ACTA: Boni prosi Tuska, by wstrzymać podpisanie traktatu

 

Zródło: di.com.pl

ACTA to chyba najbardziej kontrowersyjna inicjatywa międzynarodowa, do której Polska ma przystąpić 26 stycznia. Na podpisanie dokumentu nasz rząd zgodził się łatwo, ale teraz dotarły do niego głosy oburzenia. Minister Administracji i Cyfryzacji zwrócił się do Premiera z prośbą o wstrzymanie się z podpisywaniem ACTA i podjęcie dyskusji.

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest ACTA, powinieneś przeczytać nasze podsumowanie na temat tego traktatu: ACTA – co trzeba wiedzieć o antypirackim pakcie.

Wczoraj Polacy dowiedzieli się, że w przyszłym tygodniu, 26 stycznia, nasz rząd ma podpisać ACTA. Nie jest to co prawda tożsame z ratyfikacją porozumienia i jego wejściem w życie, ale chodzi o bardzo istotny krok. Prace nad ACTA wzbudzają kontrowersje od lat i nie chodzi tylko o to, że porozumienie to zagraża wolności słowa, prywatności, obiegowi informacji w sieci, a nawet dostępowi do leków.

W ACTA niepokojący jest sam tryb prac nad porozumieniem. Po prostu wykorzystano szczebel międzynarodowy po to, aby wprowadzić prawo za plecami obywateli. Dyktowane przez ACTA zasady tworzyli ludzie niebędący wybranymi przedstawicielami poszczególnych krajów.

Co w tej sprawie robił polski rząd? Nie bardzo wiemy, bo rząd nie chciał rozmawiać o ACTA. Dziennik Internautów wyśmiewał to milczenie w satyrycznym opowiadaniu, ale tak naprawdę to nie jest zabawne. Chodzi przecież o udział w porozumieniu nazywanym powszechnie „porażką demokracji”, a nasz rząd zachowuje się dokładnie jak twórcy ACTA – udaje, że nic istotnego się nie dzieje, jednocześnie wspierając inicjatywę.

Organizacje społeczne zaapelowały niedawno do rządu z prośbą o ujawnienie informacji dotyczących ACTA. Efekty są interesujące. Najpierw poznaliśmy datę podpisania ACTA, a wczoraj Michał Boni poprosił Premiera o ponowną dyskusję w sprawie ACTA.

Czytaj: Polska podpisze ACTA 26 stycznia

 

Zanim napiszemy o prośbie Boniego, chcielibyśmy polecić czytelnikom DI pewien dokument. Jeden z Czytelników DI poinformował, że na stronie Ministerstwa Kultury można znaleźć wniosek w sprawie ACTA (skan, PDF, 88 stron). Z tego dokumentu możemy się dowiedzieć, w jaki to sposób zapadła decyzja o podpisaniu kontrowersyjnego porozumienia. Znamienne jest to, że w dokumencie nie pojawia się rozpoznawalny skrót „ACTA”. Ot, wygląda to jak prośba o podpisanie takiej międzynarodowej umowy, która i tak miała być podpisana. Takie niby nic…

Dokument jest ciekawy jeszcze z innego powodu – zawiera polskie tłumaczenie ACTA. Czytelników DI powinna szczególnie zainteresować sekcja 5 dokumentu, dotycząca dochodzenia praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym (strona 36 dokumentu i dalsze). Przeczytajcie, a szybko zrozumiecie, dlaczego ACTA jest niebezpieczna. Ta część dokumentu nie jest długa.

Boni prosi Tuska o dyskusję

 

Wróćmy do ministra Boniego. Wczoraj poprosił on premiera o ponowną dyskusję w sprawie ACTA, a zrobił to, gdyż wątpliwości w sprawie ACTA zgłosili 19 stycznia uczestnicy spotkania tzw. grupy Dialog.

Grupa Dialog to forum wymiany opinii rządu z organizacjami społecznymi i przedstawicielami pracodawców związanych z internetem. Przedstawiciele strony społecznej zwrócili uwagę na to, że tryb przygotowywania i uzgadniania uchwały nie był przejrzysty.

