Iran jest kontrolowany przez CIA

 

Aangirfan, tłumaczenie radtrap

3 Listopada 2011 – Saman Mohammadi w artykule na The Excavator przypomina że ajatollah Khomeini został obsadzony w Iranie przez rząd brytyjski i amerykański w roku 1979.

*    *    *

Wiemy już że:

1. CIA i jej sprzymierzeńcy obalili zarówno Kadafiego jak i Szaha.

W obu przypadkach to zachód wytrenował islamskich fundamentalistów którzy pózniej przejęli władzę.

Historyk F. William Engdahl powiedział że Arabska Wiosna jest wynalazkiem amerykańskiego Departamentu Stanu.

Polityka USA opiera się na ciągłym prowokowaniu rewolucji i obalaniu rządów (myślę że Grecy zgodzą się ze mną w tej kwestii).

Three Iranian village girls
Irańskie dziewczynki – fot. Damon Lynch

2. Szah powiedział kiedyś: „Jeśli podniesiesz brodę Khomeiniego, zobaczysz na jego podbródku pieczątkę Made In England .”

Powiedział też Davidowi Frostowi: „Czy myślisz że pan Khomeini, człowiek bez wykształcenia… mógł to wszystko zaplanować, obmyślić spisek, stworzyć wszystkie te organizacje…”

„Wiem że wydano na to ogromne pieniądze…”

„Wiem że czołowi eksperci od propagandy mieli przedstawić nas jako tyranów i potwory, a stronę przeciwną jako demokratycznych, liberalnych rewolucjonistów chcących ratować swój kraj.”

„Wiem jak podłe było wobec nas BBC… Wyglądało to na naprawdę dobrze zorganizowany spisek.”


Ajatollah Khomeini – fałszywy zbawca Persji, koń trojański zachodnich mocarstw

3. Według dr. Ronena Bergmana, izraelskiego dziennikarza śledczego, to BBC wypromowało Khomeiniego. Napisał o tym w swojej książce ‚The Secret War with Iran’ z 2008.

„Narzędziem propagandy Khomeiniego były programy w języku perskim transmitowane przez BBC.”

„BBC udostępniała Khomeiniemu darmowe godziny nadawania z Paryża.”

4. Historyk  F. William Engdahl w swojej książce z 2004 roku – A Century Of War : Anglo-American Oil Politics and the New World Order (Angloamerykańska polityka naftowa i Nowy Porządek Świata) pisał:

„W listopadzie 1978 prezydent Carter desygnował członka Bilderberg i Komisji Trójstronnej, Georga Balla, na głowę specjalnej grupy Białego Domu do spraw Iranu, pod nadzorem Brzezińskiego z Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

„Ball zaproponował by Waszyngton przestał wspierać Szaha Iranu na rzecz islamskiej, fundamentalistycznej opozycji ajatollaha Khomeiniego.”

Friends for Ever
fot. Hamed Saber

„Robert Bowie z CIA był jednym z najważniejszych oficerów dowodzących w kierowanym przez CIA przewrocie (…)”

„Nakreślili plan w oparciu o dogłębne studia nad fenomenem islamskiego fundamentalizmu (…) współpracował z nimi brytyjski ekspert od Islamu, dr. Bernard Lewis, pracujący w tamtych czasach dla uniwersytetu w Princeton, USA.

Plan Lewisa zaprezentowany został w maju 1979 roku na spotkaniu grupy Bilderberg w Austrii, zakładał on wsparcie Khomeiniego przez radykałów z Bractwa Muzułmańskiego. Wszystko to w celu „bałkanizacji” całego rejonu Bliskiego Wschodu, z wykorzystaniem jego różnic religijnych i plemiennych.”

„Lewis twierdził że Zachód powinien wspierać grupy autonomiczne Kurdów, Ormian, libańskich Maronitów, etiopskich Koptów, azerskich Turków itd.”

„To doprowadziłoby do rozprzestrzenienia się chaosu w regionie krajów muzułmańskich który nazywał „Arką Kryzysu”.

