Pakistan oskarża Pentagon o manipulacje klimatem za pomocą HAARP

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Jeden z pakistańskich urzędników odpowiedzialnych za zmiany klimatu, Mohamed  Dzhavaid Malik powiedział dziennikarzom, że jego kraj jest jednym z ośmiu krajów świata najbardziej zagrożonych zmianami klimatycznymi. Winę upatruje on jednak nie w losie a celowym działaniu.

Pakistański urzędnik państwowy wymienił kilka przypadków klęsk żywiołowych, jakie ostatnio wystąpiły w jego kraju. Wymienił przypadek lawiny, która pogrzebała ponad stu pakistańskich żołnierzy. Według niego są dowody, że lawina zeszła po skupieniu wiązki laserowej z amerykańskiego satelity.

W kwestii zmian klimatycznych Pakistańczycy zwracają uwagę na instalację znaną, jako HAARP. To właśnie eksperymenty z jonosferą mają być odpowiedzialne za dotykające ich kraj klęski żywiołowe. Według nich HAARP to globalny projekt geoinżynieryjny, najdroższy w historii, a na dodatek nadal tajny, co skłania do refleksji ze strony społeczności międzynarodowej.

Według Malika Amerykanie rozwijają bronie klimatyczne, aby w przyszłości wygrać brutalną wojnę o zasoby, jaką będzie musiało stoczyć USA., Dlatego teraz w badania nad bronią klimatyczną są priorytetem a Pakistan stanowi pole do badań nad jej skutecznością.

Atmosfera między Pakistanem a USA nie jest za dobra a tego typu deklaracje oficjeli pakistańskich są tego dowodem. Skoro Pakistańczycy dotykają tematu tabu, jakim jest HAARP to znaczy, że ich stosunki z USA są bardzo złe. Całkiem niedawno również szef rosyjskiej agencji kosmicznej insynuował, że uszkodzenie zmierzającego na Fobosa satelity Phobos-Grunt to sprawka Amerykanów i ich instalacji z Alaski.

Kolejną osobą wspominająca w swoich wystąpieniach publicznych coś takiego jak broń klimatyczna HAARP jest prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który notabene aktualnie sam walczy z rakiem o którego wywołanie oskarża Amerykanów. Chavez twierdził, że HAARP wywołał tragiczne trzesienie ziemi w Haiti. Celem miała być ropa, której zasoby odkryto na morzu w okolicy Haiti. Trzeba przyznać, że chwile po trzęsieniu USA po prostu się tam wprowadziło. Dochodziło nawet do tego, że Amerykanie bezprawnie zamykali przestrzeń powietrzną nad Haiti.

Co zabawne większość ludzi nie wierzy w możliwości bojowe HAARP ba wielu nie wierzy nawet w jego istnienie, mimo, że rząd amerykański sam się do tego przyznał. Broniami klimatycznymi straszył też Gruzję Władimir Żyrynowski i być może wkrótce usłyszymy, że tragiczne ulewy nad Gruzją stworzył rosyjski system „Oko Moskwy”. Kto wie, rzeczywistość jest czasami dziwniejsza niż fikcja.

Reklamy

12 comments on “Pakistan oskarża Pentagon o manipulacje klimatem za pomocą HAARP

 1. Jak widać w Pakistanie czytają LBT :) Widzisz Rad dzięki twojej pracy nawet w Pakistanie załapali w końcu że te dziwne przypadki to robota HAARPika :)

  Najpierw rozsiewają w paru punktach na niebie metaliczną powłokę i podaj dalej aż do celu, bo zanim Polandia nie przystąpiła do uni to jakoś nie było dziwnych przypadków, dziwnych chmur. Z roku na rok jakieś anomalia, rybki pływają na plaży, ptaszki dzióbkami chodzą po ziemi, naukowcy mają jak zawsze interesujące z góry wymyślone informacje. Gra gitara i jest rulez, nikt nie zadaje pytań, bo każdy wie z TV co trzeba. Zaczynało się od dziwnych tsunami w Tajlandii, były różne zjawiska, teraz było trzęsienie ziemi we Włoszech i to nie byle jakie trzęsienie, w Pakistanie się chwalą jak im dokuczają, Ruskie narzekają że im satelity spadają. A USA jak zwykle nic nie wie :D

  A Ronald Regan mawiał że odstawi takie gwiezdne wojen że efektów specjalnych nie zabraknie :) bo Amerykanie lubią dobrą zabawę z fajerwerkami :)

