Dziwne dźwięki i drżenia rejestrowane są na całym świecie

 

Zródło: Zmiany na Ziemi

(21.03.12) W ciągu ostatnich dni wciąż dochodzi do kolejnych zgłoszeń na temat występowania nieznanych odgłosów i drżeń. Doniesienia są między innymi z Kanady, USA oraz Irlandii.

Pierwszy przypadek to zdarzenia z Sooke na wyspie Vancouver Island. Znajduje się ona blisko niebezpiecznego uskoku Cascadia. Niezidentyfikowane odgłosy i drżenia są zatem kojarzone z możliwością wystąpienia tam trzęsień ziemi. Warto zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich miesięcy odgłosy słyszano tam już kilkukrotnie.

Teraz jednak zawaliła się stodoła w jednym z gospodarstw. Jak sama mówi właścicielka posesji, na której doszło o tego zdarzenia nie jest ona zaskoczona upadkiem stodoły, ale raczej brakiem wyjaśnienia, co to spowodowało. USGS również nie potrafi na to odpowiedzieć a wręcz zaprzecza, żeby doszło tam do jakichś zjawisk sejsmicznych. Ale odgłosy słyszało wiele osób i próby wyjaśnienia tego, jako pochodzenia przemysłowego nie udały się.

 

Tajemnicze eksplozje słychać też w Wisconsin. Odgłosy, jakie są tam notowane porównuje się do obijających się rur, uderzającego metalu czy tez gromów dźwiękowych. Amerykanie mają na to również określenie „Seneca Guns”. Dźwiękom towarzyszą drżenia budynków.

Sprawą zainteresowało się CNN. Co ciekawe dźwięki były słyszalne podczas rozmowy telefonicznej, jaką redaktor prowadził z mieszkańcem miejscowości Clintonville. Także w tym przypadku próbuje się poszukiwać naturalnych wyjaśnień i wskazuje się na możliwość występowania takich zjawisk w wyniku naturalnych emisji gazu.

Podobne historie opowiadają mieszkańcy irlandzkiej miejscowości Roe Valley. Są oni bardzo zaskoczeni dziwnymi dźwiękami, jakie są tam słyszalne. Odgłosy pochodzą według nich z nieba i przypominają odgłos helikopterów. Z informacji prasowych wynika, że odgłosy te były już słyszane kilkanaście razy.

Na koniec prezentujemy nagranie ze Słowenii z 1 marca 2012. Seneca Guns można usłyszeć również w Europie.

Źródła:

http://edition.cnn.com/2012/03/19/us/wisconsin-noises/index.html

http://www.derryjournal.com/news/local/roe-valley-mystery-noises-1-3644922#

_____________________________________________________________________________________

Nadesłane przez czytelnika:

„1.28 – czyżby w tle słychać dźwięk podobny do tego z kijowa? (słabo słychać volume trzeba dać na full-a)” – Radosław

 

Reklamy

29 comments on “Dziwne dźwięki i drżenia rejestrowane są na całym świecie

 1. Cholera, znowu wraca ten temat. A myślałem, że filmikiem z Kijowa i tajemniczym tygodniem (16-22 stycznia) już nie pojawią się te filmiki i ucichnie. Ale jak widać nie. A sprawa jest poważna, bo nawet z pobliskiego Gdańska kumpel mówił, że słyszał o 2 w nocy dziwne buczenie, nawet w polsatowskich wydarzeniach o tym mówili. Hmm…..

 2. Pewnie kumpel z Gdańska mieszka kilkanaście km od lotniska. Buczenie to samolot po wylądowaniu/przed startem – czasem kilka minut trwa. W nocy dźwięk rozchodzi się na dalsze regiony Gdańska

  _________

  Rad:

  Jest to możliwe – pod warunkiem że mieszka w tym miejscu dopiero od kilku dni.

 3. Dwa tygodnie temu u mnie na południu Polski było słychać te dzwięki takie same jak te z Kijowa tylko tyle że przez jakieś pół minuty i cicho jakby z oddali .

  _________

  Rad:

  A słyszałeś je już kiedyś wcześniej? Czy to 1 raz?

