Rosyjska gazeta sugeruje że Rosja przygotowuje się do wojny

Zródło: Zmiany na Ziemi

(17.01.2012) W zeszłym tygodniu do syryjskiego portu przybył statek transportowy wyładowany amunicją. Kto wie ile takich transportów już tam dotarło. Syria jest realnym miejscem zapalnym porónywalnym z Iranem a sam fakt obecności tam rosyjskiej grupy bojowej wraz z lotniskowcem świadczy o gotowości zaangażowania militarnego w szykujący się konflikt na Bliskim Wschodzie.<--break->

Rosja nie wyklucza swojego uczestnictwa w konflikcie zbrojnym, który mógłby wybuchnąć, gdyby Izrael i USA zaatakowały Iran nie rezygnujący z prac nad swoim programem nuklearnym – pisze newsru.com. Według „Niezawisimoj Gaziety”, rosyjski Sztab Generalny pracuje nad planem ćwiczeń wojskowych na ogromną skalę, który będzie obejmować również scenariusz hipotetycznego ataku Stanów Zjednoczonych i Izraela na Iran.

Jak pisze „Niezawisimaja Gazieta”, w odróżnieniu od poprzednich, tegoroczne manewry „Kaukaz” będą nie operacyjno-taktyczne, lecz strategiczne. Według gazety, mają być one głównym wydarzeniem w działalności sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej w 2012 roku.

Manewry „Kaukaz 2012” mają zostać przeprowadzone w warunkach maksymalnie zbliżonych do obecnych militarnych i politycznych realiów – wojskowi będą zakładać, że może dojść do wojny przeciw Iranowi, a także do konfliktów na Kaukazie. Po raz pierwszy podobne ćwiczenia zostały zorganizowane latem 2008 roku. Wielu ekspertów uważa, że przyczyniły się do lepszego przygotowania armii rosyjskiej w wojnie z Gruzją.

W manewrach wezmą udział wszystkie rodzaje rosyjskich wojsk, ale także przedstawiciele takich struktur, jak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Federalna Służba Bezpieczeństwa czy Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Co to może oznaczać dla Polski? Zaangażowanie naszego odwiecznego wroga na terenie oddalonym od Polski to tylko pozornie korzystna sytuacja. Rosja wyraźnie się zbroi i widać to też w sąsiadującym z nami Obwodem Kaliningradzkim. Wyraźnie występują oni przeciw USA i Izraelowi co jest pewną nowoscią biorąc pod uwagę ilość Żydów rosyjskiego pochodzenia znajdujących się w tym kraju.

Konflikt Rosji z USA w obronie krajów uważanych przez Amerykanów za zbójeckie jest w tej chwili bardziej realny niż kiedykolwiek a to oznacza kłopoty dla państw NATO, zwłaszcza w najbliższym sąsiedztwie wschodniego mocarstwa.

Reklamy

3 comments on “Rosyjska gazeta sugeruje że Rosja przygotowuje się do wojny

  1. Komentarze autora tej powyższej informacji wyraźnie „po linii’ i „zgodnie z wytycznymi”. Jakbym włączył „tefałen” czy inną polskojęzyczną szmirowatą stacyjkę.

    @Radtrap,
    może powinieneś wyrażać swoje stanowisko („od admina”) pod wszystkimi tekstami, które umieszczasz na blogu. Wystarczy zwykła lapidarna recenzja. Tak czyni np. Marucha i daje mu to możliwość (i wygodę) nie tłumaczenia się (dodatkowo, przy każdym głosie krytycznym) z tego, że zamieścił coś, czego czytelnicy by się po nim nie spodziewali.

  2. „Admirał Kuzniecow”, o którym mowa, że razem ze swoim zgrupowaniem znajduje się w porcie Tartus, to krążownik lotniczy. Został tak sklasyfikowany przez Rosjan (Sowietów) ponieważ lotniskowce zgodnie z prawem międzynarodowym, nie mogą przepływać przez Dardanele.
    Nie zmienia to faktu, iż z jego pokładu operują samoloty V/STOL oraz helikoptery.

Możliwość komentowania jest wyłączona.