USA wysyła nie widziane od lat ilości samolotów bojowych do Zatoki

 

Zródło: Monasterujkowice

DEBKAfile, Izrael

2012-02-12 Podczas gdy USA i Izrael prowadzą kłótnie wokół właściwego czasu do ataku na obiekty nuklearne Iranu, ich przygotowania wojenne nabierają tempa. Źródła wojskowe DEBKAfile podają, że w tym tygodniu nad niebem Synaju widoczne były amerykańskie samoloty bojowe i transportowe lecące na wschód do miejsc w Zatoce Perskiej, prawdopodobnie Arabii Saudyjskiej, z częstotliwością nie widzianą na Bliskim Wschodzie od wielu lat.

Jak do tej pory administracji Obamy i rządowi Netanjahu skończyła się semantyczna amunicja w kłótni na temat tego jak długo czekać na to aż sankcje przyniosą jakiś efekt przed realizacją wojskowej ofensywy przeciwko instalacjom jądrowym Iranu i kto powinien ją zrealizować.

Premier Beniamin Netanjahu planuje wyjazd do Waszyngtonu w marcu i prawie na pewno spotka się z prezydentem Barackiem Obamą. To jest data której należy się przyglądać.

Przywódcy Izraela nie poddali się ostrzegając, że czas na uderzenie militarne, które mogłoby powstrzymać rozwój irańskiej broni nuklearnej kończy się. Komentarz Obamy, który dał w NBC TV w niedzielę 4 lutego, “Nie sądzę, by Izrael podjął decyzję o tym, co ma zrobić” zostało zinterpretowane przez niektóre kręgi w Waszyngtonie w ten sposób, że Izrael zgodził się czekać na tyle długo, aby dać szansę ostrym sankcjom.

Link do oryginalnego artykułu: http://www.prisonplanet.com/us-warplanes-head-to-gulf-at-rate-not-seen-in-years.html

 

Reklamy

3 comments on “USA wysyła nie widziane od lat ilości samolotów bojowych do Zatoki

  1. Mogliby podać typ samolotów. Teraz w armii AmerykAńskiej modne są F/A 18 Super Hornet i The F35B pionowego startu. Te mogą narobić ładnych szkód przeciwnikowi. Może do zabawy dołączy A10 Thunderbolt, bombowiec z 1972 roku. Niech sie przeciwnicy mają na baczności.

  2. A10 to właściwie szturmowy samolot wsparcia (produkowany od 1975 roku) i świetnie się nadaje do niszczenia przestarzałych czołgów i kolumn brygad zmechanizowanych, w Syrii jak znalazł w Iranie pewnie też. ;)

  3. Bez obrazy, ale USA nie ma szans. Ta wojna rozwali je ekonomicznie. Nie zapominajcie że iran ma 500 samolotów których nie da sięrozwalić na raz. W Serbii 11 migów 29 robiło niemałe straty. Iran ma ich 50. Do tego podobną ilość su 27 i Amerykańskich F – 14, które wciąż są całkiem niezłe.

    F35 jeszcze nie ma w służbie, a A10 jest nieźle przestarzały.

Możliwość komentowania jest wyłączona.