Firma badająca populację pszczół wykupiona przez Monsanto

 

Źródło: Orwellsky

Jednym z głównych argumentów przeciwko GMO i liderowi w ich produkcji firmie Monsanto jest zagrożenie jakie uprawy modyfikowanej żywności stanowią dla miejscowych populacji pszczół.

Krytycy upraw zwracają uwagę na fakt, że pszczoły giną jedynie w tych rejonach, w których stosuje się uprawy GMO. Te istotne dla ekosystemu zwierzęta są bezcenne w zapylaniu milionów roślin, w tym między innymi jabłoni, grusz, jagód, ogórków i wielu rodzajów ziół. Bez pszczół gatunki te zagrożone są wymarciem.

Skąd się bierze niepokój pszczelarzy? Wiąże się to ze specyficzna zawartością trujących protein w modyfikowanych genetycznie roślinach, jak można przeczytać na portalu PPR.pl (Pierwszym Portalu Rolnym):

Proteiny (Cry 1AB) nie wywołują śmierci pszczół, ale wpływają na zachowania żywieniowe owadów. Pszczoły dłużej zbierają i przyswajają skażony syrop i zbierają mniej pyłku, co nie wystarcza na utrzymanie ula i to przyczynia się do upadku roju. Pszczoły miodne giną tylko w miejscach, gdzie są rośliny Gnomo i to nawet na niewielkich obszarach.

Jak już na tym blogu było wskazywane kilkakrotnie, publiczna debata wokół GMO daleka jest od jakichkolwiek standardów i obywatele pozostają nieświadomi zagrożenia jakie stanowią uprawy. Co więcej, ich zwolennikom wyraźnie brakuje argumentów i próbują zamykać krytykom usta. Zamiast jednak tłuc termometr postanowili go kupić.

Jak bowiem inaczej interpretować informację, z której wynika, że we wrześniu 2011 Monsanto weszło w posiadanie jednej z największych firm zajmujących się badaniami nad pszczołami?

Firma Beelogics uważana jest za jedną z wiodących firm entomologicznych na świecie, jednym z jej głównych zadań jest monitorowanie i analizowanie źródeł wszelkich zmian w populacji owadów, jak sami piszą na swojej stronie „misją Beelogics jest stać się strażnikiem pszczół na całym świecie”.

Najwyraźniej czas na zmianę tej misji.

źródło: ActivistPost

_____________________________________________________________________________________

Zobacz także:

Polski minister utajnia wyniki badań a pszczoły giną

 

Reklamy

4 comments on “Firma badająca populację pszczół wykupiona przez Monsanto

  1. Wiesz co jest wkurwiające? Że żyd Einstein powiedział te swoje słynne słowa „po wyginięciu pszczół ludzkości zostaną 3 lata życia”. Nie wiem dziś, czy wiedział o planach swoich ziomków, czy sam stał się dla nich inspiracją. Nie wiem czy trzymał z nimi czy nie. Wkurwiające jest to, że są organizmy podające się za Homo sapiens zdolne do takiego skurwysyństwa, jak niszczenie całych ekosystemów. Mam nadzieję że kiedyś skosztują zgniłego owocu swojej pracy.

  2. …to na Ziemi – a co w Kosmosie ?
    Nowy satelita: Wielki Brat będzie polował na CO2.

    http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/nowy_satelita_wielki_brat,p1997724635

    „Europejska Agencja Kosmiczna ESA daje zielone światło dla nowego szpiegowskiego satelity, który będzie mierzyć „z kosmosu emisje dwutlenku węgla generowane przez ludzi w celu” polowania na tych którzy „łamią międzynarodowe umowy klimatyczne”, co pozwoli Wielkiemu Bratu na egzekwowanie przyszłych podatków od emisji CO2…..” – i tak dalej…

  3. Mnie najbardziej dobija ignorancja ludzi, którzy bagatelizują szkodliwość GMO dla ludzi, zwierząt i roślin. Głupota tych ludzi jest najgorsza z możliwych bo jest nieuświadomiona.

  4. taa nawet POLITYKA całkiem szanowany tygodnik ładuje propagandę PRO GMO i to najtańszego sortu (może to jakaś metoda?)

Możliwość komentowania jest wyłączona.