6 kłamstw kształtujących młodych ludzi

 

Toby Moreland (henrymakow.com), tłumaczenie Radtrap

(Toby jest 27-latkiem z Florydy. Poniższy tekst został opublikowany po raz pierwszy 2 lata temu)

Młodzi ludzie nie są dziś w stanie rozpoznać własnego wroga. Stan w którym się obecnie znajdują jest potrzebny dla bezbolesnego przejścia od współczesnej władzy politycznej do dyktatury światowej.

Jako młody człowiek który niedawno zakończył „edukację” w jednej z najlepszych szkół w USA, mogę potwierdzić że młodzi ludzie są już na to gotowi.

Posiadamy społeczeństwo wytresowane w pielęgnowaniu własnych ambicji, obronie prawa do autoekspresji i niezależności, gdzie wyedukowanych młodych ludzi odurza się iluzjami. Wszyscy spoglądają w górę, prosto w słońce, nie potrafiąc wyzbyć się strachu że przegapią swoją szansę na wspięcie się po drabinie kariery.

Oto scenariusz którego trzyma się moje pokolenie:

1. Ludzkość żyła w totalnej ignorancji aż do dnia dzisiejszego (dowód: powszechny rasizm, religijny fundamentalizm, opresja i złe traktowanie kobiet, europejski imperializm, zacietrzewiony nacjonalizm, ksenofobia itp. wszystko to było normą). Najbardziej narażonymi na to kłamstwo są młode kobiety i różnego rodzaju mniejszości, poklepujące siebie nawzajem i gratulujące swojego oświecenia i przynależności do społeczeństwa postępowego. Młodzi biali mężczyzni którzy chcą sobie „zamoczyć” i ogólnie być lubianymi przez innych, podążają za ich przykładem.

2. Wszystkie rodzaje „ignorancji” istnieją do dnia dzisiejszego i stanowią główne zagrożenie dla pokoju i stabilności. (Konkluzja: Legislacja praw chroniących mniejszości – ustawy anty-religijne, walka z „mową nienawiści” – jest wyrazem naturalnego postępu i nie może zostać powstrzymana. Religia jest duchowym odpowiednikiem Al-Kaidy dla ludzi młodych i wykształconych. Już teraz ledwo zipie, ale wszyscy są przekonani że jest ona potężną bestią zdolną do wyrwania każdego człowieka ze swojego hedonistycznego samouwielbienia w każdym momencie – jest to dla nich coś niebezpiecznego, dlatego trzeba jej uważnie pilnować.

3. Powściągliwość seksualna nie może być dłużej traktowana serio, jest wymysłem religii i ma za zadanie kontrolować społeczeństwo, przede wszystkim kobiety. (Konkluzja: Rób to zawsze gdy tylko możesz i wszędzie gdzie możesz. To tylko ćwiczenia przed spotkaniem kogoś kogo naprawdę polubisz!) Istnieje ogromna presja na młodych kobietach by te skłonne były do wolnej miłości. Zostały przekonane przez media, głównie świat rozrywki, że traktowanie seksu serio jest wyrazem słabości. W połączeniu z rzeczywistością otaczającą młodych – alkohol itd, historia romansów młodych ludzi jest schizofreniczną epopeją w której naprawdę ciężko jest im odnalezć dla siebie kogoś odpowiedniego.

4. Moralność jest względna. Nie ma prawd absolutnych. Nie ma powodu by wierzyć zbyt silnie w cokolwiek. Wszystko jest przypadkowe. (Konkluzja: Tak, wszystko jest zepsute. Zawsze takie było. Władza korumpuje, my jesteśmy egoistami, ludzie są kurwami. Ja jestem draniem ale przynajmniej się do tego przyznaje). Rezultat: nasza postawa jest jak ubranie dobierane na potrzeby danej grupy społecznej.

Poza jest wszystkim.

5. Polityka i religia nie powinna być omawiana wśród naszych przyjaciół, więc nie jest. Nigdy. (Konkluzja: Zgoda na niezgodę. Rezultat: Nawet najmądrzejsi ludzie mogą nigdy nie spotkać się z ideami nie obowiązującymi w oficjalnych mediach/środowiskach akademickich. )

6. Komunizm jest dobrym pomysłem, tylko jeszcze nigdy się nie udał. (Rezultat: Moja generacja odchyla się wyraznie na lewo. Nic zresztą dziwnego skoro to Republikanie kojarzeni są z chrześcijaństwem, polityką pro-life, białymi, wojną, wielkim biznesem itd. ) Wkroczenie rządu do gospodarki jest nieuniknione, ale tylko nieliczni zdają sobie sprawę z konsekwencji które to za sobą pociąga.

