Dlaczego Illuminati się ujawniają?

 

Illuminati ujawniają swoją potęgę przez umieszczanie swoich symboli na naszych pieniądzach, dowodach osobistych, logach korporacji i instytucji miejskich. Ich monumenty, architektura, znaki pokazywane dłońmi i sygnały są wszędzie. Dlaczego obwieszczają wszystkim swoją obecność zamiast pozostać w ukryciu?

„Illuminati opisują siebie jako wilki w stadzie owiec. Są dumni z tego hasła i ściśle się go trzymają. Łowca czai się na swoją ofiarę. Nie wychodzi tak po prostu by zabić.

Aspen (henrymakow.com)
Tłumaczenie Radtrap

Dlaczego Illuminati ujawniają się takimi akcjami jak ta z nowymi niemieckimi dowodami tożsamości? Zacznijmy od przypomnienia sobie najczęstszych odpowiedzi na to pytanie.

1. Illuminati zezwalają na ich ujawnianie ponieważ pokazywanie ich wpływu uchodzi im na sucho.

Analiza: Prawda. Nie ma żadnych nakazów aresztowania – o których bym wiedział – wobec członków Illuminati. Nie ma prawa które mogłoby im zaszkodzić. Poza tym, opinia publiczna nie została przekonana co do tego że Illuminati istnieją, albo że stanowią oni ciągłe i wyrazne zagrożenie.

2. Ujawnianie się Illuminati jest powodowane ich poczuciem humoru; jest to kpina z tych którzy im się sprzeciwiają oraz z tych którzy nie mają pojęcia co się dzieję. Nie mogą się powstrzymać, muszą rzucać nam to prosto w twarz.

Analiza:  Mimo że to zgadzałoby się z ich psychologicznym i emocjonalnym profilem, wyjaśnienie to do niczego nas nie prowadzi.

3. Rutynowe ujawnianie symboliki Illuminati ma za zadanie przyzwyczaić populację do ich wzrastającego wpływu.

Analiza: Chip RFID w niemieckich dowodach jest znacznie potężniejszym symbolem niż swastyka i głowa Baphometa. Chipy RFID są prekursorami dla chipów wszczepianych pod skórę.

To świadczy o planowaniu w szeregach Illuminati. Chip RFID jest symbolem. Jednakże ludzie nie postrzegają przedmiotów takich jak RFID jako symboli.

Ludzie kategoryzują karty RFID i inne podobne przedmioty jako narzędzia, technologię. W konsekwencji znaczenie ich symboliki umyka całej populacji. Illuminati pokazują swoją obecność w bardziej subtelny sposób niż tylko symboli graficznych i byłoby mądrzej z naszej strony zwracać uwagę na symbole i tematy o głębszym przekazie.

Wracając do pytania: dlaczego się ujawniają? Dlaczego nie operują w kompletnym sekrecie, nie przygotowują coup de grace za kurtynami, prowadzącego do finałowego uderzenia które skończy się przejęciem przez nich władzy absolutnej?

Odpowiedz znajduje się częściowo we wspomnianym artykule Portischa o niemieckich ID: „Spowodować by ludzie się bali”.

Illuminati opisują siebie jako wilki w stadzie owiec. Są dumni z tego hasła i ściśle się go trzymają.

Łowca czai się na swoją ofiarę. Nie wychodzi tak po prostu by zabić.

Śladowy zapach drapieżnika jest dopuszczalny. Cienie, niepokojące zmiany pozycji… ofiara zaczyna się bać.

Buzująca adrenalina spycha rozsądek w kąt. Ofiara wyczuwa zbliżający się atak. Ofiara zaczyna panikować w momencie finałowego spotkania. Zapomina swych taktyk defensywnych. Rzuca się szaleńczo do ucieczki, lecz drapieżnik zabezpieczył już wszystkie możliwe wyjścia.