Musimy upewnić się, że podstawowa zasada prawa autorskiego, czyli równoważne traktowanie praw twórców i użytkowników, jest w ACTA dobrze uwzględniona – mówił na spotkaniu grupy Dialog wiceminister administracji i cyfryzacji Igor Ostrowski. – Musimy znaleźć przestrzeń, by wyrobić sobie zdanie w sprawach narzędzi ochrony prawa autorskiego w internecie. Dlatego moim zdaniem warto rozważyć wstrzymanie podpisu w imieniu Polski – dodał wiceminister.

Na spotkaniu odnotowano też fakt, że wątpliwości wobec ACTA pojawiają się w różnych krajach, nie tylko w Polsce.

ACTA nazywana jest porażką demokracji, ale można też mówić o swoistym „teście demokracji”. Niebawem polscy politycy pokażą, czy wolą występować w roli prawdziwych  reprezentantów obywateli, czy też są tylko biologicznym przedłużeniem do piór podpisujących narzucone „porozumienia”.

Czytaj: Apel w sprawie ACTA: Niech polski rząd powie, co chce zrobić!

Reklamy

18 comments on “ACTA: Boni prosi Tuska, by wstrzymać podpisanie traktatu

 1. Globaliści boją się przepływu swobodnego informacji, która odbywa się w Internecie. To godzi w ich zbrodniczo-barbarzyńskie ynteresy. Wszyscy wiedzą, że mendia to szambo, a żydoprasa nadaje się najwyżej jako papier toaletowy. To ma służyć odcięciu ludzi od prawdy i na to polityczne nasze insekty na pewno się zgodzą. W końcu to są antypolacy.

 2. To faktycznie już nie jest śmieszne… Rad uważaj żeby do Ciebie niedługo ABW nie zajrzało jak do twórcy AntyKomora. Nawet za komentarze będą mogli nas skazać jeśli dobrze to zrozumiałem…

 3. Oni mogą wszystko…przekupić, zdyskredytować, ośmieszyć, wykpić, zastraszyć, wsadzić do paki, i zabić. To jest ich ‚pięć minut’. Tak jak mówi Tusk: ..tu i theraz..
  To jest ich ‚credo’ polityczne. Ja przepraszam ale tak żyją ‚świnie’ – tłusto, pełna wyżerka ale krótko.
  Myślę że powinni już się uczyć piosenki …w życiu piękne są tylko chwile…
  To są „słabi’ ludzie. Nie mają żadnej osobowości jak to niektórzy mówią „jaj”, a ja nazwę po imieniu: „jąder”. Są bezpłciowi tak jak ich „bogowie”.
  Dlatego niczego już dobrego nie mogą spłodzić.
  Ci ludzie nie mają już przyszłości, a ‚MY’ jak najbardziej mamy i może to ich wkurza.
  Mogą nas zabić ale nigdy nas nie zdobędą i nie upokorzą.
  To my wygrywamy: moralnie i duchowo i na tym polu ci zbójcy są totalnie bezradni.

  A teraz do uczniów Chrystusa.. – To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat. Jan 16: 33
  Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza. 1Jan 5: 4
  Pozdrawiam

 4. Nie długo za wyjście z domu bez obowiązkowej Jarmuły będa 30lat paki kurwa co się dzieje?!
  Interent-cenzura
  Telewizja-Cenzura Koszerna
  Prasa-certyfikaty Koszerności
  Radio-Lewacki smród w eterze
  Teraz całkiem nastąpi dezorientacja i brak jakichkolwiek wiadomości o tym co się dzieje.
  Herr Tusk zajebał kłamstwo, że strony rządowe przestały działać, bo jest tak duże zainteresowanie nimi i sraty taty dupa w kraty.
  Nie chce być czarnowidzem, ale wydaje mi się, że z Polski do końca roku nie zostanie kamień na kamieniu.
  Szkoda słów na to Kurestwo…

 5. EEEEEEEEEEE trzeba już tylko czekac aż się antychryst pojawi ja kilku znam osobiście Wdług Jana Antychrystem jest ten kto zaprzecza że Chrystus byl Mesjaszem 666 na drzwiach pokazać wam foto ten w moro to antychryst

