Dokumenty ujawniają plan ogłoszenia 23 marca bankructwa i zamrożenia kont bankowych w Grecji

 

Zródło: Prison Planet.pl

Mac Slavo, 
SHTFPlan.com (2012-02-18)

Bankructwa w Europie nadchodzą. Dla bystrego obserwatora jedyną sporną kwestią jest to, jak i kiedy to nastąpi. Podczas gdy finansowe media głównego nurtu i urzędnicy rządowi próbowali przedstawić tą problematykę jako wyjątek, który obejmuje tylko grecki dług, faktem jest to, że nie jest to odizolowany przypadek. Włochy, Portugalia, Irlandia i większość innych krajów europejskich są dokładnie w tej samej sytuacji.

Mimo propagandy i machinacji wiodących potęg finansowych takich jak Stany Zjednoczone, Niemcy, i Francja jest jasnym, że nie ma realnego rozwiązania dla kryzysu zadłużenia Europy. Powinniśmy zrozumieć, że ponownie ma miejsce sytuacja podobna do tej, która doprowadziła do Wielkiego Kryzysu 1930 roku. Zdolność narodów do spłaty własnego zadłużenia staje pod wielkim znakiem zapytania. Biorąc pod uwagę same tylko liczby, każdy rozsądny człowiek może zgodzić się z tym, że po prostu nie ma wiarygodnego rozwiązania sytuacji, która pozwoli powrócić do starego porządku rzeczy.

Gra trwa w Grecji od prawie trzech lat i możemy być raptem tygodnie od przerażającej chwili, kiedy niewypłacalność w końcu stanie się oficjalnym faktem. Raport, który znalazł się w dokumentach bankowych dwóch głównych graczy na Wall Street mówi, że możemy mieć znacznie mniej czasu niż myślimy wraz z tym jak wtajemniczeni przygotowują się na finansowy sądny dzień w następnym miesiącu:

Za The Slog:

Dokument pisemny, podający daty i szczegółowe działania dla planowanego greckiego bankructwa był w posiadaniu dwóch szefów banków handlujących walutami na Wall Street od drugiego tygodnia stycznia. The Slog potwierdził poprzez odrębne źródła istnienie dokumentu i przekonanie wśród kadry kierowniczej banku, że – przynajmniej na obecną chwilę – plan ten reprezentuje „harmonogram, a nie działanie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń”. Plan podaje solidną datę 23 marca jako dzień ogłoszenia bankructwa po zakończeniu notowań.

Bankierom na wyższych szczeblach Wall Street dano szczegółową dokumentację określającą harmonogram greckiego bankructwa wraz z datami i technicznymi „zleceniami na temat wykorzystania euro w Grecji jako waluty.”

[…] Dokument stwierdza, że Grecja zostanie oficjalnie ogłoszona bankrutem przez wszystkie agencje ratingowe po zamknięciu notowań w piątek 23 marca. W weekend wszystkie greckie rachunki bankowe zostaną zamrożone, z nałożeniem nadzwyczajnych środków aby zapobiec ucieczce kapitału.

W dokumentacji znajduje się lista bardzo ograniczonych wyjątków co do wycofywania kapitału. Wszystkie główne banki zostały poinstruowane, aby nie zajmować się wymianą euro aż do otwarcia działalności w Grecji w poniedziałek 25 marca. Wszystkie greckie rynki zostaną zamknięte przynajmniej na jeden dzień.

[…] W przeszłości miały miejsce fałszywe alarmy, i to może być jeden z nich. My jesteśmy zdania, że kiedy alarm przeciwpożarowy gaśnie, my ewakuujemy się jako pierwsi a zastanawiać się będziemy wtedy gdy będziemy w bezpiecznym miejscu. Alternatywą jest to, że skończysz uwięziony w płonącym budynku.

Link do oryginalnego artykułu: LINK

 

Reklamy

8 comments on “Dokumenty ujawniają plan ogłoszenia 23 marca bankructwa i zamrożenia kont bankowych w Grecji

 1. To co wtedy najlepiej zrobic z pieniedzmi, wyplacic je i trzymac w skarpecie, czy kupic za nie jakies towary??

  • Jeśli prawdziwy KRYZYS dojdzie do skutku, to pieniądze będą pierwszą rzeczą, jakiej ludziom będzie zbywać. Tak, tak: z momentem, w którym karty zostaną wyłożone na stół, zostanie przerwana zapora, utrzymująca dotychczas inflację (nadmierną podaż pieniądza) w ryzach. A wówczas… lepiej nie mówić co się wtedy stanie. Tak czy inaczej, z pewnością lepiej mieć pieniądze przy sobie niż w banku, ale też z pewnością lepiej mieć coś o realnej, namacalnej niemalże wartości, aniżeli stek papierków, które z dnia na dzień się zdewaluują. Powinny być to jednocześnie dobra, które jak najłatwiej sprzedać, bo co komu po bogactwach jak nie ma co włożyć do garnka.

