Rosjanom wydano już 11 milionów paszportów biometrycznych

 

Zrodło: Stop Syjonizmowi

http://www.3rm.info/18389-rossiyanam-vydano-11-millionov-biometricheskix.html, Tłum. RX

Do obecnej chwili ponad 60% wszystkich paszportów wydanych w świecie to są paszporty elektroniczne a z nich ponad 300 milionów dokumentów wydano mieszkańcom krajów europejskich i 11 milionów mieszkańcom Federacji Rosyjskiej. Poinformował o tym zastępca szefa Ministerstwa Łączności i Komunikacji Federacji Rosyjskiej, Olieg Duchownickij, na konferencji naukowo-praktycznej pod wiodącym tytułem „Problemy stosowania technologii biometrycznych w dokumentach tożsamości”.

Według Duchownickiego na portal usług publicznych od 2001 roku do 2010 roku wpłynęło ponad 700 tysięcy wniosków od obywateli o wydanie nowego rodzaju paszportu.  „W sumie rosyjskim obywatelom wydano ponad 11 milionów nowych paszportów, z czego 4 miliony w tym roku” – powiedział Duchownickij.

Wiceszef Ministerstwa Łączności i Komunikacji FR zauważył również, że „rozważane dzisiaj zmiany wniesione pod obrady legislacyjne pozwolą rozpatrywać Federację Rosyjską jako państwo dążące do zwiększania bezpieczeństwa dokumentów przed fałszerstwami i walczącego z nielegalną migracją oraz przejawami terroryzmu i przestępczości”.

Według Duchownickiego procedura kontroli biometrycznejpowinna być szybka, bezpieczna i wygodna dla obywateli i nie wymagająca istotnych zmian w infrastrukturze punktu kontrolnego.

„Rosyjskie technologie biometryczne powinny być dostępne, wygodne w użyciu i powinny przyczyniać się w ogólności do uproszczenia procedury integracji Rosji z globalną przestrzenią informacyjno-ekonomiczną”– powiedział Duchownickij.

„Na dzień dzisiejszy z nowym (rosyjskim) biometrycznym paszportem są pewne problemy: w rzadkich wypadkach nie jest on akceptowany przez system szeregu krajów europejskich”-mówił dalej Duchownickij.

„W tym celu aby dokument był całkowicie akceptowany w skali światowej, konieczne są określone akty normatywne, które planujemy wprowadzić w życie do 2012 roku”– zakończył.
Według wiceszefa Ministerstwa Łączności i Komunikacji Federacji Rosyjskiej, „nowy paszport będzie akceptowalny w skali globalnej po uzgodnieniu z Międzynarodową Organizacją Lotnictwa Cywilnego (ICAO), która reguluje rynek maszynowo-elektronicznego odczytu dokumentów”

„Te prace są obecnie w toku i jestem pewien, że w najbliższym czasie zdołamy poczynić uzgodnienia z tą organizacją”– sprecyzował Dubrownickij, dodając, że „technicznie niczego nie trzeba zmieniać”.

 

Reklamy