Kalwin i Żydzi

 

Aangirfan, tłumaczenie Radtrap

Jan Kalwin (1509–1564) był przykładem klasycznego fundamentalisty.

Jerome Bolsec napisał biografię Kalwina ‚Vie de Calvin’ w roku 1577. Według niego Kalwin był homoseksualistą. Kalwin miał zrezygnować ze swojej posługi kościelnej w Noyon we Francji ze względu na publiczne zdemaskowanie go jako geja.

Kalwin został religijnym zarządcą Genewy w Szwajcarii.

„Za jego rządów Genewa, wcześniej tak radosna, zmieniła się w istne miasto umarłych gdzie wszyscy zachowywali się jak podczas żałoby.” (Progress of Calvinism – In Switzerland.)

Zwolennicy Kalwina spalili 58 osób za herezję.

Miguel Servet był błyskotliwym lekarzem interesującym się religią. Znany był ze swojego odrzucania idei Trójcy Świętej [był też od dawna skłócony z Kalwinem]. Gdy Servet przybył do Genewy w 1533, Kalwin kazał go aresztować.

Biednego Serveta spalono na stosie.

Christopher Hitchens (Christopher Hitchens – God Is Not Great: How Religion Poisons …) pisał że „Genewa Kalwina była prototypowym państwem totalitarnym, a sam Kalwin sadystą i mordercą który spalił żywcem Serveta (jednego z większych myślicieli tamtego okresu).

Żydowscy spiskowcy mieli wprowadzić kalwinizm do Anglii w celu „podzielenia Kościoła, państwa i obywateli.”

Archibald Ramsay napisał książke ‚How the Jews stole Britain’ (Jak Żydzi Ukradli Brytanię). Według artykułu opartego na książce Ramsaya (Zródło):

Kalwinizm został stworzony przez Żydów.

Prawdziwe nazwisko Kalwina brzmiało Cohen.

Gdy przybył z Genewy do Francji znany był jako Cauin.

Pózniej, już w Anglii, jako Kalwin.

W czasie zebrania loży B’nai B’rith w Paryżu (1936) z radością ogłoszono żydowskie pochodzenie Kalwina.

(…)

Reklamy

10 comments on “Kalwin i Żydzi

 1. Pewien profeosr sprawdzajac ogniska powstania kapitalizmu stwierdzil, ze nakladaja sie one na siedliska kalwinizmu. Kalwinizm wprowadzil do naszej cywilizacji podwaliny kapitalizmu – etos pracy i wykorzystania czasu – w skroce czas to pieniadz. Do czego prowadzi kapitalizm nie trzeba chyba pisac… Kapitalizm – Zydzi – niewolnicze wykorzystanie pracownikow – wszystko sie laczy …

  ______________

  Rad:

  Komunizm na pewno nie lepszy ;)

  https://radtrap.wordpress.com/2011/10/19/bankier-illuminati-wyjasnia-dzialanie-gambitu-okupacja-wall-street/

  • Kapitalizm kapitalizmowi nierówny. Przypisywanie temu pojęciu znaczenia innego niż po prostu sposób zarządzania pieniądzem, który może służyć równie dobrze liberalizmowi, socjalizmowi (kapitalizm państwowy), solidaryzmowi etc. to gruba aberracja i przyczyna niebezpiecznych nieporozumień.

 2. Co za bzdury. Każdy może kogoś oczernić na podstawie nieudokumentowanych oskarżeń. Takie zachowanie nazywa się zwykle plotkarstwem.

  Oczywiście zarówno Kalwin jak i Luter nie byli doskonali, ale trzeba wziąć pod uwagę realia w jakich żyli. Nie ulega jednak wątpliwości, że Bóg użył obu aby zreformować skostniały kościół katolicki, który w tamtych czasach przypominał raczej synagogę szatana, niż oblubienicę Chrystusa.

  Kalwin był fundamentalistą biblijnym, to prawda, ale ja wcale nie uważam tego określenia za negatywne. W średniowieczu czytanie Pisma Świętego było zakazane, a Kalwin jako „konspiracyjny żyd” powrócił do rzetelnego studiowania Słowa Bożego? do surowej prawdy Ewangelii?

  Niedługo dowiem się, że Paul Washer, John Piper i John MacArthur to też zakonspirowani żydzi… którzy nauczają, że jedyną prawdą, drogą i życiem jest Jezus Chrystus i należy zrezygnować z samego siebie aby naśladować naszego Pana.

  I jeszcze na dodatek cytować Christophera Hitchensa, zagorzałego ateistę, autora książki „bóg nie jest wielki” jako autorytet w tym temacie!

  ____________________

  Rad:

  Że nie był krystaliczny to mało powiedziane – 58 osób na stosie. Serwetusa gdy zjawił się w Genewie spalił z pobudek osobistych (wcześniej podkablował go Inkwyzycji, ale ten uciekł im z więzenia), a nie z powodów doktrynalnych – gdyby tak było, ofiar w Genewie byłoby znacznie więcej. Jakoś nie przeszkadzało mu u innych odrzucanie Trójcy św. Czy o tak wyrachowanej mściwośći można po prostu zapomnieć?

  Hutchins to tylko jeden z autorów tutaj wspomnianych (i to i tak pobieżnie). Trzymając się chronologii, do czytania Biblii wrócono znacznie wcześniej, Reformacja radziła sobie i bez Kalwina. Co on w nią takiego szczególnego wniósł? stosy? zamordyzm?

  • Po owocach ich poznacie je… Kalwin stworzył teokratyczny totalitaryzm pełną gębą, jedyny bodaj w dziejach Europy. Chyba nie dość dokładnie (a może właśnie zbyt!) czytał Pismo, bo nic to wspólnego z jego treścią nie miało. A w każdym razie na pewno nie z Nowym Zakonem.

 3. W ogólności – każdy wymysł ludzki oddalający od Chrystusa jest zwiedzeniem. Kalwinizm to ściema jak i cała reszta…

 4. Ten brodaty dziad, co tu krytykuje św. Augustyna i porównuje go do Jeana Calvina, jest chyba masonem i wygląda na to, że jego główny cel, to nie krytyka kalwinizmu, lecz oblanie błotem jednego z głównych ojców Kościoła Katolickiego, t.j. jedynej organizacji przeciwstawiającej się szatanu i jego sługom żydomasonom.

  • Ja tylko zacytuję z „laodycejski kłamstwo”
   „Rzym rozwinął tę doktrynę (zwaną “Dominionizmem”) już wiele wieków temu. Została on sformułowana w dziele św. Augustyna pt. “O państwie Bożym”. Wedle jej założeń Kościół miał rządzić światem w zastępstwie Chrystusa. Logiczną konkluzją tego nauczania jest oddanie absolutnej władzy biskupowi Rzymu, czyli papieżowi.”
   i wiadomo dlaczego KRK popiera wszystkie nauki Augustyna…

   Natchnione jest Słowo Boże, a nie pisma ojców kościoła, też mieli różne poglądy sprzeczne, ale krk wybiera sobie wygodnych, pod swoją doktrynę i założoną „jedyność”.

 5. Ludzie są już zbyt podzieleni ,i o to im chodzi ,dlaczego nie porusza się tematu wiary na spotkaniach ,imprezach -ponieważ zdaania są zawsze podzielone ,to jest ich najlepsza broń …….Z Bogiem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.