 2. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po północy wystąpiło w Bułgarii silne trzęsienie ziemi.

  http://losyziemi.pl/bulgaria-silne-trzesienie-ziemi-15-km-od-sofii-magnituda-5-6/

  Z kolei, tzw. zapracowani naukowcy – staram się pisać nie używając wulgaryzmów – cały czas Czegoś szukają… prawdopodobnie cząstki Boga. Może zdążą przed zagładą… pseudo nauki.

  http://losyziemi.pl/odkryto-czastki-majorany-czyli-fermiony-ktore-sa-same-dla-siebie-antyczastkami/

  • O właśnie i to jest to jak w zegarku, kilka sekund po północy, bo natura by patrzyła na zegarek :D Od razu czuć że ktoś robi celowe podłoże pod jakieś poczynania militarne.
   Bo ogrom zniszczenia ma być ogromny, mają być wstrząsy i wojny. Skoro ludzie chcą apokalipsy to ją będą mieć, co będą sobie żałować. W latach 20′ i 30′ XX wieku też były krachy i bida światowa, złota nazbierali wmawiając innym że jak ludziki oddadzą to pójdzie na ratowanie gospodarek. Z tego złota było na wydatki związane z wojenkami. Przecież nikt nie będzie robił przedstawienia za własną kasę. Teraz też kryzys, nagromadzili z krajów świata przeróżności, złota i innych pierdół, teraz mają już zasoby na wielki spektakl w światowej operze, gdzie udział tym razem wezmą wszyscy chętni i zainteresowani (lemingi)

   Dla mnie to niech sobie szukają tej cząsteczki, bo oni myślą że Bóg to jakieś cząsteczki, że jak znajdą jakiegoś bojzona higsa lub podobne to staną się nadludźmi, że ujarzmią Boga, i będą bogami. Pycha, chciwość, arogancja i debilizm, jakimś naukowcom dali wolną rękę a ci sż gotowi roz..bać cały glob aby tylko zaspokoić swoje chore naukowe ambicje. Zakładam że ich zniszczy to nad czym pracują, bo nie z takimi cwaniakami Bóg dał sobie radę, jak widać że Potopem pokazał kto rządzi :) Te prace nad cząsteczkami nie służą dla dobra ludzkości, ale tylko dla zaspokojenia własnego ego. Oni myślą że ujarzmią cząsteczki, wszystko i wszystkich, budując jakiś komputerek albo inne coś.
   Pewnie znaleźli jakiś artefakt lub coś podobnego w Ziemi i nie wiedzieli jak działa, może jako pozostałość po jakieś cywilizacji przed potopowej, inaczej sami by na to nie wpadli. Pewnie już mają opracowane to i tamto tylko chcą lemingom jakoś to pokazać.
   Wyobraźcie sobie przedmiot wyglądający jak mała beteria AAA (podobno oznacza to 3×6), taka bateria naładowana jakąś „cząsteczką czarnej antymateri” lub innego jeszcze innego bojzona higsa zasila samochód chociażby przez 10 lat, z takimi możliwościami i osiągami jakie ma obecny sportowy samochód Bugatti Veiron. A teraz wyobrażam sobie taki agregat, który może zasilać podziemne miasteczko przez dziesiątki lat :) Takie są tylko moje domysły. Super komputer jaki oglądamy w masońskich StarTrekach, albo w serialu jaki kiedyś pokazywali „Andromeda” super komp sterujący gwizdolotem :) w postaci cyborga, jego zasilanie i inteligencja pochodzą z jednego źródła mocy.
   Oczywiście ludzie nie dostaną czegoś takiego, bo by się pozabijali. Doszło by czarnego rynku tym wszystkim, zaczęto by tworzyć z tych bateryjek broń, a biorąc pod uwagę moc tego czegoś mogło by mieć niezłe jebniecie z wyparowaniem.
   A może będą chcieli przecedzić normalnych od nienormalnych, normalni będą żyć w świecie zaplanowanym, tworząc nową cywilizacje, a nienormalni (lemingi) będą uczestniczyć w jakieś wojnie tak długiej aż się powybijają.

