Etycy argumentują, że zabijanie nowo narodzonych dzieci powinno być dozwolone

 

Zródło: Prison Planet.pl

Paul Joseph Watson, 
Infowars.com , 2012-03-01

Artykuł opublikowany w Journal of Medical Ethics stwierdzający, że aborcja powinna być rozszerzona o zabijanie noworodków, nawet jeśli dziecko jest całkowicie zdrowe, jest szokującym przykładem na to, że medyczny establishment jest nadal zdominowany przez podejście eugeniczne.

Autorami publikacji są Alberto Giubilini z Monash University w Melbourne i Francesca Minerwa z Applied Philosophy and Public Ethic na Uniwersytecie w Melbourne.

Autorzy twierdzą, że „płody podobnie jak i noworodki nie mają takiego samego statusu moralnego jak faktyczne osoby”, a ponieważ aborcja jest dozwolona, nawet gdy nie ma problemów zdrowotnych z płodem „zabicie noworodka powinno być dopuszczalne we wszystkich przypadkach gdzie obowiązuje aborcja, nawet w przypadkach, gdy noworodek nie jest niepełnosprawny.”

„Fakt, że są one potencjalnymi osobami jest moralnie nieistotny,”
twierdzą autorzy, argumentując, że adopcja nie jest rozsądnym kontrargumentem, ponieważ rodzice dziecka mogą być ekonomicznie lub psychicznie obciążeni przez ten proces, a matka może „cierpieć psychiczne”. W jaki sposób matka ma nie „cierpieć psychiczne” po zabiciu noworodka nie zostało wyjaśnione.

„Samo bycie człowiekiem nie jest samo w sobie powodem przypisywania komuś prawa do życia. W rzeczy samej, wielu nie przypisuje się tego prawa: embriony na których dozwolone są badania nad komórkami macierzystymi, płody, gdzie aborcja jest dozwolona, przestępcy, gdzie kara śmierci jest legalna” piszą autorzy.

Praktyka dzieciobójstwa ma swoje korzenie w barbarzyńskich epokach historii starożytnej, ale obecnie jest wciąż powszechna w wielu obszarach współczesnego świata, w tym Chinach, gdzie polityka jednego dziecka sprzymierzyła się z presją społeczną by posiadać chłopców doprowadziła do ogromnego braku równowagi w populacji. Badania wykazały, że z powodu selektywnej aborcji i dzieciobójstwa obecnie brakuje około 40 milionów dziewcząt w Chinach. W Indiach, z tych samych powodów brakuje około 50 milionów kobiet.

W Pakistanie, ponad 1000 dzieci rocznie pada ofiarą dzieciobójstwa, które rzadko kiedy jest karane.

Matthew Archbold z National Catholic Register wyjaśnia, że legalizacja dzieciobójstwa, zabijania noworodków, jest logiczną konsekwencją początkowego argumentu, który zakłada, że płód nie jest człowiekiem więc nie ma prawa do życia.

„W momencie gdy pozwolimy sobie na bycie arbitrami wskazującymi na to, kto jest człowiekiem, a kto nie, będzie to prowadziło do katastrofalnego nieuniknionego końca. Kiedy stwierdzisz, że życie ludzkie nie jest święte, reszta będzie jedynie losowym rysowaniem granic na piasku”,
pisze.

Szanowany bioetyk Wesley J. Smith zauważa, że debata wokół „prawa do odwadniania trwale nieprzytomnych ludzi”, która prowadzi do wydarzeń, takich jak przypadek Terri Schiavo, zaczęła się od artykułów na ten temat w czasopismach bioetycznych i medycznych.

„…Z drugiej strony, aby być uczciwym, starożytni Rzymianie porzucali niewygodne niemowlęta na wzgórzach. Ci autorzy mogą chcieć nas skierować z powrotem ku tym rażącym wartościom, ale zakładam, jednocześnie argumentując za szybszą śmiercią”, pisze.

