Dlaczego „kościół” w kształcie spirali?

 

Źródło: Dakowski.pl

Jakie znaczenie ma “spirala” w symbolice chrześcijańskiej? Żadnego!

Dlaczego więc została wybrana w momencie nadawania „kształtu” strukturze architektonicznej “nowego kościoła” poświęconego świętemu ojcu Pio?

Powiedziano nam, że ów kościół w kształcie spirali „jest siecią”, jest “kościo­łem otwartym”, jest “klejnotem najwyższej technologii” , jest “muszlą dla ojca Pio” i że święty będzie jak perła w jego wnętrzu.

Powiedziano nam też, że ten nowy kościół został już ponownie ochrzczony: “Katedrą roku 2000″, „Nowym Asyżem”, “Boskim Projektem”! Tymczasem nie powiedziano nam, że w “słowniku masońskim” pod hasłem “spirala” znajdujemy, co następuje:

“Bardzo stary znak symbolizujący egzystencję człowieka i jego powrót do początków… [spirala] symbolizuje też dynamiczną moc wszechświata, Zasadę Stwórczą, G.A.D.U.” (…).

Ten sam słownik pod hasłem G.A.D.U. wyjaśnia: “Masoński skrót oznaczający Boga, Wielki Architekt Wszechświata (le Grand Architecte De l’Univers)”.

A kim jest ten “Bóg”, zwany G.A.D.U.? To bóg wolnomularzy.

Już w Statutach Generalnych z 1820 roku powiedziane było: ,,[wolnomularstwo] ma za zasadę Istnienie Boga, którego uwielbia i szanuje pod mianem Wielkiego Architekta Wszechświata”.

Ale ów G.A.D.U. ogłaszany jest także przez wolnomularzy “Zasadą Stwórczą” (w sensie jednakże “zasady pochodzenia”, a nie “stworzenia z niczego”). W wielkim Traktacie przymierza, podpisanym w Lozannie w 1875 roku pomiędzy Najwyższymi Radami Dawnego Uznanego Obrządku Szkockiego stwierdzano: “Masoneria głosi to, co głosiła od swego powstania: Istnienie Zasady Stwórczej, pod mianem Wielkiego Architekta Wszechświata”.

Natomiast założycielka Towarzystwa Teozoficznego, Helena P. Bławatska, masonka trzydziestego trzeciego stopnia, definiowała G.A.D.U. jako “dynamiczną moc wszechświata”, którą to właśnie moc miała na myśli, kiedy z całkowitą pewnością pisała: “Szatan reprezentuje Energię Wszechświata (…). On Jest Ogniem. Światłem, Życiem, Walką, Wysiłkiem, Myślą, Sumieniem, Postępem, Cywilizacją, Wolnością, Niezależnością”. I jeszcze: “Szatan jest Bogiem, jedynym Bogiem naszej Planety”.

Kropkę nad i stawia jeszcze bardziej autorytatywnie Najwyższy Kapłan Światowej Masonerii, generał Albert Pike, który jako Najwyższy Zwierzchnik Masonerii, podczas wystąpienia wygłoszonego we Francji do masonów najwyższych stopni, potwierdził: “Czcimy Boga, ale jest to Bóg, którego czci się bez przesądów (…). Religia masońska powinna być utrzymywana przez nas, wtajemniczonych najwyższych stopni, w czystości doktryny lucyferyjskiej. (…) Tak, Lucyfer jest Bogiem (…). Prawdziwą i czystą religią filozoficzną jest wiara w Lucyfera (…) , ale Lucyfer, Bóg Światła I Bóg Dobra, toczy walkę o ludzkość przeciwko Adonai [Bogu w Trójcy Jedynemu – przypis red.], bogu ciemności i demonowi”.