   Wiecie że może te ich wynalazki nie są takie głupie jak by tak dobrze służyły ludzkości, to że oni porównują to do Boga to tylko ich zakrzywiona władza i pycha, gdyż oni robią wszystko dla siebie z chciwości. Nauka jest dla ludzi i Bóg kazał nam się rozwijać ale w dobrym kierunku. Nie szukać Boga za pomocą nauki ale szukać Boga za pomocą wiary, która wraz z kreacją i dobrym charakterem wszelakich jednostek którzy będą tworzyć dla wszystkich zajefane fanty potrzebne do życia :) Trochę kolektywem zajeżdża, ale komuch ze mnie żaden, znów skoro jakiś mądry i normalny ma się marnować to czemu miał by nie tworzyć dla innych, oczywiście był by za to doceniany i dobrze zarabiał, beż tajemnic i ogłupiania.

  • Szukajcie, a znajdziecie.
   te mądre słowa odnośnie Chrześcijan są jak najbardziej na miejscu , ale co się tyczy naukowców pejsowców to już inna sprawa.
   tak właściwie kogo,czego oni szukają?
   wczorajszego dnia?
   Piniendzy?;)
   Hmm… nie szukają niczego, bo to szukanie albo ma za zadanie odwrócić uwagę od rzeczy ważnych albo szukają cząstki swojego bożka lucka.
   i właśnie ta owa cząstka jeżeli ją odnajdą(sądze, że już ją mają)będzie urzędowo czczona jako Bóg Biblii, którą nam zabiorą gwałtem i przemocą.
   Kuciapy w kitlach i fartuchach szukajcie, a znajdziecie klucz do swojej samozagłady.

 3. Niedługo to już w otwartą wojnę wejdzie Pakistan z USA, a trzeba pamiętać jaką bronią już dysponuje ten pierwszy.

 4. Ten blog zaprzestał działalności w dniu 06-10-2011 roku, ale wpisy jeszcze istnieją
  http://tergiwersacja.wordpress.com/

  Jest dużo na temat HAARP – warto się zapoznać, lub skorzystać z materiałów [jeszcze]
  HAARP: Kontrolowana Apokalipsa
  http://tergiwersacja.wordpress.com/haarp-kontrolowana-apokalipsa/

  Wybrany artykuł z głównego tematu o „niewidzialnej” potężnej broni XXI wieku

  http://tergiwersacja.wordpress.com/haarp-kontrolowana-apokalipsa/urzeczywistnienie-nowego-porzadku-swiata-od-zamachu-po-koniec-swiata/

  Rola i możliwości technologii typu HAARP we wdrożeniu Nowego Porządku Świata: od zamachu po ‘Koniec Świata’.

 5. W newsie haarp-bron-konca-swiata ecnadna wspomniales Tesle, ostatnio widzialem filmy na youtube o nim a pozniej poczytalem troche na necie o jego zyciu i wynalazkach a niedawno zamowilem sobie ksiazke ”Władca piorunów. Nikola Tesla i jego genialne wynalazki” mogl wymyslec cos podobnego do haarpa w zupelnie innym celu niz teraz uzywaja ”elity” jego wynalazki mialy pomagac ludzia co bardzo nie spodobalo sie rzadzacym ,zapewne jego dziela zostaly przechwycone przez elity i teraz wykorzystywane sa nie po to by nam pomogly w zyciu a w jego zniewoleniu! A off topic jakis czas temu nie pamietam gdzie dokladnie natrafilem na jakims forum, nigdzie teraz tego nie moge znalezc(chyba skleroza) informacje na temat wojny usa w iraku ,ponoc mialy tam byc glowice nuklearne terrorysci i cel do zniszczenia glownego zla Saddama … ja znalazlem takie informacje ze nie tylko saddam zly i niby terrorysi byli celem iuesa dzis kazdy mowi ze wielkie zloza ropy .. czytalem ze jedno najpierw armia usa oszabrowala najstarsze muzeum w iraku hmm dlaczego???jaki mieli w tym cel?!! czyzby zachowywali sie jak nazisci?! w celu materialnym ?!dziwne.. bardzo dziwne..jakis czas temu rockefeller kupil odnalezione tablice sumeryjskie … chyba mu do salonu pasowaly ..to bardzo dziwne jak dla mnie

