Nauczyciel pochlebia uczniowi

 

Zródło: Stop Syjonizmowi

http://3rm.info/20020-uchitel-polstil-ucheniku-kissindzher-priznalsya.html,

(21.01.2012)Tłum. RX

Premier Rosji Władimir Putin zaprosił na spotkanie do siedziby rządowej znanego amerykańskiego dyplomatę Henry Kissingera, który przebywa obecnie z prywatną wizytą w Moskwie, informuje www.newsru.com powołując się na ITAR-TASS. Spotkanie Putina z Kossingerem rozpoczęło się wieczorem w piątek. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA w latach 1969-1975, Sekretarz Stanu USA od 1973 roku do 1977 roku, laureat Nagrody Nobla, inicjator i wykonawca polityki odprężenia w stosunkach pomiędzy USA a ZSRR.

Henry Kissinger przybył do Rosji we czwartek 19 stycznia. Dyplomata był pierwszym gościem nowego amerykańskiego ambasadora w Rosji, Michaela McFaul.

Kissinger zdążył już spotkać się z Ministrem Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, Siergiejem Ławrowem a także z przedstawicielem zarządu banku „Spierbamk”, Giermanem Griefem. Jeden z architektów polityki zagranicznej USA dość regularnie przyjeżdża do Rosji.

Po raz ostatni spotkał się w Moskwie z rządem kraju i rosyjskimi osobistościami życia publicznego i działaczami politycznymi 2,5 roku temu. W trakcie spotkania z Putinem, Kissinger przyznał, że wiele nauczył się od szefa rosyjskiego gabinetu ministrów i nazwał stosunki pomiędzy USA a FR jednymi z najważniejszych w świecie.

„Mam nadzieję, że te stosunki będą się rozwijać i w dalszym ciągu polepszać w nadchodzących miesiącach i latach.”– powiedział 88-letni dyplomata w trakcie spotkania z premierem Federacji Rosyjskiej. Podkreślił on, że pomiędzy nim a Putinem istnieją „długotrwałe stosunki” i spotykają się oni często. „Ja osobiście wiele się od pana nauczyłem a stosunki, które istnieją pomiędzy naszymi krajami są jednymi z najważniejszych stosunków pomiędzy państwami w świecie.”– powiedział Kissinger.

Z kolei Putin także podkreślił dawny i zażyły charakter stosunków pomiędzy nim a Kissingerem. „Uważam, że jest pan jednym z najbardziej wyrafinowanych specjalistów, w tym również i w kwestii stosunków rosyjsko-amerykańskich.”– powiedział Putin, podkreśliwszy, że jest bardzo zadowolony ze spotkania z Kissingerem.

Zobacz także:

Kissinger o nadchodzącej wojnie

 

Reklamy