USA intesyfikuje plan wojny z Iranem

 

Źródło: bankowaokupacja.blogspot.com

Finian Cunningham, tłumaczenie: davidoski

Amerykańskie plany wojenne dla osiągnięcia pełnej dominacji nad bogatym w ropę regionem Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej przyspieszyły w tym tygodniu w związku z trzema znaczącymi i wzajemnie powiązanymi wydarzeniami.

Należy zapomnieć o postrzeganiu wydarzeń w różnych państwach jako osobnych incydentów. Syria, Iran i monarchie Zatoki Perskiej mają ścisły związek z prowadzonymi przez Stany Zjednoczone planami wojny na Bliskim Wschodzie, której celem jest rozszerzenie amerykańskiej potęgi politycznej, gospodarczej i militarnej nad tym ważnym regionem, a także poza nim. Obecne wydarzenia stanowią kontinuum wojen USA o podbój Iraku, Afganistanu, Libanu i Libii, jako część rozgrywanej przez Stany Zjednoczone agendy globalnej hegemonii.

Po pierwsze, w tym tygodniu okazało się, że rzekomy plan pokojowy Kofi Annana jest kompletnie martwy. Przez ostatnie cztery tygodnie obce mocarstwa kierowane przez Stany Zjednoczone robiły wszystko co w ich mocy, aby upewnić się, że ów rzekomy plan pokojowy załamie się: poprzez zachodnie rządy i media nieustannie miażdżąco krytykujących syryjskiego prezydenta Baszar Assada za rzekome nie przestrzeganie zawieszenia broni, podczas gdy te same mocarstwa wytrwale wspierały grupy najemników, aby przeszły do frontalnego ataku terrorystycznego z udziałem bomb samochodów-pułapek i ataków bronią maszynową.

Amerykańscy oficjele nie ogłosili jeszcze zawieszenia broni zakończonym, ale działania w terenie świadczą o tym jasno. Są dowody, że dostawy bardziej potężnej broni docierają do tzw. rebeliantów syryjskich. Najemnicy, którzy próbują obalić rząd Assada w dużej mierze składają się z zagranicznych dżihadystów pochodzących z Libii, Iraku i Arabii Saudyjskiej.

W tygodniach poprzedzających zawieszenie broni z 12 kwietnia, syryjskie siły rządowe zdobyły przewagę, wypierając grupy zbrojne z ich baz w mieście Homs. Zgodnie z regułami zawieszenia broni, które zostało ściśle i jednostronnie narzucone przez zachodnie rządy i media na wojska syryjskie, zbrojne grupy opozycyjne wykorzystały okres przerwy do reorganizacji i rozpoczęcia zwiększonego terroru.

Dwie potężne bomby samochodowe w stolicy Damaszku w dniu 10 maja zabiły 55 i raniły ponad 400 osób. Wybuchy były tak potężne, że pozostawiły w jezdni dwa wielkie kratery. W tym tygodniu wspierani przez zagranicę najemnicy zamordowali 23 żołnierzy armii syryjskiej w mieście Rastan, niedaleko Homs. Gwałtowny wzrost liczby ofiar wśród ludności cywilnej i sił bezpieczeństwa odzwierciedla zwiększoną siłę ognia, która dociera teraz do rąk najemników.

Według Washington Post, monarchie Zatoki Perskiej, głównie Arabia Saudyjska i Katar, finansują nowe transporty broni. Fundusze pochodzą z wojennego kufra 100 milionów dolarów, który został ustanowiony przez wspieranych przez USA autokratów arabskich podczas konferencji w Stambule na początku kwietnia. Oficjalnie administracja Obamy utrzymuje cyniczną fikcję, że dostarcza jedynie “nie-śmiertelnego ekwipunku” syryjskim grupom zbrojnym. Ale to właśnie USA przyznaje się obecnie do odgrywania kluczowej roli w nadzorowaniu dystrybucji i rozmieszczaniu nowej broni napływającej do Syrii.

“Kontakty USA ze zbrojnymi rebeliantami i wymiana informacji z państwami Zatoki Perskiej symbolizują zmianę w polityce administracji Obamy, w czasie kiedy słabnie nadzieja [sic] na polityczne rozwiązanie kryzysu syryjskiego. Wielu urzędników obecnie postrzega rosnącą konfrontację wojskową jako nieuniknioną”, donosi The Washington Post z 16 maja.

Zintensyfikowany atak na Syrię pod przewodnictwem USA nie ma na celu jedynie obalenia rządu Assada. Jest on integralną częścią długo realizowanego planu Waszyngtonu zdobycia dominacji imperialnej w całym regionie – planu realizowanego pod pretekstami “wojny z terrorem” i “obowiązku bronienia”. Dlatego też dwa inne wydarzenia w tym tygodniu mają szersze znaczenie.