 6. Na co komu cała wiedza świata jak nie potrafił by z niej korzystać :)

  Strona taka a ile nam przekaże informacji, nie wszystko oczywiście ale zawsze coś, przeczytajcie.
  http://tesla.pl/

  ps. W internecie pojawił się samochód o nazwie Tesla, bardzo zaśmieca to badziewie na wyszukiwarce i chciałem znaleźć jakiś fajny artykuł ale będę musiał zrobić to ręcznie. Cholerne złomy niby ekologiczne, cwaniaczki podrzucają ludziom samochodziki na prądzik, wodór, sprężone powietrze byle by tylko nikt nie wołał o jakieś wolne energie. Nic nie warte złomy z utylizacją akumulatorów syf, wodór na stacjach kosztował by 4-5 zeta (akcyza) o czym już jakiś profesorek zapewniał w głupim TV, sprężone powietrze zbyt wybuchowe i niezbyt wydajne, panele to ściema, wiatraki na zderzakach, lusterkach i pod siedzeniami nie praktyczne, bo za to najlepszy będzie na dachu maszt i z górki :D eh ci opłacani naukowcy niech sobie swą starą wożą ze zbiornikiem helu pod siedzeniem :D Ale do tematu wracam, sorka poniosło mnie :P

  Cieszę się że ludzie zaczną czytać i interesować się Teslą, warto poznać jego wynalazki, i ta najważniejszą jego zabawkę, to jego marzenie które zostało zniszczone przez wiadomo kogo. Nie wiem i nie obchodzi mnie czy Tesla należał do jakieś loży, bo nawet jak by należał to myślał jak człowiek i chciał dla ludzkości jak najlepiej. Jego marzenie odwrócili o 180 stopni, czyniąc z pożytku broń elektomagnetyczną.

  Napisali tak
  „Od tego momentu wiemy stosunkowo mało o działalności i wynalazkach naukowca – chociaż wiadomo o wybudowanej przez niego ogromnej wieży, nie zdajemy sobie sprawy do czego mogła być wykorzystywana. Jak głosi historia, Tesla potrafił dzięki niej tworzyć pioruny i wysyłać je do atmosfery – jego pomysły przestały być z założenia dobre dla ludzkości, jak w 1995 wykorzystywanie energii wodospadu Niagara, lecz stały się znacznie bardziej tajemnicze i groźne.”

  http://www.reformation.org/tesla-wireless-transmission.html
  Antena

  Dobra teraz inna zabawka jak „promień śmierci” , nazwa spotykana w filmie sejns fikszyn z holiłuda :D
  Pamiętacie meteoryt Tunguski jak to niby on tam jebudnął i połamał drzewka jak zapałki, skały zostały scięte jak jakimś laserem, równiutko, więc czy to był meteoryt, raczej nie, zbieg okoliczności też nie. A Tesla kiedyś oświadczył :
  cytat
  „W 1934 roku Tesla oświadczył, że w ciągu trzech miesięcy i przy pomocy 2 milionów dolarów jest w stanie zbudować niszczycielski promień śmierci, który może zniszczyć dowolne miejsce na ziemi. Wiemy, że gdy badania zaczęły dążyć w złą stronę zaprzestał kontynuowania eksperymentu i rozesłał części swojej pracy do czterech różnych mocarstw: Anglii, USA, Rosji oraz Kanady, które na kształt układanki z puzzli miały zmusić potęgi do zasiadania przy jednym stole i debatowania o poprawnym użytkowaniu tej broni. Ale czy Tesla sam nie skonstruował tej „zabawki”?”

  dalej cytat
  „Katastrofa Tunguska, która miała miejsce w roku 1908 poprzedzona została wywiadem z odkrywcą, który pewien siebie oświadczał, że może zniszczyć dowolne miejsce na ziemi. Zbieg okoliczności, czy może zaplanowana próba? Inną zagadkową sprawą jest przekonanie tego samego naukowca o możliwości stworzenia bariery nad danym krajem, która ochroni go od wszelkich anomalii pogodowych a także wybuchów jądrowych. Innym aspektem jego prac jest kontrola nad ludzkim organizmem – teorie głoszą, że znalazł on częstotliwość zdolną unieszkodliwić miliony ludzi w przeciągu sekundy.”

  Wynalazki, wynalazki, dla ludzi dziś żyjących to czarna magia :D A gościu to robił tak na luzie 100 lat temu w tamtej ubogiej technologi, bez wsparcia technicznego typu sklep z tranzystorami i kondensatorami :)
  Wyobraźcie sobie jak można to ulepszyć po 100 latach, zminiaturyzować, miksować i inne, taka głupia komórka parę lat temu cegła a dziś kombajn szpieg inwigilujący z gierkami o nadawaniu G3 (znów te G) Latający statek już jest pewnie zrobiony przez adolfów, ale ludzie najwidoczniej nie są gotowi na takie technologie :D Wyobraźcie sobie lądowanie czegoś takiego na trawniku obok bloku. Starsze babcie od razu do kościoła, Ziomki z z browarem pospadali by z trzepaków, lachony z balonami na paszczy powiedziały by ” ku..wa co to ku..wa za wieśniaki z taką obciachową karuzelą zajechali” itd :D

