Trwają przygotowania do usunięcia Grecji ze strefy euro

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Po wyborach prezydenckich we Francji nastąpiło swoiste przemodelowanie sytuacji politycznej w Europie. Powoduje to, że radykalne kroki wobec bankrutującej Grecji wydają się być przesądzone. Rynki finansowe rozprawiają jak dokonać operacji usunięcia Grecji ze strefy Euro najbardziej bezboleśnie a według plotek w Atenach drukowane są już Drachmy.

Skomplikowana siec powiązań biznesowych i politycznych utrzymująca do tej pory jedność Unii Europejskiej trzeszczy. Biorąc pod uwagę fakt, że ludność Grecji w ostatnich wyborach opowiedziała się za ograniczeniem oszczędności należy to odbierać, jako deklarację, ze Grecy oczekują, iż Niemcy i Francja będą finansować ich egzystencję.

W Londynie w tym tygodniu dojdzie do tajnego spotkania największych graczy światowej finansjery. Nie wiadomo, jaka jest agenda spotkania, ale wiadomo, że jest ono traktowane jak prywatne i nie przewiduje się informowania o ustaleniach. Nieoficjalnie dochodzą informacje, że celem spotkania jest problem Grecki.

Zresztą nazywanie tego kłopotem Grecji jest nieco nieprecyzyjne, bo jest to mały kraj a w kolejce po pomoc czeka już Hiszpania czy Portugalia. Narody południowe zakładają, że Niemcy sfinansują ich rozrzutność, ale to wcale nie jest pewne.

W każdym przypadku powrót do walut narodowych skończyłby się dewaluacją i dramatycznym zubożeniem społeczeństw. Głównie z tego powodu Wielka Brytania już zapowiedziała zaostrzenie polityki imigracyjnej. Spodziewane jest, że masowe bezrobocie zmusi ludzi do szukania pracy poza swoim krajem tak jak nastąpiło w przypadku Polski.

Zresztą warto nadmienić, że kłopoty strefy Euro to też kłopoty Złotówki, która już teraz traci na wartości a to dopiero początek. Finansowy armagedon nadciąga wielkimi krokami.

Reklamy

5 comments on “Trwają przygotowania do usunięcia Grecji ze strefy euro

  1. o tak „narody południowe zakładają, że Niemcy sfinansują ich rozrzutność” Czyżby? Narody południowe dawały sobie radę, zanim oddały swoją suwerennośc w niemieckie łapy. Ten kryzys był zaplanowany, teraz będą dociskać śrubę na wszystkie sposoby aż ludzie z głodu i wycieńczenia psychicznego „poproszą” o ratunek. I sami ustawią się w kolejce po znamię bestii.

  2. Ten wizerunek sowy z wielkimi oczami, jak po lewatywie, być może symbolicznie przedstawia „przeczyszczenie” narodów w trakcie kryzysu finansów w strefie Euro.

    Rok 2012 to rok apokalipsy – z greckiego ἀποκάλυψις (apokalypsis), które znaczy „odsłonięcie, zdjęcie zasłony, czy też kurtyny” i w tym znaczeniu będzie to zrzucenie kurtyny kłamstwa i fałszu ekonomicznego, jakim byli przez wiele lat oszukiwani ludzie. Odsłona trwa… przyjacielu patrz, wyciągaj wnioski i proś Ducha Świętego o Łaskę rozeznania w działaniu.

  3. Pingback: Trwają przygotowania do usunięcia Grecji ze strefy Euro. Finansowa apokalipsa nadciąga « Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Możliwość komentowania jest wyłączona.