Link do oryginalnego artykułu: LINK

Więcej na Daily Mail

 

Reklamy

16 comments on “Etycy argumentują, że zabijanie nowo narodzonych dzieci powinno być dozwolone

 1. Skoro zabijać dzieci to też osoby, które do tego namawiają powinny być poddane temu samemu prawu. Wolno zabijać bezbronne dzieci? To etyków też wolno, przecież ich poglądy to dopuszczają.

 2. W czasach końca będzie to legalną procedurą, już w Polsce mamy tego przykład ” mała Madzia Waśniewska, jej rodzice teraz dopiero po jej zabiciu żyją jak bogacze, za nagrodę, która zainkasowali od ludzi, w 150m apartamencie. Czas czasy i połowa czasu zbliża się wielkimi krokami. Niech będzie chwała Zbawicielowi, bo dłużej nie da się tu żyć.

 3. To są niestety poprawne wnioskowania, będące efektem przyjęcia takich a nie innych przesłanek. Jeżeli uznajemy, że nie wiemy kiedy zaczyna się życie, jednocześnie wykluczając a limine, że dzieje się to w momencie poczęcia, to logicznie jest wręcz nieuniknione, że granicę tę można będzie przesuwać w nieskończoność i zupełnie arbitralnie ustalać. Skoro można „abortować” płód w łonie matki, to dlaczego już poza nim nie? Jak widać, argumenty z „prawa do własnego brzucha” przestają mieć dla tych zwierząt znaczenie.

 4. Kretynizm… Żeby zabijać takie słodziaki? I nie mieć żadnych konsekwencji? Etyka to już nie etyka, a morderstwo z zimną krwią. Ci idioci myślą, że ludzie przypadkiem się rodzą? Bez większego celu? W istocie jesteśmy duszami, cząsteczkami Boga. Zchodzimy na Ziemię do ciał ludzkich by doświadczać życia we wszystkich pozytywnych jego aspektach (w mniejszej negatywnych, ale też). Taka dusza wstąpi w ciało ludzkie, i musi natychmiast odejść z tego świata tylko dlatego, że jakiś totalny zidiociały kretyn zabrał życie dziecku i to bez żadnych konsekwencji? Niektórzy to się cofają w rozwoju, zamiast się rozwijać. No i taka dusza znowu musi czekać kilkadziesiąt, jak nie kilkaset lat na kolejną inkarnację ;( Już sam wolałbym oddać swoje życie dla takiego malucha, bo swoje się już nauczyłem i doświadczyłem na tym świecie w tym czasie.

  Jeśli ci pseudoetycy są za zabijaniem i aborcją dzieci, to ja jestem za mordowaniem pseudoetyków. Jednak prawa Hammurabiego by się na tym świecie przydały. Mielibyśmy troche kalek, ale z jaką dobrocią byśmy się do siebie odnosili :))

 5. czy nie jest To aby… Egoizm satanistycznej Etyki ?
  człowiek, który stał się Towarem ? – w krzyżowym działaniu Totalitaryzmu ?
  będzie zabijany bez względu na wiek…
  ku czci Eugeniki.
  Kolejna nazwa – Imię – z „obfitego” Legionu Imion Lucyfera.
  sodomia potopu, czy może Tsunami sodomitów ?
  jak mam to skomentować ?
  Pozostaje mi poczekać na …komentarz Stwórcy. Jeśli dożyję.

  ochi chernye

 6. Bo „rynek komórek macierzystych” się rozwija w błyskawicznym tempie i potrzeba coraz więcej „ochotników” by zramolałym satanistycznym próchnom przedłużać sztucznie życie.