Illuminati postrzegają się jako wilki czające się na owce. Pozwalają poczuć swój zapach, tworzą cienie, wykonują fałszywe ruchy, chcą wystraszyć swoją ofiarę. Czas mordu nadejdzie w swoim czasie.

 

ZEMSTA

Ale jest w tym coś więcej.

Najwyższa elita Illuminati uczestniczy, od przynajmniej dwóch tysięcy lat, w gorzkiej wendecie idącej bardziej w kierunku krwawej zemsty.

Illuminati nie chcą ZDOBYĆ władzy, oni postrzegają to jako odebranie tego co im się prawnie należy. Chcą umieścić się z powrotem na swej naturalnej pozycji: władców ludzkiego Przeznaczenia.

Nieprzewidziane narodziny chrześcijaństwa spowolniły ich agendę oraz narzuciły im konieczność tworzenia nowych planów. Chrześcijaństwo rozwinęło się tak szybko i niespodziewanie że część antycznych Illuminati zmuszona została do ukrycia się i działania w sekrecie. Wtedy urodził się plan krwawej zemsty – Vendety.

Kiedy Illuminati ujawniają swoją obecność, nie robią tego po to by „normalni” ludzie odkryli ich symbole i doszli sami do tego co większość nazywa kosmicznymi teoriami spiskowymi. Robią to jako oświadczenie: spodziewają się zwycięstwa, spodziewają się dokonania zemsty.

Gdy Illuminati się pokazują, jest to grozba skierowana w kierunku ich wrogów i ofiar. „Opanowaliśmy kolejny przyczółek. Gdy nadejdzie czas, przyjdziemy po ciebie.”
_______________________________________________________________________________________

Przeczytaj inny artykuł Aspena: Propaganda Illuminati i hollywoodzkie filmy

Zobacz też:

Australijski adept ujawnia satanistyczny spisek

Australijski adept: Nadszedł czas zniszczenia!

 

Reklamy

23 comments on “Dlaczego Illuminati się ujawniają?

 1. Chyba najbardziej Trafny [może tr-E-fny?] szkic psychologiczny oświeconych Inaczej – parodia lampy oliwnej.
  W swej pożądliwości – E jak Egoizm – szukają zemsty za utratę samozwańczej władzy,
  dlatego oskarżają Stwórcę, że to niby On jest mściwy – prapsychomanipulacja. Na kogoś trzeba Zwalić ten Fałsz.
  Upokorzyć aby Ugrać – chełpić się „wygraną”, której nie dostąpią, ale co im szkodzi Rżnąć władcę
  tego świata i rżnąć przeciwników, wiernych Stwórcy – w końcu rżnąć się między sobą, wygra „najlepszy”.

  Demony inspirujące ludzkie bestie tworzą Legion – droga Lewej ręki – i w tym są pozornie mocni. W ilości.
  iLuminaci oświeceni iLuminacją wynaturzenia są pewni siebie, przynajmniej do czasu Totalnej klęski.
  Kozły na Lewo – Owce na Prawo – powie Sędzia ostateczny, Jezus – albowiem owce są Jakością, ona większa od Ilości.

  Nienawiść również powoduje Strach, albowiem Odwagą jest Miłość wzajemna lub miłość dla innych i Ojca.
  Pozwolę sobie przytoczyć mój inny komentarz ze strony
  https://radtrap.wordpress.com/2011/12/13/satanistyczna-i-nazistowska-symbolika-na-nowych-niemieckich-dowodach-osobistych/

  „Wynaturzone istoty L, które krzywdzą innych – nienawidzą swoje ofiary, za to że… że je krzywdzą.
  Za to, że krzywdzą i za to, że nienawidzą – żyją w ciągłym strachu, obawiając się odwetu [kary].
  Swym strachem „karmią” pozostałych – dalej straszą swoje ofiary, aby ofiary bały się odreagować.
  Podświadomie czują, że kara za ich bestialstwo nie ominie ich, jeśli nie z ręki ofiar, to z ręki Boga.
  Swój strach maskują fałszywym zadowoleniem z siebie. A inni myślą, że to dla nich ten uśmiech.”

