystów użyło motywu brutalnie działającej policji i sił porządkowych. Niezależnie od tego czy promowano ten koncept w czasie koncertów czy w teledyskach, widać wyraźnie świadome i nieprzerwane próby powiązania modnej i seksownej aury towarzyszącej gwiazdom pop z widokiem policji tłumiącej zamieszki w wolnym świecie.

Ostatnim przykładem tych działań w kulturze masowej są teledyski Jay-Z i Kanye Westa No Church in the Wild (Żadnego Kościoła w Dziczy?) oraz Never Close our Eyes Lamberta. (…) Choć władze nie są w tych klipach prezentowane jako „ci dobrzy”, to jednak wciąż tam są a ich obecność przy różnego typu demonstracjach ukazywana jest jako coś normalnego. Przyjrzyjmy się symbolice i ukrytemu przekazowi znajdującemu się w tych klipach.

No Church in the Wild

No Church in the Wild posiada dość filozoficzny wydźwięk. Tekst utworu jest rzecz jasna otwarty na różnego rodzaju interpretacje, w tym takie że odrzuca on religijne dogmaty na rzecz promowania bardziej humanistycznego (hedonistycznego) spojrzenia na życie. Już sam tytuł piosenki jest wyraźną próbą powiedzenia że instytucje religijne w rodzaju Kościoła, są zbędnymi konstruktami ludzkimi nieznanymi naturze. Być może w tym celu zawarto w wideoklipie ujęcia drzew i uroczych strumyków… a nie, zaraz, przecież ten klip pokazuje zgraję gości bitych przez policję. Dlaczego? Co to ma wspólnego z tekstem utworu? Nie jestem pewien, ale prawda jest taka że teledysk ten pokazuje 5 minut walk pomiędzy protestującymi ludźmi a brutalnymi policjantami. Wspaniały sposób na uodpornienie młodych ludzi na koncept państwa policyjnego.

Klip zaczyna się od pokazania gościa zapalającego koktajl Mołotowa na ulicach Pragi (choć niektóre ujęcia kręcono też  w Paryżu).

Klip nie mówi nam o powodach dla których ci ludzi protestują, co więcej to właśnie protestujący są ukazani jako agresorzy.

Zaraz później trafiamy w sam środek bitwy między policjantami a protestującymi. Nie ma żadnego wyraźnego wyjaśnienia dla powodu tych zamieszek (…) Jesteśmy świadkami bezsensownej przemocy zainicjowanej przez protestujących.

Są wściekli i agresywni. Ponieważ nie ma żadnego wytłumaczenia ich działania, identyfikacja z nimi jest dla widza bardzo utrudniona.

Policjanci nie czekają zbyt długo na działanie. Szarża młodych ludzi daje policjantom powód do wyciągnięcia swojego lśniącego oręża i odpowiadają na atak ze zdwojoną siłą. Rany, ale ich leją.

Ten gość został właśnie otrzeźwiony policyjną pałą.

Ten zostaje ścięty z nóg, podczas gdy jeden z policjantów obok zaczyna się z niego śmiać.

Ten przyjmuje na twarz sporo gazu łzawiącego- przypomina mi to traktowanie protestujących studentów z UC Davis. Jestem pewien że instrukcja użycia gazu nie zaleca tego typu akcji.

Wszystkie te sceny lecą w zwolnionym tempie, wzmocnione przez przewijający się w tle kozacki beat. Jak powiedział kiedyś Dave Chappelle w swoim legendarnym Chappelle Show: w zwolnionym tempie wszystko wygląda zajebiście. Nawet policjant pałujący bezbronnego człowieka. Czy mamy do czynienia z wybielaniem policyjnych represji?

Ten człowiek został przechwycony przez policję konną. Dostał pałą prosto w głowę.

Następna scena, ukazująca ten pomnik, wyjaśnia nam ukryte znaczenie pokazanej przed chwilą brutalności.

Zaraz po spałowaniu protestującego przez policję widzimy pomnik Tezeusza ubijającego Minotaura. Jest to scena z greckiej mitologii, na planie ezoterycznym symbolizująca zabicie tej „zwierzęcej” , gorszej części człowieka, co jest potrzebne dla osiągnięcia oświecenia (illuminacji). Czy teledysk Jaya-Z próbuje nam powiedzieć że protestujące masy są zwierzęcą, gorszą częścią społeczeństwa która musi być okiełznana (lub zabita) przez oświeconych?