Wystarczy zobaczyć co dzisiaj dzieję sie w krajach arabskich, na kolejne Wiosny Ludów, plany przewrotu w Pakistanie, dozbrajanie Saudyjczyków, walki wojsk tureckich z Kurdami w górach, zamachy w Iraku i Afganistanie itd.

Takht e Soloman, Iran
Iran –  Jeremy Curl Photography

„Przewrót był zorganizowany przez brytyjskie i amerykańskie agencje wywiadowcze…”

„W roku 1978 rząd Szaha negocjował z British Petroleum przedłużenie 25-letniego kontraktu na wydobycie irańskiej ropy. We wrześniu 1978 rozmowy zostały przerwane po otrzymaniu brytyjskiej „oferty” – Anglicy domagali się specjalnych praw w przyszłym wydobyciu ropy w Iranie, jednocześnie odmawiając udzielenia gwarancji że będą tą ropę kupować.

„Wydawało się że czasy gdy Iran jest zależny od kontrolowanego przez Brytyjczyków eksportu minęły. Iran był na granicy przełomu i niepodległej polityki sprzedaży własnej ropy po raz pierwszy od 1953 roku, a w kolejce czekali chętni kupcy z Niemiec, Francji, Japonii i innych rejonów świata.”

Afghani children in Iran
fot. Ivan Mlinaric

5. W swojej książce z 1981, Hostage to Khomeini, żurnalista Robert Dreyfuss pisał:

„Mułłowie nie doszli do władzy w Iranie dzięki swojej sile – została im ona dana przez ludzi nikczemniejszych od nich.”

„We wrześniu 1975 Instytut Aspen zorganizował sympozjum w Persepolis (Iran)…

„W zakulisowych rozmowach opracowano plany odwrócenia reform przemysłowych Szaha i przemienienia Iranu w średniowieczny reżim…”

Two girls and a bicycle
fot. Damon Lynch

6. Istnieją doniesienia że Khomeini był brytyjskim agentem.

Żurnalista pracujący dla MI6 był na pokładzie samolotu razem z Khomeinim gdy ten wylądował w Iranie zaraz po wygnaniu Szaha.

Wg. Guardiana brytyjski wywiad potrafił zrekrutować nawet Benito Mussoliniego.

Fritz Springmeier w artykule To Love Or Hate – Know Your Enemy pisał:

„Chrześcijańskie organizacje patriotyczne oraz islamskie fundamentalistyczne są infiltrowane przez prowokatorów pchających obie grupy w kierunku samodestrukcji…”

„Ajatollah Khomeini pracował dla brytyjskiego MI6.”

„Wywiad saudyjski, wywiad Saddama Husajna, wywiad egipski (i wcześniej wywiad Szaha, kierowany przez CIA – SAVAK) były złączone kierownictwem grupy stworzonej z kolei przez francuską siatkę szpiegowską – tzw. Safari Club.”

Old man and the boys
fot.  Kamshots

7. Ustawy Szaha przysparzały mu w Iranie coraz większej popularności, a sam kraj stawał się coraz bardziej niezależny i potężniejszy. To zaniepokoiło CIA i MI6.

Utrzymywanie kraju w biedzie jest najlepszym sposobem na jego kontrolowanie.

1. Szah wykupił ziemie od klasy wyższej, włącznie z ziemią należącą do rodu królewskiego i odsprzedał ją po okazyjnych cenach rolnikom-dzierżawcom.

Ponad pół miliona ludzi stało się posiadaczami ziemskimi – to zakończyło erę systemu feudalnego w Iranie.

2. Szah dał kobietom prawo głosowania. Zniósł przymus noszenia burek i nikabu.

3. Nakreślił plany dla budowy wartego 90 miliardów dolarów programu energii atomowej.

Boys Army
fot. Sharto

4. Szah podpisał porozumienie z ENI, włoską firmą naftową.

Plany zwiększenia wydobycia ropy przez Szaha rozwścieczyły amerykańskie kompanie naftowe które chciały niskiego wydobycia na rynku międzynarodowym, w celu utrzymania wysokich cen i swoich własnych, wysokich zarobków.