Dzięki tym niekwestionowanym przez ogół wierzeniom powstali obrońcy międzynarodowej doktryny humanizmu. Z natury dobre, inteligentne dzieciaki próbujące zrobić dla świata coś dobrego, próbujące znalezć swoje miejsce w świecie i sprostać oczekiwaniom swoich rodziców, zostały wytrenowane do nieświadomego wspierania i obrony interesów wąskiej grupy psychopatycznych kryminalistów.

Odwrócenie tego procesu wymagałoby podobnego, stopniowego działania na rzecz przywrócenia Boskiej rzeczywistości i zniszczenia zła (iluzji). Nie mamy tego luksusu by próbować zatrzymać teraz rozwój ich propagandy. Musimy zaatakować używając naszej siły duchowej i przewagi moralnej.

Jeśli chcemy stworzyć świat gdzie ludzie są odpowiedzialni za swoje czyny, musimy dać wszystkim na starcie czyste konto. Do ludzi trzeba docierać indywidualnie i żeby to zrobić musimy przełączyć ich umysły na postrzeganie rzeczywistości w sposób najłagodniejszy z możliwych.
______________________________________________________________________________________

Zobacz także:

Nasza bańka mydlana zwana rzeczywistością

Jak zdeprawowano naszą kulturę

Czy pokusa jest pojęciem przestarzałym?

Gdy pożądanie myli nam się z idealizmem

 

Reklamy

36 comments on “6 kłamstw kształtujących młodych ludzi

 1. Witam,
  To co się dzieje z dzisiejszym seksem jest wręcz ”nierealne”. Ostatnio postanowiłem przejrzeć kilka stacji muzycznych (od dłuższego czasu wiem co się dzieje na świecie) to zamiast dźwięków muzycznych widziałem (nie słyszałem) hmm.. seks.
  To ma niezły wpływ na umysł młodych ludzi. Czasem gdy chcę rozpocząć rozmowę na ten temat wśród znajomych to jedyne odpowiedzi: ”jezu, weź” (nie wiem co w danej sytuacji miałby zabrać jezus, ktoś wie?), ”ten zaś” ( ten – ang.10,?), ”nie dorzeczy” (możliwe że zamiast do nich mówię do ”rzeczy”).
  Wiem że w artykule nie ma zbytnio wiele o muzyce ale ”powściągliwość seksualna” jest nie możliwa jeśli m.in. młodzi będą się opierali na MTV etc.

 2. Cale szczescie jestem straight edge i mam swiadomosc tego co jest dla mnie dobre. Jest nas (SxE) coraz wiecej i bardzo dobrze. Nie mozemy dac sie oglupic ludziom ktorzy wtlaczaja w nas falszywe wartosci.

   • ciężko będzie, bo łączy nas tylko internet i to nie wiadomo jak długo… byłem wczoraj z moją kobietą na zakupach w jednej z galerii i weszliśmy do cropa czy housa ( nie odróżniam za bardzo tych sklepów :) ). wyobraźcie sobie że ściany były pokryte malowidłami niby pokręconymi młodzieżowymi, ale na jednej były same postacie jednym okiem po środku czoła, a na drugiej kilka postaci tułowiem człowieka i z głową byka a w tle wszech wiedzące oko w trójkącie i jeszcze parę innych ciekawych rzeczy normalnie szooook….
    pozdrawiam was wszystkich że jesteście a w szczególności autora tego bloga…

   • Kwanti – odpowiem Ci, bo jesteś zniecierpliwiony – i będzie to tylko moje zdanie,

    Ta dzisiejsza super bajer Rewelacja -[na monitorpolskiblogM]- to Stek Bzdur – w skrócie SB,
    poza jednym wyjątkiem, cytat:

    monitorpolski18 Grudzień 2011 o 2:43 pm
    12 Głosów
    Artykuł będzie skrótem tłumaczenia. Czy ja mam sam ratować świat, a inni będą mieć radochę?

    koniec cytatu.

