Grecja najprawdopodobniej wyjdzie ze strefy Euro

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Zmiana władzy we Francji i kompletny impas, jeśli chodzi o wynik wyborów w Grecji powoduje, że rynki finansowe zaczynają rozważać możliwość bankructwa Grecji. Otwarcie mówi się już o tym jak zareaguje Euro, gdy Grecja wyjdzie z unii walutowej.

Gdyby do tego doszło oznaczałoby to dla Greków przywrócenie Drachmy i natychmiastowa jej dewaluacja. To właśnie brak możliwości dokonania dewaluacji jest przyczyną problemów i skłania przywódców do kuriozalnego pompowania kolejnych setek miliardów Euro. To jest jednak tylko gra na czas, bo za Grecją idą jeszcze problemy hiszpański i portugalski. Hiszpanie już teraz pożyczają pieniądze na bardzo duży procent, krajem zaczynają wstrząsać niepokoje przypominające te z Grecji. Ostatnio w samym Madrycie protestowało 90 tysięcy ludzi.

Dewaluacja greckiej drachmy spowodowałaby, że moglibyśmy jechać na dwutygodniowe wakacje w Grecji za 1000 złotych. Jednak tak nagłe zbiednienie Greków może się skończyć wybuchem wojny domowej. Już teraz wyrażane są obawy o bezpieczeństwo z powodu obecności gangów uzbrojonych w kałasznikowy. Nowe wybory w Grecji są nieuniknione. Jeśli nadal społeczeństwo greckie będzie popierało partie przeciwne oszczędnościom to nie ma szans na porozumienie.

Na wyjście Grecji ze strefy Euro muszą się zgodzić Niemcy, bo to oni są największym beneficjentem istnienia Euro. To dzięki istnieniu wspólnej waluty Niemcom udało się utrzymać konkurencyjność swojego eksportu. To, dlatego właśnie Niemcy boją się powrotu do Marki, bo taka waluta zostałaby od razu napompowana jak szwajcarski Frank. To zdusiłoby eksport czyniąc go mniej opłacalnym dla podmiotów zewnętrznych.

Jednak problem Grecji nabrzmiewa i nie jest wykluczone, że to na tym państwie będzie przećwiczona procedura wyjścia z unii walutowej. Precedensy historyczne już w Europie istnieją, kiedyś była unia walutowa między Danią, Norwegią i Szwecją, po której rozpadzie pozostały trzy osobne waluty znane do dzisiaj.

Jedno jest pewne, UE nie jest w stanie kupować więcej czasu w sprawie narastającego kryzysu finansów publicznych poprzez dorzucanie benzyny do ognia, czyli pieniędzy do greckiego systemu finansowego. Znając przykład NRD nie istnieją takie ilości pieniędzy, które są nie do zmarnowania.

 

Reklamy

13 comments on “Grecja najprawdopodobniej wyjdzie ze strefy Euro

  • Te Steczkowskie od jakiegoś czasu mi były podejrzane. Zresztą teraz każdy kto chce być pustą gwiazdą to musi przyjąć znak na czole lub łapie. Oni chcą być „wywyższeni” jak to wczoraj usłyszałem o „wywyższaniu pustych ludzi” w głupiej TV, jak w TV z idiotki gagi babo chłopa próbowali wczoraj stworzyć wyższe bóstwo, aby ją\ich podziwiać, podziwiać te ich demon-stracje bo to przecież sztuka czarnego kiczu. Bo niektórym się tak we łbach powaliło że nie mogą załapać że hejlołin się skończył, lubią idiotów z siebie robić bo to co jakaś steczkowska, doda, gaga i inne nigdy w świecie nie będą wywyższone, ale myślą że jak ludziom wmówią za pomocą głupich mediów to ludzie będą ich czcić jak faraonów w Egipcie. Nawet w tych głupich buciorach o obcasie 20 cm typu gaga i wyższym wyglądających jak kopyta lucka, nie zdobędą „wywyższenia” bo są na to zbyt pyszni, dumni, chciwi i nie ogranięci. Normalny człowiek jak tak na nich popatrzy to stwierdzi bez dwóch zdań, że to jakaś głupia banda świrów, deki od puchy z klejem, nawet jakaś osoba uważająca się za gwiazdę ma jakieś granice nie tylko wyglądu i zachowania, inne zachowania są po prostu sponsorowane. W ciągu tych 2 lat ostro narzucili tę swoją modę i jakoś na ulicach mało kto ich naśladuje. Myślą że jak pokażą w głupiej TV to już wszyscy będą robić jak chcą. Ludzie nie są tacy głupi jak myśleli, bo wychodzi na to że to ci „wwwwyyywwwyyyższeni” robią z siebie idiotów rodem „Napoleon” w wariatkowie.

