Znany norweski uczony wiąże Mossad z terrorystą Breivikiem

 

Źródło: Stop Syjonizmowi

3rm.info, Tłum. RX

Norweski socjolog Johann Galtung, zwany „ojcem badań procesów światowych” sądzi, że za terrorystą Andersem Breivikiem może stać izraelski wywiad Mossad. Twierdzi on, że żydzi kontrolują 96% najbardziej wpływowych i opiniotwórczych mediów i próbują kształtować  opinię  publiczną z korzyścią dla Izraela. 82-letni Johann Galtung dokonał kilku podobnych, skandalicznych wypowiedzi w trakcie publicznych odczytów a następnie potwierdził swoją opinię w artykule i w wywiadzie dla izraelskiej gazety „Haaretz”.

Według profesora socjologii, założyciela „Instytutu Badań Świata”, jedną z przyczyn wzrostu antysemityzmu w Niemczech, który skończył się dojściem do władzy nazistów i stworzeniem obozów zagłady, były „wpływowe pozycje żydów w społeczeństwie”. Galtung zaleca także przeczytanie „Protokołów Mędrców Syjonu”. Mówiąc o Breiviku, profesor Galtung twierdzi, że za norweskim terrorystą mogą stać żydzi i Izrael jako że Anders Breivik był członkiem organizacji masońskiej a masoni, w opinii Galtunga, „mają żydowskie pochodzenie”. Dodał także, że Breivik chyba nie przypadkowo wybrał do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego dzień 22 lipca, dzień kiedy żydowska organizacja terrorystyczna „Irgun” wysadziła w powietrze w 1946 roku hotel „King David” w Jerozolimie. Johann Galtung zalecił policji sprawdzenie możliwości zaangażowania Izraela w działaniach Breivika. Opisując sytuację w amerykańskich mediach Johann Galtung zacytował czyjś artykuł, według którego 96% najbardziej wpływowych i opiniotwórczych masmediów jest kontrolowane przez żydów.

Podkreślił on, że dzisiaj amerykańscy dziennikarze dyskutują o Iranie tylko z punktu widzenia programu nuklearnego nic nie mówiąc o ingerencji USA w wewnętrzne sprawy Republiki Islamskiej takiej chociażby jak obalenie rządu Mohammeda Mossadeka w 1953 roku w wyniku spisku zorganizowanego przez CIA. Według profesora jest to jaskrawy przykład manipulacji opinią publiczną w interesie Izraela. Galtung powiedział także, że „Protokoły Mędrców Syjonu” są niesłusznie krytykowane. Jego zdaniem większość krytyków tej książki nawet jej nie czytało i trudno dzisiaj podczas ich czytania nie wspomnieć „żydowskiego banku Goldman Sachs”, ucieleśnienia kapitalistycznego zła w oczach lewicy.

Przypomnijmy, że wcześniej były pracownik BBC, Alan Hart, napisał, że Anders Breivik i premier Izraela Beniamin Netanyahu, mają wiele wspólnego a mianowicie obaj żyją w świecie „swoich złudzeń” i „plotą skrajnie prawicowe nonsensy”.

 

Reklamy

2 comments on “Znany norweski uczony wiąże Mossad z terrorystą Breivikiem

  1. jesli zdjecie Brevika nie jest spreparowane to wszystko zaczyna byc jasne, od poczatku nie wierzylam ze jest on skrajnym chrześcijaninem bo to nie było logiczne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.