  A tu brym brym zasilany za darmochę :)
  http://jmte.zigzag.pl/Tesla.htm

  Artefakty przedpotopowe porozrzucane po różnych muzeach na świecie, z czego tym największym jest to w Waszyngtonie czyli Smithsonian Institution, największy na świecie kompleks muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych, gdzie mają najwięcej fantów i zabawek do zabawy w piaskownicy w której bawią się, no dobra :)
  Każda wojna ma na celu kradzież, wojna to nic innego jak napaść na inny Kraj w celach rabunkowych, tak zwana dziesiona :) Mniejsza z tym wtedy podstawą jest kradzież dzieł muzealnych bo to najlepsza inwestycja na przyszłość i lokata kapitału, zaraz za tym kosztowne kamyczki, złoto, platyna, srebro i takie duperele. Znając życie obrobili muzea z artefaktów, nie wiadomo bo tylko taka może być hipoteza że przeszukali archiwa czy sejfy muzealne w Iraku, bo każde muzeum jakieś zabezpieczenia posiadać powinno a w wojnę nikt na policaj nie zgłasza rabunku. Może chodzi im o fanty z przed Potopu :)
  Dalej Egipt tam podczas „wiosny ludów” wojsko pilnowało muzea, nawet piramidy coś tam otoczyli, pamiętasz takie info, jak słyszałeś oczywiście. Dlaczego pilnowali muzea, spoko przed szabrownikami podobno, ale czy na pewno. Z Polski w wojenkę też naszabrowali, aby pozbyć się śladów zburzyli miasto, ciekawe czy ofiarą zacierania nie padła Warszawa, od tak na rozkaż dla niby widzi misie, Ruski się przyglądali, ciekawe.
  Cicho w głupim TV jak Kustosze muzeów w II wojnę ukrywali dzieła i inne, w szopach, zakopywali i ble ble ble. Gdyby nie oddanie i zaufanie, to do dziś artefakty były by w łapach nie wiadomo kogo, też nie wiadomo po kiego in te duperele, ale najwidoczniej muszą mieć dla nich jakąś wartość skoro aż fatygują się na takie zadymy.
  Tablice Sumeryjskie, więc chodzi o artefakty, a nie mogą pogadać z papieżem oni mają od groma pierdół w swych podziemiach, dobrze się znają i kumplują. Podobno biblioteka Watykańska ma 40 km, tak sobie pomyśleć że te korytarze są wyładowane wszystkimi dziełami, w tych podziemiach może być ukryta wiedzą ludzkości wraz z gnostyckimi badziewiami z Aleksandrii niby spalonymi, ale tam nikogo nie wpuszczą bo to tylko dla wybranych.
  Teraz kozaczą jacy oświeceni bo naczytali się co trzeba a wszyscy to debile czy jak tam gadają na ludzi.
  I tak kiedyś dojdzie do większej zadymy na Ziemi i te wszystkie biblioteki zostaną otwarte na Świat. Nic się nie zmieniło od czasów średniowiecza, wciąż feudalizm, tajemnice, spiski, ogłupianie i ciemnota, wojny i podboje terytorialne, złoto i władza. Tym ludziom wydaje się że tak jest dobrze i tak powinno być, a jak ludzie zaczną myśleć o przyszłości to wojna, holokaust, kamery i bat. Wytępić tych myślących jak bydło, zostawić debilów, ustawić pionki na urzędach i od nowa gra gitara.

  Sorka za styla czy błęda ale się spieszyłem :)

  Podrowionka

 7. Aby nie było że uparłem się na ten HAARP, jak widać setki, może tysiące ludzi już załapało jak to działa, może nie tak dokładnie bo to sikret sekurity po Polsku ściśle tajne :D tak tajne że wie o tym cały świat, mimo to robią swoje „bo co im kto zrobi jak mnie złapie” :)

  https://radtrap.wordpress.com/2012/05/07/haarp-bron-konca-swiata/
  https://radtrap.wordpress.com/2012/02/20/czy-dzwieki-i-niskie-czestotliwosci-moga-powodowac-problemy-psychiczne-u-ludzi/
  http://grawitacja44.wordpress.com/tag/haarp/
  http://alternatenewsmedia2012.wordpress.com/2012/03/29/high-frequency-active-auroral-research-program-angels-dont-play-this-haarp/
  http://www.thelivingmoon.com/45jack_files/03files/HAARP_Project_Vandalism_In_The_Sky.html

  To są linki jedne z tysięcy, bo takich stron są tysiące, biorąc pod uwagę że to internet a informacja przechodzi błyskawicznie.