  • Ja często je słyszę, też mieszkam na południu. Nie są tak intensywne jak na tych filmikach, ale słyszę je będąc w domu. Taka sytuacja miała miejsce kilkakrotnie (nawet dziś), zauważyłam że zawsze w pogodne, bezchmurne dni. Brzmi to mniej więcej tak, jak nisko lecący helikopter… ale helikoptera nie ma.

   • Tak głośno jak dziś w nocy nie było jeszcze nigdy. Dokładnie od 21:30 do 2:00, dźwięk inny niż dotychczas. Jeśli miałabym go do czegoś porównać to chyba do walenia w bęben albo właśnie ta blacha… U mnie nie ma mowy o lotnisku, do najbliższego jest 80 km.

    • Te dzwięki które u mnie było słychać były dokładnie takie same jak te z Kijowa ale trwały krótko zaledwie 20-30 sekund i były ciche jakby dobiegały z oddali , szkoda że nie udało mi się ich nagrać

 4. nie bedę się wcinał… ale też słyszałem dziwne dzwięki, na przykład takie:
  [abstrahując]
  Gari Gari – Tsiganes Ivanovitch

  sorry… poniosło mnie ;-))

 5. Witam.Ja też słyszałem jeden raz w życiu dźwięk przypominający te zamieszczone w necie.Nigdy w życiu nie słyszałem, ani nie widziałem nic „paranormalnego”,dlatego sceptycznie podchodzę do takich rzeczy.Słyszałem taki dziwny dźwięk w Olsztynie,kiedy wyszedłem bardzo późnym wieczorem na balkon żeby zapalić.Był nie zbyt głośny,od razu wziąłem po uwagę że może to być buczenie”transformatora”,ponieważ już kilka razy słyszałem takie buczenie(w promieniu 100 metrów)znajdują się dwa.Jednak dźwięk był w tym przypadku trudny do zlokalizowania i był jednak inny.

   • Niektóre z tych dzwięków nasuwają skojarzenia trąb jerychońskich ale osobiście uważam że są powodowane przez HARRP.

 6. Pingback: Dziwne dźwięki i drżenia rejestrowane są na całym świecie « Dziennik gajowego Maruchy

 7. mLn – jaki gniew Boży? Bóg z zasady jest czystą miłością więc nie karze, nie gniewa się, nie ocenia, nie potępia. Dla mnie największym kłamstwem jest kłamstwo gniewu Bożego, kary Bożej. To wielka manipulacja, którą kościół katolicki stosuje od wieków.
  Służąca tylko i wyłącznie do kontroli.
  ________________

  Rad:

  Ty mówisz o jakiejś spaczonej wersji Boga z New Age. Sprawiedliwy Ojciec zawsze się gniewa, potępia i karze jeśli jego dzieci postępują niegodziwie i nie zmieniają się pomimo wielu ostrzeżeń. Dlatego jest sprawiedliwy. Dla dobra tych którzy byli mu wierni w przeszłości karał innych i karać będzie. Nie ma czegoś takiego jak miłość bezwarunkowa, na prawdziwą miłość trzeba sobie zasłużyć. Każdy ma do niej prawo bo każdemu jest w stanie wybaczyć – w tym celu dał nam swojego Syna. Ale co z tymi którzy tego nie chcą? Gniew Boży istnieje i nie ma to nic wspólnego z manipulacjami KK.

 8. „Sprawiedliwy Ojciec zawsze się gniewa, potępia i karze jeśli jego dzieci postępują niegodziwie i nie zmieniają się pomimo wielu ostrzeżeń.”
  „Nie ma czegoś takiego jak miłość bezwarunkowa, na prawdziwą miłość trzeba sobie zasłużyć.”
  z tymi twierdzeniami nie mogę się zgodzić
  nie można ich odnieść do Boga, a nawet wśród ludzi występuje miłość bezwarunkowa, tzn. miłość nie za coś oraz miłość pomimo wszystkiego

  czy prawdziwe jest zdanie: „Bóg z zasady jest czystą miłością więc nie karze, nie gniewa się, nie ocenia, nie potępia.”?
  Biblia również przeczy temu bardzo wyraźnie; dla przykładu oto co powiedział Jezus: „Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży.” (J3,36)

  sporo informacji o charakterze Boga zawierają apokryfy, które mówią, że Bóg z powodu ludzkiej niegodziwości zapłakał… i żałował, że stworzył człowieka… również ślady informacji o bożym charakterze można znaleźć w ST – (Rodz6,6) i w NT – (Łk19,41)

