Netanjahu podał przybliżony termin ataku na Iran, wojna ma być kwestią miesięcy a nie lat

Zródło: Zmiany na Ziemi

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu nie jest zadowolony z wyników rozmów z Barackiem Obamą. Z interwencją w Iranie USA wyraźnie chcą poczekać do wyborów. Obawiają się skoku cen paliw i złego odbioru kolejnej wojny przez amerykańskie społeczeństwo.

W wywiadzie dla gazety „Haaretz: premier Izraela odnosząc się do ewentualnego terminu interwencji stwierdził, że Izrael nie będzie „stać ze stoperem i czekać. Nie mówimy o kilku dniach czy tygodniach, ale na pewno też nie o latach. Czas na atak, bo zagrożenie bronią jądrową w rękach Iranu musi być wyeliminowane”.

Przy okazji premier Netanjahu stwierdził, że nie chce wojny, ale wyraża wątpliwości, że środki dyplomatyczne wywarte na Teheran będą działać. Jego zdaniem, Izrael nie ma marginesu błędu w tej kwestii:, „Jeśli robimy to źle i nie uniemożliwimy Iranowi uzyskania broni jądrowej, to później będziemy wyjaśniać swoje działania historykom i następnym pokoleniom”

Wcześniej, Sekretarz obrony USA Leon Panetta powiedział, że według niego, Izrael przeprowadzi operację wojskową przeciwko obiektom jądrowych Iranu późną wiosną lub wczesnym latem tego roku.

Prezydent USA Barack Obama wezwał władze izraelskie, aby nie spieszyły się do wojny.  Jego zdaniem, możliwość pokojowego rozwiązania konfliktu nie została jeszcze wyczerpana.  Ale Netanjahu, przemawiając w Waszyngtonie, powiedział, że praktycznie nie ma czasu, a wszystkie metody nacisku na Iran okazały się nieskuteczne.

Netanjahu podczas wspólnych narad stwierdził, że i Izrael i USA „jadą na tym samym wózku” i są postrzegane, jako wielki szatan i mały szatan. Powyższe wideo wskazuje, że Obama zgadza się z takim poglądem, ale polityczne kalkulacje nie umożliwiają mu działań, bo kluczowa jest teraz jego reelekcja.

 

Reklamy

18 comments on “Netanjahu podał przybliżony termin ataku na Iran, wojna ma być kwestią miesięcy a nie lat

 1. WOJNA ISRAEL – IRAN BEDZIE OSTATNIA WOJNA NA PLANECIE ZWANEJ ZIEMIA !! HISTORIA ZATOCZY SWOJ KRAG , CZLOWIEK BEDZIE SZUKAL SLADOW STOP DRUGIEGO CZLOWIEKA – z kad my to znamy ?

 2. Moim zdanie USA powinna zniesc z powierzchi ziemi trucizne planety ziemia zwana potocznie ISRAEL !!!

  • trudno to zrobić kiedy dolara zdobi heksagram który jest symbolem Izraela Izrael w obecnym kształcie to najwieksze bluźnierstwo na tej planecie jakie popełniono przeciwko Bogu wiekszym tylko będzie odbudowanie światyni w Jerozolimie tej salomonowej to już będzie pik Bóg nie jest demokratą tylko monarchistą jest monarchą a królem Izraela jest Chrystus tak już od 2000 lat bo przecież zmartwychwstal i czuje się dobrze tam po prawicy swego Ojca z kąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych

 3. Żydki się sadzą na Iran, a sami też mają atom więc według tego schematu ich też powinien zbombardować Iran. USmańce też mają atom a nawet go użyli 2 razy więc też powinni zostać zbombardowani przez Izrael i Iran itp. itd.

 4. Radtrap
  Ciągle zamieszczasz artykuły nasiąkające strachem pzed wojną, przed złem,.przed praniem mózgu itp…
  Jako chrześcijanin, wiesz że tak było od początku świata i tylko ponowne przyjście Jezusa to zmieni…

  Zrób odmianę. Zamieść artykuł o tym jak wielki jest Pan, jak dobry jest Bóg, artykuł wzywający do pokuty i zaufaniu całym sercem Bogu.

