US marines szykują się do Trzeciej Wojny Światowej?

 

Źródło: Orwellsky

Tak przynajmniej uważa wideobloger George4Title, który przebywa obecnie w pobliżu jednej z baz szkoleniowych US marines. W materiale nakręconym dla Infowars.com bloger twierdzi, że okoliczni mieszkańcy, z którymi rozmawiał zauważyli ostatnio zwiększoną aktywność na terenie bazy, zaś same szkolenia stały się o wiele bardziej intensywne. Co więcej doniesienia te zdaje się potwierdzać jeden z przepytanych marines.

Co jeszcze ma dowodzić, że stoimy u progu wojny? 

Geoge4Title podał nawet w miarę konkretną datę jej rozpoczęcia – do wybuchu ma dojść jeszcze w czerwcu bieżącego roku, kiedy to Izrael przeprowadzi atak na Iran. Do konfliktu dążą w pierwszej kolejności USA i UK mając przeciwko sobie Iran, Rosję i Chiny, Kto ma w tym interes? Kompleks zbrojeniowo-przemysłowy i sam prezydent Obama, który w obliczu zagrożenia może liczyć na zjednoczenie narodu wokół jednego przywódcy, co może realnie zwiększyć jego szanse na reelekcję.

Czym jest kompleks zbrojeniowo-przemysłowy?

To potoczne określenie na grupę wielkich amerykańskich korporacji, które dzięki aktywnemu lobbingowi czynnie wpływają na kierunek polityki zagranicznej USA. Do tej pory uważano, że kompleks jest przede wszystkim powiązany z Partią Republikańską, co tłumaczyć ma między innymi agresywną politykę ostatnich trzech prezydentów wywodzących się z tego ugrupowania (Reagan, George Bush, George W. Bush). Partię Demokratyczną kojarzono do tej pory raczej z lobbingiem firm ubezpieczeniowych i koncernów farmaceutycznych, jednak jeśli Barack Obama faktycznie przejmie retorykę i metody „jastrzębi” można wówczas przypuszczać, że tradycyjne podziały przestały już istnieć.

 

Reklamy

7 comments on “US marines szykują się do Trzeciej Wojny Światowej?

  1. USA czyli moj kraj i splesnialy Israel rozpetaja pieklo na naszej ziemi , pieklo w ktore sami wpadna , Zaglada murowana , USA I ISRAEL przestana istniec , na wlasna prosbe ale dlaczego ja ?? mieszkam tu i nikomu nie robie krzywdy , lecz mnie i innych nikt nie slucha szlag trafi wszystkich . Obama zniszcyl nasza ameryke , najgorszy prezydent od zarania ameryki , precz z nim i zydami !!!!

  2. „Kto ma w tym interes? Kompleks zbrojeniowo-przemysłowy i sam prezydent Obama, który w obliczu zagrożenia może liczyć na zjednoczenie narodu wokół jednego przywódcy, co może realnie zwiększyć jego szanse na reelekcję”.
    Czy ktoś mógłby nieco rozwinąć ten skrót myślowy, bo jakoś nie bardzo widzę możliwość zjednoczenia się narodu amerykańskiego pod przywództwem Obamy w obliczu wojny, na którą on sam dał by przyzwolenie. Raczej będzie wtedy obwiniany za doprowadzenie do kolejnego konfliktu zbrojnego, którego Amerykanie nie chcą, bo 11 lat (od 2001 roku) Stanów pogrążonych w wojnie już ich zmęczyło, mimo wszystko. Jestem pewien, że znaczna większość chce świętego spokoju i lepszych warunków życia, a nie trwonienia finansów na wojsko i zbrojenie.

  3. potem przylecą kosmici i zbiją niegrzecznego Obame ku radości wszystkich miłośników pokoju, a co potem…? wszyscy wiedzą :)

  4. Reelekcje OBAMY wątpie aby ludzie przez WOJNE wybiorą spowrotem OBAME jak już 2-3 lata temu były mocne protesty w USA i niechęc do busha podczas wojny w wiarku

    PS: Tak czy siak jakiś DUZY kryzys czy duża WOJNA będzie. Przygotujcie sie ludzie nie chodzi TU o walke, Miłośc i pokój zwycięży…

Możliwość komentowania jest wyłączona.