Znajdujemy w klipie również inne, dość dramatyczne ujęcia rzeźb w Paryżu, przede wszystkim kilku z Łuku Triumfalnego. Jak wiemy z serii artykułów Sinister Sites, posągi i monumenty w największych miastach świata są często nasycone symboliką, mitologią i filozofią światowej elity i stojących za nią tajnych stowarzyszeń. Ponieważ te ogromne monumenty są często zamówione i fundowane przez członków okultystycznej elity, nie jest niczym dziwnym że reprezentują one ich poglądy. W kontekście tego teledysku ujęcia tych dzieł sztuki, przeplatane z obrazami chaosu na ulicach, są przypomnieniem że elity widzą co się dzieję i najprawdopodobniej pochwalają to. Czyż nie tak właśnie brzmi masońskie motto światowej elity: Ordo Ab Chao (Porządek z Chaosu)?

Później, gdy dzień zamienia się w noc, widzimy światła stroboskopowe które kojarzą nam się zazwyczaj z klubami nocnymi.

Opancerzona policja otoczona przez stroboskopy. Oni naprawdę próbują powiązać policję z motywami lubianymi przez młodych ludzi.

Zazwyczaj gdy ktoś używa takich świateł jest to związane z jakąś formą zabawy, muzyki, tańca. Dlaczego widzimy je teraz wśród sił porządkowych? Czy próbujemy pomieszać w głowach nastolatkom przy użyciu starego dobrego dysonansu poznawczego? Na wypadek gdyby ktoś dał się nabrać: bycie lanym przez policję nie jest równe imprezowaniu.

Na końcu teledysku nie widzimy żadnych zwycięzców. Protestujący przechodzą do kontrataku, wyglądają na triumfujących ale policja wciąż stoi na placu boju. Innymi słowy nic się nie zmieniło, status quo zostaje zachowane. Na ulicach Paryża pojawia się słoń. Jest to dziwny wybieg ale przypomina widzom że prawdziwa dzicz to nasze społeczeństwo, w którym ludzie zachowują się jak zwierzęta a wygrywają najsilniejsi. W tym chaosie nie ma Kościoła, nie ma żadnego wytchnienia od barbarzyństwa, jest jedynie kamienny wzrok posągów przyglądających się walkom. Posągi reprezentują władców marionetek, tych którzy pociągają za sznurki po obu stronach konfliktu, pchających do przodu swoją agendę państwa totalitarnego.

Konkluzja

 

Teledysk ten jest kolejnym przykładem nieustającego promowania państwa policyjnego w telewizji, kinie i na monitorach komputerowych całego świata. Powiązując adorowanych przez miliony ludzi artystów z policjantami tłumiącymi zamieszki, nie tylko wybiela się ideę państw policyjnych lecz powoduje się że ludzie podświadomie identyfikują się z tymi „dobrymi”. Tymczasem, w świecie rzeczywistym, zamieszki stają się coraz częstsze a policja rośnie w siłę. Brutalne tłumienie protestów, aresztowania i nowe, zaawansowane bronie służące do rozprawiania się z tłumem stają się czymś powszechnym. Pokojowe protesty są często celowo sabotowane przez opłaconych prowokatorów wszczynających rozróby, tym samym dając policji „prawo” do interwencji i użycia siły.

Nie daj się zwieść zasłonie dymnej wydobywającej się z programów informacyjnych i teledysków muzycznych: obecność ciężko uzbrojonej policji podczas demonstracji nie jest czymś normalnym, jest to wynaturzenie w wolnym i demokratycznym społeczeństwie. Wygląda jednak na to że ludzie zapomnieli o tym oczywistym fakcie, a policyjne uprawnienia, taktyka i wyposażenie rozwijane są w szybkim tempie na całym świecie. W policji pałującej ludzi nie ma jednak niczego fajnego ani normalnego… nawet jeśli zobaczysz ich wśród świateł stroboskopowych w teledysku Jaya-Z. Nawet jeśli będą tańczyć na scenie obok Rihanny, Beyonce czy Lady Gagi. Nawet jeśli będą we wszystkich twoich grach komputerowych. Używająca brutalnej siły policja nie jest czymś normalnym w wolnym społeczeństwie.

