Merkel apeluje o zwiększenie kompetencji struktur UE

 

Źródło: Forbes.pl/pap

Niemiecka kanclerz Angela Merkel opowiedziała się w czwartek za stworzeniem w Europie unii politycznej poprzez przekazywanie „krok po kroku” więcej kompetencji strukturom UE.

„Potrzebujemy więcej Europy. Nie tylko unii walutowej, ale też tak zwanej unii fiskalnej i więcej wspólnej polityki budżetowej. I przede wszystkim potrzebujemy unii politycznej” – powiedziała Merkel w wywiadzie dla telewizji ARD. „To oznacza, że krok po kroku musimy oddawać Europie kompetencje i przyznać jej zdolności kontrolne” – dodała.

Jej zdaniem na szczycie UE, planowanym na 28 i 29 czerwca, może zostać przyjęty „plan pracy” dotyczący budowania unii politycznej.

Niemiecka kanclerz przyznała też, że nie oczekuje, iż szczyt ten przyniesie rozwiązanie aktualnych problemów strefy euro, która boryka się z kryzysem zadłużenia. „Nie sądzę, by jeden szczyt mógł przynieść jakieś wielkie osiągnięcie” – oceniła.

Zdaniem Merkel tzw. Europa dwóch prędkości, której niektórzy się obawiają, już w tej chwili jest rzeczywistością, np. w przypadku strefy Schengen albo wspólnej waluty euro. Jak zaznaczyła, zawsze należy umożliwić każdemu państwu członkowskiemu udział w działaniach wzmacniających integrację. „Ale nie wolno nam stać w miejscu dlatego, że jeden albo drugi nie chce pójść z nami” – powiedziała.

Powtórzyła też, że wzrost gospodarczy i konsolidacja finansów jako metody walki z kryzysem to „dwie strony jednego medalu”.

es/pap

Reklamy

2 comments on “Merkel apeluje o zwiększenie kompetencji struktur UE

  1. Niemcy jako główny projektant eurokołchozu muszą umacniać socjalizm, żyd Lenin i żyd Trocki upaństwowili na chama, siłą przemysł, finanse państwa itd. Niemcy robią to samo tyle, że zniewalają wszystkich po kolei pożyczkami, w zamian żądając oddania im kontroli nad zniewolonymi krajami jak np. Grecja. W socjalizmie państwo musi mieć kontrole nad wszystkim, od przemysłu, przez edukację, na każdej myśli obywatela skończywszy. Socjalizm w wydaniu UE bazuje na modelu socjalizmu Róży Luksemburg (Luksemburgizm). Dla mnie to jedna i ta sama komunistyczna hołota. Tak na prawdę to dobro mas robotniczych ci wszyscy socjaliści mają w d…. chodzi o władzę, o przywileje, czasami o interes państwa, z którego dany socjalista pochodzi, ale to tylko czasami. Oni nawet rozpijają społeczeństwa jak czerwoni. W Polsce to wiadomo, komuniści społeczeństwo rozpili więc nie trzeba tu nikogo dalej rozpijać, ale weźmy taką Holandię gdzie płaca minimalna wynosi 7,30 euro za godzine i za to można tam kupić 15 piw, to samo Niemcy, to samo Anglia, to samo Irlandia, wiecie jak Irlandczycy chleją? Mówi się, że w Polsce dużo piją, i dużo alkoholików … no … jedź do Irlandii i zobacz co tam sie dzieje … Propaganda socjalistyczna dalej działa … można by tak w nieskończoność. Polecam książkę NAZISTOWSKIE KORZENIE „BRUKSELSKIEJ UE”. Każdy się z niej dowie kto tworzył UE, gdzie, jak, kiedy, i w ogóle przydatna wiedza. Oto link http://www.relay-of-life.org/pl/chapter.html

    zapomniałem dodać, że to jest bardzo ważne aby wiedzieć kto tworzył unie europejską, bo skoro źródło jest zatrute to czy znajdziesz wode pitną u ujścia rzeki? Jeśli drzewo ma chore korzenie to wyda dobre owoce?

    Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?
    Mt 7;16

  2. UWAGA: Nie wiem czy ktoś o tym wcześniej pisał. Ludzie twierdzą że karta gry illuminati Combined Dissasters prezentuje przypuszczalny zamach w trakcie olimpiady. Śladem tutaj mają być wieża zegarowa i różnokolorowi ludzie, w ubraniach w kolorach kół olimpijskich. Ale zauważyłem że pod Pałacem Kultury stoją rzeźby prezentujące mieszkańców wszystkich ras, co pasowałoby do karty. W dodatku Londyn jest pokazany na innej karcie i Big Ben wygląda tam inaczej. Czy na karcie jest Warszawa?

    Rzeźby na samym dole strony:http://warszawa.wikia.com/wiki/Pa%C5%82ac_Kultury_i_Nauki

Możliwość komentowania jest wyłączona.