Tajne dokumenty ujawniają: blisko 9 tysięcy nazistów zbiegło do Ameryki Południowej

 

Zródło: Orwellsky

By odtajnić te dokumenty potrzeba było kilkudziesięciu lat, jednak w końcu władze Chile i Brazylii wyraziły zgodę na zbadanie materiałów dotyczących ilości uciekinierów z III Rzeszy, którzy znaleźli schronienie w Ameryce Południowej.

Jak wynika z dokumentów liczba osób współpracujących z nazistowskim reżimem, które uciekły przed sprawiedliwością wynosi nawet dziewięć tysięcy. Jak dowiedziała się gazeta „Daily Mail” 5 tysięcy uciekinierów znalazło schronienie w Argentynie, od 1,5 do 2 tysięcy przebywało w Brazylii, zaś od 500 do 1000 w Chile. O wiele mniejsze grupy uciekły także do Paragwaju i Urugwaju. Zwraca się przy tym uwagę na fakt, że Ameryka Południowa nie była jedynym kierunkiem ucieczki, wielu nazistów zbiegło również do krajów na Bliskim Wschodzie.

Szczególnie duża ilość zbiegów na terenie Argentyny wiąże się z faktem, że ówczesny prezydent Juan Perón odsprzedał organizacji ODESSA około 10 tysięcy paszportów in blanco, które posłużyły nazistom uzyskać nową tożsamość. Chociaż zdaniem badaczy odtajnienie dokumentów już teraz doprowadziło do przełomu w prowadzonych śledztwach to wciąż natykają się na nowe wątki. Z materiałów brazylijskich wynika między innymi, że w latach 1945-1959 osiedliło się tam blisko 20 tysięcy Niemców.

Wciąż niezbadane pozostają jedne z najbardziej tajemniczych wątków jakimi są kwestie przerzutów współpracowników III Rzeszy kanałami watykańskimi, a także powrotu niektórych zbrodniarzy z powrotem do Niemiec już pod fałszywą tożsamością.

Do tej pory władze większości południowoamerykańskich krajów były niechętne do współpracy przy poszukiwaniach dawnych nazistowskich zbrodniarzy. Dziś są już niewielkie szanse na to, że uda się ich złapać żywych i postawić przed sądem. Wciąż jednak niezweryfikowane pozostają plotki dotyczące śmierci Adolfa Hitlera. M.in. zdaniem argentyńskiego dziennikarza Abla Basti dożył on starości w pobliżu leżącego u podnóża Andów miasteczka San Juan de Bariloche, pośrednio potwierdzać miałyby to dokumenty ujawnione w zeszłym roku przez FBI, z których również wynikało, że przywódca III Rzeszy dożył swoich dni na farmie w Ameryce Południowej.

źródło: Daily Mail

_____________

Zobacz także:

Czerwony Krzyż i Watykan pomogły w ucieczce tysięcy nazistów

Hitler uciekł do Argentyny?

 

Reklamy

8 comments on “Tajne dokumenty ujawniają: blisko 9 tysięcy nazistów zbiegło do Ameryki Południowej

  • …a komuniści „mają się dobrze”. W Chinach jest komunizm faszystowski,
   w USA jest faszyzm komunistyczny, w Europie nastanie Zwiazek Eurosowieckiego Faszyzmu
   wg wypowiedzi Palikota:

 1. O ile sobie przypominam, a pamięć mam dobrą, tylko że krótką, czytelniczka Tola
  pytała mnie, dlaczego Nie Polecam b[l]oga Monitora… ano, dlatego:

  na stronie w komentarzach, Romeok80 wziął i napisał:
  http://newworldorder.com.pl/post,2275,0#28213

  „„Jeśli chodzi o Monitorpolski to zdaje się że autor bloga zmienił zdanie jeśli chodzi o życie pozaziemskie!

