Królowa Matka córką surogatki?

 

Artykuł postanowiłem umieścić w kategorii „Teorie”. Ocenę pozostawiam czytelnikom – Rad

 

Źródło: Newsweek

Babką królowej Elżbiety II nie była Cecilia Cavendish-Bentinck, lecz francuska kucharka, która posłużyła jako surogatka. To ona była matką Elizabeth Bowes-Lyon, późniejszej Królowej Matki, i jej młodszego brata Davida.

Am/PAP 03 kwietnia 2012 12:10

To sensacyjne twierdzenie zawarte jest w książce Lady Colin Campbell, która ukaże się w druku w najbliższym miesiącu w USA (pełny tytuł publikacji: „The Queen Mother, The untold story of Elizabeth Bowes-Lyon, who became Queen Elizabeth the Queen Mother”) – donosi „Daily Mail”.

Na przełomie XIX i XX w. brytyjscy arystokraci pragnęli mieć liczne rodziny, a ponieważ Cecilia miała już ośmioro dzieci, ze względów medycznych więcej mieć nie mogła, po śmierci jednego z dzieci była załamana, to ojciec przyszłej Królowej Matki – Claude Bowes-Lyon, Lord Glamis, a następnie hrabia Strathmore i Kinghorne namówił kucharkę Marguerite Rodiere, by zgodziła się posłużyć mu za surogat.

Rodiere, w charakterze surogatu miała też urodzić młodszego brata przyszłej Królowej Matki – Davida.

Według autorki okoliczność ta tłumaczy, dlaczego jej szwagier książę Windsoru (przed abdykacją Edward VIII), będący z nią w konflikcie (ponieważ miała opowiadać plotki o jego wielkiej miłości Wallis Simpson), wyrażał się o niej ironicznie jako „cookie”, co w znaczeniu używanym w USA oznacza słodki herbatnik, choć może także mieć związek ze słowem „cook” (kucharz), lub czasownikiem „to cook” (gotować).

Po abdykacji Edwarda VIII w 1936 r., jego młodszy brat książę Yorku Jerzy, jako Jerzy VI został królem (1936-52). Jego żona Elizabeth Bowes-Lyon jako Królowa Elżbieta została królewską consortą, a prawo do dziedziczenia tronu przeszło na ich najstarszą córkę, także imieniem Elizabeth (obecnie Elżbietą II).

Twierdzenia Campbell –- pisarki specjalizującej się w życiu i niedyskrecjach wyższych sfer zostały przyjęte z dystansem przez historyków brytyjskiej rodziny królewskiej, a przez niektórych uznane za afront w stosunku do Elżbiety II w roku jej diamentowego jubileuszu, który zbiega się z dziesiątą rocznicą śmierci matki.

Okoliczności urodzenia Elizabeth Bowes-Lyon otaczają niejasności – zauważa „Daily Mail”. Oficjalna data jej urodzin – 4 sierpnia 1900 od dawna jest poddawana w wątpliwość. Nie wiadomo też, gdzie właściwie się urodziła, czy w rodzinnym domu, czy w karetce pogotowia. Pochodzenie od francuskiej kucharki ma także tłumaczyć, dlaczego Królowa Matka ma środkowe imię pisane z francuska – Marguerite.

Autorka twierdzi, że posługiwanie się przez arystokratów surogatkami dla zapewnienia sobie potomstwa było przyjętą praktyką, choć nie mówiło się o niej głośno. Prawdziwość jej teorii mogłoby przesądzić tylko badanie DNA pozwalające ustalić występowanie genetycznego związku Cecilii Bowes-Lyon i Elizabeth Bowes-Lyon.

______________________________________________________________________________

Zobacz także:

Bukmacherzy: William i Kate doczekają się potomka w 2013

Australijski adept ujawnia sławnych satanistów

Czy narzeczona księcia Williama podzieli los księżnej Diany?

 

Reklamy

6 comments on “Królowa Matka córką surogatki?

  • strona PoznajPrawdę nie działa cały dzień, wczoraj jej Czytelnicy
   przystąpili do ataku – tak robią codziennie o godz. 20 – na O-net.pl,
   aby budzić Polaków… no i pewnie niechcący obudzili jakiegoś…
   sku…jonistę ;-)
   Newworldorder jeszcze niedawno działał – czytałem nawet dość mocny
   artykuł o Królewnie Śnieżce – wróć ! – o Jej Kurewskiej Mości EgoLżbiecie II,
   i nawet zastanawiałem się, czy nie wkleić tutaj linka… No cóż, może
   to tylko chwilowa przerwa. Tutaj z onetu:

   Symbol Londynu już wkrótce zmieni swoją nazwę

   http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wielka-brytania-i-Irlandia/symbol-londynu-juz-wkrotce-zmieni-swoja-nazwe,1,5149618,region-wiadomosc.html

   Ponad połowa członków Izby Gmin, w tym przywódcy trzech największych, podpisało się pod wnioskiem o nadanie słynnej wieży zegarowej Big Ben imienia królowej Elżbiety II, która w tym roku obchodzi 60-lecie swego panowania. Wieża zegarowa (oficjalnie Clock Tower) potocznie nazywana Big Ben (od skróconej wersji imienia sir Benjamina Halla, który zamówił dzwon o ciężarze 13,5 tony) może zostać nazwana Wieżą Elżbiety (Elizabeth Tower). [no i trafił jej się prywatny obelisk na stare lata…]

 1. Chcesz powiedzieć, że w 1900 roku urodziła się kobieta która została poczęta w komórce jajowej, która została wszczepiona do macicy francuskiej kucharki, która donosiła ciążę? W 1900 roku?? Chyba czegoś nie rozumiem..

  ___

  Rad:

  Idea matki zastępczej jest starsza niż in vitro. Można też zapłodnić w prostszy sposób…

  • Dariusz – już w starożytnym Egipcie wykonywano trepanację czaszki,
   a tajniki medycycy dla elit nie muszą być znane wszystkim,
   nawet teraz… no, chyba że będziesz miał „rasowe” pochodzenie. Jak koń ;-)

   http://www.histurion.pl/historia/starozytnosc/egipt/medycyna_w_starozytnym_egipcie.html

   „…W chirurgii Egipcjanie używali skalpela z umiarem. Trepanacja czaszki, której wynalezienie im przypisywano, nie należała do zabiegów częstych, lecz czaszka poddana trepanacji w Egipcie goiła się za życia pacjenta! Całkiem zręcznie zestawiano złamania oraz pęknięcia kończyn, używając szyn z kory drzewnej i bandaża w postaci usztywnianej żywicą tkaniny. Często przypalano guzy i torbiele. Służyć miał do tego świder ogniowy – rozgrzane ostro zakończone narzędzie…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.