 

Reklamy

22 comments on “Propaganda państwa policyjnego w teledysku „No Church in the Wild” Jaya-Z

 1. o globalnym tworze który bedzie dokrecał srube jest wielokrtnie mowa m.in w Księdze Daniela – „Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów ……… Wtedy zapragnąłem dowiedzieć się prawdy o czwartym zwierzęciu, które było inne niż wszystkie inne, straszne nad miarę, z żelaznymi zębami i miedzianymi pazurami, pożerało i miażdżyło, a to co pozostało, deptało nogami ……….. I tak rzekł: Czwarte zwierzę oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa; ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją ” KSIĘGA DANIELA rozdział 7

  , opis tego tworu który w przyszlosci pochłonie cała ziemie nie zwiastuje dla ludzkosci nic miłego , ale stanie sie cud ;) – pojawia sie człowiek który kasuje możnych , jest niesamowicie przebiegły i potezny – dołaczajac Objawienie Jana wiemy ze cała ziemia idzie za nim w podziwie :

  , „Gdy uważnie przypatrywałem się rogom, zaczął wyrastać między nimi inny, mały róg, i trzy spośród poprzednich rogów zostały wyrwane. Na tym rogu były oczy jakby oczy ludzkie i usta, które mówiły zuchwałe słowa ……….o innym rogu, który wyszedł i przed którym trzy z nich wypadły, o rogu, który miał oczy i usta, które mówiły zuchwale, i który wyglądał na większy niż inne………..ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów. (25) I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu. (26) Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić ” DANIELA 7

  , Lecz pod koniec ich królowania, gdy zbrodniarze dopełnią swej miary, powstanie król zuchwały i podstępny. (24) Siła jego będzie potężna i spowoduje okropne nieszczęścia; i szczęśliwie mu się powiedzie w działaniu, i zniszczy możnych i lud świętych. (25) Działając podstępnie dzięki mądrości, będzie miał powodzenie; będzie pyszny w sercu i wielu zniszczy niespodzianie. Lecz gdy powstanie przeciwko księciu książąt, zostanie zmiażdżony bez udziału ludzkiej ręki. ” DANIELA 8:23-25

  , kto zostnie zmiazdzony bez udziału ludzkiej reki ??

  , „A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego ” 2 TESALONICZAN 2:8

  , „I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką. ” OBJAWIENIE JANA 19:20 – pierwsze zwierze to antychryst czyli róg – król zuchwały z Księgi Daniel czy człowiek grzechu – syn zatracenia (zniszczenia) z 2 Tesaloniczan

  , dlaczego o tym pisze bo totalitarny system bedzie tylko forma przejsciowa która antychryst wykorzysta na swja korzysc – w krótkim czasie z wielkiej biedy i ciezkich czasów ludzkosc zostanie „przeniesiona” w okres wielkiego dobrobytu , pokoju i sztuczek z cudami – wiec takie rzeczy jak teledysk Jay-z czy rózne filmy o totalitaryzmie tylko urabiaja ludzi na przyszla kontrolowana rewolucje ale o tym mało kto mówi

  – za antychrystem cała ziemia pojdzie w podziwie – CAŁA a nie tylk jakas czesc ludzkosci (tylko zapisani w ksiedze życia rozpoznaja i odrzuca antychrysta) – a wiec ci którzy wybiora antychrysta przez jakis czas – max 1335 dni beda sie cieszyc i „korzystac z zycia” wg bezboznych standardów , beda korzystac z bogactw , równych ujawnionych w przyszlosci technologii itd – ale uczniowie PANA JEZUSA i ci ktorzy sie nawróca w trakcie tych rzeczy beda przez jakis czas cierpiec proby i przesladowanie – jakas czesc jak wierze zostanei wyratowana ,

  , ogólnie swiat bedzie sie weselil a uczniowie PANA JEZUSA beda plakac :

  „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy płakać i narzekać będziecie, a świat się będzie weselił; wy smutni będziecie, ale smutek wasz w radość się zamieni. ” EWANGELIA JANA 16:20

  , polecam kazdemu przemyslec dlaczego cała ziemia w podziwie pojdzie za antychrystem i dlaczego swiat bedze sie weselil – to jest wazniejsze niz tzw NWO bo ono bedzie tylko okresem przejsciowym do najbardziej zwodniczego okresu

  • Ja tak sie patrze na wspolczesna policje. Interesuje sie tym tematem. I wiecie co mnie dziwi?

   Policjanci z USA cwiczacy w wojskowym sprzecie, ktorzy nastepnie ida wlepic mandat za przekroczenie predkosci.

