Megaupload znika z sieci – odwet Anonymous

 

Zródło: di.com.pl

W związku z zamknięciem witryny Megaupload, a także bliźniaczej mu strony Megavideo, grupa Anonymous dokonała serii ataków na amerykańskie witryny rządowe.

Witryna Megaupload zniknęła z sieci w wyniku działań organizacji antypirackich. Serwisowi zarzucano istotne przyczynianie się do łamania praw autorskich, a także wyrządzenie strat sięgających niemal miliarda dolarów.

Miejsce z którego internauci najczęściej pobierali przede wszystkim popularne filmy i seriale, cieszyło się ogromną popularnością. Tym bardziej wielu użytkowników boli więc fakt jego nagłego zniknięcia, który jednak nie pozostał bez odzewu ze strony samych zainteresowanych.

Znana grupa Anonymous w odpowiedzi na zamknięcie Megaupload dokonała serii ataków na największe amerykańskie witryny rządowe, w tym należące do Departamentu Sprawiedliwości czy FBI. Na liście dotkniętych przez internetowych aktywistów witryn znajdziemy m.in. adresy: justice.gov, universalmusic.com, riaa.org, mpaa.org, copyright.gov, hadopi.fr, wmg.com, bmi.com oraz fbi.gov.

Jako Anonymous rozpoczynamy największy w historii atak na witryny rządowe oraz należące do przemysłu muzycznego – czytamy w ogłoszeniu pozostawionym w serwisie Pastebin. – Chyba FBI nie wyobrażało sobie, że tak po prostu uda im się odejść z tym co zrobili. Powinni się byli na spodziewać.

Amerykański Departament Sprawiedliwości tłumaczy, że zamknięcie serwisu Megaupload jest częścią jednej z największych operacji, która ma na celu walkę z piractwem. Warto przypomnieć, że kilka dni temu Anonymous zapewniali również, że wkrótce celem ataków ma paść również Sony, które popierało ustawę SOPA.

Czytaj także: Wyciekły dane o ponad 240 urzędnikach NATO

 

__________________________________________________________________________________

Zobacz także:

Nie przyzwyczajajcie się tak do tego internetu

Dlaczego wikileaks to farsa?

 

Reklamy

21 comments on “Megaupload znika z sieci – odwet Anonymous

 1. serio? zamierzają zalegalizować pedofilie, zachipować nas jak jakieś krowy, odebrać nam wolność, zdegradować nas do roli bydła i co…
  ale jak zamkną stronę gdzie można było oglądać za free swój ulubiony serial to cholera cały internet aż wrze i nagle „walka o wolność”, tylko czego, piractwa?

 2. @ignorant widać nick zobowiązuje.
  Akurat cenzura internetu jest elementem układanki, w konsekwencji doprowadzi do usuwania niewygodnych treści i zatrzymania przepływu informacji poprze zamykanie blogów takich jak ten. W ten sposób będą mogli sprzedać masom co tylko zechcą bezkrytycznie.
  Z resztą to całe anonymous pod maską walki z koncernami przykłada rękę do cenzury internetu. Dają pretekst dla Protect IP itd.

 3. Oczywiście, że Anonymous to kontrolowana opozycja (podobnie jak Ruch Wall Street) – o prawdziwej nigdy nie trąbi się w mediach głównego nurtu.

  Najbardziej śmieszy mnie (lub raczej martwi) to jak ludzie, którzy dopiero co „zdemaskowali” jedną konspirację, dobrowolnie pchają się w otwarte ramiona kolejnej.

  Wchodzę na dowolny serwis zrzeszający „buntujących” się użytkowników internetu i co widzę? Bardzo często pojawia się tam złowieszcza maska Guya Fawkesa – lewackiego symbolu oporu.
  Szkoda tylko, że cały ten ruch jest wykreowany i w pełni kontrolowany przez Rothschildów i Rockefellerów.

  Ludziom stwarza się pewien ściśle wytyczony obszar, w którym mogą wyrazić swoje święte oburzenie i pobawić się trochę w hippisów – ale cała ta dzieciarnia nigdy nie przyczyni się do realnych zmian.
  Tacy ludzie maja potrzebę się wyszumieć, pobuntować trochę, postrajkować – więc dobrzy dziadkowie Illuminati wychodzą tym potrzebom naprzeciw.

  Problem polega na tym, że ludzie świadomi konspiracji stanowią jakieś 10% społeczeństwa, a tylko 10% z tych 10 to ludzie tacy jak my, którzy podejmują wysiłek, aby poznać kolejny krąg konspiracji i połączyć wszystkie fakt ze sobą.

  • Feller – zgadza się…
   wyzuci z człowieczeństwa „boGowie” instalują pseudo opozycję, aby kontrolować
   jakąkolwiek opozycję [przeciwników obłudy i fałszu] i eliminować rozumnych,
   ci, którzy nie są Towarem do manipulowania, są Towarem do wyeliminowania,
   bowiem tacy Ludzie [np. chrześcijanie nie dający się zmanipulować] są dla oprawców
   „szkodliwym towarem” – tak jak dla nas oprawcy są Trucizną, tak dla nich rozumni
   ludzie, i na „domiar złego” wierzący w Ojca-Jezusa-Słowo, są …
   „zatrutą zakałą tego świata” – …jesteśmy pierwsi do Odstrzału, stanowimy „zagrożenie” – podobnie jak Jezus stanowił „zagrożenie” dla Zatraconych.

