Szwedzki profesor: za Breivikiem mógł stać Izrael

 

Zródło: nacjonalista.pl

Profesor Ola Tunander, pracownik Peace Research Institute Oslo (PRIO), opublikował artykuł dla norweskiego czasopisma naukowego, w którym łączy norweską masakrę z państwem Izrael.

Artykuł autorstwa Tunandera wydany w akademickim Nytt Norsk Tidsskrift, stawia tezę, że motywy, którymi kierował się Anders Breivik, powinny zostać zbadane bardziej dogłębnie. Według profesora, za całym tym krwawym przedsięwzięciem mogło stać obce państwo, przy czym wskazuje on na Izrael, jako głównego podejrzanego. Tunander uważa, iż przeprowadzenie ataku terrorystycznego na taką skalę wymaga udziału sił państwowych, a „nie możemy wykluczyć, że tym razem właśnie tak było” – napisał.

Profesor wskazał na polityczne napięcie między rządem norweskim a Tel-Awiwem, trwające miesiącami przed atakiem Breivika, spowodowane faktem, iż Norwegia zadeklarowała gotowość uznania niepodległej Palestyny. Przypomniał również o fakcie z historii, kiedy agenci Mossadu w 1973r. zamordowali na terenie Norwegii marokańskiego pisarza (afera Lillehammer), oficjalnie tłumacząc się, iż pomylili go z Ali Hassanem Salamehem, odpowiedzialnym za monachijską masakrę izraelskich atletów.

W swoim artykule prof. Tunander sięga także głębiej w historię, omawiając sprawę zamachu bombowego na Hotel King David w Jerozolimie, przeprowadzonego 22.02.1946r. przez syjonistyczny Irgun. „Omówiliśmy prawicową, ekstremistyczną izraelską i judeochrześcijańską stronę Breivika, izraelski interes w zdyscyplinowaniu Norwegii i izraelskie świętowanie zamachu. Biorąc to pod uwagę, atak Breivika przypomina powtórkę z Hotelu King David” – stwierdza.

Dyrektor norweskiego instytutu PRIO Kristian Berg Harpviken powiedział do prasy, że artykuł prof. Tunandera przyprawił go o „niepokój”, dodając, iż magazyn Nytt Norsk Tidsskrif popełnił błąd, zezwalając na jego publikację.

Przypomnijmy: 22 lipca 2011 doszło do wybuchu bomby w Oslo, w wyniku którego zginęło 8 osób, a kilkanaście zostało rannych. Po eksplozji, na wyspie Utøya doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęło co najmniej 68 osób. Ofiarami byli uczestnicy zjazdu Partii Pracy, na którym pojawiły się pro-palestyńskie akcenty (m.in. banner nawołujący do bojkotu Izraela). Za bezpośredniego sprawcę tych czynów uznano Andersa Behringa Breivika. Breivik, co można stwierdzić na podstawie jego biografii i manifestu jego autorstwa, był zadeklarowanym protestanckim fundamentalistą, zwolennikiem syjonizmu i państwa Izrael; nienawistnie wyrażał się na temat Islamu, jak również był zdecydowanym wrogiem „nacjonalizmu etnicznego”. Należał do masonerii. Jego ulubiony autor to pro-izraelski neokonserwatysta Daniel Pipes. Według ostatnich doniesień, Breivika uznaje się za niepoczytalnego.

Informacja na podstawie: ytnews.co

Reklamy

3 comments on “Szwedzki profesor: za Breivikiem mógł stać Izrael

  1. Za Breivikime stała jego wiara on chcial pokazać jak tanie jest życie ludzkie Europa zastygła w swym schemacie praw człowieka karmiąca się smiercią milonów ludzi trzeciego świata zapłacila tym mordem za tą stabilizację opłaconą milonami istnień ludzkich w Afryce Azji i Amercye południowej 70 do jednego to niezły wynik

  2. Kompletnie pomylony ten dyrektor Kristian Berg Harpviken, zupełnie nie ma pojęcia o Breiviku. Był poczytalny, bo narcystyczny. Manifest nie był jego autorstwa, tylko spisany żywcem od Teda Kaczyńskiego i paru pomniejszych przestępców, zamienił tylko niektóre słowa na „muzułmanie”. Nie był żadnym fundamentalistą, tylko szukal sławy i zamiast „muzułmanie”, gotów był tam wstawić cokolwiek innego, co by dało mu rozgłos. A że miał związek z masonami, to na to wszystko wskazuje. Mówił o spotkaniu w Zakoie Templariuszy w Londynie i mu tego nie udowodniono na procesie, ale masoni są znani z przekupywania sędziów i prokuratorów i z grożenia im. Za to niedawno ukazał się oficjalny film propagandowy, zachęcający do wstąpienia w szeregi Illuminatów i tam byli ludzie w prawie identycznych strojach jak ten, w którym Breivik przed morderstwami robił sobie zdjęcia. Znam cały przebieg tego zamachu, jego życie i proces bardzo dobrze, bo pisałam o tym pracę naukową. I oczywiste jest, że Ola Tunander jest bliski prawdy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.