Pentagon oficjalnie przyznaje się do przygotowywania uderzenia na Syrię

 

Źródło: Stop Syjonizmowi

3rm.info,  (31.05.2012), Tłum. RX

Amerykanie naprawdę rozważają wojskową operację przeciwko Syrii na sposób kampanii libijskiej. Powiedział o tym w bardzo zgrabnej formie generał Martin Dempsey, szef Kolegium Szefów Połączonych Sztabów Pentagonu. W wywiadzie udzielonym telewizji CBS dał on do zrozumienia, że rząd syryjski jest coraz mniej skłonny do negocjacji i wpływanie na niego sprawdzonymi metodami jest coraz trudniejsze. Jednocześnie sytuacja w Syrii, pomimo wszystkich porozumień, jedynie się zaostrza, czego dowodzą wydarzenia ostatnich dni, masowe egzekucje mieszkańców wioski Hula.

Martin Dempsey: „To co miało miejsce w Syrii podczas minionego weekendu jest bestialstwem. Jestem przekonany, że nie może to pozostać niezauważone przez społeczność międzynarodową. Oczywiście trzeba zwiększać nacisk na władze syryjskie. I nie tylko drogą dyplomatyczną. Metody wojskowe także są możliwe. Opracowanie ich scenariuszy wchodzi w zakres moich obowiązków. I jeśli zajdzie taka potrzeba to przedstawimy kilka możliwości”.

Nie dalej jak tydzień temu na szczycie NATO w Chicago Sekretarz Generalny sojuszu, Anders Fogh Rasmussen, powiedział, że na razie sojusz nie zamierza wysyłać swoich wojsk do Syrii. Wcześniej wzywał żeby nie przeprowadzać analogii z Libią ponieważ tam wsparcie krajów sąsiadujących było znacznie większe. Jednakże jeszcze w lutym o przygotowaniach do interwencji w Syrii donosiła amerykańska telewizja CNN. Dziennikarze powoływali się na swoje anonimowe źródła w Pentagonie i oto teraz informacja została potwierdzona oficjalnie. W związku z tym nie cichną dyskusje na temat dostaw broni. W Moskwie na początku twierdzono, że nie zamierza się wstrzymywać sprzedaży broni w ramach zawartych już kontraktów. Później jednak wstrzymano eksport broni, podobno pod presją USA. A dosłownie w przeddzień telewizja Al-Arabiya poinformowała, że do brzegów syryjskich zbliża się rosyjski statek z bronią.

Moskwa tej informacji nie skomentowała.

_________________________________________________________________________________

Zobacz także:

USA po „zmianie reżimów” w Syrii i Iranie będzie „demokratyzować” Azję Średnią

 

Reklamy

3 comments on “Pentagon oficjalnie przyznaje się do przygotowywania uderzenia na Syrię

 1. Offtopic:

  Doda na paradzie zatraceńców z wielką czaszką na głowie:

  – a Gazeta jak zwykle wspomina o tym w lekkim, żartobliwym tonie (ot, wyraz „artystyczny”) – no, ale nie spadłem przecie z księżyca, Michnik należy do tych, co chcą rozwalić cywilizację chrześcijańską i doskonale o tym wiemy.

  Wciąż mnie jednak zadziwia, jak wiele potrzeba obłudy, aby pisać przychylnie o mordowaniu nienarodzonych dzieci i obscenicznych, wulgarnych zboczeńcach na ulicy, a pieklić się o najmniejszą wypowiedź krytyczną wobec tych zjawisk, lub wypowiedź broniącą wartości chrześcijańskich.

  Boża cierpliwość jest niebywała, ale nie wieczna, a dzień sądu zbliża się nieuchronnie.

  Jezus zwyciężył!

 2. Witam. Gdzie nie spojrzeć wszędzie leje się ten satanistyczny syf. Tak zgadzam się z moim przedmówcą, Jezus Chrystus wkrótce powróci, ale najpierw musi objawić się syn zatracenia, fałszywy mesjasz, jakiś udawany dobroczyńca, antychryst. Bracia i siostry zwieźć się nie dajcie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.