Przedwczesne dojrzewanie dziewczynek – BPA i inne chemikalia

 

Źródło: Ussus

http://www.naturalnews.com/035504_BPA_puberty_chemicals.html

Autor: Tony Isaacs, Natural News, 9 IV 2012r.; przekład: Ussus

(Natural News) Dziewczynki już w wieku siedmiu lat zaczynają dojrzewać w sposób w jaki ich matki rozwijały się, gdy miały co najmniej lat dziesięć – rosną im piersi, zmianom podlegają inne części ciała. Głównym tego sprawcą jest bisfenol A, lepiej znany jako po prostu BPA.

BPA jest bezbarwnym, trwałym, chemicznym związkiem złożonym z dwóch grup fenoli; ma szerokie zastosowanie przy produkcji tworzyw sztucznych, plastików. Przy długim przechowywaniu w wysokich temperaturach, BPA wycieka. Gdy BPA przeniknie do ludzkiego ciała udaje estrogen i może wtedy zaburzyć delikatną równowagę hormonalną rozwijającego się dziecka.

Zbyt lukratywny by szkodził?

BPA jest dziś stosowany przy produkcji ogromnej większości wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych. Znajduje się w większości plastikowych pudełek i toreb, a nawet w pieniężnych rachunkach i w papierze toaletowym. Większość butelkowanej wody, która często poddawana jest wysokim temperaturom, zawiera wysoką zawartość BPA. Także do produkcji puszek używany jest ten związek. Żywność przeznaczona do przygotowania w mikrofalówce jest przechowywana często w pojemnikach zawierających BPA i jest szczególnie narażona na wyciek tejże substancji.

Jak już w kwietniu 2010 r. donosił serwis Natural News – przeciętny wiek w którym dziewczynki zaczynają dojrzewać wynosi obecnie około dziesięć lat. Nota bene, wiek temu dziewczynki wchodziły w wiek dojrzewania sześć lat później. Wczesny początek dojrzewania u dziewczyn może przyczynić się do wielu problemów w późniejszym wieku np. zaburzeń hormonalnych, zwiększonego ryzyka zachorowania na raka piersi. Badania wykazały, że ryzyko zachorowania na raka piersi maleje o 7 % na każdy rok opóźnienia początku dojrzewania.

Serwis Natural News także donosił w 2010 r., że Kanada była pierwszym krajem, który uznał bisfenol A (BPA) za substancję toksyczną zagrażającą ludzkiemu zdrowiu i środowisku naturalnemu. Jednakże roczna sprzedaż BPA szacowana jest na 8 mld $ i, jak to już wielokrotnie historia nam pokazała, jest mało prawdopodobne, aby Stany Zjednoczone podjęły jakąkolwiek akcję przeciwko tak wielkim pieniądzom. Ot, właśnie tydzień temu Natural News zawiadomił, że FDA (Federalna Agencja Leków) oświadczyła, iż nie zakaże stosowania BPA z powodu braku dowodów na szkodliwość tego związku.

Inni winowajcy wczesnego pokwitania

BPA został uznany za główną przyczynę wczesnego dojrzewania młodych dziewczynek. Nie jest jednak jedynym tego powodem. Podobnież równowagę hormonalną burzy też inna grupa związków – ftalany. Ftalany są używane jako plastyfikatory do zmiękczania plastików, polichlorku winylu (PVC), produkcji zabawek dziecięcych, produktów budowlanych i dekoracyjnych, pojemników na krew, rozpuszczalników. Mogą znajdować się także w kosmetykach, środkach owadobójczych, wykończonym drewnie.

Innym produktem powodującym przedwczesny rozwój płciowy są hormony wzrostu obficie występujące w mięsie i produktach mlecznych. Tymi hormonami karmione są krowy, kurczaki i inne zwierzęta w celu przyspieszenia przyrostu wagowego. Wskutek badań dostrzeżono korelację między spożyciem mięsa i produktów mlecznych a przedwczesnym dojrzewaniem płciowym dziewczynek.

Wielu uważa, że produkty sojowe także powodują zaburzenia hormonalne. Soja jest usilnie promowana jako zdrowa żywność, ale często jest poważnie modyfikowana genetycznie. Ponadto soja zawiera dużo estrogenów i jej spożywanie może zaburzać balans hormonalny.

