Wielka świątynia New Age: Katedra Św. Jana w Nowym Jorku

 

Vigilantcitizen  tłumaczenie: Radtrap

Destrukcja Nowego Jorku, wliczając w to wieże World Trade Center, wykuta na budynku… Dziwne symbole na podłodze… Dziwne rytuały odprawiane w sanktuarium… Dom Świątyni Zrozumienia która otwarcie przyznaje się prób stworzenia jednej światowej religii.

Ta katedra definitywnie jest „inna”. Ta różnica polega na tym że świątynia ta promuje neo-pogańskie, satanistyczne wierzenia, gdzie środowisko naturalne jest ważniejsze niż życie ludzkie. Osobiście nie obchodzi mnie w co ludzie chcą sobie wierzyć, ale oszukiwanie nieświadomych prawdziwej natury tego miejsca ludzi przychodzących do świątyni jest zwyczajnie złe.

Dziedzictwo oryginalnych koncepcji ubranych w chrześcijańską frazeologię, ale z przyznanymi kluczami do symboliki, tylko dla tych w pełni wtajemniczonych i zobowiązanych do milczenia.
– Manly P. Hall, The Secret Teachings of All Ages

HISTORIA KATEDRY

Ta wciąż nie ukończona budowla uznawana jest za największą katedrę na świecie. Takie cele są realne do osiągnięcia, jeśli twoje zródła finansowania obejmują takich przedsiębiorców jak JP Morgan czy prominentne osoby pokroju Wielkiego Mistrza Masonerii stanu Nowy Jork. Ukończenie katedry było dla masonerii tak ważne, że umieścili ją nawet na okładce jednego z numerów „Masoński Świat” w marcu 1925 roku.

Artykuł z periodyku:

“Jest czymś naturalnym że masoni, którzy byli głównymi budowniczymi katedr i kościołów w dawnych czasach, powinni teraz objąć przewodnictwo w budowie największej katedry w Ameryce (…) Niewiele trzeba dodawać do historii wolnej masonerii w czasach budowy średniowiecznych katedr; ich budowle są najlepszym świadectwem, obok ich geniuszu, przeznaczenia i symboliki.”

Artykuł otwarcie przyznaje że masońskie katedry są najlepszym przykładem dziedzictwa Bractwa, a ich symbolika jest prezentowana otwarcie. Masy jednak są zbyt ignoranckie by zrozumieć znaczenia ukryte w tych dziełach, więc tylko się w nie wpatrują myśląc że „są całkiem ładne”.

Illuminacka piramida i wszystko-widzące oko w katedrze (na lewo)

Masoneria i okultyzm

Jak już zapewne wiesz, masoneria była w ciągu wieków strażnikiem „starożytnych tajemnic”, które są okultystycznymi i ezoterycznymi naukami przekazywanymi tylko adeptom tajnych stowarzyszeń. Nie będę nawet starał się wyjaśniać tej mistycznej religii gdyż jej pojęcie zajmuje lata studiów. Wyjaśnię jednak pobieżnie że okultyści czerpią swoją wiedzę z antycznego Egiptu, Babilonu, Kabały i nauk gnostyckich które są starsze niż era chrześcijaństwa. Tajne stowarzyszenia zmuszone zostały do ukrycia prawdziwej natury swej filozofii z powodu wzrastającej siły chrześcijaństwa. Masoneria i ich pokrewne organizacje, jak Różokrzyżowcy i Templariusze, zostali oskarżeni w Europie o czczenie diabła.

Podczas gdy wielu masonów niskiego stopnia wtajemniczenia praktykuje chrześcijaństwo, ci którzy mierzą wyżej w hierarchii muszą studiować nauki Starożytnej Religii. Ludzie na wysokich stanowiskach, którzy często są masonami, starają się sterować ogłupioną populacją poprzez ich pogańskie wierzenia, o czym napiszę poniżej.

SYMBOLIKA

1- Apokaliptyczne kolumny

Na zachodniej fasadzie budynku wolnomurarze wykuli w kamieniu scenki które wydają się dziwne jak na takie miejsce jak katedra. Najbardziej uderzającą jest scena zniszczenia Nowego Jorku i okolic.

Upadek Bliźniaczych Wież

Płaskorzezba powyżej wykonana została w roku 1997, 4 lata przed atakiem na WTC. Innymi znanymi budynkami w tej scenie są Chrysler Building i centrum Citigroup.

Apokaliptyczny Nowy Jork

Scena powyżej powinna zaniepokoić mieszkańców NY. Widzimy zniszczenie Mostu Brooklynskiego i spadające samochody. Widzimy znikającą pod wodą Statuę Wolności. Poniżej widzimy też handlujących ludzi i i budynek nowojorskiej giełdy.