 7. dopisek,
  piosenka ze starej komedii „Świat się śmieje” pod tytułem „Serce”
  teraz oglądamy film – świat płacze…
  Как много девушек хороших-Веселые ребята

 8. Nigdy tego nie pojmę jak można zabić takie słodkie maleństwo, Wiadomo, na początku bywa ciężko bo i wstawanie po nocach, lekarze, badania itd. ale ten kochany śmiech dziecka wszystko wynagradza. I ta duma jak się to dziecko wychowa na porządnego człowieka. Nie mam pozwolenia na broń ale tych naukowców bym z chęcią odstrzeliła!!!
  http://annita.wrzuta.pl/film/45bAFiPFC6g/smiech_dziecka
  Ze specjalną dedykacją dla szmaty Katarzyny W

  • bezinteresowna Miłość jest największym wrogiem… satanizmu. [artykuł]

   http://www.zbawienie.com/prawo-Boze.htm – Prawo Boże

   moralny dylemat zabijania ludzi przez… Boga [artykuł]

   http://www.zbawienie.com/oskarzenia_Boga.htm

   Ditka,
   zrozum, że istotom pseudo ludzkim, zabijanie kogoś [lub miłości] sprawia przyjemność… dlatego Tak Trudno jest to zrozumieć „normalnym” ludziom.
   Karmią się nienawiścią [pogardą] do innych i „miłością” do siebie…
   p.s.
   ten śmiech tego małego jajcarza mnie rozwalił, …łebek się sam nakręcał ;-))
   nie miałbym sumienia dać nawet klapsa… mój syn ma teraz 31 lat,
   to jego strona – jest adminem – http://forumveg.pl/

   • seler te strony które podajesz czytam regularnie tak samo jak tą stronę. Nie omieszkałam też wejść na stronę Twojego syna bo jednak coś w tym jest. Mimo że jestem typowym mięsożercą to jednak na diecie składającą się z warzyw i owoców plus białko 2 lata temu schudłam w ciągu tygodnia 4 kg i miałam niesamowitą werwę do życia.

 9. Chyba jestem z waszego grona najmłodszy bo mam zaledwie 17 lat i też się interesuję sprawami związanymi z tym światem. Przykre jest to że w takich czasach żyjemy, jednak mamy tarczę Biblię :) Mam natomiast do was pytanie, ponieważ słucham muzyki (jak to młody człowiek) jednak staram się wyłapywać jak najwięcej informacji związanych z potajemnym przekazem w tych tekstów i zastanowiła mnie pewna rzecz, dlaczego coraz częściej spotykam się ze zwrotem „Vanity – Prożność” Występuje m.in. w piosence Sean Paula i Alexis Jordan jak i kilku innych. Czy ktoś mógłby zbadać tą sprawę i wyjaśnić mi tutaj w komentarzu lub w nowym poście ? Dziękuję

  • Do „L”
   „Vanity…is definitely my favourite sin.
   Kevin, it’s so basic. Self-love.
   The all-natural opiate.
   It’s not that you didn’t care for Mary Ann, Kevin…
   …it’s just that you were a little more involved with someone else.
   Yourself.” ~John Milton (Szatan) – „Devils Advocate”.

 10. Skoro są tacy, którzy w swych świętych księgach mają wyłożone, że wszyscy inni oprócz nich to zwierzęta, co powinni im służyć, i których w każdej chwili można zabić (wszyscy wiemy jakie wredne plemię wyznaje te zasady). To nie dziwi, że są takie kreatury spod ciemnej gwiazdy (czyt. gwiazdy Dawida, życiorys ich to wykażą), którym należałoby jako jedynym zafundować spóźnioną aborcję. Póki ta zaraza pleni się po świecie, ludzkość nigdy nie zazna spokoju. Powinni być bardziej zwalczani niż faszyści, naród wyklęty przez Boga i czciciele szatana.

 11. Zwierzęta walczą do upadłego w obronie młodych… Człowiek stoczył się w najgorsze barbarzyństwo, intelektu używa do usprawiedliwiania coraz bardziej wymyślnych metod samozagłady.

Możliwość komentowania jest wyłączona.