Źródła:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

http://naturalsociety.com

http://www.naturalnews.com/028616_puberty_chemicals.html

http://nutritionfacts.org

http://www.naturalnews.com/030343_BPA_toxic_chemicals.html

http://www.naturalnews.com/035453_FDA_BPA_chemicals.html

 

Reklamy

7 comments on “Przedwczesne dojrzewanie dziewczynek – BPA i inne chemikalia

 1. Ba wiadomo, dlaczego niektórzy tak się starają o „seksualne prawa” dla dzieci. Najlepiej widać to w reklamach lalek Barbie, w teraźniejszych reklamach nie znajdziesz dziewczynki bawiącej się lalką, tylko starą malutką…
  To przerażające, ale na przedwczesne dojrzewanie składa się jeszcze wiele innych czynników, chociażby telewizja (np: pseudo muzyczna stacja MTV, gdzie w biały dzień możesz zobaczyć króliczki playboya).

 2. I o to chodzi, żeby „towar” dla pedofilów szybciej dojrzewał i szybciej miał ochote na „bara-bara”.

  • Nie zgodzę się z tym „towarem”, Rad napisał tylko o dziewczynkach a dla pedofila nie ma znaczenia czy jego ofiarą będzie dziewczynka czy chłopiec, bo takiego zwyrodnialca podnieca fakt że osoba jest nieletnia.

 3. w temacie powinno być jeszcze uwzględnianie zmian hormonalnych u mężczyzn, promowanie metroseksualizmu, homoseksualizmu, a jeśli chodzi o kobiety, to już od jakiegoś czasu zastanawiam się, co takiego jest w tej żywności i kosmetykach, że prawie każda kobieta wie z doświadczenia co to jest cellulitis, który nota bene jest chorobą dermatologiczną. W każdej kobiecej gazecie 3 tematy, które są prawie zawsze – odchudzanie (diety, cwiczenia, leki), seks (jako zdrowie, jako rozrywka, jako pole do popisu przed znajomymi) i kosmetyki (be beauty, bo bez kremów i szminek nie wychodź na ulicę)

  jak żyć? nie żyć?

 4. akurat nie dlatego, żeby interesowały mnie przedwcześnie dojrzewające dziewczynki,
  ale znalazłem jeszcze wolne miejsce, gdzie można napisać na temat
  napiętnowanych kobiet, za bardzo już dojrzałych…

  http://wiadomosci.onet.pl/sprawa-madzi,5112722,temat.html

  Sprawa Madzi
  Rutkowski nakręci film o sprawie małej Madzi? „Roboczy tytuł: »Napiętnowani«”

  „”Chcę nakręcić film fabularny pod roboczym tytułem „Napiętnowani”. Film przedstawi całą historię Madzi z Sosnowca, jej rodziców i oczywiście mój udział w śledztwie. Będę producentem wykonawczym tej historii” – pisze na swoim blogu w serwisie se.pl, Krzysztof Rutkowski.
  Rutkowski dodaje, że właśnie rozpisuje konkurs na scenariusz i zaczyna szukać reżysera oraz aktorów, którzy mogliby wcielić się w role głównych bohaterów.
  „Katarzyna W., która jest świetną aktorką, zagrałaby siebie najlepiej. Ale ponieważ to niemożliwe ze względów oczywistych, liczę na to, że znajdziemy aktorów, którzy są młodzi, jeszcze nieopatrzeni, ale świetnie oddadzą ogromne emocje towarzyszące tej sprawie” – pisze Rutkowski.
  Jak podkreśla, o tym, kto zagra w filmie, zadecydują castingi. „Są one bardzo ważne: filmowi Waśniewscy to przecież najbardziej istotny element tej historii. Ich będziemy szukać ze szczególną uwagą” – podkreśla.
  Rutkowski deklaruje, że „budżet tej produkcji wyniesie 5 mln złotych, a zdjęcia będą kręcone na Śląsku”. „Wszyscy ci, którzy chcą z nami pracować, uczestniczyć w powstawaniu scenariusza i chcą włożyć swój talent w tę historię, proszeni są oczywiście o kontakt” – podkreśla w serwisie se.pl…”

  czy mam to skomentować ? – dam se.pl …spokój [seler]

  • Im większa jest nagonka na Katarzynę i im mniej słychać o jej mężu, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że została ona w to wszystko najbezczelniej w świecie wrobiona. (co nie znaczy, że jest święta)

Możliwość komentowania jest wyłączona.