    Nie wszystkie blogi starają się obiektywnie dociec Prawdy – niektóre świadomie sieją dezinformację
    i manipulują, dodatkowo jeszcze tym co już jest manipulacją. Dla swojej „chwały”. Muszą kiedyś
    napisać część prawdy o Rzeczywistości, aby blog był „wiarygodny”. Tą prawdę można wyłuskać czasem.

    Jeżeli po Uszach człowieka można określić jego Duszę – czyli Osobowość – to ja tu widzę robotę „Oka”.
    Świat jest pełen Aktorów – trochę lepszych, trochę gorszych… zależy od „talentu”… i doboru iluzji.
    Tego rodzaju Odczytywanie Iluminatów to zabieranie czasu Czytelnikom Owego Bloga.
    Na owym blogu szydzi się i pogardza z Chrześcijan, którzy tam chcą się dzielić wiarygodnymi tekstami.
    Pod maską katolickiej zbawienniczości… ignorują i opluwają takich userów. Aby…

    …aby Prawdę powalić na kolana i Ukrzyżować… i uczniów, którzy się Jej trzymają.
    Mają pozostać tylko wielbiciele antyChrysta oraz Garstka niewolników do zaspokajania
    zachcianek wielbicieli szatana. Taki był Plan przed potopem i taki jest Teraz, aż do końca
    tej Cywilizacji Fałszu.

    Przykre… Dlatego cenię sobie blog Radtrapa i jego Użytkowników. Pozdrawiam.

    • Ja nawet nie oglądałem tego filmu, ale zobaczyłem fragment z „lady Gagą”… i z marszu zwątpiłem ;P

     Zli Illuminaci potrzebują aktorów do TV – dlatego ściągają na Wallstreet swoją główną gwiazdę muzyczną, mieszająca w głowach milionom ludzi, by ta w ramach pracy na 2 etaty chwyciła kartonowy transparent i stała kilka godzin na ulicy. Incognito. I… najwyrazniej… po operacji plastycznej.

     Wyczytałem tam w komentarzach jak Podlecki snuje wizje służb patriotycznych ze zdjeciami Illuminatów, szykujących im areszty :O

     Koniec NWO. Wygraliśmy. Zwijamy kram, wszyscy wypad do domu całować porter papieża. Wpadli przez Gagę bez makijażu.

     • …albo wpadli przez Makijaż …bez Gagi. Ot, …przeGięcie ;-)) no, i mają nas za idiotów ?!?

      prawie codziennie dziękuję Bogu, że mi pomaga rozeznać się w tym bagnie
      „stworzonym” przez wynaturzonych. I proszę Was, dziękujcie i proście Ojca o więcej,
      a będzie Wam dane… Jeżeli nawet wyłączą nam internet, pozostanie w nas Nauka Jezusa.
      Ten Żywy Chleb, którym teraz również się Dzielimy.
      dzięki Radtrap…

      • „prawie codziennie dziękuję Bogu..” masz rację że możemy sobie poradzić z internetem czy bez, właśnie taką czynnością, Bóg nas poprowadzi nie mniej jednak, dzięki braku cenzurze wyszedłem na prostą, dokopać się do prawdy nie jest ciężko ale nie jest też łatwo, często można zostać skierowanym w stek new age lub darwinowskich bzdur. Ja mogę już dać radę, ale co z resztą szukających…

 3. Szwedzkie techno-msze przyciągają tłumy wiernych
  Ludzie tańczący do muzyki techno podczas mszy – to nowa inicjatywa kościoła Wszystkich Świętych w Sztokholmie. Ma pomóc w przyciągnięciu młodzieży.
  Pomysłodawcą jest kościelny wikariusz Olle Idestrom, który po raz pierwszy zorganizował techno-mszę w kwietniu. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę. Ekscentryczna msza przyciągnęła tłumy znudzonych wiernych. Kolejna odbyła się w październiku ściągając do kościoła 400 zbłąkanych owieczek.

  Tańczą też biskupi
  Sukcesem jest zaskoczony sam wikary. – Nie spodziewaliśmy się, że tak wskrzesimy to miejsce. To niesamowite, że ludzie, którzy normalnie nie uczęszczają do kościoła, chcą uczestniczyć w mszy w piątek – stwierdził Ildestrom. Piątkowe techno wieczory w kościele ściągają nie tylko młodzież. Jak wyznaje Idestrom na kościelnej potańcówce gościł już biskupów, dzieci i nawet 80-latków.