  Biorąc czas od pierwszych publikacji o HAARP to do dziś każdy kto nie jest lemingem wie dlaczego jebudło w Japonii, potrzęsło we Włoszech lub gdzie indziej, dlaczego ptaki dziwnie latają a ryby i saki wodne oglądają „gwiazdy pod wodą” z udziałem leonardo di kaprio i kejt winslet na wraku Titanika, zamiast robić swoje jak zawsze, czyli pić dużo wody żeby robić siku aby woda była słona. Gdzie słychać dziwne dźwięki w eterze a Sołtys wyszedł z domu i patrzy jak inwentarz dziwnie biega w chlewiku bo świnki dostały ataku rui, kobyła ze stoperami w uszach udaje że nic nie widzi, pies gania kota zresztą jak zawsze :)
  Gdy ktoś wmawia że to nie charpidło, choć my mamy gdzieś tam wewnątrz naszej świadomości że to mógł być on, to znaczy że ta osoba to dezinformator i gra na czasie. Nie trzeba być i widzieć, żeby wiedzieć z informacji wiarygodnych że jak 1000 ptaków spada na ziemię jak kamikadze, a ryby wyskakują na plażę aby się poopalać to anomalia, a anomalia nie bierze się od tak sama. Naukowców nie słuchamy gdyż cała Prawda jest w naszym kodzie genetycznym, gdzie czasami coś wiemy a nie wiemy skąd, zastanawia się nie jeden „skąd wiedziałem, przecież nie trudniłem się tym nigdy”. Bóg nas tak stworzył, na swoje podobieństwo, wiadomo że nie jesteśmy bożkami typu „ja jestem” ale takie malutkie fajne cosie podarował nam jak choćby instynkt samozachowawczy, dzięki temu potrafimy przetwarzać informacje w taki sposób aby umieć dawać sobie radę w trudnych sytuacjach, a nawet podczas weryfikacji wiadomości. Głupia TV wraz z mediami ma za zadanie zniszczyć te instynkty, co nie znaczy że nie można oglądać i wyłapywać głupoty tam zawartej. Ale namieszałem, tak tylko sobie głośno myślałem :)

  Wypada pokombinować co oznacza samo to HAARP, HARP
  Mogą to być ptaszyska, ale to zbyt takie nieciekawe choć mitologia u nich mile widziana.
  http://trzecia-era-srodziemia.blog.onet.pl/Harpie,2,ID359631409,n

  HARP

  Kiedyś jakiś koleś gadał jak nakręcony (pewnie od new age) nawijał że Ziemia ma jakieś coś jak „struna”, więc skoro uważają że Ziemia ma jakąś częstotliwość, która oddziaływuje na ludzi to wpadłem na „ściągę” znaną w śród ściągaczy uczących się wygodnie :) i pisało tak;

  „Jak to się wszystko dzieje? Wyobraźmy sobie koncert w filharmonii. Wiolonczelistka rozpoczyna utwór pocierając smyczkiem o struny. W ten sposób wprawia je w drgania. Wychylają się one i uderzają w cząsteczki powietrza, zbijając je w ciasną grupę. Za chwilę wychylają się jednak w drugą stronę pozostawiając po sobie wolną przestrzeń, do której cząsteczki wracają. Następnie struny znów powracają, kończąc tym jedno pełne drganie, i popychają cząsteczki powietrza, tak jak to miało miejsce na początku wahnięcia. Tak zagęszczając się i rozrzedzając na przemian cząsteczki tworzą falę, która przemierza salę koncertową i dociera do uszu słuchaczy. Tam natrafia na błonę bębenkową, którą wprawia w drgania o takiej samej częstotliwości, z jaką zadrgały struny instrumenty.

  W ciele stałym cząsteczki są upakowane gęściej niż w cieszy czy w gazie, więc dźwięk rozchodzi się w nim znacznie szybciej. Właśnie z tej właściwości korzystali niegdyś Indianie. Przykładali oni ucho do ziemi, by usłyszeć zbliżających się jeźdźców. Wiedzieli, iż na pewno usłyszą ich znacznie wcześniej niż nasłuchując tętentu kopyt niesionego przez powietrze.”