 9. Na temat Stwórcy można przegadać całe życie lecz ja nie o tym.

  Wystarczy przeczytać chociażby Apokalipsę św. Jana aby dowiedzieć się, że kara została już ustanowiona a jest nią druga śmierć. Zresztą – dobrze jest znać cały NT a najlepiej zacząć od ST – Genesis – tam jest klucz.

  Ojciec może się rozgniewać, ojciec może ukarać zwłaszcza, gdy z góry uprzedza kogo, za co i jak… Osobiście uważam, że Stwórca ma do tego wszelkie niezbywalne prawo i może ze swoimi stworzeniami zrobić co zechce – niezależnie od tego co tam ktokolwiek sobie wyobraża.

  Wszelkie znaki zaś wskazują, że kara ludzkości nie ominie.

  pozdrawiam

 10. a ja to widzę inaczej. Bóg nie karze. Bóg pokazał i ciągle nam pokazuje jaką drogą do Niego dotrzeć. Jako kochający Ojciec ostrzega również swoje dzieci, że tam, dokąd zmierzają jest przepaść. Jesli zaufasz Mu – zawracasz. Jesli nie chcesz posłuchać – kontynuujesz aż spadniesz w przepaśc, żeby zrozumieć, że powinieneś był zawrócić wcześniej. Czy to kara? Nie. To naturalna konsekwencja braku posłuszeństwa, odwrócenia się od Boga. On nie karze. Pozwala jedynie na skok w przepaść, skoro z uporem maniaka stawiamy na swoim. Mamy przecież wolną wolę i możliwośc wyboru. To dotyczy tak indywidualnych osób jak i całych narodów.
  Gdzieś przeczytałam, że kiedy Chrystus przyjdzie ponownie to sama Jego Światłość w jednym momencie rozdzieli ludzi. Na tych, których ta Światłość „uświęci” i na tych, których to samo Światło spali jak ogień. W zależności od stanu naszego ducha.

 11. co Wy chrzanicie ludzie… masakra :/ Bóg – czysta miłość więc nie osądza i nie każe? WTF?! To po co w ogóle w niego wierzyć, skoro wg Was ma w du**e ludzkie cierpienie, oprawców biednych i tak dalej. Tyle niewinnych ludzi jest mordowanych i co i Bóg to olewa bo jest czystą miłością? Nie ukaże winnych? Nie bredźcie bo to jest właśnie jakiś New Age’owy bóg jak Rad napisał. Ja wierzę w Boga, tego biblijnego, w Chrystusa Syna Bożego, Zbawiciela. Ale wierzę w sprawiedliwość boską jaka jest opisana i przewija się przez całą biblię. Ludzie przeczytajcie najpierw Biblię, najlepiej Warszawską, odrzućcie apokryfy (to zakłamane księgi nie mające nic wspólnego z prawdziwym Bogiem!), spróbujcie to przełożyć na swoje życie i może Duch Boży da Wam łaskę ujrzenia prawdy. On tego nigdy nie odmawia jak się go o to prosi! Ale nie mówcie nigdy, że Bóg nie osądza, bo Bóg jest sprawiedliwy i nas kocha, ale nienawidzi zła i dlatego nas osądzi i oddzieli zboże od plew! Polecam również poczytać o Jezusie i Bogu tutaj: http://zbawienie.com/poznaj-Jezusa.htm Może to będzie jakiś bodziec by w końcu zacząć czytać Biblię i odrzucić fałszywe dogmaty i przekonania, którymi urabiano ludzi od dawna, głównie za pośrednictwem KRK.