  Ich własna Pycha również nie pozwala im trzymać „własnych osiągnięć” w tajemnicy przed ofiarami.
  Bezczelność i pycha, Pogarda i samozadowolenie, Nienawiść i żądza…
  Oto Oświeconych Oblicze z jedynym ślepym okiem – ponoć widzącym. Biedni ludzie i biedne demony.
  Kto wygra w tej duchowej bitwie ? – Bóg pokaże wszystkim, ślepym również…

  Obym tylko ja wytrwał do końca przy Jezusie…

 2. Iluminaci na wszystko pozwalają, ponieważ w rzeczywistości nie istnieją. Jest to kolejny kozioł ofiarny Watykanu, na którego zrzuca się winę za wszystkie nieszczęścia świata. Zrzuca się winę na Żydów oraz na Illuminati. Owszem,. Żydzi istnieją i posiadają wielką władzę, która jest ściśle nadal kontrolowana przez watykańskie banki, które w ten sposób narzucają swoje kierunki i programy. Watykan jest właściciel niemal całej ziemi w Izraelu.

  Kto wiec rządzi? Żydzi? Tak, z polecenia Watykanu.

  Iluminaci? Gdzie oni są? Kto jest Iluminatem? Czy istnieje taka organizacja? Może ktoś poda linka? Jakieś nazwiska, tytuły, osiągnięcia, historia? Same przypuszczenia i gdybania – nic pewnego. Czyli zero. Nie mamy nic. który bank jest w rękach którego Iluminata? W którym rządzie są Iluminaci? Jak się nazywają? czy mają jakieś zebrania?

  Co w tej materii mamy? ZERO! Nadal jesteśmy wprowadzani w błąd. Nie chodzi o władzę nad światem, nie chodzi nawet o NWO.

  Jest to bezlitosna walka czołowych wyznawców Lucyfera z papieżem włącznie przeciwko… Chrześcijaństwu.

  http://www.proroctwa.com/satanizm-i-watykan.htm

  http://www.proroctwa.com/NWO-mega-oszustwo.htm

  pzdr

  • termin Illuminati jest terminem zbiorczym – jest workiem do którego wrzuca się wszystkie organizacje odpowiedzialne za działania spod szyldu „NWO”. Nie widzę powodu by nie używać tej nazwy, zwłaszcza że ułatwia ona zrozumienie sytuacji ludziom którzy dopiero co zauważyli że coś jest nie tak.

   Sam autor powyższego artykułu pisał w innych swoich wpisach o tym że Iluminati jako organizacja nie istnieją, a nawet więcej: chcą by ludzie tak właśnie ich postrzegali i nazywali (chyba że mówimy o Bawarskich Illuminati, oni istnieli i znamy nazwiska). Chociażby tu: https://radtrap.wordpress.com/2011/11/18/propaganda-illuminati-i-hollywodzkie-filmy/

   A mimo to dalej używa terminu Illuminati. Dlaczego? Dla wygody. Przede wszystkim dla wygody mniej zorientowanych czytelników. Z czasem dojdą sami kto naprawdę stoi za wszystkim.

 3. Muszę się z tym zgodzić. Gdybyśmy od razu ujawniali Watykan, czyli Babilon Wielki, jako źródło wszystkich niemal problemów światowych – nikt nigdy by nie uwierzył i przestaliby w ogóle cokolwiek czytać.A tak powoli ale systematycznie wiedza czytelników wzrasta i z czasem nie będzie już wątpliwości, kto nas w takie maliny wpuścił. :-)
  pzdr

  • witaj Henryku – tak jak pisze Radtrap – iLLuminati to SKRÓT MYŚLOWY gatunku ludzi – pseudo Ludzi,

   „illuminate” – czasownik: oświetlać, iluminować – rzeczownik: oświetlony, iluminowany [Light up]
   http://pl.wiktionary.org/w/index.php?title=Special%3ASearch&search=illuminate&fulltext=Search&ns0=1&ns100=1&ns102=1&redirs=1&profile=advanced
   stąd: Oświeceni = Ilumaci, lub jeszcze inaczej – Dający Oświecenie, podobnie jak Niosący Światło.