Tak więc “spirala” symbolizuje GAD.U., to znaczy Lucyfera-Szatana, którzy, jak już dobrze wiemy, toczy przeciw Bogu w Trójcy Jedynemu walkę o zgubę ludzkości. Spirala natomiast, poza tym, że symbolizuje pewien sposób pojmowania Boga, dla masonerii symbolizuje także sposób pojmowania “drogi wiary”, a raczej “drogi inicjacji”, którą człowiek powinien przejść, by zrealizować “zamysł boży”.

W bogato udokumentowanej pracy na temat masonerii czytamy:

“Spirala jest znakiem ewolucji-inwolucji w zasobie symbolicznym wtajemniczonych wyższych stopni. Spirala ciągła, która, w formie ścieżki, wspina się po zboczach góry, jest “Ścieżką Pielgrzyma” to znaczy szlakiem inicjacji. Szczyt góry zatraca się w linii pionowej w kierunku duchowej nieskończoności: to oś świata, “oś uniwersum” jedynej prawdy wyznawanej przez Masonerię, przejście pomiędzy ziemią a niebem, ukształtowane przez Gnozę: ubóstwienie człowieka”.

Giuseppe Mazzini, przewodniczący Akcji Politycznej Masonerii Światowej, a w 1870 roku współzałożyciel, wraz z Albertem Plke’lem, Nowego Obrządku Palladyjskiego Reformowanego, najwyższego zwieńczenia wszystkich światowych Obediencji masońskich, poza istnieniem Boga (G.A.D.U. = Szatana) uznawał zasadę “Prawa Postępu”, zakładającą, że istnieje “wspaniała, oczywista ciągłość życia nie każdego ludu z osobna, lecz ludzkości, dla której poszczególne ludy są jednostkami, i tylko wtedy odkryjemy niezmierzoną, nieskończoną spiralę, zarysowaną palcem Bożym pomiędzy wszechświatem a ideałem, który trzeba powoli osiągać”.

Zostawmy ten pompatyczny język, stosowany na użytek naiwnych i niewtajemniczonych, i zobaczmy teraz, z czego składa się owa “niezmierzona, nieskończona spirala zarysowana palcem Bożym” oraz “ideał, który trzeba osiągać”, lepiej opisane w kilku listach prywatnych, które Mazzini wymienił z Najwyższym Zwierzchnikiem Masonerii Albertem Pike’iem, w latach 1870-1871.

W liście z 22 stycznia 1870 roku Mazzini przedstawił swój plan trzech wojen światowych na wiek XX, by stworzyć w Rosji państwo komunistyczne (I wojna), sprawić, by objęło ono połowę Europy (II wojna), uczynić je potężnym w sensie politycznym i militarnym, w oczekiwaniu na III wojnę, która powinna wybuchnąć pomiędzy syjonizmem politycznym (wliczając w to Państwo Izrael) a islamem, tak aby zniszczyły się one nawzajem, podczas gdy wszystkie narody uwikłane w ten konflikt walczyłyby ze sobą, aż do zupełnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego i ekonomicznego,

Albert Pike, całkowicie zgadzając się z tym diabelskim planem, dokładniej spre­cyzował następstwa III wojny światowej w liście z 1871 roku: “Spuścimy z łańcucha nihilistów i ateuszy, i wywołamy niesłychany kataklizm społeczny, który jasno pokaże narodom, w całej jego potworności, skutki absolutnego ateizmu, pocho­dzenie barbarzyństwa i krwawej rewolucji. Wszędzie więc obywatele, zmuszeni bronić się przed światową mniejszością rewolucjonistów (m) otrzymają prawdziwe światło poprzez powszechne objawienie czystej doktryny Lucyfera, wyjawionej wreszcie na widok publiczny, objawienie, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa i ateizmu, jednocześnie pobitych i zmiecionych z powierzchni ziemi”.

Tak więc dla ludzi ze szczytów hierarchii masońskiej “droga wiary w Postęp”, którą przedstawia niezmierzona i nieskończona “spirala”, to nic innego niż zniszczenie Kościoła katolickiego i cywilizacji chrześcijańskiej, które ma nastąpić przez powszechne objawienie czystej doktryny Lucyfera, wyjawionej wreszcie na widok publiczny “Ideałem, który trzeba powoli osiągać” jest więc “kult Lucyfera” w świetle dnia!

