Sukces kreacjonistów w Korei Południowej

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Ewolucjonizm wbijany do głów od najmłodszych lat nie pozostawia miejsca na refleksję. Można nawet powiedzieć, że teoria Darwina traktowana jest jako aksjomat. Korea Południowa wyłamała się właśnie z tego zaklętego kręgu, co oczywiście wzbudziło wielką wrzawę w środowisku naukowym.

W kraju takim jak Polska, gdzie oświata jest zinstytucjonalizowana a na treść podręczników szkolnych pragną wpływać nawet członkowie mniejszości seksualnych, sama idea odrzucenia aksjomatu ewolucji wydaje się bluźnierstwem ostatecznym.

Jednak Ministerstwo Edukacji, nauki i Technologii pozwoliło wydawcom podręczników do odpowiednich modyfikacji ich treści tak, aby nie wynikało z nich, że ważna jest tylko teoria ewolucji a reszta jest zwykłym zabobonem.

Kreacjonizm, jako taki zakłada, że życie, ludzkość, planeta Ziemia i świat, jaki znamy powstał, jako całość na skutek stworzenia przez Stwórcę. Duży wpływ na kształtowanie tej koncepcji teologicznej ma ideologia chrześcijańska w tym Biblia z Księgą Rodzaju.

Jakkolwiek koreańscy biolodzy otwarcie mówią, że są oburzeni takim deprecjonowaniem teorii Darwina to z badań statystycznych wynika, że 40% nauczycieli biologii w tym kraju wyraża wątpliwości, że człowiek powstał w wyniku procesów ewolucyjnych.

Rzeczywiście skok cywilizacyjny, jaki wykonał Homo Sapiens jest tak imponujący, że przewyższamy zdolnością do abstrakcyjnego myślenia wszelkie organizmy na Ziemi. Jednak to jak pojawił się człowiek nadal nie jest jasne. Naukowcy chętnie biorą za pewnik wyniki swoich badan antropologicznych, ale z ogółu wiedzy na temat powstania ludzkości nie wiele wynika.

Czy to znaczy, że teoria Darwina jest całkowicie błędna? Nie koniecznie, ona opisuje i udowadnia istnienie procesów adaptacyjnych w przyrodzie. Jakkolwiek można przyjąć, że to definiuje ciągłe zmiany, jakim podlegają organizmy żywe ze względu na operowanie w zmieniającym się środowisku, ale w żaden sposób teoria ewolucji nie udowadnia tego, że nowe gatunki zwierząt powstają spontanicznie. Na tym poziomie dokładności obie teorie, ewolucji i kreacjonistyczna wydają się być przynajmniej pełnoprawne.

___________________________________________________________________________________

Komentarz Radtrapa:

Żeby nie było tak różowo – w koreańskich szkołach studiuje się też Talmud (choć jest to zapewne wersja okrojona).

Przy okazji chciałbym poinformować że nie będzie mnie do niedzieli, dlatego jeśli jakiś komentarz wpadnie do moderacji, to niestety będzie musiał poczekać dłużej niż zwykle.

Pozdrawiam

 

Reklamy

7 comments on “Sukces kreacjonistów w Korei Południowej

 1. Zalozyciel Korei – Dangun – to prawdopodobnie nephilim. Jego grob to piramida – z reszta warto mu sie blizej przyjzec.

 2. ateista Fred Hoyle o niemozliwosci samoistnego powstania zycia i polimerów :

  , „Na złomowisku są wszystkie części i fragmenty Boeinga-747, porozkręcane i chaotocznie porozrzucane. Trąba powietrzna przypadkowo przechodzi przez złomowisko. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że po jej przejściu znajdziemy tam w pełni złożony 747, gotowy do lotu?”[1] [użyte jako argument przeciwko możliwości samoistnego powstania protein z aminokwasów]

  „Prawdopodobieństwo powstania choćby jednego z polimerów żywych organizmów przez przypadek jest takie samo jak prawdopodobieństwo, że całkowicie wypełniający przestrzeń Układu Słonecznego niewidomi, obracający w rękach kostkę Rubika, ułożą ją prawidłowo i równocześnie.”

  „Nieważne jak olbrzymie środowisko jest brane pod uwagę, życie nie mogło mieć przypadkowego początku. Stada małp bębniące na chybił trafił na maszynach do pisania nie mogłyby wyprodukować dzieł Szekspira z tej praktycznej przyczyny, że cały dostępny obserwacjom wszechświat nie jest wystarczająco olbrzymi by pomieścić niezbędne hordy małp, niezbędne maszyny do pisania i, z pewnością, niezbędne śmietniki, do których wyrzucano by nieudane próby. Tak samo rzecz ma się z żywą materią”

  , życie to nie przypadek : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=175

 3. Pozwólcie,że przy okazji dorzucę film wykreowany przez iluminatów, który ma podobno wyjaśnić teorię stworzenia wszechświata.

  Ciekawość kto stworzył wszechświat wg Stephena Hawkinga

  Poniżej zamieszczam także link do odpowiedzi wideo, która podważyła w bardzo prosty sposób niedorzeczność treści głoszonych przez iluminati: Stephena Hawkinga

 4. witam, ostatnio prezgladalam strone o aktorce Hilary Duff i natrafilam tam na reklame jakiegos preparatu czy czegos na wlosy. na poczatku ogladalam to bez wiekszego zainteresowania. ot taka sobie smieszna reklamowka, ale koncowka bardzo mnie zadziwila. moze innych takze to zaciekawi… http://www.funnyordie.com/videos/0416aec387/hilary-duff-s-pregnancy-secrets

  przepraszam ze pisze nie na temat do postu jednak niewiem gdzie moge dowiedziec sie o czegos wiecej. jak uwazacie, w jakim celu pokazano tam Baphometa?

  • Kasiu. Faktycznie 1:56 min. potwierdza to co piszesz. Nie jest to coś nowego w dzisiejszej kulturze która promuje ogólnospołeczny lucyferianizm. Takie zabiegi będą się nasilać. Dla sekty satanizmu iluminati – jest to forma oswajania ludzkości z rytuałem w którym widz ma nieświadomie uczestniczyć. Sama reklama owego anty-preparatu na porost włosów jest skierowana dla panienek, którym media wyprały osobowość. Pamiętasz co mówił Chrystus? „Gdzie skarb Twój, tam i serce Twoje”.

   Dziewczęta które uległy iluminatom – stały się ich ‚produktami’. Pod przykrywką postępu – będą ‚jadły’ z ręki szatana. Na tej płaszczyźnie – szatan gra ciągle starą grą. Otóż najpierw demoralizuje i kusi podatne na zwiedzenie młode kobiety, a potem te kobiety starają się wpłynąć na przekonania mężczyzn w taki sposób aby ten poszedł ‚za światem’, którym włada lucyferianizm. W taki też oto smutny sposób, oboje przepadają stając się niewolnikami ‚świata’ i jego władcy. Chrystus niejednokrotnie nas ostrzegał przed zagrożeniem jakie niesie w sobie ‚świat’.

   Dlatego ‚świat’ i jego nauki – nie powinny mieć nad nami kontroli. Bo my chrześcijanie nie budujemy na fundamencie śmierci, lecz życia jakie mamy TYLKO w Chrystusie.

 5. faktycznie w 1:56 gdy nacisnie sie pauze widac Baphometa… Jest to prawdopobodnie „przekaz podprogowy” kolejna sztuczka illuminati

Możliwość komentowania jest wyłączona.