Twierdzenia rozpowszechniane w zachodnich mediach, że Iran wykorzystuje specjalne komory do testowania wybuchów jądrowych mają na celu ponownie przywołanie widma “zbójeckiego” Iranu i kryminalizację rządu w Teheranie. Ostatnie oskarżenia Iranu o zbrojenia nuklearne napływają przed drugą turą negocjacji P5 +1 w przyszłym tygodniu, które zachodnie mocarstwa kierowane przez Stany Zjednoczone bezlitośnie wykorzystują do zastraszania Teheranu wokół jego uzasadnionego prawa do rozwoju cywilnej energetyki jądrowej.

Oczywiście “nuklearne ambicje” – tak często wypowiadane w pejoratywnym tonie przez zachodnie mocarstwa i ich służalcze media – mają niewiele wspólnego z prawdziwą agendą, którą jest próba zmiany reżimu w Teheranie na taki, który będzie posłuszny zachodnim imperialistycznym interesom.

Bezmyślne raportowanie o wydarzeniach w Syrii przez zachodnie media w minionym roku próbowało bezskutecznie przedstawiać je jako część heroicznego buntu arabskiej wiosny przez masy żądające demokratycznych praw w tym kraju. W rzeczywistości, zachodnie mocarstwa i ich arabsko/izraelsko/tureccy agenci rozpętali w Syrii kampanię przemocy z bezdusznym lekceważeniem praw człowieka i demokracji i w bezpośrednim celu osiągnięcia zmiany reżimu w Damaszku i ostatecznie także w sojuszniczym Teheranie.

Skryta wojna z Syrią, prowadzona przez Stany Zjednoczone, jest integralną częścią skrytej wojny z Iranem. Kiedy wojna z Syrią nabiera intensywności, o czym świadczy obecny napływ ciężkiej broni do tego kraju, jej konsekwencją będzie stopniowa agresja wobec Iranu.

Zatrucie negocjacji P5 +1 sfabrykowanymi i bezpodstawnymi oskarżeniami Iranu o testowanie broni nuklearnej jest sygnałem rosnącej agresji.

Wreszcie trzecim wydarzeniem w tym tygodniu dotyczącym nieustannych amerykańskich ambicji wojennych w tym bogatym w ropę regionie było ogłoszenie planów dotyczących ściślejszej współpracy politycznej i wojskowej między wspieranymi przez USA monarchiami Zatoki Perskiej: Arabią Saudyjską, Bahrajnem, Kuwejtem, Katarem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Omanem. Te autokratyczne reżimy sunnickie pod kuratelą Waszyngtonu stały się w ostatnich latach coraz bardziej wrogie wobec Iranu.

Prowokacyjnie, plany unii Zatoki Perskiej cytują sformułowania o “zagrożeniu z Iranu” bez podania choćby joty dowodów na poparcie takiego tendencyjnego zarzutu. Co istotne, kiedy Iran sprzeciwił się proponowanemu wrogiemu blokowi sunnickiemu, spotkał się z zapalczywym potępieniem przez swych sąsiadów z Zatoki Perskiej za “rażące naruszanie” ich suwerenności, co brzmiało jak wyreżyserowany kurs kolizyjny.

Pomysł na bliższą unię Zatoki Perskiej był wcześniej promowany przez sekretarz stanu USA Hillary Clinton, kiedy w marcu odwiedziła stolicę Arabii Saudyjskiej, Rijad, na swej drodze do Stambułu, gdzie podążyła w celu pozyskania funduszy na wspieranie syryjskich najemników. Na porządku dziennym jej spotkań z dyktatorami Zatoki Perskiej w Rijadzie było utworzenie wspólnego systemu rakietowego dla szejkanatów Zatoki Perskiej.

Razem wzięte: eskalacja wojny w Syrii, fabrykowanie pretekstów do wypowiedzenia wojny Iranowi i formowanie bloku wrogich Iranowi państw arabskich Zatoki Perskiej, stanowią aż nadto złowieszczy wzór zbiegów okoliczności. Jest to plan wojny.

 

Reklamy

14 comments on “USA intesyfikuje plan wojny z Iranem

 1. swietny film tez nie mialem pojecia o Libii przed agresja NATO trzeba go publikowac gdzie sie da!

 2. Rozlew krwi i represje w Syrii trwają mimo ogłoszonego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana miesiąc temu zawieszenia broni i obecności w tym kraju obserwatorów ONZ, których według rzecznika sekretarza generalnego Ban Ki Muna jest obecnie ok. 250. Według rzecznika Martina Nesirky obecnie w Syrii przebywa 189 wojskowych i 61 cywilnych obserwatorów. Rada Bezpieczeństwa ONZ autoryzowała wysłanie do Syrii do końca maja 300 obserwatorów.