[—-]

Liczba 33, wyrażająca kąt wierzchołka i stałe nachylenie linii wyznaczonej na powierzchni stożka, tworząca trzy spirale 26 łuków “nowego kościoła”, równa jest liczbie trzydziestu trzech stopni hierarchii masońskiej Dawnego Uznanego Obrządku Szkockiego!

Ponadto, liczba 666 utworzona przez trzy spirale, która oznacza Antychrysta i Znak Bestii, graficznie reprezentowana jest przez “Gwiazdę pięcioramienną”, która Jest symbolem antonomastycznym masonerii.

Forma spiralna nowego kościoła, poza wyrażaniem idei boskości Szatana-Lucyfera oraz “Ścieżki pielgrzyma”, to znaczy szlaku inicjacji i celu, do którego zmierza masońska “Droga wiary w Postęp”, czyli “kultu Lucyfera w biały dzień”, być może kryje w sobie także tygiel i centrum promocji owej bezbożności, czyli “Świątynię masońską”, tworzoną przez trzydzieści trzy stopnie masonerii Dawnego i Uznanego Obrządku Szkockiego.

Mirosław Dakowski

——————————

[Z albumu „Czy „nowy kościół” jest świątynią masońską”? Chiesa Viva, Marzo 2006, Piękne zdjęcia i jasne schematy, album dostępny w wyd. Antyk. http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_Za.html?P2=Chiesa+viva&P1=Nazwa&szukaj.x=25&szukaj.y=9

Byłem w Pietralcina, nie znałem tej pracy; moje wrażenia zob. pod San Giovanni Rotondo a gwałt masońskiego PAJĄKA czyli: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2373&Itemid=46 ” MD]

 

Reklamy

19 comments on “Dlaczego „kościół” w kształcie spirali?

 1. „toczy walkę o ludzkość przeciwko Adonai [Bogu w Trójcy Jedynemu – przypis red.]”
  Świetne tłumaczenie :D

 2. Ateuszy – jak widac masonuchy same smieja sie ze.swoich pacholkow. Ja wciaz pamietam jednego bojowego Ateiste, ktory jest takim ignorantem ze.chocby mu dac 1000 dowodow – on wie lepiej.

 3. Coraz bardziej przekonany jestem, że stoimy BEZPOŚREDNIO przed ostatnią rozgrywką, która przyniesie Nowy Porządek Świata i wielki ucisk, ale ostaniemy się, a Pan nasz przybędzie po nas, odpłacając bezbożnym!

  • Wiesz Czosnek… Tak mysle, ze zwycieza ci ktorzy padna w pierwszej fali. Bo ci co pozostane beda zazdroscic umarlym…

   • beda mozliwosci ratunku ale trzeba prosic PANA JEZUSA o siłe i pomoc w razie prob , doswiadczen i przesladwan – moim zdaniem ratunek nadejdzie dopiero jakis czas po objawieniu sie antychrysta takze tylko ci którzy ufac beda do konca beda wyratowani – nawet jak wszystkie okolicznosci beda mowic ze to koniec to trzeba pojsc krok dalej i nadal ufac – bo kiedy bezboznym wydawac sie ze ze chrzescijanie nie maja zadnej pomocy i nadziei wtedy włąsbnie dla tych ktorzy beda nadal ufac nadejdzie ratunek – moim zdaniem bedzie to lekcja dla pozostałych chrzescijan i ostateczna lekcja dla reszty ludzkosci ze Bóg istnieje i ze trzeba mu ufac do konca :