Jaki jest cel tych niepokojących płaskorzeźb? Na początek przypomnijmy że katedra ta otrzymała swoje imię na cześć Św. Jana apostoła, tego samego który spisał Księgę Objawienia pełną symbolicznych wydarzeń opisujących apokalipsę. Okultyści wierzą że Księga Objawienia została napisana w hermetycznym kodzie który mogą zrozumieć tylko ci zainicjowani w ezoteryczne tajemnice. Scena ta wskazuje na Nowy Jork jako na Babilon który zostanie zniszczony przez rozgniewanego Boga. W Księdze Objawienia czytamy:

I głosem potężnym tak zawołał:
Upadł, upadł Babilon – stolica
I stała się siedliskiem demonów
i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego,
i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt,
bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody,
i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu,
a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu

Apokalipsa 18

Artyści rzeczywiście zadbali o wiele podobieństw między Nowym Jorkiem a Babilonem opisywanym w Biblii.

 1. Wielka Nierządnica siedząca nad wielkimi wodami – ludzie, nacje, języki – trzymająca złoty kielich. Statua Wolności.
 2. Kupcy ziemi którzy wzbogacili się w jej przepychu, płaczący bo nikt nie chce kupić ich towarów. Giełda nowojorska.

 I będą płakać i lamentować nad nią królowie ziemi,
którzy nierządu z nią się dopuścili i żyli w przepychu,
kiedy zobaczą dym jej pożaru.
Stanąwszy z daleka ze strachu przed jej katuszami, powiedzą:
„Biada, biada, wielka stolico,
Babilonie, stolico potężna!
Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!”
A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią,
bo ich towaru nikt już nie kupuje

– Book of Revelation, 18

Jakieś 70% światowego kapitału przechodzi przez Giełdę Nowojorską. Jej rzeźba ma reprezentować finansowy aspekt historii z księgi Objawienia.

2- Tajemniczy posąg

Trup… u stóp

Posąg symbolizujący walkę między dobrem a złem, zawiera liczne elementy związane z kultami pogańskimi: kult słońca, mityczne kreatury i walkę słońca z księżycem. Nazwana „Fontanną Pokoju” rzeźba pokazuje nam fantastyczny i dziwny obraz utrzymany w groteskowym stylu. Przeróżne zwierzęta wychodzą z uśmiechniętego słońca, co reprezentuje podstawowy paradygmat kultów solarnych (słońce jako dawca życia). Zgodnie z antycznymi pogańskimi tradycjami, ten „bałwan” skierowany jest w kierunku wschodnim. Mamy też w rzeźbie coś co przypomina łańcuch DNA (symbol DNA znajduje się również nad wejściem do katedry). Wszyscy wiemy że modyfikacje genetyczne nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem. Dodatkowo widzimy tam cytat Johna Lennona: „… pewnego dnia świat będzie żył jako jedność”. Myślisz że to jest straszne? Czytaj dalej.

RYTUAŁY

A) Procesja ghouli

Każdego roku W Halloween katedra ta jest miejscem przedziwnego wydarzenia znanego jako „Wielka Procesja Ghouli”. Jest to impreza odbywająca się w środku świątyni, gdzie ludzie przebrani za demony, ghoule i potwory paradują przy akompaniamencie upiornej muzyki organowej. Rytuał ten jest niepokojąco podobny do imprez które odbywają się w tajnych stowarzyszeniach za zamkniętymi drzwiami. Oprócz dużej ilości przebrań demonów i samego Szatana (idealne miejsce dla nich, w końcu to katedra…) mamy również przebrania szydzące z chrześcijaństwa.

Czy komuś przypomina to ukrzyżowanie?

Kaznodzieja-potwór z czymś w rodzaju krucyfiksa nad nim

Biskup stojący na mównicy w czasie parady

Czy nikt już nie pamięta że satanistyczne rytuały polegają na wyszydzaniu tych chrześcijańskich? Mamy do czynienia z pogańską ceremonią podobną do „Procesji Perchtena” w Niemczech, która jest bardzo podobna do tej nowojorskiej.

Perchten

B) Święcenie zwierząt

Rytuał ten odbywa się każdego września. Zarówno w środku jak i na zewnątrz katedry mamy masę zwierząt które wg właścicieli „czczą Boga”. To są ich własne słowa. Od kiedy to zwierzęta czytają Biblię? Ceremonię opisuje jeden z artykułów California Forestry Association z 1996 roku:

“…kozy, konie i inne zwierzęta są prowadzone na ołtarz aby otrzymać błogosławieństwo. Wielbłądy i słonie maszerują wzdłuż naw w czasie gdy ludzie idą do ołtarza z miskami wypełnionymi kompostem i robakami.”