 12. pisałem wcześniej, iż Wcinać się nie będę… ale się Wetnę.
  Dźwięki z Koziej Dupy są z pewnością.
  Ojciec zapowiedział w Biblii tzw. Trąby, jednakże będą
  to Trąby w naszych sumieniach – jako Ostrzeżenie.
  Jeżeli nawet Słyszalne – to wewnętrznie.
  Sataniści parodiują wszystko, co można sparodiować.
  Dlatego są Parodią… W całym słowa Tego znaczeniu.
  Nie bądźcie „trąbami” – nie dajcie się zwieźć…

  Gari Gari – Tsiganes Ivanovitch

  Śpiewałem z Bogiem… Tańczyłem z Diabłem…
  zauroczyłem się szatanem… „znienawidziłem” Ojca…
  Przerobiłem prawie wszystkie Opcje.
  Nienawiść nie potrafi Kochać…. Fałsz nie potrafi Grać.
  Diabeł chce zatańczyć na naszym Grobie.
  Pozwolimy mu ? – Duchowo ?
  Ja, w każdym bądź razie NIE – czego i Wam życzę !
  ;-))

  Cigani Ivanovici – Dema Devla

  no i Dźwięki… no przecież nie mógłbym zostawić tego tematu,
  niesamowicie rozczochranego. Jutro się uczeszę. Obiecuję.

  Cigani Ivanovici – Seva

  seler

 13. Rad: Michał wyślij mi te wszystkie zdjęcia na email, bo tutaj nie chcą się pokazać. Twój komentarz sobie zachowałem

 14. magdaleno nie emocjonuj się aż tak bardzo :) Skąd u Ciebie przekonanie, że Bóg posługuje się Twoją logiką? Sposób w jaki się wypowiadasz mówi, że jeszcze nie zrozumiałaś w jakiego Boga wierzysz. „ma w d**e” „olewa” Co to za żargonik? Czy jesteś pewna, że kiedy przyjdzie czas znajdziesz się po własciwej stronie? (czyt. zbawionych) Poczytaj sobie o pierwszych chrześcijanach, poczytaj o życiu ascetów. Sama przekonasz się jak szybko zaczniesz modlić się o miłosierdzie do Boga a nie o sprawiedliwość. I…. TAK! Bóg jest czystą Miłością, i bezgraniczną MIłością. A naszym powołaniem na tym padole jest po prostu kochać. Nawet tych, których tak zdecydowanie i „skazujesz na potępienie”.

 15. Nie sądzcie aby was nie sądzono! Każda ma Biblje? To polecam ja poczytać i z pomocą ducha św dojść do prawdy.

 16. Tymczasem pojawiają się już informacje, będące sprytną, bo imitowaną na prawdziwą alternatywę, dezinformacją.
  http://www.scribd.com/fullscreen/77246909?access_key=key-xhxsp4ppq11cotx538e
  Mamy uwierzyć, że cała ta mistyfikacja będzie… mistyfikacją, mającą ukryć prawdziwe intencje przybyszów oraz ich „boskie” pochodzenie. Z jednej strony wmawia się nam więc, że grozi nam atak bliżej niekreślonych kosmitów, z drugiej z kolei — tak jak tu — każe się wierzyć, że będą to wybawiciele od rządzących na ziemi tyranów. I tak, wydaje mi się, że drugi scenariusz będzie tym obowiązującym, przy czym ma się rozumieć, powracający na ziemię nie są żadnymi bogami, a Y.H.V.H i Yahshuah to nie Chrystus-Zbawiciel, tylko upadłe anioły. Wygląda na to, że cały plan zostanie posunięty aż do tego stopnia bezczelności, że nie tylko zostaniemy „wybawieni” od NWO przez kosmicznych braci, ale że będą oni wprost uzurpować sobie prawo do miana biblijnego Boga, co z pewnością przekona całe rzesze wierzących w „Jehowę” i „Jeszuę” chrześcijan.
  Ale to tylko moje, chaotyczne zresztą, za co przepraszam, dywagacje. Może to wszystko jedna wielka dezinformacja?

Możliwość komentowania jest wyłączona.