Nicolas Sarkozy wezwał do ścigania użytkowników “ekstremistycznych” stron internetowych

 

Źródło: http://www.3rm.info/22638-nsarkozi-prizval-sazhat-posetitelej.html (za Stop Syjonizmowi)

Data publikacji: 23.03.2012, Tłum. RX

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wezwał do poszukiwania i pociągania do odpowiedzialności nie tylko twórców ale i użytkowników „ekstremistycznych” stron internetowych. Według niego zasługują oni nie mniej na karę niż użytkownicy stron z pornografią dziecięcą, donosi agencja Associated Press. „Ci, którzy korzystają z tego rodzaju stron, powinni siedzieć w więzieniu. Te zasady, które stosuje się do pedofilów, powinny być stosowane także do tych, którzy popierają terrorystów”- powiedział w Strasburgu francuski prezydent. Prezydent nie wyjaśnił jak będzie działać ten system kar. Również w Ministerstwie Sprawiedliwości dziennikarze nie zdołali uzyskać jakichkolwiek komentarzy.

Tymczasem dziennikarze i prawnicy już przewidują, że proponowane przez Sarkozy’ego środki pozwolą rządowi na podstawach prawnych wprowadzić cenzurę. „Karanie zwykłych użytkowników tych zasobów internetowych jest nieproporcjonalną reakcją na wydarzenia w Tuluzie”- oświadczyła aktywistka organizacji „Reporterzy bez granic”, Lucie Morillon. Szczególnie niepokoi sama idea stworzenia całkowitego nadzoru nad użytkownikami zasobów internetowych. W opinii prawnika Christophe  Bigot, pracującego w sferze obrony praw dziennikarzy, inicjatyw Sarkozy’ego nie należy traktować zbyt poważnie. Według niego prezydent składa takie oświadczenia w związku z kampanią wyborczą, pragnąc zebrać głosy nacjonalistów. Przemówienie w Strasburgu było wygłoszone bezpośrednio po otrzymaniu wiadomości o zabiciu w Tuluzie Mohammeda Mera, który zabił 7 osób na południu Francji i przyznał się do swoich związków z Al.-Kaidą.

 

Reklamy

4 comments on “Nicolas Sarkozy wezwał do ścigania użytkowników “ekstremistycznych” stron internetowych

  1. Przyznam, że nie rozumiem słowa ,,ekstermistyczne”. Czy to takie nawołujące do walki, niszczenia? Czy Twój blog też pod to podchodzi Rad? Jeśli tak, to ja murem stał bedę :D

  2. Jestem za! Przede wszystkim trzeba zlikwidować stronę rządu francuskiego, jako przeciwną rozumowi i dobrym obyczajom

Możliwość komentowania jest wyłączona.