   Śmiejmy się z nich, z ich głupoty, nawet jak na tym zarabiają to i tak do piachu tego nie wezmą, a ich duszyczka przez ucho igielne nie przejdzie, Boga w bambuko nie zrobią, a lucek ich oleje jak zawsze, skończą jak amy, majkiel, witnej i inne dziwadła :)

   Z tego miałem breche, dobry link Dariusz

   Albo to dopiero cudaki
   http://vigilantcitizen.com/pics-of-the-month/symbolic-pics-of-the-month-0412/
   Na pierwszych fotkach baba jaga z paszczą wymalowana na biało ma klucze przypięte do pasa co oznacza że ona decyduje co zrobić z jej duszą, tak jak by była demonicznym Piotrem z kluczami (ohyda). Ogólnie to typowo tak pokazali proces MK-Ultra, gdzie dziewuchę piorą i takie tam, na koniec łazi bezwładnie jak by ją dusza opuściła :) ludzkie zombi (ohyda)

   Jak pooglądać na tej stronie obrazki z linku Darka to widać od razu że w tym burdelu new age siedzi cała banda celebrytostwa. Duszyczka za sławe, proste :)

 1. Wydaje mi sie ze euro sie rozsypie bo klopoty Grecjii to jest maly pikus tu Niemcy moga pompowac kase, w porownaniu z tym co sie bedzie dzialo z Hiszpania, Wlochami a tuz za nimi stoi… Francja! a te kraje zmierzaja dokladnie w tym samym kierunku co Grecja. Wydaje mi sie ze nie o to chodzilo tworca NWO bo rozpad euro napewno bylby duuuuzym krokiem w tyl w sprawie wprowadzenia swiatowego rzadu.

  • krokiem w tył albo do przodu… stworzenie ogólnego chaosu skończy się wojną a to pozwoli na wyłonienie się ogólnoświatowego „zbawcy”.

 2. Straszą nas że jak euro upadnie to będzie jeszcze gorzej niż jest teraz, bo co maja gadać. Euro zdechnie będzie git, w tamtych krajach chieli euro, dli się ludzie ogłupić teraz za swe złe decyzje będą ponosić konsekwencja. W życiu nie ma tak dobrze że jak dało się wykorzystać, bo nie wiedza lub wygoda zasłoniła umysł, wiedzieli na co idą, myśleli że euro to takie fajne i teraz zbierają owoce tamtego ogłupienia.
  Grecja, Hiszpania, Portugalia to tylko początek, zaraz za nimi pójdą Włochy, Francja, Niemcy i tak dalej. Balout nic nie dał w Grecji, bo tak miało być, teraz jeszcze niech unia padnie i będzie zaplanowany chaos w Europie, ba na świecie pewnie też. Pocieszam się że w Polsce uchował się „złoty” i ci dziwaki marionetkowi na Wjejskiej nie uszczęśliwili nas owym euro i że nie będą kombinować z euro na euro wmawiając nam że to dla wygody przyjezdnych turystów, bo ci turyści z zagramanicy naszego złotego się brzydzą i do ręki go nie wezmą :)

  Ze też jeszcze w Grecji, tych zadymiarzy gospodarczych po owocach nie poznali to się dziwić można.
  Teraz będą straszyć Greków „wojną domową” oczywiście znów zaplanowana rewolucja i pręgierz na balu albo mordy w kubeł ludziki ! wybierać ! no właśnie dobry wybór, rozsądni Grecy, dobrze wybraliście jeszcze raz w te wybory. No i po co było się rzucać, po co agresja i złość jak można się dobrze dogadać.
  Tak rządzi się niewolnikami.