Kolejny pogański rytuał w środku kościoła. Zwróć uwagę na białe szaty podobne do szat druidów.

Oby ten koń nie zostawił po sobie śmierdzącej pamiątki na posadzce

Ta krowa już się na dzisiaj naczciła

O co chodzi z tymi białymi szatami? Zobacz zdjęcia z innych pogańskich ceremonii:

Czczenie „Lucii”

Grecja

Jakie są podobieństwa? Białe szaty!

Więc pobłogosławiliśmy już konie, małpy i pudelka cioci Sylwii przebranego za balerinę. Co jeszcze nam zostało do pobłogosławienia? Może powinni wziąść się za swoje rowery? Ups. Wykrakałem.

C) Błogosławienie rowerów

Nie chcę mi się o tym mówić. To jest zbyt głupie. Ekologia jest naszą nową religią, tylko jeszcze o tym nie wiemy.

D) Celebracja Przesilenia Zimowego z Paulem Winterem

Nie można już chyba bardziej czcić Słońca

Ten słynny muzyk New Age celebruje przesilenie zimowe, jeden z ważniejszych dni w kulturach pogańskich. Oto co pisze o tym wydarzeniu na swojej stronie internetowej:

W dawnych czasach obserwatorzy widzieli jak słońce nurkuje po niebie niżej i niżej z każdym dniem i bali się że w końcu zniknie kompletnie i zostawi świat w ciemnościach.

Ludzie praktykowali rytuały które miały zapewnić nam powrót słońca. Palone kości i świece i magia pomagały słońcu powrócić i pokonać siły ciemności. Te symbole przetrwały i używamy ich do dzisiaj w naszych praktykach: świeczki używane w czasie Gwiazdki i Hanukkah są reminescencją starych rytuałów celebrujących odrodzenie Ziemi.

Więc tak – on jest poganinem, jest z tego dumny i pozwolono mu na występowanie wewnątrz katedry. Oto wideo z jego wersji „Cicha Noc”. powiedz mi, co lub kto jest tam czczone?

ŚWIĄTYNIA ZROZUMIENIA

Katedra Św. Jana jest główną bazą Świątyni Zrozumienia, ponadwyznaniowej organizacji skupiającej się na odciągnięciu ludzi od starych religii i dających im w zamian hybrydę duchowości opartej na filozofii New Age i pogaństwie. Do przyjaciół założycielki Juliet Hollister którzy pomagali jej podczas całej historii działania należą John D. Rockefeller II, XIV Dalaj Lama, papież Jan XXIII, Eleanor Roosvelt, sekretarz generalny ONZ U Thant, International Planned Parenthood i Jewish Theological Seminary. Jean Houston, guru New Age i współpracownik Świątyni Zrozumienia, napisała w swojej książce „Koń Trojański”:

“Celem Świątyni jest ustanowienie jednej światowej religii, poprzez promocję i akceptację wszystkich religii, wierzeń i rytuałów. Pokój Medytacyjny Świątyni nazywa się Halą Illuminacji, gdzie Illuminati, Mistrzowie Oświecenia, nasi liderzy Świątyni Zrozumienia, będą trenować publikę w ich nowym humanistycznym kulcie… stworzą nowy rodzaj mistycyzmu”

(Nie można być chyba bardziej otwartą osobą niż pani Jean -Rad)

Świątynia otrzymała pełną akredytację od ONZ i stała się jednym z kluczowych graczy w duchowej agendzie ONZ. Dwanaście osób które widnieją na listach dyrektorów lub doradców tej organizacji, znajduje się również na liście globalnej rady forum ONZ. Na forum tym działa wielu ludzi otwarcie wspierających odrodzenie pogaństwa i kult Matki Ziemi. James Lovelock, jeden z nich, powiedział że Gaja (dawny termin określający Ziemię jako boginię) jest dawcą życia i ma możliwość uleczenia samej siebie. Określił ludzkość jako raka żerującego na Gai który jest „zbyt potężny by Gaia uleczyła go sama”. Innymi słowy ludzie są zabójczymi pasożytami.