    , „Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym ” ŁUKASZA 21:36

    , „Toteż rzucę ją na łoże, a tych, którzy z nią cudzołożą, wtrącę w ucisk wielki, jeśli się nie upamiętają w uczynkach swoich ” OBJAWIENIE JANA 2:22 a wiec ci którzy nie cudzłoza z „Izebel” i upamietaja sie ze złych uczynków beda wyratowani z wielkiego ucisku

    , „Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.” OBJAWIENIE JANA 3:10

    oczywiscie wersetów mowiacych o ratunku jest wiecej

    , przypomnijcie sobie jaka metamorfoze przeszli apostołowie – przeciez kiedy chodzili z PANEM JEZUSEM nie wiedzieli nawet co to jest zmartwychwstanie , bali sie burzy , bali sie ludzi i przesladowania , uciekli od PANA JEZUSA a PIOTR sie Go zaparł 3 krotnie , nie rozumieli cudów , kłocili sie kto jest najwiekszy z nich i wiele innych rzeczy moznaby było wymienic a zobaczcie co sie z nimi stało po wylaniu ducha w czasie zielonych swiatków – stali sie zupelnie innymi ludzmi

    , tak samo wierze bedzie z nami , wierze ze w swoim czasie otrzymamy madrosc i zostaniemy wprowadzeni we wszelka prawde tak ze bedziemy mgli innym ja przekazac , otrzymamy odwage i inne potrzebne dary :

    , „I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny; (18) Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą” DZIEJE APOSTOLSKIE 2:17-18

    , moc Boża – dary Boże / natchnienie wprowadzi nas we wszelka prawde : „gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi ” EWANGELIA JANA 16:13

    , wiec ufajmy BOGU WCIELONEMU JEZUSOWI i badzmy dobrej mysli

    • Przed komputerem, saczac zimnego drinka i zagryzajac czipsy kazdy jest kozak.
     Pan Jezus wiedzial co go czeka, wiedzial tez co nastapi potem. A mimo to prosil Boga Ojca o odsuniecie tego kielichu. My jestesmy dokladnie w takiej samej sytuacji.
     Wiemy co nadchodzi. I wiemy ze za cierpienie czeka nas nagroda. A mimo to, osobiscie wolalbym tego uniknac. Bo tak naprawde, nie wiem ilu z nas to wytrzyma? A ilu sie ugnie? Szatanisci maja swoje sposoby i je bezwzglednie wykorzystaja by zlamac kazdego. A smierc? W tej sytuacji bedzie wybawieniem…

 4. w kosciele w mojej parafii zgadnijscie jaka jest podloga ;p jest to czarno biala szachownica dzielkuje nie mam wiecej pytan

 5. mam pare książek do spalenia, jakieś przekazy plejadian, w których napisane jest żeby chodzić po narysowanej spirali, bo to rozwija świadomość, w ogole jest duzo roznych praktyk zwiazanych ze spiralą – kręcenie się w kółko 33 razy w lewą stronę, rysowanie spirali, wyobrazanie sobie spirali… ludzie wierzący zbawiennym kosmitom, mogą w to poważnie popaść i owszem popadają.

  ‚a to feler, westchnął seler’

  • co do kosmitów to prawdopoodbnie kłamstwo o nich bedzie wykorzystane przez antychrysta aby zmobilizowac wszystkie armie pod jego przywódctwem na wojne przeciwko PANU JEZUSOWI – OBJAWIENIE JANA 16:13-14 – demony ida do przywódców i nadchodzi mobilizacja – podejrzewac ze przybiora one postac kosmitów i powiedza ze zaatakuja ziemia – demony beda wiedziec ze PAN JEZUS jest blisko wiec antychryst ze swoja baanda zwiedzie masy włąsnie mówiac ze PAN JEZUS to kosmici – napewno nie powie prawdy w stylu : JEZUS powraca wystapmy do walki z Nim , raczej powie : KOSMICI ATAKUJA ZIEMIE MUSIMY WALCZYC – nawał produkcji z Hollywood o inwazji na ziemie nie jest przypadkiem – podprogowo zaszczepia sie moim zdaniem ludziom schematy przyszłosci : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=131

 6. Jak tak patrzę z góry na ten Obraz spirali, z środkowym czarnym punktem Otchłani,
  to on-obraz, i ona-spirala, kojarzą mi się z Gwintowanym Jelitem Grubym,
  do którego podłączają się wszyscy Nie Zapisani w księdze żywota…
  Gwint Gadu Globalizmu kiedyś się zerwie – jako Lewoskrętny od wewnątrz,
  nie wytrzyma Prawidłowego obrotu, wykonanego ręką bożą na zewnątrz. I będzie Ból.