   Oczywiście jest to przywłaszczenie sobie prawdziwego oświecenia, lub parodia Objawienia duchem mądrości,
   to perfidny fałsz i szyderstwo z oświecenia, to pseudo oświecenie,
   stąd moja dla nich nazwa: Oświeceni Okiem Odbytu Okultystycznej Otchłani – prawda, że za długie ?

   To gatunek ludzi, mających się za „nadludzi” – rasa panów, bogów, właścicieli, władców Ziemi i stworzenia.
   Wyzuci z człowieczeństwa, pozbawieni sumienia i skrupułów, wynaturzeni i skażeni aż do genów DNA,
   podli i bezwzględni, pożądliwi do granic wszelkiego zła, oprawcy, bluźniercy, przeciwnicy Stwórcy,
   słudzy szatana – SYJONIŚCI – w skrócie: ILLUMINATI.
   To bankierzy, politycy, przywódcy religijni [instytucjonalnych religii], okultyści, faszyści… cały LEGION.
   To Piramida Materii Ludzkiej – która zniewala i eksterminuje tak zwane „Bydło” ludzkie,
   Według Twojej Grafiki:
   http://www.proroctwa.com/images/piramida.jpg Piramida Zniewolenia Owiec przez sługusów szatana [SS]

   Masz rację pisząc, że ci Oprawcy chcą pozostać Anonimowi i przerzucać ich winę na innych i na Boga,
   ale Ten Numer nie przejdzie – dosięgnie ich Kara boża, a dla Ofiar ich bestialstwa będzie to Miłosierdzie boże,
   albowiem nie ma ratunku na „ponowne narodzenie się” i zmartwychwstanie dla skażonych nieodwracalnie,
   duchowo i materialnie istot ludzkich wykonujących polecenia demonów [materializujących ZŁO].

   I o to głównie chodzi w tym nazewnictwie – o rodzaj, gatunek wynaturzonych do szpiku kości bestii ludzkich.
   Pozdrawiam ;-)

   a’ propos Wikipedii – iLuminaci [tym razem w rządzie] chcą Knebla Internetowego
   http://marucha.wordpress.com/2011/12/15/artykuly-na-wikipedii-znikna-jesli-rzad-usa-przyjmie-ustawe-antypiracka/

   • …ale Ten Numer nie przejdzie – no właśnie, numer 666 ?!? – teraz zauważyłem mój wpis,

    symboliczny numer Wynaturzenia demonicznego, duchowego, materialnego – Liczba człowieka współpracującego z Legionem Lucyfera ?!? – na To wygląda

    …i dlatego Ten Numer u Ojca i u Chrześcijan Nie Przejdzie !!! – musiałem to dopisać ;-))
    666 – totalne i nieodwracalne skażenie człowieka – takiemu nie UFAJ
    i ta liczba człowieka, o której wspomina Biblia określa Ten Rodzaj Ludzi – nie tylko
    jednego człowieka o takim, czy innym nazwisku, …no, właśnie. Może o to 666 chodzi…

  • czym jest więc prawdziwy kościół jak nie synagogą z chrztem z sobotą jako dniem świętym i torą jako prawem watykan kłamie to fakt i sam pędzi w przepaść bo liczba świętych w jego szeregach maleje a liczba wilków rośnie a to święci tacy jak franciszek czy ojciec pio sprawiali że ten zgniły gmach watykańskiej nierządnicy ciągle stoi na swoim miejscu

 4. Zwierzęta maja w zwyczaju szczać na to co ich zdaniem określa ich terytorium.
  Illuminati zachowują się dokładnie tak samo – znaczą swój zakres wpływów by inne grupy nie właziły na ich teren.