  Zaufaj z całego serca i nie polegaj na własnym rozumie – przypowieści 3,5

  • „…nie polegaj na własnym rozumie” ????? Co chcesz przez to powiedzieć? Namawiasz do zrezygnowania z używania własnego rozumu? Bóg dał nam rozum abyśmy mogli mądrze wykorzystywać to co nam daje i rozumieć co do nas mówi przez Biblię. Jeśli ktoś ci powie zaczipuj się bo to dobre to ty polecisz jako jeden z pierwszych bo wg ciebie Bóg podesłał ci taka osobe.
   Albo zrobiłeś skrót myślowy albo przemyśl dwa razy to co chcesz napisać.

   • Bóg dał mi rozum i ja go używam do studiowania kabały, biblii szatana, okultyzmu, religii wschodu, szamanizmu, religii starożytnych, nowo powstających sekt, katolicyzmu i wreszcie samego chrześcijaństwa.

    Serio ludzie, jeżeli sami nie zaczniecie szukać, będziecie wodzeni za nos.

    • Rozumu używamy do pojmowania, zrozumienia tego co studiujemy. Natomiast wybór dziedziny dokonujesz używając wolnej woli, którą również Bóg nam dał. Nawet jeśli będzie to biblia szatana to i tak zostanie to twoim i tylko twoim wyborem.

    • Jest tylko jedna droga, Jezus Chrystus. Wszelka inna zaprowadzi cię do piekła. Rzuć okultyzm, kabałe, szamanizm, rzuć póki możesz.

    • Kabała kościoła Mariackiego – takie Blue Maria Beam
     Tajemnica Kościoła Mariackiego w Gdańsku

     uwaga selera: – autor filmu wierzy jeszcze w dogmat Trójcy wg katolicyzmu
     ale domyślam się, że nieświadomie [kłamstwo x 100 = „prawda”]
     szkoda czasu na studiowanie podstępnych nauk i ideologii,
     bo braknie na poznanie Ewangelii – ale może się mylę ;-)

 5. Izrael posiada 200 bomb atomowych ale o tym sie nie mówi.
  Zresztą bomby to tylko pretekst bym mordować tysiące niewinnych ludzi niewyobrażalne cierpienia przez polityke USRAELA

 6. Ciekawe jakie są prawdziwe motywy napaści zbrojnej na Iran, bo ten rzekomo zaawansowany program zbrojeń jądrowych Irańczyków to ściema po całości. Gdyby tak było, to korzystając z samolotów szpiegowskich (Izrael też ma takie na stanie), określili by pozycje ewentualnych miejsc takich laboratoriów i zdalnie mogliby je zniszczyć rakietami tomahawk, czy jeszcze nowszymi. Ostatnio natrafiłem na dwie hipotezy, może obie prawdziwe, bo się nawzajem nie wykluczają: 1) Pod koniec zeszłego roku odkryto u wybrzeży Izraela olbrzymie pokłady gazu ziemnego, które są pewne i potwierdzone. Info potwierdziło mi się dodatkowo kilka dni temu, bo znajomy opowiadał, jak jego kumpel pływa na statkach poszukujących ropy i gazu i wspomniał mu, że ich firma też tam prowadziła poszukiwania i któregoś dnia nawet przyleciał do nich na statek śmigłowcem jeden z izraelskich ministrów (jakby nic nie znaleźli, to by się nie fatygował). Teraz Żydzi potrzebują ewentualnie wydobyty gaz wyeksportować ze swojej dziury np. do Europy. Wtajemniczeni powiadają, że najbliżej końcówkę rury gazowej Izrael ma do podpięcia w Syrii… 2) Irańska Giełda Naftowa, która rozpoczęła działalność 17 lutego 2008 roku i jak dotychczas obowiązywały na niej wskaźniki wyceny ropy podawane wyłącznie w dolarach. Od początku powstania irańska giełda próbuje wprowadzić dodatkowy wskaźnik wyceny podawany w euro i obecnie ta sprawa jest już całkiem prawdopodobna. Według niektórych opinii otwarcie giełdy spotkałoby się z dużym zainteresowaniem państw handlujących ropą, takich jak Rosja, Chiny i Indie, które wolałyby dokonywać swoich rozliczeń w euro. Spowodowałoby to gwałtowną wymianę części rezerw walutowych tych państw z dolarów na euro, co mogłoby mieć złe skutki dla amerykańskiej waluty.