Al Gore gościł kilkukrotnie w katedrze Św. Jana, gdzie zresztą wypowiedział niesławne słowa „Bóg i Ziemia nie są czymś oddzielnym”. Cóż, dla chrześcijan, judaistów i muzułmanów Bóg jest czymś oddzielnym, zasiada w Niebiosach. Możemy łatwo odczytać sens wypowiedzi Gora:

Bóg =Ziemia = Ziemia jest Bogiem

Gore jest bardzo popularny w środowiskach pogańskich dzięki swoim książkom. Kościół Wszystkich Światów (The Church of All Worlds) gratulował zwycięstwa Clintona i jego wiceprezydenta Ala Gora w 1996:

“Jesteśmy neopoganami – wdrażamy proces rekonstrukcji antycznych religii natury i łączymy elementy wielu kultur z innymi mistycznymi i duchowymi dyscyplinami – a nasze wierzenia i wartości nie różnią się od tych które uznajesz za swoje. Twoja książka, Earth in Balance, jest uznawana przez naszych ludzi za manifest dla wszystkich którzy odważą się usłyszeć… Wiedz że masz za sobą pół miliona neopoganów którzy cię wspierają, głosowali na ciebie i którzy będą wspomagać cię w twojej polityce ratującej Ziemię i łączącej naszą Wielką Rodzinę”

Inny członek zarządu Świątyni Zrozumienia, Thomas Berry, wierzy że świat jest powołany do nowego systemu wierzeń, post-denominacyjnego, nawet post-chrześcijańskiego, który postrzega Ziemię jako żyjącą istotę. Ludzkość natomiast jest jej świadomością.

CO TO WSZYSTKO OZNACZA?

Tak jak pisałem w artykułach Georgia Guidestones czy Denver International Airport, na świecie jest znacznie więcej monumentów i dzieł stworzonych przez potężne i sekretne grupy obwieszczające nowy rodzaj globalnej duchowości. Używa się kilku kluczowych haseł aby zdobyć akceptację światowej społeczności: „Pokój”, „harmonia z naturą”, „harmonia duchowa”… jak ktokolwiek mógłby być przeciwko tak pięknym hasłom? Przeciwko światowemu pokojowi? Nie mógłby. Hasła te jednak ukrywają prawdziwe środki które muszą być zastosowane dla osiągnięcia celu: Pokój nastanie dopiero wtedy gdy stworzy się globalny rząd. Harmonia z naturą ma być osiągnięta poprzez drastyczną redukcje populacji, a „harmonia duchowa” ma nastąpić po odrzuceniu starych wierzeń i uznaniu neopogańskiego humanizmu.

Katedra Św. Jana jest centralnym nerwem dla światowego systemu transformacji duchowej. Poprzez szereg spotkań i konwencji ONZ, Świątynia Zrozumienia jednoczy wszystkich religijnych liderów dla jednego celu i przekazu. Przekaz ten zostanie z czasem ogłoszony dla ludzi poprzez ich lokalne kościoły, świątynie, zbory itd. Jest to bardzo powolny, ale nieubłagany proces który kieruje wszystkie wyznania w stronę identycznych wartości – w stronę kultu humanistycznego.

Spotkanie ponad podziałami w Świątyni Zrozumienia

Przykład: kursy które w katedrze prowadzi Madeleine L’Engle (jest również jednym z założycieli Świątyni Zrozumienia). Jej nauki obejmują szamanizm, projekcję astralną, tarot, kult Ziemi, para-psychologię, Jogę, Tantryczną Jogę (seksualna forma czarnej magii) i astrologię. Wszystkie te praktyki były potępiane przez chrześcijaństwo przez wieki, mimo to uprawiane są teraz wewnątrz katedry pod wezwaniem apostolskim. Tego typu kursy popularyzowane są w różnych świątyniach na całym świecie.

Najważniejszym jednak aspektem który świat ma zaakceptować jest kult przyrody. Poprzez tworzenie przeświadczenia o pilności walki z degradacją natury, łatwo jest uchwalać prawa które w normalnych warunkach byłyby niepopularne. Jak podnoszenie podatków w imię ratowania środowiska czy odciąganie ludzi od wiary na rzecz kultu Ziemi. Ludzie którzy już wpadli w tą propagandę New Age łatwiej zaakceptują takie idee jak eugenika czy planowanie rodziny. Kiedy natura staję się twoją religią, zaczynasz postrzegać ludzi jako pasożyty i łatwiej ci zracjonalizować potrzebę masowego mordu.

