Irańskie okręty wojskowe przepłynęły kanał sueski

 

Zródło: Zmiany na Ziemi

Jak donosi prasa izraelska dwa okręty należące do Iranu wpłynęły na Morze Śródziemne i kierują się w stronę syryjskiego wybrzeża. Informację potwierdził też zarząd kanału Sueskiego.

Izrael uważnie przygląda się ruchom jednostek. Z oficjalnych informacji wynika, że jedna z jednostek to okręt klasy niszczyciela a drugi to statek zaopatrzeniowy. Tranzyt przez kanał został uzgodniony z armia egipska.

Warto przypomnieć, że Iran i Syria od ponad roku posiadają umowę wojskową określająca współpracę jednostek marynarki wojennej. Jak podkreśla gazeta Haaretz Teheran nie ma takiego porozumienia z żadnym innym krajem w regionie.

To nie pierwsza taka sytuacja, że irańskie okręty wojenne przepływają kanał Sueski. Prawie rok temu miała miejsce podobna przeprawa. Wtedy Izrael określił to mianem prowokacji. Teraz jednak sytuacja międzynarodowa jest dużo bardziej skomplikowana i niebezpieczna, Obecność irańskich okrętów w syryjskim porcie bynajmniej jej nie upraszcza.

Reklamy

7 comments on “Irańskie okręty wojskowe przepłynęły kanał sueski

 1. I dobrze, pieprzony judeoamerykański imperializm nie da sobie rady z Iranem, Rosją, Chinami i Syrią.

  • Nie byłbym taki pewien, a nawet jeżeli, to nie zapominajmy o jednym: my do tego judeoamerykańskiego imperializmu — nolens volens — należymy…

  • Myślisz że Chiny, Rosja i reszta to nie są sługusy NWO. Już w XVIII Pekin był rządzony z Paryża. Cały świat jest od początku oddany pod rządy szatana.
   Walka za ojczyznę to zabijanie innych w konfliktach sztucznie tworzonych przez potomków, dzieci upadłych aniołów z czasów przedpotopowych.

 2. Iran wcześniej wysłał 15tyś. żołnierzy, teraz wysłał dwa okręty wojskowe.Tak się zachowuje prawdziwy sojusznik,w tym wypadku Syrii.(w 1939 Francja nam nie pomogła). Sytuacja robi się coraz bardziej napięta i najbardziej wkurza mnie to że w tej cholernej TV kłamią i propagują kłamstwa dotyczące tak zwanego ,,reżimu” w Syrii i pokazują Asada jako złego.
  Jeszcze do tego Rosja wysłała Specnaz.

 3. A już za niecałe trzy tygodnie zaczyna się święto Purim… Zobaczymy czy tradycja zostanie podtrzymana.

  • Ogłoszono manewry lotnicze polskich f-16 w israelu. Ludzie się w komentarzach śmieją iż model jaki kupiliśmy jest przeznaczony do bombardowań (ostatnie zakupy bomb też się w to wpisują) bo brakuje w nim czysto myśliwskiego wyposażenia (kaski). Wiec patrząc po zużyciu wazeliny 33 generacji przez rząd niewykluczone jest, że nasze gruchoty maja polecieć tam na wabia (wykonać atak) by się żydowskie nówki nie porysowały. No i ponaigrywać się z Rosjan prowokując ich do atomowej obrzucanki.

   Cała nadzieja w mechanikach, że te gruchoty uziemia demontażem albo w pilotach, że pouciekają z nimi na Białoruś. Na zamach stanu jak Piłsudski zrobił są płonne nadzieje a jak się wojsko nie wkurwi i złodziejstwa nie obali to policja i liczne posbeckie agencje ochroniarskie kiboli siłą zawsze spacyfikują. Rząd się boi tylko bezpośredniego zagrożenia swoich ryji a na razie ostro inwestuje w resorty militarne by mieć bufor ochronny jak będzie spierdalać z kraju jak już się moskom uda 3 wojnę rozpętać. ;/

Możliwość komentowania jest wyłączona.