 5. Leidseplain 12 w Amsterdamie to jedna z ich agend zobaczcie co tam się gra w tym teatrzyku absurdu Nie moge się doczekac aż po mnie przyjdą Zapytam wtedy co tak późno Choć wiem że mogą tylko tyle na ile pozwoli im Bóg jesli o tym zapominamy to jesteśmy skończonymi głupcami

 6. Watykan jest wieczny to prawda ale czy może przetrwać królestwo skłocone wewnętrznie

  Wszystkie skarby Watykanu sa już dwano spakowane w 666 wagonów na stacji Babilon Centrale

 7. Watykan stał za rewolucją w Rosji i za Hitlerem bał się tak naprawde jednego człowieka Stalina dlatego wyeliminowal tego długowiecznego karakana w tak młodym jeszcze dla niego wieku Bo ile dywizji ma papież a papież miał tyle ile Hitler

  Watykan kontra Moskwa Wschód kontra zachód to gra stara jak wujaszek świat od czasóe wojen persji z grecją porzez hunów i mongołow napoleona i hitlera

 8. czyli co za całym nieszczęściem świata stoi watykan i rzymska mafia facetów w sutannach epatujacych wszedzie krzyżem z ukrzyzowanym chrystusem to faktycznie kiepski bałwan jest dlaczego nikt nie pokazuje Chrystusa triumfu Chrystusa zmartwychwstałego Ja widziałem swoje podejrzanych ludzi niskiego wzrostu o maych stopkach i czarnych jak noc żrenicach a do tego jeszcze podpisujących się pentagramem odwróconym nie byli to faceci w sutannach także będe mial odrębne zdanie co do tego co się dzieje Jesli Watykan sam się zwalcza to wyjdzie na jaw że sam dąży do zagłady chyba że tak pewnie czje się dzięki swoim bankom i może zrzec się tradycyjnych metod kontroli takich jak sakrament spowiedzi skoro sam się zwalcza w imię słow Chrystusa nie może przetrwać takie królestwo które samo się niszczy a na zachodzie europy KRK jest trupem kościoły są sprzedawane i niszczone zamieniane w domy dla gejow profanowene w wyszukany sposób

  Panie Kubik to nie tak jak Pan mówi tu es Petrus Watykan może i jest najbogatszy ale tak naprawde kto nad nim sprawuje władze niszcząc jego potęgę sam Szatan powiedzial że dostanie się na szczyty kościoła a kościół to modlitwa prostych ludzi

  Masoneria to kościoł Szatana z odwróconym pentagramem a ja będąc częścią tego kościoła ochrzczony w nim Dostąpiłem łaski sądzenia Szatana słowem Biblii a jak wiadomo chrzest Janowy pochodzi od Boga czyli jak kościoł chrzcząc ludzi oddaje ici w moc szatana to wszystko się nie trzyma kupy i brak w tym sensu

 9. Bia – nie wiem czy Henry Kubik odpowie, więc podrzucam Ci tekst, ale najpierw cytat:

  „…a jak wiadomo chrzest Janowy pochodzi od Boga czyli jak kościoł chrzcząc ludzi oddaje ici w moc szatana to wszystko się nie trzyma kupy i brak w tym sensu.”

