Kto poparł ACTA? Sprawdź listę wydawców

 

Źródło: Polskie Fakty

(fot. A.Warżawa) Gazeta Wyborcza, Fakt, Superexpress, Polityka, portale: gazeta.pl., wyborcza.pl, fakt.pl, interia.pl, radio RMF FM, Eska i ESKA ROCK – to tylko niektóre redakcje, których wydawcy i właściciele poparli umowę ACTA.  

W oficjalnym stanowisku zarządu Izby Wydawców Prasy, przedstawiciele największych wydawców poparli ideę podpisanie i ratyfikację umowy zarówno przez Polskę jak i Unię Europejską.

„Po przeanalizowaniu postanowień przedmiotowej umowy oraz zapoznaniu się z uzasadnieniem wniosku o udzielenie zgody na podpisanie omawianej umowy, pragniemy wyrazić nasze pełne poparcie dla idei ACTA i jej ratyfikacji w Polsce i w Unii Europejskiej”. To fragment stanowiska Zarządu Izby Wydawców Prasy z 23 stycznia 2012 r. Czytaj pełny tekst stanowiska.

O tym fakcie wydawcy ani na łamach swoich gazet ani na portalach oczywiście nie poinformowali. Często w tekstach i komentarzach redakcyjnych można było spotkać się z krytyką rządu i premiera z jednej strony z jednej strony, a z drugiej z poparciem przeciwników ACTA. Czytaj:  Wielka prasa ściemnia.

Lista członków Zarządu Izby Wydawców Prasy, którzy podpisali stanowisko popierające ratyfikację ACTA – WEJDŹ I SPRAWDŹ lub:

1 link

2 link

 

Reklamy

3 comments on “Kto poparł ACTA? Sprawdź listę wydawców

  1. Podpisać się pod ACTA, to jak ze…rać się w gacie na lekcji przy całej klasie. Smród na całego i wstyd na długie lata. Lepiej niech się nie pokazują na oczy te głąby.

Możliwość komentowania jest wyłączona.