KONKLUZJA

Katedra Św. Jana w Nowym Jorku nie jest świątynią chrześcijańską. Służy ludziom do zmiany sposobu myślenia o wierze. Ci ludzie wykonują swoją pracę bardzo dobrze. Jak mówiłem na początku-  nie potępiam żadnej religii. Wszystkie wielkie religie muszą posiadać jakieś elementy prawdy. Jednak igranie sobie z cudzą wiarą i oszukiwanie ludzi by czcili coś zupełnie innego, jest po prostu – we wszystkich biblijnych aspektach – złe. Mówią że Szatan jest mistrzem podstępu. Cóż, tłumy ludzi które chodzą do tego kościoła są oszukiwane w sposób dla nich niewyobrażalny. Paweł ostrzegał w swoim liście Koryntian:

Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa.  I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.
(II Koryntian 11:13-15)

 

Reklamy

14 comments on “Wielka świątynia New Age: Katedra Św. Jana w Nowym Jorku

 1. Fajny artykuł, ale mam pewne „ale”. Napisałbym o co chodzi, ale nie mam teraz czasu. Pozdrawiam autora.

 2. …właśnie skończyłam oglądanie 11. odcinka „The Simpsons” (nie wiem, jakąś taką ochotę miałam xd). To był jakiś tam odcinek posklejany z innych odcinków. Wszystko pięknie, tylko, że pod koniec odcinka puścili piosenkę o illuminatach. Nagle pojawił się po prostu taki budynek z wielkim okiem, a na dole pojawił się napis: „Siedziba Masonów” (po angielsku). No i ci illuminaci śpiewali xd Fragmentu odcinka nie znalazłam, ale piosenkę owszem, myślę, że warto by ją przetłumaczyć: http://www.youtube.com/watch?v=_ZI_aEalijE&feature=related
  A artykuł świetny, jak zwykle! :) Pozdrowienia!

 3. Niestety, jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia globalnego rządu i jednej światowej religii.
  Niestety, ale bardzo mało osób wie o co chodzi, co jest planem iluminatów i nie jest zaznajomionych z ich symbolami i propagandą, które można znaleźć wszędzie, choćby w podręcznikach szkolnych.

 4. @ radtrap – [ O co chodzi z tymi białymi szatami? ] Wracamy do źródła wierzyliśmy w zakamuflowanego Boga Słońca, teraz będzie w czystej formie – kult Gai oraz – RA – Światowida – Wszystkie ruchy New Age obalają stare struktury a w zamian wejdą nowe.

  Słowiański Krąg – Jare Gody 19.03.2011

  Słowiańska Wiara – Bramy Nawii

 5. Na szczęście chrześcijan taki new-age syf nie da rady ogłupić. Na chrześcijan trzeba czegoś naprawde potężnego, a i tak satanistom łatwo nie będzie :)

  • …otóż to, …otóz to, Jacku Ravenno ;-)

   tutaj bardzo ciekawe i wnikliwe opracowanie nt. Układu Słonecznego – a to tylko Dzieło boże, to jeszcze nie jest Stworzyciel, zatem nie czci się Dzieł, tylko Ojca.
   [o dziełach ludzkich rąk nie wspomnę, bo nie warto – patrz pseudo świątynie]

   Planety Układu Słonecznego http://newworldorder.com.pl/post,1847,0#21355

   „Kopernik wierzył, że Układ Słoneczny został zaprojektowany i stworzony. Współczesna nauka to potwierdza.

   Nauka w dużym stopniu przyczyniła się do poznania naszego Układu Słonecznego, jednak nie ma żadnych dowodów na to, że układ planetarny powstał za pomocą czysto mechanicznych środków.

   Jak wykazano powyżej, tak dużego zróżnicowania obiektów i zjawisk w naszym Układzie Słonecznym, nie da się wyjaśnić teorią ewolucji, a nowe obserwacje i badania coraz bardziej jej zaprzeczają. Podobne problemy dla ewolucjonistów występują w paleontologii, geologii, zoologii, i innych dziedzinach.

   Tymczasem dla kogoś, kto czytał Biblię, nie jest zaskoczeniem, że Ziemia została tak dobrze przygotowana na istnienie życia. Jeden z pisarzy tej księgi napisał bowiem takie słowa: […]”

   pozdrawiam – [dla mnie ten okultyzm jest tak debilny, że szkoda słów…]

 6. Witam
  w kościołach katolickich też święci się przedmioty typu samochody, rowery, domy mieszkalne, ostatnio nawet włazy kanalizacyjne :)

  ale chciałbym zwrócić do czego tak naprawdę ludzie w kościołach modlą się, np: krzyż na którym wisi Jezus, moim zdaniem na krzyżu jest męka i sex, można spojrzeć samemu na jakiś krzyż jaki mamy w domu. Ja widzę mękę i w 90 procentach nagiego człowieka, na logikę przecież to horror z pornografią.

Możliwość komentowania jest wyłączona.