  Jednak oprócz sympatyków są i tacy, którzy krytykują inicjatywę. – Dostawałem anonimy z krytyką od ludzi, którzy twierdzą, że Jezus kocha tylko Bacha – mówi Idestrom.

  http://www.tvn24.pl/26086,1728337,0,1,techno_kosciol-przyciaga-wiernych,wiadomosc.html

  można sobie też coś uświadomić wpisując hasło party orgy a do tego już niedaleko

   • Bardzo gratuluję wikaremu Olle Idestrom i biskupomakcji „wskrzeszania” wiary, i jak się wyraził wikariusz „tego miejsca” i to na dokładkę w piątek! Może ktoś ma dostęp do tych „oświeconych” i podsunie im prawdę o muzyce techno i jak dzięki niej manipuluje się masami lżąc Chrystusa, o czym opowiada pan Leszek Dokowicz:

    Pozdrawiam.
    Ps Zobaczyłam to chyba na LOŻY i dziękuję.

    • Z całym szacunkiem dla tego pana , ale uważam , że przeszedł z jednego uzależnienia w drugie. Być może to kwesta charakteru takich osób, które wpadają ze skrajności w skrajność, a tym samym są podatne na tego typu „duchowe uwiedzenia”. Wielki minus za jego film dokumentalny „Egzorcyzmy Anneliese Michel”. Bardzo lubię ten film w wersji fabularnej (daje możliwość samodzielniej oceny), natomiast dokument straszy i daje prawo moralne egzorcyście do wykonywania tego typu działalności. Myślę, że ludzie pokroju tego człowieka są najłatwiejszym celem iluminatów. Od dłuższego czasu skłaniam się żeby na ten temat napisać dłuższy artykuł, gdy to zrobię dam wam na pewno znać. Teraz natomiast napiszę krótko – moim zdaniem egzorcyzmy są przeciwieństwem tego czym być powinny, a tym samym powinny być zakazane.
     W tej kwestii, jestem zaciekawiona zdaniem Rad’a i Selera:) Mam ochotę zabrać się za pisanie własnego bloga, ale potrzebuję zmotywowania :)

     • Nie wypowiadam się na temat katolickich egzorcyzmów bo się nie znam. gadałem kiedyś z człowiekiem który zarzekał się że był opętany i pomógł mu katolicki egzorcysta. Myśle że imię Jezusa zawsze zadziała w takich wypadkach, ale nie czuję się kompetentny by o tym dyskutować. Dużo więcej wiem o paraliżach sennych. Demony istnieją, wiem o czym mówię.

      A bloga zakładać nie polecam, niewdzięczne zajęcie ;)

     • Czarna owca, ostatnio dałem się ponieść emocjom i zarzuciłem komentarze muzyką,
      zawsze mnie tak bierze, kiedy mnie nerwa bierze i wtedy uciekam się do Nut… koją mi nerwy.
      Za to przepraszam Radtrapa i innych Użytkowników, że „muszą” słuchać to, co mnie się podoba. Ale to na uspokojenie było.
      Moje i być może Wasze.
      Dobra. Jeśli chodzi o tzw. egzorcyzmy w wydaniu katolickim, mam bardzo ale to bardzo
      mieszane uczucia. Jezus był i jest w stanie uwalniać ludzi od pasożytujących demonów, był Czysty
      i Jest czysty Duchowo. Również prawdziwi Apostołowie oraz współcześni Uczniowie są
      mocą boskiej interwencji [tutaj: Jezusa] zdolni ratować w ten sposób ludzi. Właśnie. Czy mówi nam to coś ?
      Dlaczego na przykład opętani nie mogą patrzeć na katolickie Emblematy – narzędzia kultu ?
      Mnie też one odpychają – czyli muszę być chyba opętany…
      Jest dużo na ten temat wątpliwości, i podobnie jak Radtrap, nie będę się silił na ich wyjaśnienie,
      albowiem będąc szczery z Wami i ze sobą, oznajmiam iż się na tym nie znam na tyle, aby się wypowiadać.
      Wyczuwam jednak – w tych Pokazowych egzorcyzmach – nawet w tym, jednak pewną Manipulację.
      Dosłownie wszystko zostało już skażone. Łatwiej byłoby chyba znaleźć to, co jeszcze nieskażone… Pozdrawiam ;-)

