ormuz

Amerykanie zakończyli otaczanie Iranu i twierdza, że wystarczy im jedynie miesiąc aby złamać irańską obronę

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

USA wzmocniła swoją obecność w Zatoce Perskiej. Iran praktycznie z wszystkich stron otoczony jest amerykańskimi bazami wojskowymi lub okrętami wojennymi z lotniskowcami włącznie. Już teraz analitycy stwierdzają, że siła militarna zgromadzona w regionie wystarczy, aby w ciągu niespełna miesiąca złamać opór ze strony Iranu.

Planiści wojskowi Waszyngtonu twierdzą, że konwencjonalne siły zbrojne Teheranu będą unieruchomione już po trzech tygodniach ostrzału za pomocą lotnictwa i z okrętów wojennych. Groteskowo brzmią wyrażane z całą powagą słowa rzecznika Kwatery Głównej (CENTCOM) pułkownika T.G. Taylora, który twierdzi, że oni po prostu robią to, o co proszą ich cywilni szefowie z Ministerstwa Obrony.

Budowanie obecności militarnej w regionie trwa w najlepsze. Oprócz dwóch lotniskowców i obecności w sąsiadującym Afganistanie, Amerykanie mają też sporo silnych sprzymierzeńców w regionie jak na przykład Saudowie. Głośno mówi się już o trwających szkoleniach organizowanych przez USA dla służb specjalnych z regionu.

Amerykanie przygotowują się do usuwania min, które mogą się pojawić w Cieśninie Ormuz. W Zatoce Perskiej spodziewany jest okręt USS Ponce i na nim mają się znajdować specjalne helikoptery przystosowane do wyszukiwania i detonacji min morskich.

Kilka dni temu donosiliśmy o rozlokowaniu w okolicy Iranu najnowocześniejszych myśliwców F-22 Raptor, które jeszcze nigdy nie uczestniczyły w akcji. Gdy podsumuje się obecność USA w regionie to jest to już 120 tysięcy żołnierzy rozlokowanych na morzu i lądzie i znajdujących się w bliskiej okolicy Iranu.

2 comments on “Amerykanie zakończyli otaczanie Iranu i twierdza, że wystarczy im jedynie miesiąc aby złamać irańską obronę

 1. Szatan pożąda Ofiary z ludzkiej Krwi, jego wyznawcy już się o To postarają…
  „Winni są śmierci, ukrzyżować, Tak, ukrzyżować !”
  wołali czciciele szatana, podburzając Tłum…
  Mordować jak Leci, szatan się
  niecierpliwi… psy Też.

  tzw „skutki uboczne działań wojennych”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s