Królowa Elżbieta i druidzi

 

Galatiansfour.blogspot, tłumaczenie Radtrap

Jeśli ktoś wciąż drwi sobie z „teoretyków spiskowych” kwestionujących działania globalnej elity i mówiących o  istnieniu tajemnych kultów i stowarzyszeń, pokażcie mu to zdjęcie z magazynu „Life”. Pamiętajmy, że grupy te ciągle wymyślają jakieś historyjki mające wyjaśnić maluczkim ich działania, dla przykładu: masoneria jest zwykłym klubem ludzi zajmujących się działalnością charytatywną, dla zabawy odprawiających różne sekretne „rytuały” – ale to przecież nie jest niczym dziwnym, prawda?

Oto jak opisano zdjęcie przedstawiające spotkanie (wtedy jeszcze księżniczki) Elżbiety z ludźmi w różnokolorowych szatach:

Królowa Elżbieta spotyka druidów

Ubrana w zielone szaty księżniczka Elżbieta (przyszła królowa Elżbieta II)  zmierza wraz z akolitą na spotkanie z arcy-druidem Crwysem Williamsem , który wprowadzi ją w szeregi Mistycznego Kręgu Bardów podczas krajowego święta Eisteddfod – festiwalu na Górze Ash, Glamorgan, Walia (6 sierpnia, 1946). Mężczyźni i kobiety którzy wykazali się znaczącymi zasługami na rzecz kultury walijskiej są czasami inicjowani w świat tajemnic druidyckich. Rzecz jasna nie ma pewności, że tajemnice te (tradycje), kultywowane setki lat po zniknięciu druidów, mają cokolwiek wspólnego z prawdziwymi tradycjami, wierzeniami i rytuałami tamtych starożytnych kapłanów.

Oto kolejne zdjęcie na którym księżna siedzi w otoczeniu dwóch kobiet oraz jeszcze jedno, prawdopodobnie ukazujące fragment ceremonii, w czasie której wszyscy uczestnicy przywdziewają szaty. Dziwne zachowanie dla kogoś kto jako królowa otrzyma później tytuł „Obrońcy Wiary”. Pamiętam gdy lata temu pojawił się news o tym, że głowa Kościoła Anglii, Rowan Williams, został przyłapany na uczestnictwie w ceremoniach druidów.

Arcybiskup zostaje druidem

Richard Savill
Opublikowano: 12:01 AM BST 06 sierpień 2002

Przyszły arcybiskup Canterbury został mianowany wczoraj honorowym białym druidem podczas ceremonii na świeżym powietrzu w Walii, przypominającej nieco scenę ze skeczy Monty Pythona.

Dr Rowan Williams, odrzucając oskarżenia o wikłanie się w pogaństwo, dołączył do błękitnych druidów (…) w celu zainicjowania go w szeregi Walijskiego Kręgu Bardów.

Skoro pamiętam takie rzeczy sprzed wielu lat to nic dziwnego, że pamiętam też news o druidyzmie oficjalnie uznanym w Anglii za religię. Z tego co dowiedziałam się o walijskich „Gorsedd of Bards”, utrzymują oni, że wszystkie te ich druidyckie ceremonie mają na celu jedynie uhonorowanie poetów, artystów i wszystkich tych którzy wnieśli swój wkład w walijską kulturę – co nie zmienia przecież faktu, że druidyzm w tym kraju uznano oficjalnie za religię. Okazuje się, że spotkania tych współczesnych druidów odbywają się w różnych miejscach. Sprawdź tutaj, a także tą stronę opisującą ich rytuały oraz regalia, wliczając w to inspirowany kultem słońca „Awen”.

Od kiedy to wyznacznikiem dobrego poety, pisarza czy przedstawiciela świata kultury jest jego uczestnictwo w pogańskich ceremoniach? Druidyzm jest dzisiaj uznawany za prawdziwą religię i posiada naprawdę sporo wyznawców.

____________________________________________________________________________________

Zobacz także:

Królewskie czarownice

Co łączy rok 2012 i wydarzenia z 9/11?

 

Reklamy

3 comments on “Królowa Elżbieta i druidzi

  1. UWAGA !!! Chcą sprywatyzować dwie potężne kopalnie zatrudniające 5 tyś osób ( KWB ADAMÓW , KWB KLECZEW ) które przynoszą olbrzymie zyski skarbowi państwa. Najpierw chcą je złączyć z PAK SERWISEM a później sprzedać Vattenfalowi za śmieszne pieniądze, oczywiście już podzielone pod stołem. Po prywatyzacji ogłosili 50% redukcje zatrudnienia czyli ok 2,5 tyś ludzi na bruk z okolic Konina i Turka ! Pomóżcie bo nawet regionalna prasa milczy bo jest opłacana przez te spółki ! Po tej sprzedaży 2 największa energetyczna spółka państwowa przejdzie w ręce obcego kraju ! Przyklejajcie to proszę na różne fora, nagłaśniajcie , może GP się zajmie tematem, bo my nie rozumiemy dlaczego sprzedawać firmy dające całym rodzinom pracę ale i potężne zyski skarbowi państwa ( roczny przychód obu kopalni 700 milionów złotych ! ) prof. dr Kula Lis 30.03.2012 11:51:07

Możliwość komentowania jest wyłączona.