  • Przecież tu nie chodzi o rozwiazanie problemu z bandytami w Syrii tylko daniem „zawieszeniem broni” im odskoczni od wojsk rzadowych, aprowizacji i uzupełniena braków stanowych. A takze pobrania listy celów od szpiegów udających Obserwatorów ONZ

   Cała zabawa polega na zameczeniu Assada aż zaatakuje któregos z sasiadów by dac powód do zmasowanych bombardowań Syrii. A on mimo iz powinien wywalić wszelkich obcych z kraju i zamknąć granice tego nie może zrobić bo się zaraz rozlegnie gegot „zatroskanych stanem syryjskiej demokracji”. Assadowi przydały by sie tez chińskie zabawki do uziemiania satelitów szpiegowskich czy dronów a złapanych bandytów nawet z NATO przykładnie wieszać bo nawet okazanie ich w TV nie obudzi lemingów wierzacych w wybrannictwo satanistów YHW.

   PS. Dlatego tak unym zależy by państwa były pouzależniane od siebie nawzajem bo jak jakieś zaczyna szumieć to sie go odcina od łańcuszka i jest powoli zagładzane jak palestyńczycy zamęczani w LK Strefa GAZY. Tak jak staraniami dzisiejszych „ojców wolnosci” zagładzanoo Polske embargiem i bandami solidurnościowych wichrzycieli.

   .

 3. po obejrzeniu tego filmu jestem wku…. jak nie wiem ! Jeba… NATO zniszczylo piekny kraj z ustrojem jaki był godny naśladowania !

 4. każdy prawdziwy ruch na rzecz wolności na przestrzeni wieków kończył się rozlewem krwi. Teraz nie bedzie inaczej. Jednak obawiam się, że kiedy ludzie zorientują się co się naprawde dzieje, bo całe „to zagrozenie” o którym słysza w mediach dobierze im sie do tyłków (i nam wszystkim ma się rozumieć) bedzie już za późno. Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić..

 5. „Troskliwy Zbawiciel zwraca uwagę swoim wiernym na prześladowania, jakie ich czekają. Mają one bardzo ważną rolę w planach Bożej Opatrzności. Mają dostarczyć naocznych, uderzających dowodów na to, że dzieło Jezusa, Kościół św. jest dziełem Boga. Muszą służyć równocześnie do szerzenia Kościoła i być kamieniami do jego budowy. Przerzuć tylko karty historii.
  Ledwie powstała pierwsza gmina chrześcijańska w Jerozolimie, a zaraz rozpętało się „wielkie prześladowanie” (Dz 8, 1). Rozproszeni wierni ponieśli ewangelię dalej, Kościół przekroczył granice Judei. Wtedy powstało przeciw Kościołowi imperium rzymskie. Prawie przez trzy wieki brodziło w krwi jego wyznawców! A skutek? Taki, że ostatecznie pogaństwo schyliło głowę pod wodę chrztu. Później wystąpili chrześcijańscy władcy i politycy przeciw Kościołowi. Skutek? Papież i Kościół wyszli z walki z jeszcze większym poważaniem. Dziś rzucają się na Kościół socjaliści, komuniści, bolszewicy i wolnomyślni. Wynik pewny: „Bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16, 18). Wynik: Chrystus zwycięzcą, Chrystus władcą, Chrystus Królem!
  Czy cię jeszcze będą przerażać prześladowania? Czy ponurej fali zaciekłości nienawistnej przeciw Kościołowi nie przeciwstawia się w cudnej aureoli jego nieprzezwyciężoność? Czy nie będzie rozpierać ci piersi słuszna duma, że należysz do takiego Kościoła? Tysiąckroć wołali już prześladowcy: „Teraz koniec już z papiestwem, koniec z Kościołem!” Lecz ci dowcipnisie ani się spostrzegli, że stali się prorokami, choć całkiem w odmiennym sensie, niż myśleli. Albowiem właśnie na końcu ewangelii św. Mateusza stoi Boża obietnica: „Oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata!” (Mt 28, 20)”.
  /Rozmyślania pochodzą z książki „Z Bogiem” o. Atanazego Bierbauma OFM, wydanej w Krakowie w 1934 r. za aprobatą tamtejszej Kurii Książęco-Metropolitalnej./

  • „Taki, że ostatecznie pogaństwo schyliło głowę pod wodę chrztu.” – w tym momencie chrześcijanie skłonili głowę na znamię Bestii symbolizowanej jako mazidło jakim się maże dzieciakom po głowach pieczetując w nich demona (podarowując ich (ich siły zywotne) temu demonowi). Ostatni chrześcijuanie na tej planecie uchowali się w Cerkwi Prawosławnej, reszta to odstepstwa.