  tekst ze strony http://www.taraka.pl/index.php?id=pieczec.htm

  „…Od wieków trwa pieczętowanie ludzi. Odbywa się to poprzez czarnomagiczne rytuały zwane sakramentami. System ten działa tak, że już nowonarodzone dziecko rodzice dobrowolnie przynoszą kapłanom aby ci dokonali pierwszego rytuału – chrztu. Jednak nie ma on nic wspólnego z obrzędem opisanym w Ewangeliach. Przede wszystkim nie jest aktem świadomym, dobrowolnym, pomijając inne kwestie. W czasie chrztu polewa się głowę niemowlęcia, przedtem wzywając szatana… Tak, szatana – już tłumaczę. Przed obrzędem chrztu następuje egzorcyzm, który ma sprawić aby szatan i inne demony opuściły dane dziecko. Ale dlaczego domniemywa się że to dziecko jest już nawiedzone przez szatana?! Skąd taki pogląd?… Magia działa tak, że jeśli coś wzywasz po imieniu to to przychodzi. Kontekst inwokacji jest wtórny. Jeśli cos wypędzasz, a tam tego czegoś w rzeczywistości nie ma, to to przyjdzie, bo usłyszy swe imię. Egzorcyzm przed chrztem jest wskazaniem demonicznym siłom, gdzie mają swoją nową ofiarę. Po egzorcyzmie, inwokacji szatana, kapłan namaszcza dziecko tzw. olejem katechumenów, następnie polewa dziecku wierzch głowy wodą i namaszcza ją tzw. świętym krzyżmem (specjalnym, poświęconym olejem) kreśląc na niej znak krzyża.

  W starych tradycjach uznaje się, że na czubku głowy znajduje się ujście centralnego kanału energii, znanego jako czakram sahasrara. Przez ten czakram dusza opuszcza ciało w momencie śmierci lub też w momencie oświecenia przezeń następuje łączność z światem duchowym. Znam świadectwo pewnej osoby, która poddała się regresji hipnotycznej – kiedy doszła do momentu chrztu miała wizję zalewającej ją czarnej, śmierdzącej smoły, która wpływała weń przez czubek głowy…”

  komentarz HK o autorze artykułu: „Pieczęć, czyli jak ukraść człowiekowi duszę”
  http://www.zbawienie.com/ukrasc_dusze.htm

  Mój komentarz:
  Okultyzm i wynaturzenie Nauki Jezusa w instytucji katolickiej nie ma sobie równych…

 10. „Nieprzewidziane narodziny chrześcijaństwa spowolniły ich agendę oraz narzuciły im konieczność tworzenia nowych planów. Chrześcijaństwo rozwinęło się tak szybko i niespodziewanie że część antycznych Illuminati zmuszona została do ukrycia się i działania w sekrecie. Wtedy urodził się plan krwawej zemsty – Vendety.”

  Absolutne kłamstwo! To właśnie ONI stworzyli całe Chrześcijaństwo – czyli fałszywą teologię i przekręconą interpretację nauk Jezusa, natomiast prawdziwe *ezoteryczne* znaczenie nauk głoszonych przez Jezusa zachowali tylko dla siebie.
  Illuminaci rządzą światem od tysiącleci, Chrześcijaństwo (które de facto sami stworzyli, tak samo jak i inne religie) posłużyło im do tego, aby odciąć człowieka od natury i PRAWDZIWEJ mistyczno-ezoterycznej duchowości, zamknąć go w trój wymiarowym świecie materializmu. Dzięki temu zabiegowi byli w stanie wprowadzić współczesne NWO (przymusowe szczepienia, GMO, zakłamaną akademicką medycynę, itd), później prawdopodobnie będą usiłowali wprowadzić transhumanizm i cyberpunk.

  • MnichuOświecony a jaka jest prawdziwa, wg Ciebie teologia i interpretacja nauk Jezusa? Co masz na myśli pisząc „ezoteryczne znaczenie nauk głoszonych przez Jezusa”?
   A ja myślałam, ze to Chrystus dał początek Chrześcijaństwu a nie Iluminaci…

