„Tupolew rozleciał się w powietrzu”

 

Źródło: wp.pl /za Gazeta Polska

Rządowy Tu-154M uległ destrukcji na wysokości 36 m nad pasem lotniska – wynika z danych odczytanych w Stanach Zjednoczonych przez producenta amerykańskich urządzeń pokładowych. Te zapisy były znane komisji Millera, zostały jednak ukryte.

Informacje o 13 zarejestrowanych awariach systemów Tu-154M w powietrzu ujawnił prof. Kazimierz Nowaczyk z Uniwersytetu Maryland na spotkaniu z uczestnikami VII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Sielpii.


Prof. Nowaczyk, który przebywa w USA, połączył się z uczestnikami zjazdu poprzez telemost. Przedstawił im najnowsze wyniki badań dwóch urządzeń produkcji amerykańskiej, które znajdowały się na pokładzie tupolewa: TAWS, czyli systemu zapewniającego bezpieczne lądowanie, oraz FMS, czyli komputera pokładowego. Nowaczyk stwierdził, że według dziennika awarii, którym dysponuje producent TAWS, firma Universal Avionic, w momencie wyłączenia się komputera pokładowego system zarejestrował 13 awarii jednocześnie. Według dr. Grzegorza Szuladzińskiego wtedy właśnie nastąpił wybuch na skrzydle.

Amerykańscy specjaliści odczytali jedynie najpoważniejszą awarię. Mogą także rozszyfrować pozostałe, tyle że do tej pory ani komisja Millera, ani rząd, ani prokuratura o to nie wystąpiły. Dlatego w najbliższym czasie do śledczych trafi pismo, by Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, wystąpiła do USA o przekazanie wszystkich danych dotyczących zapisów TAWS z firmy Universal Avionic.

Obecny na spotkaniu z klubami „GP” prof. Wiesław Binienda opisał trajektorię lotu tupolewa, którą podał MAK, i zwrócił uwagę, że jest ona sprzeczna z zasadami fizyki. Zakłada bowiem przyspieszenie niemożliwe do osiągnięcia przez 100-tonowy samolot. Jego zdaniem rzeczywisty przebieg lotu znacznie lepiej oddaje trajektoria wyliczona przez prof. Nowaczyka na podstawie wskazań TAWS. Przebiega ona wysoko nad brzozą, która miała rzekomo złamać skrzydło i rozpocząć destrukcję samolotu. Prof. Binienda przedstawił model cyfrowy zderzenia skrzydła z brzozą, który dowodzi, że skrzydło tupolewa ścina brzozę, nie odnosząc przy tym poważniejszych uszkodzeń. Wyliczenia te potwierdził główny specjalista ds. konstrukcji samolotów firmy Boeing dr Wacław Berczyński.

Tadeusz Święchowicz

 

Reklamy

13 comments on “„Tupolew rozleciał się w powietrzu”

 1. Ciekaw jestem co z tego wyniknie, bo dziwnie strona amerykańska się zaangażowała w wyjaśnienie tej katastrofy, tak „nagle”.

 2. Amerykańska strona wszędzie jest i się angażuje bo oni w tym wszystkim maczają palce i zawsze jest na kogoś innego tak już grają sobie. ;)

  • Już ja widziałem tę amerykańską Pomoc – Gdyby nie mięli w tym interesu to by nie mieszali się w to. Cel jest prosty – kolejny powód do wojny. To jak z Sarajewem, gdzie zastrzelili arcyksięcia Ferdynanda.

 3. ten blog „wezwaniedoprawdy” to typowa propaganda. Pomieszana prawda z kałamstwem, gdzie najważniejsze elementy to kłamstwo. Zobacz sobię jak na tej stronie gloryfikują Watykan, przedstawiając go w całkiem innym świetle niż np. na tym blogu, wręcz na tamtym blogu podważa się to co pisze się na temat Watykanu tutaj czy to co mówi na jego temat Henryk ze zbawienie.com … Kolejny przykład celowej manipulacji tej strony, pochodzi z linka, którego podałes, do Smoleńska 2010, gdzie po dobrych i interesujących dowodach, autor stawia nastepującą teze :

  „Zatem przyczyna katastrofy mogła być tylko jedna:
  ZAMACH LUB UMYŚLNE SPOWODOWANIE KATASTROFY ZE STRONY ROSYJSKIEJ”

  Czyli napuszczanie na siebie Polaków i Rosjan (wiadomo kto to cał yczas robi i jaki to ma cel). Oczywiście już nie dodał, że Rosja i Polska i Usa i inne kraje w to „zamieszane” są pod kontrolą tych samych ludzi … No, ale po co to wyjaśniać skoro cel tego bloga jest zupełnie inny, i sam tytuł jest już sprzeczny z przesłaniem jaki niesie ten blog …

  • Hehe, wszak ktos musi upewnic sie, ze osoby ktore sie obudzily nie pojda dalej -tam nawet nie wspomnieli chyba ze JP II i Beniek XVI to masonsko – jezuickie pionki odpowiedzialne za wprowadzanie NWO.

   Chrystus powiedzial, ze wewnetrznie skolcone krolestwo sie nie ostanie. Podobnie jest z watykanem – nie ma wojny pomiedzy Syjonistami a Watykanem, bo oba ruchy kontroluja CI SAMI ludzie.z czarnym papiezem.na czele. Po prostu w pewnym momencie KRK przestanie im byc potrzebny i go zniszcza.

 4. robia podkrętke”na kibola”,a tym niewiele potrzeba by sie sprawdzić siłowo z rosyjskimi odpowiednikami,chcą na siłe wywolać zamieszki,bo przeciez nudą wieje….

  • Nie ma co oskarżać o to danego państwa, tylko ludzi, okupantów takich krajó, bo oni z okupującym krajem ni mająnic wspólnego, oprócz destabilizacji i niszczenia jego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.