noc_teczek

Sensacyjne odkrycie w czeskich archiwach. Dokumenty ws. Lecha Wałęsy

 

Źródło: wp.pl

W Archiwum Służb Bezpieczeństwa (Archiv bezpennostnich slozek) odnaleziono sensacyjne materiały z okresu PRL-u dotyczące Lecha Wałęsy – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Notatka jest zapisem rozmów przeprowadzonych w marcu 1981 r. między czechosłowackimi towarzyszami z dyrektorem Departamentu III „A” gen. bryg. Władysławem Ciastoniem. Nosi tytuł: „Informacja o niektórych doniesieniach naczelnika Departamentu III ‚A’ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL”. Oto jej treść:

„Co do współpracy Wałęsy z funkcjonariuszami polskiej Służby Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze w roku 1976”.

Dokument został przekazany dr. hab. Sławomirowi Cenckiewiczowi (badacz historii najnowszej, współautor książki „SB a Lech Wałęsa.Przyczynek do biografii”). Jego zdaniem notatkastanowi uzupełnienie wiedzy na temat przeszłości Wałęsy. A te kilka zdań o byłym prezydencie to „potwierdzenie faktu współpracy agenturalnej, sporządzanie własnoręcznych doniesień i sygnowanie podpisem pokwitowań na odbiór pieniędzy”.

– Ponadto gen. Ciastoń jednoznacznie stwierdził, że Wałęsa współpracował do 1976 r. To również wydaje mi się bardzo istotne, gdyż coraz częściej słyszymy o incydentalnej i co najwyżej kilkunastomiesięcznej współpracy Wałęsy z SB – mówi na łamach gazety.

Cenckiewicz dodaje również, że notatka stanowi dowód na to, że cały blok sowiecki był zainteresowany przeszłością Wałęsy, a „polscy towarzysze specjalnie nie ukrywali w rozmowach faktu współpracy Wałęsy z bezpieką”.

(msz, mj)

________________________________

Zobacz także:

Konspiracja zimnej wojny (1)

Konspiracja zimnej wojny (2)

 

15 comments on “Sensacyjne odkrycie w czeskich archiwach. Dokumenty ws. Lecha Wałęsy

  1. Też mi sensacja. Przecież to nawet dzieci wiedzą, że bolek współpracował.
    Po pierwsze to nie jest Polak, tylko ukryta opcja satanistyczna o prawdziwym nazwisku Lejba Kohne (nie mylićz Żydem, bo nie ma z nim nic wspólnego, chyba, że samozwańczy).

    „Użyteczny idiota” odegrał swoją role, nie jest już im potrzebny, więc mogą nim sobie teraz pomiatać i go zniszczyć.

    • Często zastanawiam się – dlaczego Wałęsa właściwie się zgodził współpracować? Czy tylko chodziło o kasę? A może mieli na niego haki.

  2. „samodzielnie obalenie jakiegoś ustroju to nie byle co” co za ignorancja i ciemnota szkoda że Polacy w większości są tak ślepi, i łykaja tę telewizyjną papkę. Połączenie faktów to już zbyt wiele dla ich tegich głów, no bo po co szukać badać i myśleć skoro w telewizji już wszystko jest podane jak na tacy. Och wy nieuki, rodzice nie mieli dla was czasu szkoła napchała bzdur(zgodnie z planem masonerii które mówi że dużo będą spędzać czasu w szkołach ale niczego się nie nauczą) potem TV doprawiło p.. uszy i koniec umysły szczelnie zamknięte. Patrzą ale nie widzą słuchają ale nic nie słyszą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s