 3. Od 10 lat studiuję ezoterykę, antropozofię, filozofię różokrzyżowców, białą magię, kabałę – z chęci szukania sensu w życiu. Dopiero niedawno – kilka miesięcy temu – zorientowalam się, że oni wszyscy (a ja z nimi) czczą lucyfera. W tamtych szkołach duchowych nie mówi sie wprost o lucyferze, wręcz przeciwnie – będąc kandydatką na ucznia w szkole różokrzyża byłam przekonana że zblizam się do Boga.
  M. in. dzięki tej stronie internetowej zobaczyłam powiązania pomiędzy różnymi szkołami duchowymi typu różokrzyż czy kabała a złem na tym świecie.
  To są konkretne dowody i nie da się ich zignorować. Pozostałam więc z niczym – mimo przeczytania setek książek odnośnie duchowości i praktykowania wiedzy w nich zawartej. Nie przeczytałam tylko jednej – biblii, bo była zawsze przedstawiana jako coś obciachowego.
  Najwyższy czas na nią.

  • Jeju ! 10 lat wytrzymałaś takie tortury duchowe, wiem że zło potrafi zasłonić oczy, omamiać a na koniec pokazać swe oblicze, więc dobrze że nie wpadłaś w głąb otchłani. Wszystko zaczyna się jak zawsze niewinnie, obiecanki cacanki, szukanie jakiegoś celu w żuciu i nawet człowiek nie wie że zamienił Boga na jakiegoś bożka.

   Przeczytaj Biblię i Witaj Gosiu w świecie żywych ludzi :)

   • Przeczytałam już 300 stron Starego Testamentu, ciągle mnie zadziwia, zwłaszcza, że wiem coś niecoś na temat spraw nadprzyrodzonych, problem jest tylko taki, że moje zaufanie zostało już zmasakrowane. Jak doczytam do Nowego Testamentu to może mnie to trochę pokrzepi.

    Jak na razie, to wszędzie teraz widzę satanizm – jako mama 5 letniej dziewczynki jestem na bieżąco z bajkami, włącznie z Diseyem starym masonem (o czym też dowiedziałam się z tej witryny), i tam dopiero jest czysty satanizm – pełno symboliki illuminatów. I jak tu dziecko wychować w takich czasach?

    Sataniści mają takie same śpiewki co chrześcijanie – na pierwszy rzut oka są nie do odróżnienia. Tylko po owocach. Na przykład bardzo ceniłam wielkiego maga Deepaka Choprę, jako człowieka o wielkiej wiedzy i dobroci, a tu czytam, że on współpracuje z Lady Gagą przy wypędzaniu demonów z jej domu. Chyba prędzej pomaga przy wpędzaniu demonów do jej domu, bo przecież dopuszcza się do niej tylko ludzi kontrolujących jej umysł. Deepak Chopra jest osobą, która zna świat niewidzialny, więc gdyby był fair, to by powiedział, że Gaga jest ofiarą programowania umysłu (czyli opętana). Skoro tego nie mówi, to znaczy, że przeszedł na ciemną stronę.

    Teozofowie – oni wszyscy zasłaniają się w swoich książkach Jezusem i Bogiem, a tu czytam że współpracowali z Hitlerem!

    I bądź tu człowieku mądry.

