Rosja gromadzi wojsko w okolicy północnej granicy Iranu

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Rosyjska armia jednak zakłada, że atak na Iran nastąpi jeszcze tego lata. Plany opracowywane przez Moskwę zakładają przesunięcie wojsk przez Gruzję do Armenii, która graniczy z republiką Islamską.

Przewodniczący Rady bezpieczeństwa Rosji, Wiktor Ozerow potwierdził oficjalnie, że taki plan działań na wypadek wojny w Iranie jest przygotowany. Dmitrij Rogozin, który do niedawna był ambasadorem Rosji przy NATO ostrzegł, że Rosja nie będzie tolerowała wojny w Iranie, bo to, co dzieje się z tym sąsiednim dla Rosji krajem wpływa na ich poziom bezpieczeństwa.

Źródła związane z rosyjskim Ministerstwem Obrony twierdzą, że Rosjanie nie wierzą w zdolność Izraela do wykonania ataku na Iran oraz do obrony przed możliwą jego odpowiedzią. Twierdzi się, że jeśli Żydzi rozpoczną wojnę bardzo szybko będą potrzebowali pomocy USA.

Przygotowanie wojsk rosyjskich do przemarszu do Iranu niesie za sobą bardzo poważne skutki. Wiadomo, że Rosja próbuje realizować swoją politykę w regionie Bliskiego Wschodu, ale takie zaangażowanie militarne znaczyłoby prawdopodobnie, że Rosjanie walczyliby z Irańczykami przeciwko Żydom i Amerykanom a kto wie czy nie i Polakom, bo przecież pchamy się na wszystkie fronty.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, czym skutkowałoby to dla pokoju światowego i jak dramatycznie skomplikowałoby to nam, jako członkom NATO nasze relacje z Rosją, które są i tak napięte po niewyjaśnionym wydarzeniu ze Smoleńska.

Reklamy

4 comments on “Rosja gromadzi wojsko w okolicy północnej granicy Iranu

  1. Zapowiada sie nieciekawie , Rosja , Israel i USA te bydlo powinno sie razem wysadzic w powietrze , o ile mniej bylo by terroru na swiecie . Iran bedzie zyl w spokoju a Polska niech nie wpier… sie miedzy wodke a zagryche , juz dawno powinni wycofac wszystke nasze wojska z kad sie da i siedziec spokojnie na dupie i pilnowac aby PRL przestala rzadzic oblac PRL benzyna i POdpalic . amen

  2. Hej, zdrada… Niektórzy z nas są Amerykanami i nie mamy ochoty ginąć, bo Tobie nie odpowiada polityka rządzących tego kraju… :)

  3. Pingback: Już właściwie wiemy, co wydarzyło się w Smoleńsku. Błędne naprowadzanie i dwie eksplozje nie pozostawiają większych wątpliwości, że doszło do zamachu « Zenobiusz's Blog

Możliwość komentowania jest wyłączona.