Jak ściągnąć stronę internetową

 

 

Każdy może ściągnąć dowolną witrynę internetową na dysk i przeglądać ją później w trybie offline. Jest kilka dość znanych programów, ale jak zauważył niedawno w komentarzach Mgrabas, warto sprawdzić  HTTrack – jest mały (3,65 MB) i darmowy. Pobierz  TUTAJ.

Obsługa jest naprawdę bardzo prosta (screeny zapożyczyłem z porad na vista.pl):

 

– Ściągamy plik, instalujemy program (w trakcie instalacji możemy wybrać język polski)

– Uruchamiamy program. Wyskakuje nam okienko w którym klikamy „Dalej”

 

 

– W kolejnym okienku wpisujemy nazwę naszego pliku (Nazwa projektu) i wybieramy miejsce w którym go zapiszemy (Ścieżka bazowa). Klikamy „Dalej”

 

 

– W kolejnym okienku wybieramy działanie „Pobierz stronę web”, klikamy też w „Dodaj url” gdzie wpisujemy lub wklejamy adres interesującej nas strony.

 

 

W tym samym okienku klikamy też w „Ustaw opcje”. Mamy tutaj 11 zakładek. Dużo kombinowania, ale tak naprawdę interesują nas tylko te 3:

  •   Filtry: zaznaczamy okienko „gif, jpg, png, tif, bmp”
  •  Ograniczenia: ustalamy tutaj maksymalną głębokość i maksymalną głębokość zewnętrzną. Jeśli wystarczy wam do przeglądania sam tekst… to głębokość można ustawić na 2. Większość tego bloga, włącznie ze zdjęciami, ściąga się już przy polecanej przeze mnie głębokości 3-4 (choć są białe plamy), plik zajmie kilkaset MB. Głębsze pobieranie to oczywiście znacznie większy plik
  •   Struktura: typ struktury – struktura strony

 

 

  – Klikamy „Dalej” i w następnym okienku wybieramy co tam chcemy

 

 

– Klikamy „Zakończ” i czekamy aż skończy się ściąganie

 

 

Aby przeglądać taką witrynę w przeglądarce bez internetu, wystarczy kliknąć w nowo powstały „Indeks” lub otworzyć jeszcze raz HTTracka i wejść w Plik->Otwórz.

 

 

Reklamy

3 comments on “Jak ściągnąć stronę internetową

  1. szukajcie a znajdziecie. Ja ściągając tego bloga chcialem miec wszystko. Pliki łącznie ważą ponad 1gb. w htt track można później aktualizować lustro, co jest bardzo przydatne w przypadku blogów często aktualizowanych

Możliwość komentowania jest wyłączona.