  monitorpolski 20 Marzec 2012 o 9:29 pm
  „Dla mnie UFO nie jest ściemą, jest niewyjaśnionym zjawiskiem. Warto dokładnie posłuchać całej konferencji UFO Disclosure Project, są tam wypowiedzi osób, które piastowały ważne stanowiska w administracji USA, to są tzw. „whistle blowers”. Problemem dla wielu czytelników tego bloga jest istnienie cywilizacji pozaziemskich, wszak życie powinno istnieć tylko na Ziemi, bo człowiek był stworzony na podobieństwo Boga. A jeśli człowiek w różnych postaciach istnieje też na innych planetach?
  Bezpośredni dowód na ingerencję „Obcych” mamy w czaszce tzw. Starchild, którą się datuje na 8-9 wiek n.e. Osobnik urodzony przez ludzką matkę miał obce DNA, co świadczy o jej sztucznym zapłodnieniu i ingerencji w DNA komórki jajowej. Tu więc nie ma żadnego pola do dyskusji, mamy po prostu materiał dowodowy.”

  monitorpolski 21 Marzec 2012 o 6:58 pm
  „Sądzę, że już niedługo dostaniemy definitywną na to odpowiedź. Niekoniecznie w postaci wizyty Obcych, ale konkretnych dowodów. Najlepsze jest to, że istnienie Obcych nie musi kolidować z religią, podobnie jak fakt, że Ziemia nie jest centrum Wszechświata.
  Dla mnie momentem przełomowym było obejrzenie materiału o czaszce tzw. Starchlid, który zaprezentował Lloyd Pye.”

  komentarz Romeok80:
  No no to już jest coś! Niespodziewałem się tego po Marku ale cóż z faktami się nie polemizuje! One po prostu takie są!””
  ____________
  oraz „ubolewanie nad cierpiętnictwem” stolicy aktorów, zwanej Watykanem {W – odwrotność litery M}:

  http://monitorpolski.wordpress.com/2012/03/20/obama-zarzadzil-amerykanie-sa-oficjalnie-niewolnikami/

  „Z ostatniej chwili: Znakomita informacja dla katolików – włoski oddział banku JP Morgan Chase zamknął konto banku Watykanu! Oczywiście satanistyczne media tłumaczą to niewystarczającą przejrzystością watykańskiego banku noszącego formalną nazwę Institute for Works of Religion (IOR). Zarzuty dotyczą też niewystarczającej ilości informacji dostarczonej przez IOR odnośnie pochodzenia pieniędzy. Jak widać JP Morgan rości sobie już prawa do wglądu w wewnętrzne rozliczenia suwerennych krajów!
  Rozkręcana afera z kontem IOR nosi znamiona ataku satanistów na Stolicę Apostolską. Sytuacja może się więc ciekawie rozkręcać. Jedno jest pewne – wszelkie próby powiązań Papieża i w ogóle Watykanu z NWO są podstępnym atakiem na ostoję chrześcijaństwa, którą jest Kościół Katolicki.
  Miejmy nadzieję, że niedługo Watykanowi uda się wydostać spod jarzma rotszyldowskich instytucji.”

  za http://www.huffingtonpost.com/2012/03/19/vatican-bank-image-hurt-closed_n_1363432.html
  ____________
  W co Gra jezuicka Klawiatu-Ra ?
  domyślam się…
  seler

 2. ten dopisek dedykuję Toli, ale nie tylko…
  dedykuję go wszystkim pomordowanym ludziom w czasach wojen,
  które wspierał Kabalistyczny Judaizm Katolicki, pod okiem jezuitów,
  a z kolei służalcze psy – za odpowiednim wynagrodzeniem – służą
  nadal Odwiecznym Oprawcom, licząc na schronienie u boga „za piecem”…
  I tak bywa… że demon gra rolę anioła, aby w „tym piecu palić”.
  I rozkoszować się dymem Kadzideł palonych Ofiar…
  I,
  Cygańskie Diabły, co żadnej wojny nie wywołały, chyba, że na weselu ;-))

  Gypsy Devils (Ciganski diabli) – Gypsy Violin

  Erik Tirda a Ciganski Diabli

  • Tola – ;-)) – Kobiet nigdy za wiele… ale powtarzam – Kobiet !!!
   jesteś Nią napewno.. czuję to… Witaj !
   [ps. — nie nazywasz się Collins czasem ? – albo jaka inna Hitlery clinTon ?…
   to dobrze, że Nie… }
   za dwa tygodnie postaram się Cię usatysfakcjonować… oczywiście…Muzycznie, hej !

   Tola – zanim minie te dwa tygodnie… ;- )))

   Miroslav Škoro – Ne vjeruje srce pameti

   pozdrawiam, …hej

Możliwość komentowania jest wyłączona.