  Na koniec
  „Sejsmografowi śledzą drgania Ziemi mogące wywołać katastrofalne w skutkach trzęsienia ziemi. Astronomowie obserwują powtarzające się co kilka minut wibracje na powierzchni Słońca wywołane falami dźwiękowymi. Dla fizyka ogrzewanie ciała stałego to nic innego, jak wprawianie jego cząsteczek w coraz szybsze drgania. Niedawno pojawiła się nawet teoria, która wyjaśnia na ich podstawie prawa rządzące światem. Zgodnie z nią, wszystko jest zbudowane z maleńkich drgających strun.”

  całość tu
  http://www.sciaga.pl/tekst/16339-17-zjawisko_rezonansu

  Teraz jak już się pozna działanie jakiegoś rezonansu wtedy idea myślenia jest bardziej przejrzysta :D

  Teraz rezonans magnetyczny
  Na dziwnej Wiki napisali tak;

  „Obrazowanie magnetyczno-rezonansowe (MR) opiera się na zjawisku jądrowego rezonansu magnetycznego. Zjawisko to może zajść w próbce zawierającej jądra o różnym od zera spinie umieszczonej w silnym stałym polu magnetycznym. W takich warunkach próbka ulega częściowej polaryzacji opisywanej wektorem magnetyzacji. Jeśli tak spolaryzowana próbka zostanie poddana działaniu innego pola magnetycznego, które rotuje w płaszczyźnie prostopadłej do pola głównego, dla pewnej dokładnie określonej częstości tej rotacji zaobserwować można oddziaływanie między polem a magnetyzacją próbki. Efektem tego oddziaływania jest obrót magnetyzacji próbki wokół rotującego wektora indukcji magnetycznej, co w efekcie pozwala wyprowadzić magnetyzację z położenia równowagi, w którym początkowo się znajduje. Wyprowadzona z położenia równowagi magnetyzacja precesuje wokół kierunku pola głównego a ruch ten może być obserwowany. Zanikający sygnał nazywany sygnałem swobodnej precesji ma częstość rezonansową, która dana jest bardzo prostą zależnością – jest proporcjonalna do pola w jakim znajduje się próbka. Jeśli różne części próbki znajdują się w różnych polach, nie można mówić o jednej częstości odbieranego sygnału, mamy do czynienia z wieloma częstościami a najczęściej z ciągłym jej widmem. Jeśli mapa w jakim znajduje się próbka jest znana, informacja przestrzenna może zostać odkodowana a zebrane widma mogą zostać zamienione na obraz próbki. Modulowanie pola głównego i jednoczesny pomiar sygnału rezonansu magnetycznego są podstawą metody obrazowania MR. Odkodowanie obrazu nazywane jest rekonstrukcją. Jądrem rezonansowym najczęściej wykorzystywanym w obrazowaniu MR jest proton — jądro atomu wodoru mające spin połówkowy i występujące powszechnie w obiektach biologicznych w cząsteczkach wody.”

  W biochemii wykorzystuje się metodę rezonansu jądrowo-magnetycznego – jest to metoda oznaczania zawartości wody i suchej substancji w produktach spożywczych. Wykorzystuje ona zjawisko pochłaniania energii pola elektromagnetycznego w zakresie fal radiowych przez jądra atomów wodoru (z wody) znajdujących się w badanym materiale. Metoda NMR jest jedną z dokładniejszych metod, dzięki której możemy otrzymać najwięcej powtarzających się wyników. Nadaje się ona do oznaczania zawartości wody w przedziale od 3 do 100%.

  A tu dobrze opisane
  http://www.lubie.fizyke.pl/rokfizyki2005/129050/index.html

  A więc jak taki rezonans może prześwietlić ciało ludzkie, znajdujące się w maszynie, a teraz wyobraźmy sobie taki rezonans magnetyczny otwarty na cały świat

  sorki to nie ta fotka :P

 8. ecnadna przede wszystkim jak sam napisać te ”skarby” rabowane sa nie tylko dla keszu , w wiekszosci maja przekaz historyczny i tego tak bardzo się obawiają ”elity” dlatego tak sprawnie ”pracują” żeby czasem przez przypadek coś nam w łapki nie wpadło,historie spreparowaną oni dają nam od dziecka w szkołach pózniej w tv ,gazetach i książkach, ten świat zbudowany jest na iluzji ,my musimy sami zdecydowac po której bedziemy stali stronie lustra i jak długo bedziemy robieni w karolka, poza tym świetny tekst ecnadna! pozdro