  • Jeden i drugi powód są prozaiczne i dobre dla kogoś, kto w „spiskowej teorii dziejów” zatrzymał się na etapie „Jankesom/Żydom* chodzi o kasę, a nie żadną demokrację”. Między innymi treści z tego bloga pomagają zrozumieć, że prawdziwe powody tkwią głębiej i są znacznie, znacznie poważniejsze niż jakaś ropa czy jakiś dolar.
   * dostrzeżenie żydowskiego spisku to już wyższy stopień tej jakubowej drabinki wtajemniczenia, ale ciągle niewystarczający

   • jaki spisek nie ma żadnego spisku wszystko jest jawne i naisane kawął czasu temu

    8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». 10 Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»6

    To o jakim spisku wy mówicie skoro cały spisek jest wyżej wymieniony nic nie trzeba dodawać ani ujmować cały spisek to to że Szatan dostał władze tak jak to napisane w Apokalipsie na czas jaki ma i tyle i to do dziś tak trwa ale nie będzie trwało w nieskończoność Wdeług tygodni apokalipsy Henocha Jezus był na ziemi jako człowiek w tygodniu szóstym teraz jest tydzień ósmy jego koniec i światynia w Jerozolimie ma być odbudowana ale by się to stało Izrael musi uznać Chrystusa za króla inaczej w świątyni tak jak zapowiedziane zasiądzie antychryst ktorego Jezus zabije słowem i będzie dużo radości po czasie ucisku

    A Arkia Szarona Żydzi ciągle trzymają pod respiratorem bo im Icchak Kaduri powiedział że Mesjasz przyjdzie po smierci Arika Boją się tego Mesjasza bo stary Kadurii powiedział im że to Chrystus jest tym Mesjaszem i Szaron tak leży pod tym respiratorem i leży i tak to się odwleka przyjście Chrystusa

  • W necie można spotkać mapę Nowego Issraela powiększonego terytorialnie mniej więcej o połowę bądź całość (Liban) terenów jego sąsiadów. Te mapy są dostępne w necie od co najmniej 20 lat. Artykuł jaki był wraz z nią zamieszczony mówił, iż taki „rozrost terytorialny” pozwoliłby żydom na kontrolowanie wszelkich ropo i gazociągów w tamtym rejonie. Innym państwem jakie było omawiane to Ukraina która podobnie jak israel aspirowała do bycia globalnym węzłem kopalin (słynne „polskie” warunki stawiane Rosjanom: „kolejna nitka wyłącznie przez ukraine albo nici z budowy”). Ukraina w tamtym czasie była israelem bis i do takiej roli w przyszłości nadal jest szykowana jako były matecznik Chazarów. Trzecim omawianym rejonem był Afganistan gdzie są plany budowy nitek z rejonu zakaukazia pionowo w dół. Plany te z uwagi na „arabski terroryzm” są chwilowo niemożliwe do spełnienia stąd próby budowy anglo-saksońskich g/r-ciągów poprzez kraje byłego ZSRR. A „reżimowa” Syria jest blisko tych tureckich.

 7. Błogosławieństwo Izraela

  44
  1 Teraz więc słuchaj, Jakubie, mój sługo,
  Izraelu, którego wybrałem!
  2 Tak mówi Pan, twój sprawca,
  twój twórca od narodzenia, twój wspomożyciel:
  Nie bój się, sługo mój, Jakubie,
  Jeszurunie1, którego wybrałem.
  3 Bo rozleję wody po spragnionej glebie
  i zdroje po wyschniętej ziemi.
  Przeleję Ducha mego na twoje plemię
  i błogosławieństwo moje na twych potomków.
  4 Wyrastać będą jak trawa wśród wody,
  jak topole nad bieżącymi wodami.
  5 Jeden powie: „Należę do Pana”,
  a drugi się nazwie imieniem Jakuba,
  inny zaś napisze na swej ręce: „Pan”2
  i otrzyma imię Izrael.

Możliwość komentowania jest wyłączona.