   • @lena
    Prawdą jest, że Jezus był jednym z największych nauczycieli duchowych w dziejach ludzkości (podobnie jak i Budda), problem leży w tym, że to nie ON stworzył Chrześcijaństwo (jako religię) tylko właśnie illuminaci. Kiedy Jezus zaczął nauczać ludzi, oświecać ich, wtedy illuminaci zaczęli widzieć w nim zagrożenie, postanowili więc pozbyć się go. Następnie przekręcili wszystkie jego nauki, stworzyli Chrześcijaństwo – zafałszowaną, egzoteryczną (zewnętrzną) interpretację jego nauk i wmówili masom, że to jest właśnie prawda, a zbawienie można osiągnąć tylko poprzez wiarę w starotestamentowego Boga Jahwe i zbawczą moc samego Jezusa.
    Tak, Jezus nie chciał nikogo „zbawiać”, przekazywał nam, że tylko i wyłącznie my sami możemy się zbawić. Prawdziwa duchowość może być tylko indywidualna, poznana wewnętrznie i doświadczona bezpośrednio przez człowieka poprzez głębokie zrozumienie samego siebie i całej natury rzeczywistości, nie ma ona nic wspólnego z zafałszowanymi religiami stworzonymi i modyfikowanymi wielokrotnie przez illuminatów. Ostatnimi czasy ludzkość zaczęła dostrzegać fałsz zorganizowanych religii, więc illuminaci karmią nas nowymi fałszywymi wierzeniami, takimi jak ateizm, materializm, racjonalizm czy sceptycyzm. Zrobią oni wszystko, abyśmy nie poznali prawdy o nas samych i naszym pochodzeniu, pragną oni za wszelką cenę zamknąć nas w niewoli materializmu i zewnętrznego świata, ponieważ dzięki temu mają nad nami władzę.
    Ateizm, racjonalizm i oficjalna akademicka nauka wmawia nam, że jesteśmy tylko dziełem przypadku, nic nie znaczącym pyłem w kosmosie. Natomiast fałszywe religie elit wmawiają nam, że jesteśmy źli, grzeszni i bezbożni. Jesteśmy od tysiącleci programowani na mindset ofiary, dzięki temu illuminaci mają tyle władzy nad światem.
    Ja osobiście jestem wręcz PRZERAŻONY tak ogromną skalą i skomplikowaniem tego globalnego spisku przeciwko ludzkości, natomiast obserwując wszystko to, co się dookoła nas dzieje, stwierdzam, że jeśli się wszyscy nie przebudzimy, to skończymy (za przeproszeniem) w ciemnej dupie. Pozdrawiam.

    • Pytanie brzmiało- jakie są więc prawdziwe nauczania Jezusa? na podstawie jakich źródeł stwierdzasz że nauki Jezusa zostały przekręcone?

     • @radtrap
      Temat jest zbyt obszerny, abym mógł go tutaj w pełni omówić, wszystko co napisałem powyżej jest wynikiem moich (ponad 20 letnich) studiów i dociekań w poszukiwaniu Prawdy. Rzecz jasna nie chcę komukolwiek czegoś narzucać, chciałem się tylko z Wami podzielić moim osobistym spojrzeniem na pewne kwestie, a także moją wiedzą zdobytą przez lata, bądź co bądź wszyscy jedziemy na tym samym wózku.
      Pytasz o źródła – nie sposób je zliczyć. Przede wszystkim mój własny research z zakresu gnostycyzmu, studiowanie biblii, analizowanie oraz porównywanie różnych wersji i przekładów, a także coś co nazwałbym „wewnętrznym intuicyjnym wglądem”. Podróżowałem też sporo po świecie i rozmawiałem z wieloma przeróżnymi ludźmi; byłymi członkami Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku (Los Angeles), starymi Kabalistycznymi Rabinami (Izrael, Rosja), członkami O.T.O., Teozofami (Niemcy)…
      Przy okazji chciałbym wspomnieć o tym, że popularny ostatnio ruch New Age również jest sprawką illuminatów, typowe mieszanie prawdy z fałszem. Wierzę szczerze i uczciwie, że przekazane przeze mnie informacje być może zainspirują innych do własnych poszukiwań i studiów. To co się obecnie dzieje w Europie nie jest spontaniczną akcją emigracji ani atakami terrorystycznymi, tylko jest to dobrze zaplanowane działanie NWO, a to jest dopiero małe piwo w porównaniu do tego co „oni” planują dla nas na przyszłość.