    • Seler, emocje są od tego żeby je przeżywać, w innym wypadku zamienilibyśmy się w kłody drewna:) Życzę Tobie siły w nadchodzacym 2012 roku:) Wszytskim życzę pogody ducha:)

  • Widzę, że panowie skupili się na jednym kontrowersyjnym fragmencie i posługują się nim aby ośmieszyć całość (której zresztą nie mają zamiaru oglądać). Otóż ja nie twierdzę, że owe materiały są – jak szyderczo raczył wspomnieć szacowny Gospodarz – ostatecznym rozwiązaniem problemów nieszczęsnej ludzkości. Nie mam też pewności, że nie jest to kolejna już prowokacja, dezinformacja i kontrolowana opozycja, przeciwnie – mam sporo wątpliwości i pytań, które przynajmniej na razie pozostaną bez odpowiedzi. Ale to wszystko nie może przysłonić faktu, że zostały przedstawione naprawdę solidne d o w o d y medialnych oszustw i – co więcej – ujawniono konkretnych ludzi, którzy (przynajmniej na pewnym poziomie) za tym stoją. Ale jak rozumiem niektórzy są już do tego stopnia oświeceni, że wystarczy im rzut oka aby sprawę rozstrzygnąć.

   • Ponieważ nie oglądałem całego, to rzeczywiście – nie będę spuszczał od razu całego do ściekow. Ponoć dalej jest coś o UFO… no, za tą część to na pewno się wezmę. Chodzi mi tylko o to że jak ktoś robi porównania tych wszystkich autorów i chce byśmy traktowali go poważnie, i wyjezdza z takimi kwiatkami jak ta Gaga w tłumie (to absolutnie nie jest Gaga!!) albo z tym aktorem od Rotschilda:

    .

    Mnie to po prostu śmieszy. Nie interesują mnie rabany robione na Monitorpolski bo ten człowiek już nie raz jechał po bandzie. On jako zbawce świata widzi papieża i Wladimira Putina, a Obama to dla niego klon faraona.

    To tak na obronę mojego braku podniecenia powyższym materiałem filmowym.

    Pozdrawiam

    • Po przeczytaniu tego artykułu, przyszła mi do głowy myśl o Kolejnym Kłamstwie na temat UFO
     [niezidentyfikowane obiekty latające – demony udające Szaraków – LUB ?]

     http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/21/przez-chaos-i-zniszczenie-ku-nowej-cywilizacji/

     cytat z „Przez chaos i zniszczenie ku „nowej” cywilizacji”

     „…Nowy świat musi być ujednolicony, nie będzie w nim miejsca dla islamu, prawosławia, religii pogańskich wschodnich cywilizacji, nie będzie miejsca dla różnych ras i narodów. Tworzona jest „szara”, nijaka ludzkość…”

     Będą „stworzone” ludzkie Szaraki – Zidentyfikowane [czip] Obiekty [rzeczy] Ludzkie [niewolnicy]
     ZOLe – a zombi i nole to kolejna podwójna I I zmyłka…
     a kosmiczni szaracy to przypieczętują,
     i jest to prawdopodobne
     że taki jest plan

   • Kwantl – z cały szacunkiem dla Ciebie, ale…

    …dlaczego Manipulujesz Znaczeniem Słów ? – Demaskowanie G Makijażu Nie jest Szyderstwem,
    jeżEeli MonitorpolskiM za pomocą Oka Kamery zapragnął wyśledzić Wynaturzenie,
    u osób z niewyraźnym Nosem, to Mujemu już całkiem odje….O !!!
    Szkoda chłopa, tak dobrze zapowiadał się w TiVi…

    Radrap, proszę, nie bierz się za ten Falsyfikat uFo u Mąciciela – „weź się” za to, co poniżej !!!
    Księga Henocha
    http://www.proroctwa.com/Henoh.htm dużo czytania, ale warto. Kwantl, masz Okazję – nie mylić z Okiem.

    dopisek

    Nie Było Miejsca Dla Ciebie

    1. Nie było miejsca dla Ciebie
    w Betlejem w żadnej gospodzie
    i narodziłeś się, Jezu,
    w stajni, w ubóstwie i chłodzie.