Szah mówił ze kilka lat przez Rewolucją słyszał „z dwóch różnych zródeł związanych z kompaniami naftowymi że reżim w Iranie zostanie zmieniony.”

5. Szah rozpoczął wojnę z handlem opium. Rynek handlu opium narodził się tam za czasów brytyjskiej kontroli.

6. CIA i jej pokrewne organizacje chciały doprowadzić do „zderzenia cywilizacji”, wszystko to dla ustanowienia Nowego Porządku Świata i globalnego rządu.

Gonbad Kavous
fot. Shapour

8. Izrael zapewnił finansowe i polityczne wsparcie dla Hamasu w pierwszych dniach jego istnienia, wszystko po to by stworzyć antysyjonistyczny ruch oporu rozmawiający językiem przemocy i ekstremizmu zamiast tolerancji i pokoju.

CIA i MI6 posiadają wielkie wpływy w Bractwie Muzułmańskim i wykorzystują je do blokowania oddolnych ruchów demokratycznych w krajach muzułmańskich oraz do straszenia ludzi zachodu islamskim ekstremizmem.

Fundamentalistyczni mułłowie Iranu byli wykorzystywani przez CIA i MI6 do ataków w irański rząd.

Talibowie w Afganistanie zostali stworzeni i wytrenowani przez CIA i pakistańskie ISI. Osama Bin Laden został wyselekcjonowany przez sieć CIA-MI6.

Co było przyczyną tego intrygującego związku? Zarówno islamscy radykałowie jak i zachodnie elity nie lubiące wzrostu gospodarczego na wschodzie miały podobne cele: cofanie narodów w rozwoju i wywoływanie wojen. Khomeini dostał zadanie: zawrócić wskazówki zegara, zamienić Iran w kraj rodem ze średniowiecza i wyprać mózgi młodzieży tak by ci poświęcili się dla Islamu (nie udało mu się to w 100%, ale pewne sukcesy na tym polu ma, zwłaszcza biorąc pod uwagę to jak Iran mógłby dziś wyglądać gdyby kontynuowano reformy Szaha – przyp. tłum).

Flaga Al-Kaidy i budynek rządowy w Libii

9. Dlaczego USA i inne zachodnie potęgi dostarczały Iranowi broń w latach 80-tych jeśli uznawały ten reżim za swojego wroga?

Dlaczego Khomeini zdecydował się wypuścić amerykańskich zakładników w dniu zaprzysiężenia Reagana na nowego prezydenta USA? Po co dawać prestiż i chwałę swojemu wrogowi?

Dlatego że Khomeini nie jest wrogiem, lecz w pełni świadomym pionkiem w rękach amerykańskiej i brytyjskiej elity…

Nie jest nawet pełnoprawnym ajatollahem.

Najwyższy ajatollah nadał mu tytuł ajatollaha w roku 1963 po to by uratować go przed egzekucją. Khomeini odwdzięczył się za przysługę w 1979 – umieszczając go w areszcie domowym i niszcząc dowody tamtego miłosiernego uczynku…

Wojny w dzisiejszym świecie wybuchają ponieważ: są potrzebne do zbudowania globalnego, totalitarnego ustroju politycznego, są potrzebne dla zwiększania profitów przemysłu zbrojeniowego, dla wpędzania rządów świata w długi wobec międzynarodowych bankierów oraz dla redukcji populacji.

__________________________________________________________________________________

Więcej w temacie:

CIA, MI6 i Bractwo Muzułmańskie

Arabia Saudyjska jest kontrolowana przez syjonistów

Turecki Donmeh należy do Illuminati

 

Reklamy

One comment on “Iran jest kontrolowany przez CIA

  1. I afera Iran Contras sprzedarzy rakiet Iranowi przez USA też wiele tłumaczy tak jak i wojna Iracko Irańska z lat osiemdziesiątych wywołana przez USA i Wielką Brytanię

Możliwość komentowania jest wyłączona.