    Gdyby nie portal Pudelek, to pewnie dalej bym błądziła po omacku. Tak tak, Pudelek.
    Na Pudelku był wpis, że Naomi Campbell zaprojektowała sobie dom w kształcie oka horusa. Jakiś internauta skomentował to mniej wiecej tak, że jest zdziwiony, że Naomi również należy to tajnej grupy ludzi rządzącej światem – Iluminatów.
    Wtedy ja: Iluminaci? Jacy Iluminaci, przecież ja wiem dużo o świecie więc czemu tego nie wiem? I wtedy szybko trafiłam na m. in. tę witrynę. I wtedy sie wszystko szybko potoczyło – demaskowanie tego wszystkiego.

    Dobrze,że tu podważa się wiele zwyczajów KRK, bo ja nie zamierzam się nawracać na jakąś dewotkę. Chcę tylko rzetelnej wiedzy o manipulacji ludźmi również na polu zagadnień duchowych.

    • Gosiu, Biblię powinno się zaczynac od Nowego Testamentu, poznać Jezusa i Jego naukę, a dopiero potem przez pryzmat Jego Miłości mozesz zacząc poznawać ST. To na początek, reszta przyjdzie powoli :) Ja wychowuję dwóch nastolatków i już dośc swobodnie z nimi rozmawiam na wiele tematów. Wiedzą jakie filmy ogladają i jakiej muzyki słuchają. Co dalej? Jeden Bóg wie…

    • Po przeczytaniu Biblii nie zdewociejesz :)
     A tak przy okazji, jak w czytaniu dojdziesz do Księgi Daniela to przeczytaj ją dokładniej. Judaiści nie cierpią tej Księgi, że aż dziw bierze że przeszła ona taką cenzurę kościelną i nie schowali do szuflady przed ludźmi :D Tak w ogóle to polecam tą Księgę wszystkim chętnym, w prawdzie jest wiele ciekawych, ale co będę pisać i tak nie opiszę w paru zdaniach :)

     Kto by przypuszczał że będziemy żyć w świecie czary mary Harry Poterry i innych pokręconych których „imienia nie można wymawiać” :D XXI wiek a tu zacofanie technologiczne, bida na świecie, ogłupianie, kryzys i jak by tego było mało to nakłanianie do zdemoralizowania i deprawacji.

 4. „Grecja może jednym odważnym krokiem wyjść z długów. To proste, powinni za wszystko co mają zająć pozycję krótką (gra na spadki) na EUR/USD i ogłosić wyjście ze strefy euro. W ciągi kilku tygodni, a może nawet dni, mają długi spłacone :) A potem dewaluacja ich waluty o 50% i są tygrysem Europy i koszą wszystkich – eksport kwitnie, wycieczki o połowę tańsze, itp. Chyba nadaje się na ministra finansów :)” – cyt. sympatyczny komentarz wyczytany na jednym z blogów.

 5. Sorry, że w tym miejscu, ale mam kilka uwag do funkcjonowania całego bloga.
  1. Zrobiłeś te kompilacje z Gagą i innymi muzykami, latają po sieci, mają niby przekonać osoby wyśmiewające teorie spiskowe. Idea słuszna, ale tak naprawdę z tego absolutnie nic nie wynika. W krótkim „Essentials” pownny znaleźć się jakies informacje dla „Początkujących” wychodzące po za symbolikę lub przynajmniej przemysł muzyczny. Każdy ma swoje teorie, wiele mógł przeczytać, a na początek zaprezentowane powinny być ludziom krótkie teksty/filmy zachęcające do myślenia i zastanowienia się nad wieloma faktami. Onecność jedynie powtarzającej się symboliki gestów nie wydaje mi się wystarczające.

  2. Ostatnio też zauważyłem, że teksty na blogu stają się coraz bardziej chaotyczne. Sugerowałbym częstsze publikacje nawet przedruków archiwalnych artykułów z innych stron, bezpośrednio dotyczacych tematyki związanej z teoriami spiskowymi.

  Serdecznie pozdrawiam i gratuluję w każdym razie prowadzenia dobrego bloga.

Możliwość komentowania jest wyłączona.