 2. Filmik bardzo dobrze przedstawiający to, że nawet jełopy wiedzą, że coś jest nie tak :)

 3. Nieuniknione ma to do siebie, że kiedyś nadejdzie. Że jest coraz bliżej — wiadomo. Ale czy kolejny internetowy, anonimowy przeciek (ileż ich już było!) akurat teraz okaże się prawdziwy? Śmiem wątpić i nie wierzę w takie konkretne daty. Do tej pory jedynym sprawdzonym ostrzeżeniem okazało się bodaj to wydane przez jakiegoś mężczyznę w stanach na kilka dni (dzień?) przed zamachami w Oslo. Prędzej uwierzę w to, co sam zresztą wieszczę: atak na Iran (a może najpierw Syrię, co się chyba równa) w święto Purim (7/8 marca). A tak w ogóle: jutro, 23.03 czy za pół roku — jakaż różnica?

 4. (~Freedom): Wg mnie scenariusz jest taki: na Syrię lub Iran. Następnie podczas Euro w odwecie „terroryści” przeprowadzą spektakularny atak np. na metro lub stadion pełen ludzi – mnóstwo ofiar, szok – wtedy Kim Dong Thusk I będzie chciał zostać wielkim mężem stanu który dzielnie stawi czoła terroryzmowi wprowadzając prawa „antyterrorystyczne” 100 gorsze od ACTA i dzięki temu będzie chciał zdławić opozycję i ukrócić wolność słowa. Być może przy udziale nowych wielkich sojuszników z Izraela, ułatwić to może utworzenie baz wojsk Izraelskich w Polsce (jednej lub kilku – oczywiście na początek)

  Z onetowego wątku o bratniej pomocy naszych f-16 israelowi w nalotach na Iran. Powoli się potwierdza 8 marca jako dzień rozpoczęcia 3 wojny światowej. My tu gadu gadu a kasę i z polskich banków trza upłynniać kasę w żywność odzież i inne skarby.

 5. Ale ale, coś tu jest nie tak.

  Po pierwsze jak agencje ratingowe mogą ogłosić bankructwo Grecji? O ile mi wiadomo, agencje ratingowe robią tylko ratingi, i najgorsze co mogą zrobić to przyznać Grecji najgorszy możliwy rating, co sprawi że obligacje kraju staną się ‚śmieciowe’ ale nie jest to równoznaczne z bankructwem. Bankructwo (czyli niewypłacalność) może ogłosić tylko samo państwo.

  A tak poza tym, Grecja powinna zbankrutować już dawno- ściślej mówiąc 3 lata temu. Od początku sądzę, że byłoby to najlepszym rozwiązaniem.
  Kiedyś państwa na porządku dziennym tak robiły żeby zniwelować długi- niewypłacalność ogłosiły m. in. Prusy. Wojny wyczerpały ich budżet całkowicie, ale mimo ogłoszenia upadłości nie straciły swojej pozycji.

  Pozdrawiam

  • Faktem jest, że 3/4 świata (jak nie więcej) jest obecnie bankrutem. To tylko kwestia przyjęcia tego do wiadomości i wyboru dowolnie wybranego momentu do tego, aby to nastąpiło. W praktyce ogłosić czyjeś bankructwo może zatem każdy (nawet ja to teraz czynię), różnica tkwi jedynie w popularności i zaufaniu, jakim jest dażony. Jeśli zatem agencje ratingowe, czy choćby UE, stwierdzą że Grecja jest niewypłacalna, to wszyscy przyjmą to do wiadomości, łącznie z greckim rządem. I wtedy się zacznie.

 6. Witam.
  Jako że internet teraz stał się źródłem buntu i coraz więcej ludzi występuje przeciwko różnym rzeczą w kraju, postanowiłem stworzyć forum gdzie każdy z protestantów mógłby gromadzić się razem z innymi pod jednym adresem (tzw. Partia Internautów Polskich) wypowiadać się na ten sam temat oraz spotykać się by bliżej poznać i omówić dalsze działania.

  Narazie forum jest w powijakach, powoli się rozwija, mamy też grupę na FaceBooku licząca ponad 300 członków z czego mała część się wypowiada ale z czasem będzie nas jeszcze więcej.

  Czy była by możliwość abyście nas wsparli. Może to polegać na dobrej woli dołączenia do naszego forum: http://www.district.linuxpl.info/
  Ewentualnie na czynnym udziale w życiu forum.
  Mamy jeszczę grupę: https://www.facebook.com/groups/internauci/
  I profil do dodawania do znajomych: http://www.facebook.com/profile.php?id=100003470935845

  Pozdrawiam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.