  • Teraz naprowadziłeś mnie na nowe myślenie, czyli chodzi o to ukrywanie Prawdy, ukrywanie jakiś dowodów „aby coś nam w łapki nie wpadło” bardzo dobre spostrzeżenie. Ale nie będę dziś rozpisywać się :D Dam se luza, pooglądam głupie TV :)
   Tez pozdro :)

 9. Od śmierci Tesli skorzystaliśmy z niedużej ilości jego wynalazków, reszta jest zapewne tajna. Zostało zmarnowane dziesiątki lat przez chciwość, władzę i głupotę jednostek, przez te lata jak by ludzie bez ogłupiania celowego i wojen szli z duchem czasu i wynalazku, teraz byśmy mieszkali w lewitujących domach olewając trzęsienie Ziemi, latali byśmy samochodami z napędem magnetycznym w pewnie jakiś korytarzach powietrznych zaprogramowanych na autopilocie, czysta i wolna energia bez chciwości jednostek i akcyzy i inne ważne osiągnięcia dla rozwoju cywilizacji. Za to mamy informacje że chcą ujarzmić „boską cząsteczkę” i zapewne tylko dla siebie, a jeszcze gorsze że zrobią z tego jakąś groń.

  O w końcu znalazłem, nie ma to jak stare ale jare, jeden mówi ze jest oki, drugi znów zaprzecza, tworząc duskusjone :) Obaj ci panowie zginęli w dziwnym wypadku, szkoda bo to byli ci z tych PRAWDZIWYCH NAUKOWCÓW do których mam ogromny szacunek.
  Liczy się przekaz, gdyż dobrze też poznać samego Tesle aby rozumować w jakim kierunku podąża ten świat i jak będzie wyglądać technologia w przyszłości.
  Polecam obejrzeć
  Cz1

  Cz2

  Cz3

  Ze kiedyś pokazywali to w TV, nie do pomyślenia że teraz w XXI wieku schodzimy na psy :|

  Przy okazji zrozumiecie skąd się biorą te dziwnie pioruny kuliste, czasami spotykane, czyżby to było to o czym myślicie,
  tez w tym kierunku kombinuje :) żę jak to jakiś efekt uboczny zabaw z
  HAARP (Kanada)
  Sura – Instytut Badawczy Radio-Fizyczny (Niżny Nowogród, Rosja). Bada m.in. zjawisko obłoków srebrzystych, wg rosyjskiej telewizji, bombowiec Tu-16 w ramach eksperymentu wleciał w taki obłok, co doprowadziło do awarii elektroniki, samolot z wielkim trudem wylądował na lotnisku.
  EISCAT (Szwecja).
  ARECIBO (Portoryko).
  EISCAT (Norwegia)
  VOA (Delano, stan Kalifornia, USA).

  Elektroniczna cewka tesli w akcji SSTC

  Jeden internauta o ksywce PrzekazDnia napisał spostrzegawczo;
  „jak to się dzieje że jak się wkłada łapska do kontaktu to człowieka może porazić śmiertelnie a tutaj na filmiku macasz te pieruny i nic się nie dzieje? Tesla podobno w swoim laboratorium też chodził pomiędzy tymi pierunami, tam cewka była większa i co za tym idzie miała większą moc. WTF? pytam serio.”

  Taki przykład

  Ciekawostka tak przy okazji, nie chcę gawędzić o naciąganej orkiestrze ale rezonans magnetyczny zakupiony NIE za kasiorę Owsiaka, a za środki „Pracuj na rozwój wschodni” czy coś takiego, czyli kasa podatników. A nam wmawiają że wszystko to orkiestra :) mniejsza z nimi.

  Jak posłuchamy to usłyszymy „trzy tesle” – to moc rezonansu magnetycznego, który zainstalowany został na Wydziale Nauk Medycznych. Rezonans ma za zadanie dia(gnostyki) :) i badań prowadzonych w laboratorium komórek macierzystych.

  Jak zauważyliście 3 tesle, miara w „teslach” skądś wzięta, niby takie normalne a jednak związane z magnetyzmem. Tak dla osób zaczynających otwieranie oczek.

  Chcecie sobie sprawdzić czy harpuś gra, to można sobie kupić coś takiego jak miernik pola magnetycznego i będzie ładny odczyt w „teslach”, gausach, A/m lub erstedach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.