      • „wewnętrznym intuicyjnym wglądem”.

       A może po prostu własnym widzi mi się? Żadna większa sekta gnostyczna nie przetrwała oficjalnie do IV w. n.e. a przecież dopiero wtedy chrzescijaństwo przestało być prześladowane, a jego hierarchie stały się częścią władzy w państwie rzymskim. Gnostycyzm nie był zwalczany przez złych illuminatów tworzących chrześcijaństwo, bo to chrześcijanie musieli się ukrywać w katakumbach i nie mieli większego wpływu na politykę, a jedyną ich formą obrony przed sekciarzami było głoszenie nauki apostolskiej. Gnostycyzm nie wyparł chrześcijaństwa ponieważ brakowało mu argumentów, nikt za nimi nie ganiał z siekierami. Gdy chrześcijanstwo było już zbyt powszechne i nie było sensu go zwalczać, dopiero wtedy zostało wykorzystane przez Konstantyna do własnych celów politycznych.

       Najstarsze zwoje gnostyczne są setki lat młodsze od Nowego Testamentu. Nie mają spójnej doktryny, łączą się w różnych elementach, ale nigdy wszystkie razem i nigdy w pełni zgodnie. Każda tworzy i dodaje coś innego, w zależności od widzi mi się lub „wewnętrznego intuicyjnego wglądu” autora. Najstarsze znane nam sekty tego typu nie współpracowały ze sobą, niektóre ich nauki były podobne, inne nie. Tworzenie sobie światopoglądu na podstawie czegoś co jest fragmentaryczne, niespójne i zachęca do własnej interpretacji bez żadnych konkretnych zasad – to nie jest problem obszernej tematyki, to jest podróż której przeznaczeniem jest skok w przepaść.

    • Nie jest prawdą, że Jezus był jednym z największych nauczycieli duchowych w historii ludzkości. Jezus był i jest Bogiem. Tym samym, który stworzył wszystko co widzisz i czego nie jesteś w stanie zobaczyć. Oddał pokornie swoje życie aby wybawić każdego z nas od grzechu i śmierci a tym samym z tartarowych czeluści. Umarł męczeńską śmiercią za tych, którzy w Niego wierzą i za Nim podążają (albo się przynajmniej starają) ale i za tych, którzy Go odrzucają i z Niego drwią. Bez wyjątków. Stawianie Go na równi z niejakim Buddą, który bardziej jest ideą niż osobą, który w większym lub mniejszym stopniu powiązany jest z demonicznymi siłami jest bluźnierstwem lub, w najlepszym przypadku, ignorancją która świadczy o głębokim zwiedzeniu.

     Jezus przyszedł na Ziemię, żeby nas zbawić drogi Mnichu. Właśnie tak. Bo sami to my możemy się w nos podrapać (żeby nie napisać dosadniej) a nie się zbawić!! Nie mamy takiej siły, niestety. Jedyne co sami robimy to ciągle upadamy i tarzamy się w grzechach i własnych słabościach. I bez pomocy Jezusa, bez Jego Łaski jesteśmy skazani na zgubę.

     Nie chcę Cię urazić, ale Twoje wypowiedzi trącą newageowską egzaltacją. I to, moim zdaniem, powinno Cię przerażać bardziej niż skala spisków. Ponieważ spiski nie dotyczą Cię bezpośrednio, natomiast wszelkie duchowe ideologie i ruchy, dalekie od Prawdy, już tak.
     Wszyscy, wcześniej czy później, szukamy Prawdy. Rezultaty naszych poszukiwań jednak uzależnione są ściśle od naszego nastawienia… Czy szukamy Boga czy tylko potwierdzenia własnej, domniemanej (żałosnej w moim odczuciu) tzw. wielkości.

Możliwość komentowania jest wyłączona.