  G.A.D.U. – O ! – dynamiczno moco wszechświatu !! [seler teraz wyjawi imię boga]

  O wielkie boskie Dynamo ! – O stwórco prądu z niczego, nie licząc pedałowania ! O,o !
  Gładko Analne Dynamo Uwielbione !! …o GADU !!
  Dynamo światła Dawco, twe imię niech się kręci, a nawet święci !! – [sorry… świEci]

  Tyś bogiem, walką, kręceniem, słodkim brzęczeniem, darciem Gumy – kochane Dynamo,
  [pierwsza litera boga zdynamizowanego – G]
  tyś najwyższy, najprostszy, najgorętszy – kiedy pod górkę, tyś Absolutnie zakręcony,
  [druga objawiona litera dymanego boga – A]
  Dynamo nie bądź miękkie, nie Zacieraj się, do końca Dymaj, pragniemy Tego,
  [trzecia – najważniejsza litera świetlistego boga dyrdymałów – D]
  tyś uwielbiony, bo świecisz kiedy zapierdalamy z górki, na łeb na szyję, z samego
  Czubka piramidy na samo Dno – o, imię twe Dynamo ! – imię twe Uwielbione !!
  [czwarta litera, ostatnia, jak… *Upa]
  Kręć się Dynamo, jak… gówno w Sedesie, wzdłuż Spiralnego toru, aż do Celu, o żesz,
  ty boska jesteś, jak nie wiem co !!!

  Prawdopodobnie jest to najtajniejsze z najtajniejszych i najtańsze Tajne imię szatana,
  dynamO, przez D, …ujawnione przez selera, w chwili wzruszenia, kiedy podniecił się
  spiralą – całkiem niepotrzebnie zresztą ‘-))

  Szybkie Dynamo i Spiralne Koło to niewątpliwie Odlotowy Kościół Idiotów Szatana.
  33 obroty na Sekundę – wzdłuż Spirali – i Kopa ! – w Kosmos ;-))

  Nam pozostał Jezus – i całe szczęście że Jest, też „zakręcony” – ale zupełnie Jenaczej.
  I dla Jezusa i dla Was – ode mnie – zagrają Szybko ci młodzi, proszę Nadążać ;-)

  Gypsy Jazz – Basily Gypsy Band / Iagori Romani Festival Norway 2009

 7. „To, co jest jest tajne – zostaje ujawnione, a co zostało ukryte – wyjdzie na jaw. Nie puszczajcie mimo uszu tego, co słyszycie.”
  Ewangelia według św. Marka 4:22-23.

  Nowy Testament, Nowy przekład z języka greckiego na współczesny język polski, Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, Warszawa 1991.

 8. jest “muszlą dla ojca Pio” -chyba klozetową,u mnie kosciól kiedys wyglądal inaczej,ale ktos wpadl na pomysl remontu i co sie pokazało na głownej scianie?łoko łopatrznosci wujka horusa któremu wszyscy sie kłaniają,gra gitara trafiony zatopiony.

  • Większość symboli jest moim zdaniem powielanych bezmyślnie. Czasem celowo, ale przez osoby zwiedzione co do prawdziwego znaczenia. Rzadko kiedy mamy do czynienia ze świadomym posługiwaniem się takim ukrytym językiem, dlatego zwykle należy wypatrywać nie jednego, a kilku znaków, tak aby zminimalizować ryzyko przypadku.

