Zop-crop

Hakerzy zaatakowali portale giełdy i linii lotniczych w Izraelu

 

Zródło: wirtualnapolska

Hakerzy zakłócili w poniedziałek portale internetowe izraelskiej giełdy papierów wartościowych i linii lotniczych El Al. Żaden z zaatakowanych portali nie zawierał poufnych informacji. Loty El Al odbywają się normalnie, giełda też funkcjonuje bez przeszkód.

Agencja Associated Press pisze w kontekście poniedziałkowych ataków o nasileniu wojny cybernetycznej z Izraelem, rozpoczętej w tym miesiącu przez hakerów, którzy twierdzą, że są Saudyjczykami. AP twierdzi też, że hakerzy pokazali, jak bezradny jest Izrael, mimo nowoczesnych zabezpieczeń systemów komputerowych i powołania ostatnio specjalnej agencji do walki z cyberatakami.

Hakerzy przedstawiający się jako saudyjska „grupa-xp” poinformowali w tym miesiącu na jednym z izraelskich portali sportowych, że uzyskali dostęp do danych 400 tys. izraelskich kart kredytowych. Informacje o kartach kredytowych ponad 20 tys. Izraelczyków hakerzy opublikowali potem w internecie.

 

2 comments on “Hakerzy zaatakowali portale giełdy i linii lotniczych w Izraelu

  1. Końcówka artykułu (Rad, jak można pominąć? ;) )

    W zeszłym tygodniu izraelski haker, przedstawiający się jako żołnierz w jednostce wywiadowczej, wziął odwet, publikując w internecie dane setek Saudyjczyków, Egipcjan i Syryjczyków. Wśród opublikowanych danych znalazły się imiona i nazwiska, adresy e-mail, numery telefonu oraz dane kart kredytowych wraz z datą ich wygaśnięcia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s