   Normy, ktore policja miala, juz dawno zniknely. Teraz ci co prawo mieli wymuszac sami staneli ponad prawem. Z reszta oni i tak maja gozej od nas – policjantom rozdaje sie srodki majace zwiekszyc agresje.

 2. Abstrahując widzieliście okładkę książki Jaya-Z „Decoded”? ;)

  @Rad
  Do tłumaczenia tekstów amerykańskich czarnoskórych raperów polecam: http://www.urbandictionary.com. Bowiem często posługują się specyficznym językiem i trudno domyślić się faktycznego znaczenia ;). W przypadku No Church in the Wild podejrzewam że znaczenie jest inne niż „Żadnego Kościoła w Dziczy?”.

  Pozdrawiam

  • Na przykład „Żadnego starego porządku (czasy dominacji Kościoła Rzymskokatolickiego) w nowym chaosie (dziczy)” przełożone na murzyński.

  • „Żadnego Kościoła w Dziczy” dokładnie o tym samym pomyślałam- wg mnie pasuje idealnie do „teorii spiskowej” o zniszczeniu wszystkich religii wśród „dziczy” czyli gojów, czyli …nas.

 3. @nostrato,
  dobra jest też strona
  http://rapgenius.com/
  http://rapgenius.com/Kanye-west-no-church-in-the-wild-lyrics
  są tam wytłumaczone całe zwroty, czy nawiązania do innych tekstów, osób czy zdarzeń (nie mówię że wszystkie są dobre).

  Tam wyjaśnili to w ten sposób:
  A non-believer has a fight on their hands, as there is nothing to ‘save’ you in the wild. Jay-Z expresses a similar sentiment on “Empire State of Mind”:
  „Jesus can’t save you, life starts when the church ends”

 4. Aby nam nie udzielił się strach na widok policaj ubranego w takie ubranko, stojącego na ulicy :)

  Moda w roku 2013 będzie bardziej. ( żart :) )
  Policja się zmienia, więc moda też musi. Jak dobrać ubiór do stylu życia i pory roku? Oto męski mundur na szturmową imprezę.

  Panowie ceniący sobie elegancję i nieskazitelny wygląd sięgają po ponadczasowe stroje zachowane w klasycznym fasonie. Tradycyjne spodnie z ochraniaczami i perfekcyjnie wykończona kamizelka kuloodporna zawsze będą doskonałym wyborem dla aktywnych zawodowo policjantów.

  Uniformy bojowe coraz częściej zastępowane są przez stroje łączące elegancję i kontrolowany luz. Mężczyźni, dla których ważny jest komfort noszenia, nie muszą rezygnować z elegancji. W modzie najważniejsze jest to, aby się nią bawić, dlatego łączenie elementów stroju formalnego ze odważnymi dodatkami jest jak najbardziej na miejscu. Na wypadach w terenie królują kontrasty, nie tylko w stylach ubierania się, ale także w kolorach. Czerń i biel zawsze będą modne, ale warto też eksperymentować z barwami. Hitem tego sezonu są tarcze z pleksy, dopasowane kolorystycznie do ubioru tak aby nie gryzło się z całością. Hełm i dodatkowe wyposażenie budzące strach i przerażenie osób patrzących to nowa forma wyrazu i ekspresji.

  Aby Policja bała się nas też zacznijmy ubierać się jak Policja, a nawet lepiej, w czym problem. Można pomalować sobie barwy wojenne na twarzy jak indianie lub Arnold w filmie „komando”. Z tarczą można chodzić po ulicach, z gazowcem też, w mundurze z ochraniaczami też, z pałką też :) Teraz taka grupa 2000 osób wskakuje na święto 11.11 i zasuwa z flagami. Nie ma bata aby ktoś przeszkadzał, ba nawet policja przyjedzie czołgiem, aby wyglądać jeszcze bardziej groźniej niż ludzie tak ubrani. Czysta psychologia :D
  ( koniec żartu :) )

  Zapomniałem co znaczy słonik w ich symbolach, może mieć różne symboliki więc nie chcę robić zmyłek. W hinduizmie siedzi z tłustym dupskiem jako ganesa, a obok niego mała mysz, ale nie będę się rozpisywał. Jak ktoś wie niech napisze będę wdzięczny za przypomnienie owego znaczenia u machonów.

  Poza tym ciekawostka, wikipedia kłamliwa trochę zdradza info
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Słonia

  poza ciekawym opisem interesować nas może lista poniżej, tych co dostali taki order.