  DSC00578

  some rights reserved

 6. A co, jeśli… To są sztucznie wywołane bojkoty i zamieszki…?
  Co, jeśli to co się dzieje jest ściśle ZAPLANOWANE – wiadomo że ludzie nie odpuszczą i będą bronić internetu? Co, jeśli to jest właśnie ZAPLANOWANE DZIAŁANIE, by… wprowadzić stan wojenny – a wtedy jest możliwe wprowadzenie rządu ogólnoświatowego, bo zaczynają panować zupełnie inne prawa i warunki?!

  Od ponad roku są głosy, że wszystkie służby mundurowe zdobywają uprawnienia policji – by w czasie gdy ZACZNĄ SIĘ ZAMIESZKI policja mogła aresztować buntujących się a inne mundurówki w tym czasie mogły strzec porządku?!
  Co jeśli, problem zabrania praw wolnej wypowiedzi jest problemem sterowanym tylko po to, by w jego czasie pozbyć się niewygodnych jednostek?!

  Popatrzcie na grupę Anonymus. Ich logiem jest MASKA – symbol „TRIGGER” (!!) w kontroli umysłów! Nie dajmy się omamić! Nie dajmy się zwariować! NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ!

  Protesty – tak, ale tylko pokojowo. Nie dawajmy pretekstu do wprowadzenia stanu wojennego!!

  • uważam, że to nic nie da, sprawa jest już dawno przesądzona. ACTA podpiszą i nie będzie nikt patrzył na to co masz do powiedzenia. Za dużo kasiastych korporacji stoi za tym aby położyć łapę.

    • Arogancki Cyniczny Traktat Antyspołeczny – ACTA
     skandują protestujący… na pozór słusznie,

     ale – czy to jest Nasza odpowiedzialność, albo Twoja
     za cudze podłe Czyny ?
     naszą, moją, twoją odpowiedzialnością – na dłuuugo Przed
     było nie dopuścić do zaChwaszczenia ziarna Prawdy
     i protestować przeciw wszelkim barwom antyChrysta,
     szczepionki, GMO, chemtrails, Codex Alimentarius, gaz łupkowy
     i wiele innych podłości, albowiem
     Arogancki – Cyniczny – Traktat – Antyspołeczny – to
     kolejne, razem i z osobna, w całości i z Wyrazu
     oblicze tego samego, pod wieloma Twarzami, antyChrysta,
     a Traktat to umowa z nim…. przeciwko Nam.

     masz artykuł, i przekonaj się kim są
     Anonymous i Acta – narzędziem do totalnego zniewolenia ludzkości

     http://ukrytawladza.wordpress.com/2012/01/24/anonymous-i-acta-narzedziem-do-kontrolowanej-rewolucji-i-stanu-wojennego/

     przeczytaj mój komentarz pod artykułem Radtrapa

     „Jesteśmy Anonymous
     Jesteśmy Legionem
     Nie Przebaczamy
     Nie Zapominamy
     Spodziewajcie Się Nas… Jesteśmy LEGIONEM – i wszystko „jasne” […]
     […]
     seler:
     Gdy będziemy potulni – będą nas prześladować,
     Gdy będziemy protestować – będą nas prześladować,
     Gdy będziemy bierni – będą nas prześladować,
     Gdy będziemy uświadamiać – będą nas prześladować

     Gdy będziemy pokornie umierać – będą się radować …z Prześladowania,
     Kto ? – Legion…. który idzie na Zatracenie, zabijając „po drodze” innych….”
     całość:
     https://radtrap.wordpress.com/2012/01/23/2-lata-ostrzegania-a-tlum-budzi-sie-na-kilka-dni-przed-d-day/#comment-4424

     …idź, walcz, zwyciężaj Mgrabas… oni na Ciebie czekają,
     już od wielu, wielu lat…
     Być chrześcijaninem – o, to jest Odpowiedzialność,
     przez całe życie, nie za pięć dwunasta.
     Wiem, to jest trudne do przełknięcia, sam byłem kiedyś porywczy…
     pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.