 4. Grupa Anonymous od początku źle mi się kojarzyła gdy na jednym z filmików na YT padały hasła typu:
  Nieważna płeć,status,wyznanie blebleble…
  Stańmy razem zjednoczmy się…
  To od razu skojarzyło mi się, że pod pretekstem fałszywej opozycji i walki zjednoczmy się przeciw wspólnemu wrogowi, a kiedy już będzie jedną wielką jednością to dostaniemy dyrektywy co robić i staniemy się na własną prośbę NWOskim betonem.

 5. ja bardzo przepraszam, ale to bardzo przepraszam, że cytuję z …onetu:

  Wielki atak hakerów na Polskę? Nie działają ważne serwisy
  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-polske/wielki-atak-hakerow-na-polske-nie-dzialaja-wazne-s,1,5004951,wiadomosc.html

  „Od kilku godzin nie działa strona internetowa Sejmu. Najprawdopodobniej padła ona ofiarą ataku hakerów. Do ataku na strony polskiego parlamentu przyznała się grupa Anonymous. Na swoim profilu na Twitterze krótki komunikat – „TANGO DOWN – sejm.gov.pl”. To angielskie określenie, zaczerpnięte z żargonu żołnierzy, można w skrócie przetłumaczyć jako „wróg wyeliminowany”. Kłopoty mają także strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz prezydenta…”

  kontrolowana informacja kontrolowanej opozycji, na zasadzie
  problem – reakcja – rozwiązanie
  [po prostu, zamiast ACTA – podpiszą ATCA, bo jeżeli onet To nagłaśnia, To śmierdzi]

 6. ja mam takie pytanie, a zarazem prośbe do Radtrapa. Masz możliwość spakowania wszystkich opublikowanych dotąd tekstów w jakieś paczki RAR i udostępnienia im zainteresowanym? Oczywiście jeśli masz wszystko pod ręką, bo jeśli nie, tzn miałbyś przy tym tyle samo pracy co np ja, czyli „kopiuj wklej” to raczej nie ma sensu. Takie gapy jak ja dopiero teraz biorą na poważnie możliwość wyłaczenia internetu, a przynajmniej „naszych źródeł wiedzy”, a przecież ludzi budzić trzeba, a w rzeczy samej, ten blog jest jednym z naprawdę niewielu 100% wartościowych.

  pozdrawiam. wox

 7. A co, jeśli… To są sztucznie wywołane bojkoty i zamieszki…?
  Co, jeśli to co się dzieje jest ściśle ZAPLANOWANE – wiadomo że ludzie nie odpuszczą i będą bronić internetu? Co, jeśli to jest właśnie ZAPLANOWANE DZIAŁANIE, by… wprowadzić stan wojenny – a wtedy jest możliwe wprowadzenie rządu ogólnoświatowego, bo zaczynają panować zupełnie inne prawa i warunki?!

  Od ponad roku są głosy, że wszystkie służby mundurowe zdobywają uprawnienia policji – by w czasie gdy ZACZNĄ SIĘ ZAMIESZKI policja mogła aresztować buntujących się a inne mundurówki w tym czasie mogły strzec porządku?!

  Co jeśli, problem zabrania praw wolnej wypowiedzi jest problemem sterowanym tylko po to, by w jego czasie pozbyć się niewygodnych jednostek?!

  Popatrzcie na grupę Anonymus. Ich logiem jest MASKA – symbol „TRIGGER” (!!) w kontroli umysłów! Nie dajmy się omamić! Nie dajmy się zwariować! NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ!

  Protesty – tak, ale tylko pokojowo, z zachowaniem obowiązującego prawa. Nie dawajmy pretekstu do wprowadzenia stanu wojennego!!

 8. Ale tak biorąc to wszystko na chłopski rozum: dlaczego FBI miałoby aż tak przejąć się jedną, pojedynczą stroną internetową? Ok, rozumiem: nielegalne i.t.d., ale czy oni naprawdę nie mają (bądź nie powinni) mieć czegoś, jakby to ująć, ważniejszego do roboty?
  Takie nagłe zamknięcie tej witryny też powinno niektórych zainteresować: w normalnych przypadkach właściciele MU dostaliby najpierw jakieś ostrzeżenie i.t.p., i.t.d.. Szybkość działania w tym przypadku jest dosyć dziwna.
  …a tak poza tym: ma ktoś może jakiś link, cokolwiek, dotyczący odzewu ze strony właścicieli Megaupload (O ILE takowy w ogóle istnieje…)? Byłabym wdzięczna. ;]

  • „Ale tak biorąc to wszystko na chłopski rozum: dlaczego FBI miałoby aż tak przejąć się jedną, pojedynczą stroną internetową?”
   No jak to po co? Zobacz jak cały internet zareagował, tak jak z „okupuj wall street”. Gdyby nie zamknięto MU, zwykły użytkownik internetu nawet by się nie dowiedział o ACTA, a nawet jeśli to by go to nie zainteresowało.
   P.S.
   pamiętacie odsiebie.com (coś jak MU tylko w Polsce) też zamknęli, a ACTA jeszcze wtedy nie było…

 9. Anonymus to pic na wodę, przykrywka dla organizacji wywiadowczych na którą można by zwalić swoje działania. Coś jak Al Kaida.

Możliwość komentowania jest wyłączona.