To trzęsienie ziemi może być inne niż wszystkie które znamy

 

Źródło: wp.pl

Japonii może zagrażać kolejne trzęsienie ziemi – i to inne od wszystkich znanych do tej pory. Wskazują na to badania przeprowadzone pod najwyższym szczytem Japonii.

Góra Fudżi to wulkan, który wznosi się na 3776 metrów n.p.m. Jest jednym z japońskich symboli – znajduje się nawet na tysiącjenowym banknocie.

Pod nią naukowcy odkryli teraz tzw. uskok tektoniczny, czyli granicę pomiędzy dużymi formacjami skał. W rejonie takich uskoków często zdarzają się trzęsienia ziemi.

Eksperci z Uniwersytetu Tokijskiego nie wykluczają, że ten nowo odkryty, 30-kilometrowy uskok może być aktywny, a jeśli jest, to może się tam pojawić potężne trzęsienie, nawet o sile siedmiu stopni w skali Richtera.

Naukowcy nie są w stanie oszacować, jakie jest prawdopodobieństwo takiego kataklizmu, ale podkreślają, że jeśli trzęsienie nastąpiłoby, to góra Fudżi może się zapaść. Prawdopodobnie takie zdarzenie miało już miejsce w przeszłości. Geolodzy zastanawiają się też, czy i kiedy nastąpi erupcja wulkanu. Ostatni wybuch miał miejsce w 1707 roku; zginęło wtedy 20 tysięcy ludzi.

(ib, bart, jpo)

 

Reklamy

3 comments on “To trzęsienie ziemi może być inne niż wszystkie które znamy

 1. Podobno niepokojąca sytuacja panuje w okolicach Peru. Masowo padają zwierzęta, a ziemia wykazuje się wyjątkowo małą aktywnością.

 2. Ale tego trzęsienia nie będzie jak i wielu innych rzeczy rozpowszechnianych przez illuminatów i ich użytecznych durni na różnych portalach!!!Bardziej lub mniej świadomych.

  DODAM TYLKO DO POWYŻSZEGO DLA WSZYSTKICH:
  “Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
  1 W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.
  Wniosek: Trzymać się łaski!
  13 Lecz my zawsze winniśmy dziękować Bogu za was, bracia umiłowani przez Pana, że wybrał was Bóg do zbawienia jako pierwociny przez uświęcenie Ducha i wiarę w prawdę. 14 Po to wezwał was przez nasze głoszenie Ewangelii, abyście dostąpili chwały Pana naszego Jezusa Chrystusa. 15 Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu. 16 Sam zaś Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam nie kończącego się pocieszenia i dobrej nadziei, 17 niech pocieszy serca wasze i niech utwierdzi we wszelkim czynie i dobrej mowie!”

Możliwość komentowania jest wyłączona.