    Nie było miejsca, choć zszedłeś
    jako Zbawiciel na ziemię,
    by wyrwać z czarta niewoli
    nieszczęsne Adama plemię.

    2. Nie było miejsca, choć chciałeś
    ludzkość przytulić do łona
    i podać z krzyża grzesznikom
    zbawcze, skrwawione ramiona.

    Nie było miejsca, choć szedłeś
    ogień miłości zapalić
    i przez swą mękę najdroższą
    świat od zagłady ocalić.

    5. Gdy liszki mają swe jamy
    i ptaszki swoje gniazdeczka,
    dla Ciebie brakło gospody,
    Tyś musiał szukać żłóbeczka.

    A dzisiaj czemu wśród ludzi
    tyle łez, jęków, katuszy?
    Bo nie ma miejsca dla Ciebie
    w niejednej człowieczej duszy!    http://www.youtube.com/watch?v=xDDx9bsSPVc instrumentalna

    „pan półgłówek” seler… [chociaż nie wciskam żadnych plusików\minusików]

    • przepraszam, że robię dopiski do dopisków, ale nie nadążam… ale
     ale Zawsze Warto Być Człowiekiem, pomimo podproGowej symboliki, na początku

     Dżem – Autsajder http://www.youtube.com/watch?v=sm-DQrimRoQ

     …muzyka dla mnie dużo znaczy, oraz mądre w niej słowa.. Nie dajmy się !

     seler z Lasu ;-))

     albo ta piosenka, Czerwone Wino !

     ;-)))

    • Jeżeli ktoś manipuluje, to z pewnością nie ja. Po pierwsze nawet jeśli coś jest „demaskacją”, to nie znaczy jeszcze, że nie może być jednocześnie szyderstwem. Może, i to doskonale, z czego inteligentny człowiek — z jakim bez wątpienia mam sposobność dyskutować — zdaje sobie sprawę. Po drugie, to nie ja sugeruję fałszywie, że autor usiłuje poprzez uszy człowieka określać jego duszę (?!). Gdybyś zapoznał się z materiałem przed próbą jego dyskredytowania, wiedziałbyś że idzie o ściśle fizjonomiczne analizy, przy użyciu specjalistycznych metod pomiaru i komparatystyki — na ile udane, to już inna sprawa.

 4. radtrap@ haha z deskami mówisz to takie koszulki to teraz perełki :D co do samych koszulek czy innej odzieży, jakiej by niebyły firmy nic nie mam, mają służyć jako okrycie dla nas, ale coraz częściej na ubraniach widnieje okultystyczna symbolika, a tego się raczej wystrzegam.. gdzieś już czytałem wypuszczanymi do sprzedaży koszulkami iluminati(czyt. prześwietleni promieniami Roentgena) dziś już widoczne w każdym sklepie po jednej, po dwie a na pewno będzie coraz więcej.. wracając do powyższego mojego postu, zastanawia mnie komu tak zależało wymalowanie pomieszczenia samymi szatańskimi symbolami, oraz coraz częstsze umieszczanie takich symboli na ciuchach.. fajnie symbolikę opisywał też to antymaterialny z tym że on ograniczał swoje wypowiedzi co do Watykanu, nie wiem dla czego tam przecież jest wszystko czego tylko jedno oko zapragnie, no i papieża zbyt mocno bronił.. ty robisz to idealnie jest coś nie tak kawa na ławę, nie możemy się wiecznie oszukiwać droga do prawdy jest tylko jedna..

 5. co do sklepu crop to niekoniecznie musi uderzać symbolika na koszulkach, czy obrazy na ścianach. Poprzednie święta stały pod znakiem białych choinek wystrojonych w plastikowe pistolety i karabiny, a jako prezenty leżały nagie bobasy – symboliki zero, no może po za samym drzewkiem, a i tak odpycha(ło)

 6. Nie będę dodawał… Nie, dodam… a Może ujmę komuś… a niech gra Muzyka,
  a co bede żałował, lubię muzykę która lubi mnie – narcyzm ?
  nie…
  Melodyjne Słowo boże z ludzkim – taki układ, nawet ciekawy, i dla Was ;-))

  dla Was i dla mnie… Skrzypce jak …kobieta. Bóg to jednak jajcarz JEST…

Możliwość komentowania jest wyłączona.