  • Jeśli piszesz kolego o Kościele Rzymskim Katolickim to źle trafiłeś. Tutaj zdecydowana większość osób nie przepada delikatnie pisząc za tym tworem bailońskim.

 6. Wcale się nie dziwię, że wielu nie przepada za KRK, bo nie brakuje wysiłków, żeby go obrzydzić, zakłamać i do Kościoła zniechęcić. Polecam: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6330&Itemid=46
  Nie dajmy się do reszty otumanić, mimo zastrzeżeń do Kościoła i na pewno też wielu Jego błędów (tak w ogóle modlisz się za kapłanów, którzy też upadają i potrzebują Bożej Łaski, żeby nie gorszyli wiernych, czy od razu ich skreślasz i potępiasz?).
  Warto pamiętać z uzasadnioną i na wskroś katolicką dumą o słowach św. Jana Chryzostoma: „Duch Święty swą łaską kieruje nawą Kościoła św.; dlatego on nigdy nie starzeje się, nigdy nie pada. Można go prześladować, ale niepodobna zwyciężyć. Burze raz po raz się zrywają, ale on płynie spokojnie po spienionych falach. Wielu napadało na niego, ale nikt go nie zwyciężył. Jaśnieje on na nowo jak słońce.”

  • posłużę się cytatem, który mówi sam za siebie:
   „…Jaśnieje on [krk] na nowo jak słońce.”
   No, to jeszcze raz, …reasumując
   Kryptożydzi

   http://polonuska.wordpress.com/2012/05/14/kryptozydzi/

   Kryptożydzi – poprawna wersja tego tytułu to:

   katolickie Oblicze sług szatana z salomonowym Okiem
   tak zwanej opatrzności lucyfera, zapisanego w symbolicznym
   Heksagramie, którym karmi się wiernych wyznawców
   tegoż okultyzmu, podając im IhostięS, by wielbili boga pod
   postacią „ciała” – Uduchowionej Materii ze Zmaterializowanym
   Kłamstwem… Napiszę prościej:
   Pokarmem tego boga jest Cielesne Kłamstwo i Duch Opłatka.
   [perfekcyjne oszustwo wielbione do ostatniej kropli krwi katolika]

   Kryptożydzi – syjonizm w Innej Odsłonie, słudzy szatana z
   talmudycznej synagogi, plemię żmijowe Twórcami katolicyzmu.
   Kult Słońca, więc… „Jaśnieje on [KRK] na nowo jak słońce.”

   seler: – wafelkowi wyznawcy broniący zawoalowanego satanizmu
   dalej plują na Ewangelię i krzyżują Zbawiciela – otrzymają zapłatę
   za wiarę w IHS. Nie żal mi Ignorantów, upartych jak Osły.

   • Zobacz to, tam niżej jest napisane tak w oryginale ;
    „Ojciec Chang i ja wróciliśmy do Julii. Hostia zmieniła się w ciemno-czerwone żywe ciało, a krew wypływała z niego. Po Mszy, Julia podzieliła się z nami, że doświadczyła Boskiego Ciała, jako gęstej konsystencji i obficie wypływającej krwi, nawet więcej niż przy okazji poprzednich cudów przemiany hostii w krwawiące ciało. Pozostaliśmy w ciszy modląc się; wszystcy obecni mieli możliwość widzenia i adorowania cudownej hostii. Po chwili poleciłem Julii połknąć i spożyć hostię. A po Mszy Julia wyjaśniła, że Hostia stała się duża i cielista; i że spożywała ją…”

    http://www.walkaduchowa.fora.pl/kosciol-katolicki,66/cuda-eucharystyczne,150.html

    Można na trzy sposoby to określić, każdy wybierze sobie podpunkt :)
    A) Może Bóg chciał udowodnić że opłatek to jedzenie owego ciała, czyli coś co nie podoba się Bogu i macie znak od niego.
    B) Naprawdę nie wiem jak to nazwać, w Boga wierzę więc skoro świadkowie widzieli i nie jest to lipa, i wygląda to nie zbyt ładnie przyznaję. Dobra skoro już było by to tkanką jak kawałek ciała (w tym przypadku ludzkie, boskie lub no właśnie czyje?) i zaczęło krwawić i ksiądz kazał to połknąć, to coś jak kanibalizm.
    C) Znów może to być ściema, bardzo nieprzyzwoity żart w celach marketingowych KRK.

    A widziałeś taka artystkę, jaką wiochę zrobiła ze swym nowo poślubionym starym o czym wspomina na swym blogu :D
    http://krewimleko.wordpress.com/2010/04/25/pierwsza-rocznica-slubu/
    Nawet rok napisała ro(c)k, to dopiero odmóżdżenie, po co taka w ogóle idzie do kościoła, że nawet ksiądz miał jakieś niepewne myśli wobec nich :D

Możliwość komentowania jest wyłączona.