  • no ico ? zrobiłeś chłopie coś w tym kierunku aby nadać mitom obraz w wymiarze rzeczywistym do zdjagnozowania?

 9. Masy ignorantów, płytkosłowie i nic więcej. Wszakże mowa jest o spirali. Skupmy się na Teorii spręzystości ciał. Spiralę można zdefinjować również jako jako sprężynę o charakterystycznym kształcie. Dlaczego?. Spirala w swojej formie jest przedstawiona w układzie Kartezjańskim współrzędnych x,y czyli 2D. Co w takim razie powstanie jeżeli do układu płaskiego właczymy trzeci wymiar czyli oś z?. Otóż spirala zamieni się w coś co przypomina sprężynę w bardzo niecharakterystycznym kształcie, zwężającą się po obwodzie dążąc w kierunku Z do nieskończoności. Powstaje bryła geometryczna przypominająca lej. I dlatego kwantl ma rację. Nalezy uypatrywać nie jednego ale kilku znaków w danym symbolu. Jeżeli Mason albo Żyd stara się przekazać pokoleniom treść zawartą w obrazie to to jego teoria sprzeczna jest z teorią Lagrangea. Jego ogólna teoria podlega zmanipulowaniu. Szczególna teoria Lagrangea podlega uogólnieniu. Czujecie jakość? Skoro ten świat zbudowany jest w przeważajacej większości z głupców spirala ma wymiar wymierny aczkolwiek trywialny jeżeli odwołamy się do figur geometrycznych podobnych do opisanej sprali w układzie 3D, czyli przestrzennym. Jakie zjawisko fizyczne moze przypominać spiralę (wymiar architektoniczny projektowanego kościoła) w układzie x,y,z. Mnie się nasuwa na myśl zjawisko „wiru wodnego”. U podstawy ma wymiar dużego okręgu pomniejszającego się o wartość D wraz z przemieszczaniem sie w kierunku osi Z dążącego do nieskończoności.
  A więc jakie moze mieć znaczenie „spirala” w symbolice chrześcijańskiej?
  Moim zdaniem „WIRU WODNEGO” po odpowiedniej transformacji, który powstałe idee i symbole chrześcijańskie ma wciągnąć w bliżej nieokreślonym czasie w otchłań niebytu.

  • Vava – a czytałeś to ?
   „…i Spiralne Koło to niewątpliwie Odlotowy Kościół Idiotów Szatana.
   33 obroty na Sekundę – wzdłuż Spirali – i Kopa ! – w Kosmos….”

   Według geometrii wykreślnej [„kresek”] będzie to brzmiało tak:

   „…i wynaturzony Wir Wodny to niewątpliwie Sprężysty Kościół Idiotów.
   W 33D obroty na Przekrój – dodatkowo wzdłuż Sprężyny – i Kopa ! – i w Kosmos ! – w Niebyt ! – lub w Muszlę Klozetową ze spiralnym Syfonem…”
   [chciałem to narysować, ale dałem sobie sprężysty spokój, a blog to nie tablica]

   O jakich ty symbolach lub gadżetach „chrześcijańskich” piszesz ?
   Czy Jezus chadzał ze spiralnym kolczykiem w uchu ?
   A może wywijał różańcem ? – a świeczki palił ?
   Dywaniki rozkładał, ołtarzyki robił ?

   Zdrowy, normalny, naturalny i prawdziwy Chrześcijanin tylko… Żyje wg Słowa.
   Niekoniecznie sprężystego, ale prostego, które z bożych Ust pochodzi…
   Ewangelia – to dopiero „sprężyna” – można się odbić od Dna Absurdu, nie uważasz ?

   sprężyście zakończył ignorant seler ;-)) – wg Geometrii Wykreślnej, a jakże ;-))
   [był to wykład w tak zwane 3Dupy… kwestia wyobraźni ;-)) ]

Możliwość komentowania jest wyłączona.