  Urzeka w spisie nazwisko Lech Wałęsa w tej drużynie, co jak widać zasłużył się im nie tylko dostając ich nobla dla swych. Teraz każdy już wie dlaczego Wałęsa tak ciągle gada o globalizmie, ciągle, byle okazja i już znajdzie lukę aby dorzucić globalizm. Chyba chcę dostać drugi taki order, bo jeden to za mało za tą pseudo rewolucję w stoczni.
  Po owocach ich poznajemy, po owocach kochani.

  Teraz inny przykładowy link z jakiegoś fora na temat symbolu „słonia”:
  http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=1734.0

  z wycinka z tego posta jeden fragment ciekawy:
  „Z kolei jako symbol siły i energii interpretacje słonia są jak by
  pokonaniem przeciwności losu, co kierujemy się rozsądkiem i logiką.
  Kiedy widzimy słonia w cyrku, możemy odczytać go jako symbol
  ostrzeżenia przed próżnością i żądzą zaszczytów,
  którą łatwo się możemy ośmieszyć.”

  A Lechu megaloman lubiący się chwalić sobą samym, zapomina się dość często, zresztą jak większość z nich. Czym Lechu starszy tym bardziej niebezpieczny dla nich samych, oby czasem Lechu nie strzelił im samobója. Dostał on order chyba tylko po to aby pamiętać o tajemnicach, ma być ćććććiiiiiiiiiiiiiii jak w takiej jednej głupiej reklamie :)

  Więc kto ma taki order to jak widać jeden z czołowych co to zasłużył w specjalny sposób. Większość z nich to ludzi stojący za wielkimi rewoltami, apartheidem, wojenkami i wojnami, fałszywe flagi, wojnami domowymi i wszystkim co dla nas najgorsze a dla nich super z wykopem jak ufo z latającą mechaniczną izydą w środku. Za zrobienie zajebistej imprezki dostają fanty w postaci choćby jakiegoś orderu.

 5. Jeszcze dwa filmiki

  Ciekawy film w którym jest omawiana możliwość zamieszczenia bomby w Damaszku by rozpętać wojnę

  Oraz reklama Axe, która zapowiada całkowity chaos

 6. Witam wszystkich bardzo serdecznie, i od razy przepraszam za offtop, gdzieś przeczytałem, że masoni nienawidzą Polski, ma ktoś może jakieś rzetelne informacje na ten tamat ?.

 7. gen.Petelecki ponoć popełnił samobójstwo kilkunastoma strzałami w swoje ciało lol co za bzdura.przypominam, że był ostrym krytykiem PO i polityki :miłości”

  Petelicki ujawnił, że zaraz po katastrofie do polityków PO rozsyłane były wiadomości SMS z instrukcją, w jaki sposób mają się wypowiadać na ten temat. Petelicki oświadczył w mediach, że takiego SMS-a otrzymał od jednego z polityków Platformy, a autorami wiadomości były najważniejsze osoby w PO.

  SMS, którego otrzymali czołowi politycy PO brzmiał tak: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił“.

  kurwa mać szwadrony śmierci działające w Polsce mają się całkiem dobrze przypuszczam,że mają takie immunitety aż strach się bać

 8. Zauważyłem to już z rok temu propagandę policyjną, ale dopiero 3 miesiące temu byłem pewny że coraz częściej widzimy ją w teledyskach chociażby tym:

  a tak to czytałem przed chwilą stary artykuł o czerwonych nitkach. Moim zdaniem 1 i najlepszym talizmanem na świecie jest Biblia, to dzięki niej człowiek znajduje to co jest mu potrzebne, a nie to co koniecznie chce mieć :)

 9. Lady gaga wypuszcza na rynek swoje perfumy. Wszystko by było ok gdyby nie wygląd fiolki która wygląda interesująco po odwróceniu. Być może się mylę, ale sprawdźcie sami.

 10. Takich klipów jest więcej. Bardzo znana artystka z Francji, Anggun promuje państwo policyjne w stylu nazistowskim. Ostatnio nazizm staje się popularny w modzie (buty podobne do tych które mieli żołnierze SS). Anggun z tym kawałkiem reprezentowała Francję na Eurowizji. Ciekawe jest w tym teledysku przedstawienie życia ludzkiego jako musztrę, a ludzi jako zrobociałych, zdehumanizowanych:

Możliwość komentowania jest wyłączona.